Posle operacije zucne kese

blizance

Ističe se
Poruka
2.391
Nedavno sam izvadila zucnu kesu.Sve je proteklo u najboljem redu.Postoperativno rezultati su ok.Jedini problem koji se sada javlja je u dobijanju na tezini.Napominjem da nemam pojacan apetiti niti jedem da nadoknadim propusteno.Prilicno vodim racuna o ishrani kao sto sam i pre.Imam utisak da sam naduvena,operacija je radjena laparaskopski i uduvavan je gas to mi je jasno.Proslo je vec mesec ipo dana a meni je stomak ostao naduvan.Koliko je vremena potrebno da se sve dovede na normalu?Da li je pojava gojaznosti u predelu stomaka normalna pojava obzirom da zaista nemam narociti apetiti niti jedem prekomerno.Ima li neko slicna iskustva?Pozdrav!
 
Prije trinaest godina sam operisao žuč zbog kamena....Otprilike je išlo ovako.....u srijedu sam operisao a već u petak su mi izvadili dren i otpustili me kući....U sljedeći petak sam izvadio konce a narednog petka sam otišao na kontrolu...Oko dva mjeseca sam se pridržavao onoga što su mi rekli ali sam postepeno počeo jesti kao i prije...Od te operacije nikada nikakvih problema nemam.....Ne osjećam nikakve tegobe, niti sam se ugojio....ali ne razumijem ono što kažeš, operacija je rađena laparaskopski i uduvavan je gas....laparaskopski je rađeno i kod mene ali nikakav gas nije uduvavan....Na stomaku su mi ostale tri tačke od instrumenta, sonde i šta li već ide...
 
Prije trinaest godina sam operisao žuč zbog kamena....Otprilike je išlo ovako.....u srijedu sam operisao a već u petak su mi izvadili dren i otpustili me kući....U sljedeći petak sam izvadio konce a narednog petka sam otišao na kontrolu...Oko dva mjeseca sam se pridržavao onoga što su mi rekli ali sam postepeno počeo jesti kao i prije...Od te operacije nikada nikakvih problema nemam.....Ne osjećam nikakve tegobe, niti sam se ugojio....ali ne razumijem ono što kažeš, operacija je rađena laparaskopski i uduvavan je gas....laparaskopski je rađeno i kod mene ali nikakav gas nije uduvavan....Na stomaku su mi ostale tri tačke od instrumenta, sonde i šta li već ide...

Јеси ли сигуран?
 
Ja sam izvadila žučnu kesu u avgustu i ugojila sam se 7 kg.....:( hoću da poludim od muke,uf!!! Jela sam dijetalno,po malo,oporavak mi je trajao tri meseca,(operisana sam klasično) slatkise sam izbacila jer mi nisu prijali,ali sam počela da dobijam na kilazi....i sad sam na nekoj hrono ishrani,po savetu doktorke,ali teska muka...kg.stoje a ja se tesko pridrzavam prepisanog....
 
Prije trinaest godina sam operisao žuč zbog kamena....Otprilike je išlo ovako.....u srijedu sam operisao a već u petak su mi izvadili dren i otpustili me kući....U sljedeći petak sam izvadio konce a narednog petka sam otišao na kontrolu...Oko dva mjeseca sam se pridržavao onoga što su mi rekli ali sam postepeno počeo jesti kao i prije...Od te operacije nikada nikakvih problema nemam.....Ne osjećam nikakve tegobe, niti sam se ugojio....ali ne razumijem ono što kažeš, operacija je rađena laparaskopski i uduvavan je gas....laparaskopski je rađeno i kod mene ali nikakav gas nije uduvavan....Na stomaku su mi ostale tri tačke od instrumenta, sonde i šta li već ide...
Морали су ти при лапараскопској операцији удувати гас али ти то наравно ниси знао а и што би:whistling:Твоје је било да будеш миран и лепо спаваш док они раде свој посао.Гас се убацује да би се лакше пришло жучној кеси иначе би рад био немогућ.Видиш,ти помињеш само три тачке...Ја има мали рез код пупка са три конца,мали рез у пределу желудца са два конца и бочно на стомаку у пределу жучи две тачкице.Видиш,неке интервенције се помало разликују.Сви пацијенти који су оперисани кад и ја имају исте тетоваже :lol:на стомаку као у мом случају.Важно је да си ти после тога добро и да немаш више проблема са жучном кесом.
 
Ja sam izvadila žučnu kesu u avgustu i ugojila sam se 7 kg.....:( hoću da poludim od muke,uf!!! Jela sam dijetalno,po malo,oporavak mi je trajao tri meseca,(operisana sam klasično) slatkise sam izbacila jer mi nisu prijali,ali sam počela da dobijam na kilazi....i sad sam na nekoj hrono ishrani,po savetu doktorke,ali teska muka...kg.stoje a ja se tesko pridrzavam prepisanog....

Мег:Dиначе једна од најсимпатичнијих глумица...шта да ти кажем...ја слабо једем а гојим се:rumenko:Рекли су ми да одмах могу почети да једем нормално али у малим количинама и ето ја се придржавам тога.....а растем и растем...:think:

- - - - - - - - - -

svakome se uduva gas pri laporoskopiji , jednostavno bez toga ne moze da se radi , gas omoguci da se vide organi i da doktor moze raditi

Наравно,то је обавезан процес при лапараскопској операцији.
 
:roll::roll:Mene zanima ako je bila upala zucne kese i poviseni leukociti u slucaju operacije koja ce biti laparo...ili klasicna i od cega to zavisi

Ako je upala i postoji opasnost od izlivanja žuči, onda se ne smije čekati da se proces upale smiri i vrši se operacija klasično.
Ako toga nema onda je ovo drugo.
Inače gas se napumpa jer bez toga ne ide.

Pošto nema više žuči koja razgrađuje masmnoću (koagulira) ljudi se često ugoje.
Moraju zato jesti nemasnu hranu.
 
bila je operacija i na svu srecu je dobro proslo e a ono sto nije....:confused: je rana koja je ostala na ruci od braunile preporuceno je mazanje hepatrombinom medjutim od njega ne da nije proslo nego je krastica rano otpala pa je tu rana druga dr. je rekla da je to upala i prepisane su inekcije penicilina od kojih se sve to vrlo malo smanjilo ali je svuda oko toga izasla neka alergija ...crvene ospice ...dal je neko imao slicno iskustvo i sta da se radi
 
bila je operacija i na svu srecu je dobro proslo e a ono sto nije....:confused: je rana koja je ostala na ruci od braunile preporuceno je mazanje hepatrombinom medjutim od njega ne da nije proslo nego je krastica rano otpala pa je tu rana druga dr. je rekla da je to upala i prepisane su inekcije penicilina od kojih se sve to vrlo malo smanjilo ali je svuda oko toga izasla neka alergija ...crvene ospice ...dal je neko imao slicno iskustvo i sta da se radi

Uh...eto ti sad...nase zdravstvo!!!!Urade operaciju kako treba a naprave glupost od sitnice.Strasno!!!
Kako ti izgleda rana na stomaku?Ima li oko nje oticanja,gnoja,tih ospica o kojima pricas?Mozda su rane na ruci povezane pa zato tesko zarastaju,mislim generalno.Ako ti je rana od operacije ok a ova na ruci nije onda se nadam da ce uskoro sve biti ok.Mozda je neka blaza infekcija kojoj treba vremena.Moja mama je imala slican problem posle jedne intervencije,njoj su cak braunilu stavili greskom(uopste joj nije trebala)!!!Danima joj je bilo sve modro okolo i naduveno.Stavljala je samo hladne obloge i povremeno mazala Hipergel u malim kolicinama.Nije nista bolelo ali je modrica i crvenilo kao i otok trajalo skoro dva meseca.
 
Hoce ponekad sestre da promase venu iz ko zna kog razloga pa da bodu okolo a onda udje ona tecnost iz infuzije i gde treba i gde netreba.Sacekaj neko vreme,mozda prodje samo od sebe(ako nemas bolove naravno)Ako te boli bas jako i gnoji onda ipak moras ponovo kod lekara.Ako te samo bolucka...nije strasno,sve ostalo ce proci nakon nekog vremena jedino sto tebi ruzno izgleda.
 
hvala blizanac danas je jedan dr. u penziji doduse to i rekao verovatno su promasili venu pa je otislo gde ne treba a inace moj muz je imao operaciju a na stomaku je sve u redu... hmmm bar negde ...a inace ne boli ali ako bas ispravi ruku skroz onda boli...i ispod se te ranice na ruci jos uvek je tvrdo...znaci mislis da nista ne stavlja ...
 
hvala blizanac danas je jedan dr. u penziji doduse to i rekao verovatno su promasili venu pa je otislo gde ne treba a inace moj muz je imao operaciju a na stomaku je sve u redu... hmmm bar negde ...a inace ne boli ali ako bas ispravi ruku skroz onda boli...i ispod se te ranice na ruci jos uvek je tvrdo...znaci mislis da nista ne stavlja ...

Majka je stavljala samo hladne obloge i posle nekog vremena samo blago mazala ponekad Hipergel.On je onako zelatinast i blago hladi,deluje protivupalno.Posle nekog vremena rana je pocela od modrocrvene boje da prelazi u zutu pa je na kraju izcezla.Ruka je neko vreme boluckala.Trebalo je neko vreme oko dva meseca da prodje sve i sada nema nista.Budi strpljiva,mislim da nije nista strasno.
 

Back
Top