spor win7 na laptopu

Jowwa90

Zainteresovan član
Poruka
349
Imam Toshiba laptop. Solidna kofiguracija. Ranije je radio normalno, ali je vremenom sve vise i vise usporavo. Sad je postalo iritantno. Spor je jako, plus kad stavim na sleep mode, i ukljucim ga nece da se poveze na wifi odmah, nego moram da restartujem.
Skenirao sa kasperskim i malwarebytes, nijedan virus.
Piriform defraggler odradio defragment. I dalje je spor :/ Ideje, kako da resim problem? Win je originalan, pa ne bih da ga rusim, jel nemam cd. a i imam gomilu aplikacija i stvari i ne bih opet sve da instaliram...
 
Piriform defraggler odradio defragment. I dalje je spor :/ Ideje, kako da resim problem? Win je originalan, pa ne bih da ga rusim, jel nemam cd. a i imam gomilu aplikacija i stvari i ne bih opet sve da instaliram...

Eto ti i odgovor zašto je usporio.

Isključi mu sve nepotrebne aplikacije koje podiže pri butovanju i oslobodi HDD koliko možeš.
Naravno, poželjno je da imaš bar 4Gb rama
 
Ako imas Satellite model on je poznat da ima probeleme sa network drajverom koji se korumpira ako korists VPN. Resenje je da skines drajver sa Toshibinog sajta i ponovo ga instaliras. Ostalo Highlander ti je vec dao odgovor.MSCONFIG i eleiminisi sve sto ti nije potrebno kod budjenja masine.
 
Pokreni AdwCleaner
Klikni Delete
Potvrdi sa OK sve do restarta.


Nakon sto zavrsis ciscenje, pokreni AdwCleaner i klikni Uninstall.


******************



Preuzmi TFC (Temp File Cleaner) i sacuvaj ga na Desktop.
  • Dvoklikom pokreni program i klikni na dugme Start da bi dozvolio programu da otpocne skeniranje.
  • Kada program zavrsi skeniranje,mozda ce zatraziti da restartujes racunar. Dozvoli mu.
Napomena: Kada zavrsis sa ciscenjem temp fajlova,program mozes obrisati ili ga sacuvati za kasniju upotrebu.



Ima li poboljsanja?
 
:hahaha: Cccc....

Šta experimentišete? Pljuckanje u vis? :hahaha:

Čoveče, blokirao si pola windowsa, isključio, i hočeš da ti radi sve kako treba? Ko te savetovao da isključuješ module i programe, taj te zaebo.
Windows da bi radio kako treba, mora da ima sve uključeno, jer masa programa je vezana jedno za drugo. Razbio si hijerarhiju stabla....
 
Ako iskljuci google update, Office, javu ... to ce da mu pravi problem?

Imao je gomilu toolbara i adware-a, windows mu radi mnogo bolje nego ranije, a problem sa wireless-om ... jedino da ga gasi umesto da ide u sleep dok ne utvrdi sta je problem.
 
Ako iskljuci google update, Office, javu ... to ce da mu pravi problem?

Imao je gomilu toolbara i adware-a, windows mu radi mnogo bolje nego ranije, a problem sa wireless-om ... jedino da ga gasi umesto da ide u sleep dok ne utvrdi sta je problem.
Pa eto, izneo si sam razloge zbog kojih mu se dešava to što se dešava, kao što sam i rekao, potvrđeno. :)

Pošto ima već svu tu gamad instaliranu u kompu, malware, i pored brisanja, isključivanja, oni su aktivni u pozadini, tj, utiču na rad kompa, a uvek prvo na konekciju interneta...
Kad blokiraš bilo koji od malwarea, sa njima blokira se pojedini delovi sistema. Windows uvek ostavlja za sobom đubre i sve što netreba, sačuva :)

U ovakvim slučajevima jedini spas je reinstalacija sistema i formatiranje harda. :)

PS

Sa Linuxom nema takvih peoblema. :)


snapshot8.jpg
snapshot9.jpg




"Kupi windows od Dačića, i nosi laptop sa sobom". :lol:
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaran drugu temu, sličan problem se javlja svuda, kao na primer da Win 7 puni hard nenormalno, a niko nezna zašto.

Nemogu se nači fajlovi koje u pozadini sam windows sabira.

To se sad dešava mom jednom prijatelju koji ima laptop i sistemska C: particija mu je 130 Giga, gde je popunjeno nekih skoro 120 giga. A nigde fajlova.
Pokušao sam svašta, i nisam mogao ništa.
Nosio je laptop u 2 servisa i nije mogao niko da otkrije šta se dešava. :)
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaran drugu temu, sličan problem se javlja svuda, kao na primer da Win 7 puni hard nenormalno, a niko nezna zašto.

Nemogu se nači fajlovi koje u pozadini sam windows sabira.

To se sad dešava mom jednom prijatelju koji ima laptop i sistemska C: particija mu je 130 Giga, gde je popunjeno nekih skoro 120 giga. A nigde fajlova.
Pokušao sam svašta, i nisam mogao ništa.
Nosio je laptop u 2 servisa i nije mogao niko da otkrije šta se dešava. :)

има ту више могућности, нпр. :
- случајно је почео да скида нешто са нета што заузима по пар ГБ па прекидао док је фајл остао и при том резервисао потребну количину меморијског простора на хард диску...?
претражити све фајлове један по један (и оне скривене) док се не нађе неки који се представља да је пун али нема употребну вредност...
 
upotrebi folder size da vidis sta ti najvise zauzima, a temp file cleaner da ocistis komp
zauzima system restore, backup, windows update ....
Sve je to odrađeno, i mnogo više... I ništa...

Ali ima nešto što ja sumnjam, a nisam siguran. A to je da, taj moj prijatelj, koji nezna da radi ništa i ne poznaje windows dobro, osim što stalno visi na FEJSBUKU, i ništa drugo neradi niti zna, da mu je verovatno hakovan komp, i da sa mreže, tj, sa fejsa neko drži blokiran hard za svoje potrebe.

Neznam da li sam se dobro izrazio, valjda vam je jasno šta mislim. :)
 
има ту више могућности, нпр. :
- случајно је почео да скида нешто са нета што заузима по пар ГБ па прекидао док је фајл остао и при том резервисао потребну количину меморијског простора на хард диску...?
претражити све фајлове један по један (и оне скривене) док се не нађе неки који се представља да је пун али нема употребну вредност...
Nema nikakvih fajlova, sve je pretraženo, i od stručnijih lica od mene. Nema nigde ništa!
Očigledno da je to sa mreže, interneta, nešto veoma dobro sakriveno, da korisnik kompa nemože da vidi i da otkrije.

Imao sam i ja jednom slučaj gde mi pakovali fajlove sa nekog sajta, nesečam se kog, ali sam nekim slučajem slučajno video, i jedva sam našao.
Međutim, morao sam da konkretno pretresem komp fički, rasklopim svaki deo posebno ( savet je bio od jednog starog stručnjaka informatike) I nakon ponovnog sklapanja odradio sve fabrički ( LL format harda, reinstalacia biosa, memoriju proverio na drugom kompu, itd..) i ponovo instalirao Windows. Nije bilo problema kasnije, ali sam izbegavao razne forume i sajtove na internetu, kao što i danas činim, a pogotovo ne idem na fejs, gde sam ugasio profil jer me hakovali. :)
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaran drugu temu, sličan problem se javlja svuda, kao na primer da Win 7 puni hard nenormalno, a niko nezna zašto.

Nemogu se nači fajlovi koje u pozadini sam windows sabira.

To se sad dešava mom jednom prijatelju koji ima laptop i sistemska C: particija mu je 130 Giga, gde je popunjeno nekih skoro 120 giga. A nigde fajlova.
Pokušao sam svašta, i nisam mogao ništa.
Nosio je laptop u 2 servisa i nije mogao niko da otkrije šta se dešava. :)

koja dva servisa? daj kaži - da ih svi izbegavaju u širokom luku
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top