POSLEDNJA PISANJA by LEE PRIEST - "prirodni" body building,RASPRAVA SE NASTAVLJA

cobi63

Aktivan član
Poruka
1.393
http://2.***************/-W2HaeZZVINo/UGrmy7K0nWI/AAAAAAAAGEU/C7MArh8viEg/s1600/horse.jpg​

PRIRODNO GOVORECI

Debata o tome tsa cini jednog “prirodnog” bodibildera ne prestaje.Posle NPCTeam Universe takmicenja u julu,MD No Bull Forum je osvanuo sa besnim porukama o tome kako je suludo oslovljavati bivseg korisnika steroida prirodnim,I kako je uvredljivo I nefer bodibilderima koji nikad nisu koristili nikakva sredstva da se takmice protiv drugih koji jesu.

Ako se ja pitam,ako ste bili cisti godinu dana,onda ste cisti,kratko I jasno.Dok god su droge I druga sredstva van vaseg sistema,”nefer prednost” povecane velicine je takodje nestala.Znam da mnogi od ovih pravicnih tipova osecaju da svako ko je ikad uzeo barem jednu steroidnu pilulu,nije prirodan.Predpostavljam da ako eliminisem sve bodibildere koji su ikada probali steroide barem jednom,nebi preostalo nikog vise da se takmici!
http://1.***************/-ueW1XBnrLL4/UGrmu5x-urI/AAAAAAAAGEM/5Eujd2cjsFM/s1600/ron+2.jpg​


Team Universe prepisuje da sportisti nisu koristili nikakvo sredstvo koje podize performanse u toku godinu dana.Ako nisu,skinite im se s ledja.Ako jos uvek koriste neke gluposti,onda samo napred I udrite po njima kako su mizerni I kako varaju.A ako vam se ne svidja “jednogodisnje “pravilo,ne napadajte sportiste zbog toga.I zaista ,sta zapravo znaci prirodno ovih dana?Postoje gomile prohormona na trzistu,sad avec godinama,a neki su zabranjeni nakon sto je otkriveno das u u stvari steroidi koji jos tad nisu bili klasifikovani.I ne mogu da izbrojim koliko puta sam naisao na samoproklamovane “cistunce”na forumima,kako diskutuju o svojim poslednjim prohormonskim ciklusima na potpuno isti nacin kako ostali momci govore o svojim test I deka rezimima.

Zaista cenim one koji su izgradili svoje figure bez sredstava,dok god oni ne ocekuju medalju za to I ne degradiraju one koji koriste drogu I sredstva kaoo “luzere bez morala”.A ako se brinu za mogucnost da ce biti pobedjeni od strane “varalica”na prirodnim takmicenjima I nemaju poverenja u metode testiranja,onda nek se ni ne takmice!
Lee Priest


SVE JE U OPCIJAMA

Bodibilderi koji odluce da se takmice imaju mnogo dostupnih opcija.Za one koji koriste droge I sredstva za pojacavanje performansi postoje nekoliko stotina netestiranih takmicenja koja se odrzavaju u samim SAD svake godine.Ako bodibider nije koristio nikakve droge I sredstva,ili to nije cinio vec nekoliko godina,takodje postoji ogroman broj prirodnih dogadjaja u razlicitim organizacijama.Ali za one koji su odlucili da prestanu da koriste neko farmaceutsko sredstvo nadavno,njihove opcije I nisu bas prevelike.
http://4.***************/-XWpPXkjyO80/UGrmrCYb5sI/AAAAAAAAGEE/fLvh-SYVVuU/s1600/jay.jpg​


NPC ima mnogobrojna takmicenja na kojima se testira na droge,gde je propisan uslov od jedne godine bez koriscenja; I jedan profesionalni kvalifikat-Team Universe.Musclemania organizacija takodje trazi samo jednu godinu bez koriscenja droga I sredstava,dok razne prirodne organizacije odredjuju uslove od pet do sedam.Poceo sam 1989.godine u sada nepostojecoj organizaciji ANBC,koja je zabranjivala koriscenje droga za zivota.Godinama posle toga,kada je NPC poceo da promovise test takmicenja,promenio sam se.

NPC je najveca amaterska bodibilding organizacija na svetu,I od 1994. godine,takmicio sam se na desetine njihovih takmicenja.Za neko vreme koristio sam steroide I takmicio se na njihovim takmicenjima gde nije bilo testiranja na droge.Od tad,takmicio sam se samo na testiranim takmicenjima.Ne samo da ne bih mogao da se takmicim u drugim organizacijama u toku mnogo godina,nego sam osecao da je takmicenje uglavnom protiv drugih bivsih korisnika ustvari prava stvar.

Svaki takmicar koji odluci da se takmici na testiranim takmicenjima sa jednogodisnjim prirodnimm zahtevima zna tocno o cemu se radi.Godine koristenja steroida daju trajnu prednost u mnogim slucajevima,jer se vise misicne mase izgradjuje nego sto bi to bilo moguce prirodnim putem,a ne gubi se celokupna masa kada prestanete da koristite droge.Ako nikad niste koristili I osetite da to nije fer,onda nadjite organizaciju koja poziva na duze periode vremena bez ovih gluposti.

Jednostavno ne postoji puno opcija za one koji odluce da prestanu da koriste steroide,ali zele da nastave da se takmice,te stoga nemojte zavideti nama bivsim korisnicima na nekoliko prednosti koje su nam dostupne,da bi radili ono sto obozavamo;da dostignemo najbolju mogucu kondiciju I sve to predstavimo na stejdzu.

Ron H arris


MD-----Novembar -Decembar 2010
 

Back
Top