Treća Srbija podelila novac za kulturu "svojim" udruženjima

toz972

Poznat
Poruka
8.371
http://www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Treca-Srbija-podelila-novac-za-kulturu-svojim-udruzenjima.html

Treća Srbija podelila novac za kulturu "svojim" udruženjima

Na javnom konkursu za dodelu sredstava iz budžeta grada za projekte u oblasti kulture, novac su ove godine dobila i udruženja koja su osnovali funkcioneri i ljudi bliski Trećoj Srbiji, koja je pri podeli partijskog kolača dobila resor kulture u Novom Sadu.

raduljaca.jpg


Naime, prema podacima Agencije za privredne registre, zastupnik udruženja "Centar za razvoj Šajkaške", koje je na konkursu dobilo 4,5 miliona dinara je Danijel Kulačin, inače sekretar odborničke grupe Treće Srbije u novosadskom parlamentu. Kulačin za 021 kaže da ne smatra čudnim to što je upravo njegovo udruženje dobilo značajna sredstva na konkursu, budući da su ispunili tražene kriterijume.

"Ne smatram čudnim, jer je udruženje 'Centar za razvoj Šajkaške' podnelo projekat kao i sva druga udruženja, i to na poziv koji je bio javni sa tačno određenim kriterijumima. Taj projekat podrazumeva čitav niz kulturnih događaja koji imaju za cilj obeležavanje jubileja od 250 godina od osnivanja Šajkaške, i afirmaciju svih multietničkih, višejezičnih i multikonfesionalnih tradicija koju čine bogatstvo ove kulturno-civilizacijske tekovine", kaže Kulačin za Novosadski informativni portal.

Takođe, komisija je odobrila pet miliona dinara udruženju "Forum za odgovornu politiku", čiji je zastupnik politički analitičar Branko Radun. On je, inače, bio organizator koncerta "Hvala dedi na pobedi" povodom Dana pobede, koji je finansiran iz gradskog budžeta namenjenog za kulturu, ali fakture, i pored insistiranja novinara Radija 021, nikad nisu predočene javnosti.

Interesantno je da je Radunovo udruženje osnovano istog datuma kada i "Centar za razvoj Šajkaške", 27. oktobra 2012. godine, mesec i po dana nakon prekomponovanja gradske vlasti, kada su kadrovi Treće Srbije napustili pokret Dveri i formirali koaliciju sa naprednjacima. Kulačin kaže da je u pitanju "slučajnost".

"Zaista ne znam kada koja su udruženja nastajala, tako da je to potpuna slučajnost ukoliko je tačno", kratko je odgovorio funkcioner Treće Srbije. Na pitanje da li Branka Raduna smatra osobom bliskom Trećoj Srbiji, Kulačin odgovara odrečno. "Radun je politički analitičar te samim tim mislim da se teško može govoriti kome je blizak, jer je posao političkih analitičara da budu kritičari svih", kaže on.

Žanko Tomić, funkcioner NS Bloka, koji je na vlasti u Novom Sadu preko koalicije sa Srpskim pokretom obnove, za projekat "Gradski teatar Novi Sad" dobio je 1.400.000 dinara. Interesantno je da je Tomić jedini član Odbora za kandidaturu Novog Sada za Evropsku prestonicu kulture koji je "preživeo" smenu vlasti.

Prema nezvaničnim informacijama do kojih je došao 021, članica Gradskog veća za kulturu Milanka Brkić iz Treće Srbije je lično insistirala da Tomić ostane u ovom odboru, kojim rukovode članovi pomenutog političkog udruženja. Od Brkićeve, međutim, nismo uspeli da dobijemo komentar.

Tradicionalni kulturni projekti naprasno ostali bez podrške

Grad je za 108 projekata u kulturi u 2013. godini izdvojio 127 miliona dinara, ali sredstva ove godine nisu odobrena za dosta udruženja koja su prethodnih godina predvodila kulturnu scenu u Novom Sadu.

Zbog nedostatka finansijskih sredstava, ugašen je projekat "Art klinika", koji je bio poznat kao jedno od retkih mesta u Novom Sadu gde su posetioci mogli da uživaju u alternativnoj i modernoj umetnosti. Novac ove godine nisu dobili ni Videomedeja, Dečiji kulturni centar, Interzon, itd.

Samo bahato.
 
Решење је једноставно. Престати са финансирањем културе. У том случају ће бити више пара у буџету, биће мањи порези и ови лопови блиски власти неће моћи да узимају за себе а да себе туђим парама представљају као успешне људе.

Молим Вас да у реплици не кажете, "да треба паре да се дају култури ал' да се контролише коме се даје, да се даје правој култури и сл." јер ће мој одговор на то бити - :rotf:
 
Ko su, sta je to treca srbija?I sta je prva, a sta druga?Stvarno nista ne kapiram, pa ako moze neko da mi objasni, nabroji ili sta vec?
Treća Srbija je politička stranka u povoju koja je nastali odvajanjem članstva iz Dveri i koja trenutnoo učestvuje u vlasti u Novom Sadu.Puna usta patriotizma a ruke zavučene duboko u džepove novosađana.
 
Ko su, sta je to treca srbija?I sta je prva, a sta druga?Stvarno nista ne kapiram, pa ako moze neko da mi objasni, nabroji ili sta vec?

Prave srpske patriote, tj. vi.

Prva su lazne patriote, ratni zlocinci, Milosevicevi ljubimci, Mladic, Cosic i tako te fore.

Druga su izdajnici, Latinka Perovic, Pera Lukovic i sl.

A treca Srbija je nastavak Kostuniceve i DSS price o 'trecem putu', koju su zdusno prihvatili idioti iz NSPM-a, Dveri i ostalih idiota koji su bliski vama. Naravno, to nije nikakav njihov izum, treci put je termin koji je poznat u svetu, samo su ga DSS idioti doziveli na svoj, retardirani nacin, posto su skupina kvazi-intelektualaca i neobrazovanih budala.
 
Poslednja izmena:
Prave srpske patriote, tj. vi.

Prva su lazne patriote, ratni zlocinci, Milosevicevi ljubimci, Mladic, Cosic i tako te fore.

Druga su izdajnici, Latinka Perovic, Pera Lukovic i sl.

A treca Srbija je nastavak Kostuniceve i DSS price o 'trecem putu', koju su zdusno prihvatili idioti iz NSPM-a, Dveri i ostalih idiota koji su bliski vama. Naravno, to nije nikakav njihov izum, treci put je termin koji je poznatu u svetu, samo su ga DSS idioti doziveli na svoj, retardirani nacin, posto su skupina kvazi0intelektualaca i neobrazovanih budala.

Cuj, ako imas problem sa vise licnosti u glavi ne treba to da projektujes na mene. Ili ako mi se obracas sa Vi onda to napisi pravilno.Ja nisam teletabis kao ti da se svrstavam na neciju stranu samo da bi ima stav o necemu u zivotu.
 
Cuj, ako imas problem sa vise licnosti u glavi ne treba to da projektujes na mene. Ili ako mi se obracas sa Vi onda to napisi pravilno.Ja nisam teletabis kao ti da se svrstavam na neciju stranu samo da bi ima stav o necemu u zivotu.

Ne projektujem ja nista na tebe, nego samo govorim cinjenice.

Ti ne samo da se svrstavas na stranu 'pravih srpskih patriota', nego nemas niti jedan stav koji je tvoj licni, sve si cuo od drugih.
 
Prave srpske patriote, tj. vi.

Prva su lazne patriote, ratni zlocinci, Milosevicevi ljubimci, Mladic, Cosic i tako te fore.

Druga su izdajnici, Latinka Perovic, Pera Lukovic i sl.

A treca Srbija je nastavak Kostuniceve i DSS price o 'trecem putu', koju su zdusno prihvatili idioti iz NSPM-a, Dveri i ostalih idiota koji su bliski vama. Naravno, to nije nikakav njihov izum, treci put je termin koji je poznatu u svetu, samo su ga DSS idioti doziveli na svoj, retardirani nacin, posto su skupina kvazi0intelektualaca i neobrazovanih budala.

Hvala na objašnjenju.Bože, treća Srbija...

- - - - - - - - - -

Ali ovi kazu da su bolji :think:

:nono2:
 
Banda lopova kakvu grad josh nije video, bez ikakvog srama, javno pred ocima javnosti stalno smishalju neke nove trikove kako da novac gradjana prebace u njihov dzep. Tako mladi i bez iskustva, politicka funkcija im je prvi "posao" u zivotu, pa navalili kao mutavi, da se dokazu medju starijim kolegama politicarima.
I sve to pod parolom "Ja sam patrijota!" "Kosovo je Srbija!" a Srbija ni za k.....
 
Banda lopova kakvu grad josh nije video, bez ikakvog srama, javno pred ocima javnosti stalno smishalju neke nove trikove kako da novac gradjana prebace u njihov dzep. Tako mladi i bez iskustva, politicka funkcija im je prvi "posao" u zivotu, pa navalili kao mutavi, da se dokazu medju starijim kolegama politicarima.
I sve to pod parolom "Ja sam patrijota!" "Kosovo je Srbija!" a Srbija ni za k.....
Upravo tako.
 

Back
Top