MUZIČKA PRATNJA U GSP

Betty

Elita
Poruka
21.481
kad upadnu štroke
i počnu da pevaju uz armuniku
pola ljudi se blaženo smeši
a pola kuva u sebi
ja pi.zdim i mislim kako je to mimo SVIH povelja UN i UNICEF da decu prisiljavaju da rade (prose, whatever) i nikad im ne dam ni dinara.
Jedino što moja hipotonija postane malko normalnija, tj. digne mi se pritisak (kažu da to niej loše ponekad)
Ima li kakvog zakona koji zabranjuje NASILNU "muziku" po JAVNOM prevozu? Mislim, ne treba mi takva USLUGA niti ću da je PLATIM.
 
LPhoklica:
kad koristi jeftinu šminku...

:lol:

Inace, nisu oni mnogo losi, a nisu bas ni malo. Ne nerviraju me, ali mi je neprijatno kad oni udju,a ovi sto im daju pare, i ne samo njima nego i ostalim prosjacima uglavnom rade to da bi se osecali bolje i da ne bi osecali grizu savesti. Sprovedeno je istrazivanje na tu temu. Ja kad dam dam da ih skinem s vrata, kad ti se nakace...
I JEDNO OBAVESTENJE: Ona baba sto prosi na Slaviji i jos nekim delovima grada, a obucena je u crno i stalno pita koliko je sati, ima kucu na 3 sprata negde na Miljakovcu ili Kanarevom brdu :wink: unosan biznis.
 
Miss_Jo:
Ja kad dam dam da ih skinem s vrata, kad ti se nakace...
ni tada im ne dam, vetj ih teram u 3 lepe... jednom sam sedela sa sestrom i prilazi neki klinja 'daj mi 10 dinara ili tju te pljunuti', ja mu kazem da bezi i da me je iznervirao, on netje, ja ponovim i posho je josh uvek bio tu, ja krenem da ustajem, i poshto sam dosta visoka i tada bila veoma besna, klinja pomisli da tju da ga bijem i pobegne... ne dam pare, tim idiotima, pa ni za shta na svetu!
Miss_Jo:
I JEDNO OBAVESTENJE: Ona baba sto prosi na Slaviji i jos nekim delovima grada, a obucena je u crno i stalno pita koliko je sati, ima kucu na 3 sprata negde na Miljakovcu ili Kanarevom brdu :wink: unosan biznis.

:shock: :shock: :shock: laaaaazesh??? ja sam je juche srela na tashu... i drugarica joj je dala pare... odkud znash?
 
...ма ја им увек дам који динар...поштујем то што се од малена боре за свој хлеб. А ужасно ме нервира кад просе...тада сам баш бесан. Наравно...увек ранац спустим у руку.
 
Ona baba sto prosi na Slaviji i jos nekim delovima grada, a obucena je u crno i stalno pita koliko je sati, ima kucu na 3 sprata negde na Miljakovcu ili Kanarevom brdu :wink: unosan biznis..

I JOS JEDNO OBAVESTENJE!
Samo da znas da kada te pita za "sati" pogledom tvoj novcanik prati! To radi i u prevozu...
 
kosa mi se dize na glavi kada ih vidim da ulaze u bus !!! Onda si prisiljen da slushash loshe izvodjenje josh loshijih "muzichkih numera" !!! ja bi definitivno to zabranio po busevima !!! zashto moram da slusham u prevozu live-act nekog domaceg crnca ??? to mi bre siluje mozak !!!
 
Aphroditi:
Moj svekar im da pare samo da ne sviraju. :D I prestanu stvarno.... :wink:

hahaha, odlična fora!
Kupiš sebi mirnu vožnju!
ali - ni to nije ok, pta koji **** traže u gsp s tim šklopocijama od instrumenata...
Juče sam bila na koncertu DLM, volela bih da mi onaj levi svira na uvce tako dok se vozim....:D
 
Ma meni su cigoši tako opušten narod, i mnogo ih gotivim... Goli, bosi, prljavi a uvek veseli i zdravi i s nekom gotivnom akcijom da nas zayebu.

Smatram da su oni, za razliku od mene SLOBODNI da idu gde žele i rade šta žele - kad god žele.

Ja u pola 9 svakog radnog dana imam svojih 8 sati kojima sam vezana za ovu stolicu, posle toga, čekaju me obaveze po kući, veš, sudovi, hrana... I sve ostale blagodeti u okvirima civilizacije.

Kad vidim onu dečurliju u basu, s polomljenom harmonikom, prvo što mi padne na pamet je - oni tako mali a grad znaju bolje nego ja, blesave se, šetaju okolo, tačno znaju gde koji bas...

A primetićete da ne traže od svakog, pa me onda buni i to, da li je to stvar poznavanja ljudi, zapažanja i zaključivanja... Da li su i u kojoj meri njihovi instikti razvijeniji od mojih?!!

Da li su oni samo pijuni odraslih cigana koji ih maltretiraju? Da li bi pristali na pristojniji način života ukoliko bi im bio ponuđen?

Ja mislim da ne.

Asocijacija na njih mi je S L O B O D A i uvek, ama baš uvek ako imam, izvučem neku kintu i dam.
 
I da, znam da uvek imaju više od mene, ali mi je interesantan način sticanja, ovakve kretene kao što sam ja, niko ne bije po ušima da daju pare...

Meni samo bude krivo, kad neko kaže da bi to moglo i na pošten način - da rade i zarade; ali oni su uvek šikanirani, u osnovnoj školi ih maltretiraju, u srednju retko i dolaze a za fakultet ne znam da li i znaju i imaju uslova za učenje i studiranje. Tako da ne mogu da dobiju ni jednu jaču funkciju.

Opet, kad bi ste ih videli da na kiosku peku pljeskavice, niko ne bi hteo te iste da kupi - ja ne bih htela prva.

... tako da mi nije baš jasno, kakve druge mogućnosti oni imaju
 
kakve to veye ima š b b k b b
šta me briga šta će da rade ili ne
nek rade šta hoće samo ne u mojoj blizini, gd eih ne očekujem,
i ne tako na prepad (nek pošalju službeno, nek se najave :D )
muka mi je od njihove "muzike"

Aaaa....da ih apse zbog remećenja javnog reda i mira? :)
Jel to može?
Mislim, ako ne možeš da razgovaraš sa vozačem GSP-a, kako to da mu taj trandibal ne smeta???

"Cigani, ne svirajte i ne pevajte u vozilu"

naročito ako je Stokanić

mislim...da sam ja vozač, pod stresom bih nekog poravnala malo po cesti
bem ti zemlju u kojoj je Bijelo Dugme ko Rolingstonsi
 
Miss_Jo:
Betty:
Juče sam bila na koncertu DLM, volela bih da mi onaj levi svira na uvce tako dok se vozim....:D

:lol: :D
Kako bi samo bilo dobro da nam pravi muzicari sviraju u prevozu, a izgleda da ce i spasti na to, posto im nazovi pevaci sve vise otimaju hleb, jos malo pa u tramvaju Partibrejkersi, Van Gogh, Riblja Corba, haha.

heheheh....pazi mala
ovaj saksofonista je moj :mrgreen:
ti moš nekog drugog, bio je ceo duvački orkestar, 4 klarineta, milon truba i trombona, 2 činele, đitra, saks....
Ma ja bi i Boru Čorbu isterala iz Gsp, i on je smarač
 
Prvo,sto se tice onih peraca,ne vredi da im kazes NE,jer ne mozes da se odbranis.Jedna klinka mi je tako obrisala i kaze"daj nesto sitno".Ja joj kazem"nisam ti rekla d obrises",ali dam joj 4 dinara,jer stvarno nisam u toku da su im usluge poskupele.Ona kaze"samo 4",ja kazem"pa daj ti meni 4 dinara"i zamislite vrati mi.Ma ne dajem vise nikom,jer ce kuci da ga biju i ako donese i ako ne donese pare.
A druga stvar,pitam se na sta trose taj novac,jer sigurno uzimaju vise nego sto ja zaradim za dan?Moja sestra,koja zivi u Grckoj,kaze da je jedna ciganka koja redovno prosi,vidjena u banci kako stavlja pare na racun.
 

Back
Top