Zašto "Sigurne kuće" u Srbiji nemaju policijsko obezbeđenje?

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Напад на жене у Сигурној кући

Пет особа, међу којима и дечак од једанаест година повређено у Сигурној кући у Београду. Бивши супруг једне од штићеница насилно ушао у кућу и избо је ножем, повредио сина који је бранио мајку, и још три штићенице Сигурне куће.

Бивши супруг једне од штићеница Сигурне куће у Београду, насилно ушао у објекат и повредио пет особа, међу којима и једанаестогодишње дете.

Штићеница Сигурне куће у Београду тешко је повређена када је нападач око поднева насилно ушао у собу и нанео јој неколико убода ножем по лицу, рукама и ногама.

Том приликом повређен је и једанаестогодишњи син који је покушао да заштити мајку.

Насилник је лакше повредио и још три штићенице које су се у том тренутку нашле у соби.

Интервентна јединица полиције је убрзо ухапсила насилника, а како РТС незванично сазнаје из Ургнетног центра, повређена жена није у животној опасности.

Координаторка Сигурних кућа у Београду Весна Станојевић је рекла да је "љубоморни муж" и јуче напао супругу и то на пијаци на којој ради, а да она из тог разлога данас није отишла на посао.

Станојевићева је рекла да је 29 људи, од којих 20 жена убијено од почетка године у породичном насиљу и истакла да већ дуже упозорава да ниједна Сигурна кућа нема полицијско обезбеђење.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/134/Хроника/1342466/Напад+на+жене+у+Сигурној+кући.html

Ovo je stvarno strašno! Pa kako je moguće da nijedna "Sigurna kuća" u Srbiji nema policijsko obezbeđenje? Pa kako se to može nazvati sigurnom kućom? Šta čeka Ivica Dlačić, da neki nasilnik ubije neku ženu da bi se on setio da dodeli obezbeđenje sigurnim kućama? Koja smo mi banana od države!!! :dash:
 
Prvo-tih sigurnih kuća nema dovoljno. Drugo-žene i deca koji tamo borave teško nađu rešenje za dalji život-jer smeštaj na tim ,,tajnim" lokacijama je privremen. Treće-ova država samo u naslovu radi za dobrobit ugroženih, a u praksi-vidimo šta se dešava. Veoma mali pomak je napravljen kada su se uopšte i pojavile Sigurne kuće, a svest nacije je na tom nivou-da većina ljudi smatra to glupošću.
Nije rešenje ni policija u Sigurnoj kući, mada je skroz logično da na takvim lokacijama neka vrsta obezbeđenja treba da postoji. Nema ko da uloži novac u to, nije im profitabilno...
Najbitnije od svega je rekonstrukcija zakona, gde bi se siledžije sankcionisale zatvorski i lečenjem. Što u našoj državi nije ni mrtvo slovo na papiru.
Užas jedan.
 
У мом граду је градска управа поставила чуваре у Сигурној кући, јер полиције није било (не знам да ли су одбили да дежурају, или их нико није звао).

Један од њих ми је причао да свакодневно имају сцене када мужеви дођу да бију, псују, проклињу, уђу на силу или моле да виде жену да би се помирили.

Дакле, локације сигурних кућа нису тајне, самим тим, неопходно је испред њих поставили јако обезбеђење, како би то заиста биле сигурне куће.

С друге стране, те жене раде.

Ко ће их заштитити кад су на послу?

Па, не може по један полицајац стално да дежура поред сваке од њих.

Дакле, насилника стрпати у апс и на тај начин обезбедити сигурност деци и женама.

Све док они шетају слободно, њиховим породицама нема ни мира ни спаса.
 
Upravo,zato se i cudim sta ce ti nasilnici u sigurnim kucama a ne u apsu.

Била је прошле године једна тема о томе да се планира лечење тих болесника уместо издржавања затворске казне.

И тада сам изричито била против тога, јер онај ко насилник, остаје насилник, исто као и силоватељ, само што су касније још гори.

Може да се покуша лечење, али док су у затвору.

Дакле, до краја њиховог јадног, поремећеног живота.
 
Pa nije bas ko silovatelj.

Pa dobro,nisu bas zasluzile do kraja zivota,ali treba im ocitati bukvicu sa par godina.

Разлика је једино у томе што нема секса, али физичко насиље је у оба случаја присутно.

А након пар година, прво што ће урадити кад изађе из ћузе - да нађе жену и пребије је на мртво име јер је она крива што је заглавио затовр.
 
Била је прошле године једна тема о томе да се планира лечење тих болесника уместо издржавања затворске казне.

И тада сам изричито била против тога, јер онај ко насилник, остаје насилник, исто као и силоватељ, само што су касније још гори.

Може да се покуша лечење, али док су у затвору.

Дакле, до краја њиховог јадног, поремећеног живота.

Наши закони су такви да штите прекршиоце, не само у томе, него у свему. Тешко је доказати породично насиље, а и када га докажу, казне нису не знам какве. Зато и постоје сигурне куће. Да жене не морају да се бакћу са законском процедуром, него да имају да се склоне, док се бар та процедура не спроведе.

Тако је то углавном и у другим земљама, нисмо ми сигурне куће измислили.
 
Наши закони су такви да штите прекршиоце, не само у томе, него у свему. Тешко је доказати породично насиље, а и када га докажу, казне нису не знам какве. Зато и постоје сигурне куће. Да жене не морају да се бакћу са законском процедуром, него да имају да се склоне, док се бар та процедура не спроведе.

Тако је то углавном и у другим земљама, нисмо ми сигурне куће измислили.

Ако их нисмо измислили, можемо бар нешто да побољшамо.

Напади на те жене се стално дешавају и док су у "сигурним" кућама.

Шта кад изађу напоље?
 
Разлика је једино у томе што нема секса, али физичко насиље је у оба случаја присутно.

А након пар година, прво што ће урадити кад изађе из ћузе - да нађе жену и пребије је на мртво име јер је она крива што је заглавио затовр.

Pa to i ja sve vreme prcam,samo delo silovanja se u narodu preuvelicava....

Ja bih je ubio :lol:
 
Trebali su da zastite tog muskarca od pomahnitale zene,koje je to zlo kada ga je na sve to navela mozete misliti.

Ma jeste, stvarno zla žena, naterala bivšeg muža da joj lupa šamare i još da joj bije i dete i druge žene u Sigurnoj kući, koji manipulator, to je strašno! Ženu na doživotnu robiju a mužu dodeliti orden za čojstvo, junaštvo, humanizam i renesansu!
 
Sve te savremene feministicke budalastine pa i sigurne kuce su zapravo legla bluda i razvrata.Sama drzava je nesposobna da sredi stanje u svojim institucijama jer iste vode sve same opajdare.Novac se tu arci i razbacuje nemilosrdno naravno zato sto je uzet od radnika i nije zaradjen.Taj radnik je od tih sljamura opljackan i obespravljen po svim osnovama.Kad se taj isti za bilo sta pobuni drzava je uvek u cabru navodno nema za njega novca .Kad se isti pocne setati od saltera do saltera onda se pribegava institucionalnom teroru tog pojedinca koji je radnik i koji nesto stvara i on se satro dovodi u red da cuti trpi i finansira razne nevladine organizacije i ostatale gluposti .Kad tom istom pukne film i kad mu padne mrak na oci e onda se svi cude i zaprepasceni su reakcijom.
 
Nije svrha da žene budu sklonjene na izvesno vreme u Sigurne kuće, nego da budu trajno bezbedne, a to se može postići samo oštrim sankcionisanjem nasilnika. Nema ni potrebe za sigurnim kućama ako se potencijalni ubica skloni sa slobode, zatvoriš marvu, a žena i deca ostanu u SK-Svojoj kući, država može da im pomogne osposobljavanjem za neki posao. A ne ja te čuvam da te ne ubiju, ali znaš nije to baš sigurno i ne možeš ovde da ostaneš beskonačno dugo.
 
Poslednja izmena:
Ma jeste, stvarno zla žena, naterala bivšeg muža da joj lupa šamare i još da joj bije i dete i druge žene u Sigurnoj kući, koji manipulator, to je strašno! Ženu na doživotnu robiju a mužu dodeliti orden za čojstvo, junaštvo, humanizam i renesansu!

Koji si ti mushki shovinista!!!

Sasvim je dovoljno joj posalju na prinudni rad od par godinica.
 

Back
Top