Srpski luksuz: telefon, letovanje i izlazak

BlackLeather

Iskusan
Banovan
Poruka
6.173
čitam, kao što obožavam, javno mnjenje na jednom sajtu
na članak o tome kako "nema krize, jerbo, jelte, milion srba letuje, prirodno, u inostranstvu"
i sad tu ima svega i svačega ali prevladjuje ona struja koja je u fazonu
kako eto narod živi u bedi, plate katastrofa i slično a neko se bahati
letovanjima, skupim telefonima, ručkovima u restoranu i pićima od 500 RSD u klubovima
i sad pitam i vas
jesmo stvarno tolko mentalno materijalno i funkcionalno prsli
kada su osnovne stvari postale čudo
 
Takve stvari se uglavnom potežu kao kontraargumet u priči o tome kako narod gladuje, kako ni u Africi nije teško kao kod nas.... u suštini, krize ima, ima ljudi kojima je teško i onih kojima nije... To je oduvek i zauvek tako.
Što se same krize tiče, dokle god bi velika većina radije radila i za malu platu, ali kod drugoga, nego sama osmišljavala poslove i preuzimala na sebe neki vid rizika, tako će nam i biti.
 
išla sam na more redovno kad sam bila mala
pa sve ređe i ređe
pa evo par godina ne mrdam
ali kontam da ćemo uštekati sa strane neku kintu kako bismo klinca sledeće godine poveli na letovanje, ne mora da bude more, planina, jezero, čisto da mrdnemo :)
telefone ranije nisam imala a da koštaju ispod 250 evra, keva finansirala
i poslednji mi je kupila oni koji i sad koristim, za 30 evra :mrgreen:
izlazila sam sa crvenom i kad nije vikend, dosta mi je bilo
sad ponesem muža i novčanik :mrgreen:

kako su stvari malo drugačije kad čovek osnuje svoju porodicu
do pre par godina ne bih rekla "uštekaćemo" nego "mama će platiti"
eeeeeeeeee

ne znam šta je tema, da kukamo kriza ovo ono?
meni lepo, malopre sam bila u bašti i pržila se na suncu pa se setila mora :zaljubljena:
još malo da rešim i na kupanje, milina
 
Kriza jeste, ali ko hoće da ljetuje ili da kupi mobilni, taj će naći načina. Moja plata je 180 evra, ali ja godinu dana odvajam od plate po 20-30 evra svaki mjesec i tako skupim za ono što mi treba. Tako sam u zadnjih 9 mjeseci skupio 200 evra. Ili ću malo otići na more ili ću još skupljati pa uzeti laptop na jesen.
 
ma što se tiče mobilnih telefona, komjutera, to je toliko sad jeftino, a bivaće i sve jeftinije
naročito internet
za 1500 din mesečno što daš za internet, uštediš na drugim stvarima (gledaš filmove free-onlajn, čuješ se sa ljudima na skajpu, čitaš novine....)

tako da, to što neko ima mobilni ili komp nije merilo nečijeg bogatsva
 
čitam, kao što obožavam, javno mnjenje na jednom sajtu
na članak o tome kako "nema krize, jerbo, jelte, milion srba letuje, prirodno, u inostranstvu"
i sad tu ima svega i svačega ali prevladjuje ona struja koja je u fazonu
kako eto narod živi u bedi, plate katastrofa i slično a neko se bahati
letovanjima, skupim telefonima, ručkovima u restoranu i pićima od 500 RSD u klubovima
i sad pitam i vas
jesmo stvarno tolko mentalno materijalno i funkcionalno prsli
kada su osnovne stvari postale čudo



Видим да си читао текст у "Блицу" о Србима и летовању. :lol:

Стварно, та летовања са пржењем и динстањем у апартману треће класе у предсезони (или постсезони) тешко да се могу назвати луксузом.

То више личи на одрађивање а не на одмор, али, ко воли нека изволи.
 
čitam, kao što obožavam, javno mnjenje na jednom sajtu
na članak o tome kako "nema krize, jerbo, jelte, milion srba letuje, prirodno, u inostranstvu"
i sad tu ima svega i svačega ali prevladjuje ona struja koja je u fazonu
kako eto narod živi u bedi, plate katastrofa i slično a neko se bahati
letovanjima, skupim telefonima, ručkovima u restoranu i pićima od 500 RSD u klubovima
i sad pitam i vas
jesmo stvarno tolko mentalno materijalno i funkcionalno prsli
kada su osnovne stvari postale čudo
glumi spolja luxuz a gace iscepane to ti je srbija
 
koje skupe telefone? :)
one sto u vipu ili telenoru dobijes za dinar? :lol:
evo ja moj platila 2 hiljade,pa jos na rate uz racun....plus imam da zovem i zovem....i net imam i svasta nesto....a placam kao i pre nego sto sam uzela novi mob...tac skrin ovo ono...:roll:

i sto rece elektrika za letovanje....
sto se mene licno tice, meni ne treba puno na letovanju....ako idem negde, dovoljno mi sto sam tamo,pa makar i u satoru bila u sred sume....al sam tamo....
perem sudove, kuvam...skoro kao kod kuce(zabusavam malo sa kuvanjem ipak sam na letovanju jel)...jeftinija varijanta,al bolje i tako nego da presedim celo leto u betoncini kuvajuci se :)
ne volim hotele ionako ...da mi tu neko ulazi i mulja po sobi...umem i sama da namestim krevet
u svakom slucaju....nemam pojma :)
ja sam od onih sto ne mogu bas da se pohvale nekim standardom,tako da stvarno ne znam sta tacno da kazem za ove sto su ima se moze se i tako to
super za njih ako imaju :)
al sve nesto mislim da dosta njih kao ima a ustvari posle te vecere ili pica od 500 kinti, broji dinar svaki da vidi hoce li izdrzati do plate
 
Човек док је млад и без обавеза може да спава и на плажи и да једе сардине за ручак, доручак и вечеру, не спорим.

Кад дођеш у средње године очекујеш ипак мало већи комфор, што значи - да не куваш, да не переш судове, да не намешташ кревете, да те неко послужи за столом, да се шеташ само са торбицом а не са цегером.

Ако не могу тако да летујем, радије ћу остати код куће.
 
Сумњам да ико воли да се бакће око судова и шпорета на годишњем одмору, то једино признајем уколико сам у својој некретнини у којој могу да останем колико хоћу, тј колико ми трајање год. одмора дозвољава.
 
Kriza jeste, ali ko hoće da ljetuje ili da kupi mobilni, taj će naći načina. Moja plata je 180 evra, ali ja godinu dana odvajam od plate po 20-30 evra svaki mjesec i tako skupim za ono što mi treba. Tako sam u zadnjih 9 mjeseci skupio 200 evra. Ili ću malo otići na more ili ću još skupljati pa uzeti laptop na jesen.

Kur bi malo odvajao i uopste opstao sa takvom platom da ne zivis kod roditelja i da recimo, placas sam svoje troskove
Tako da....
 
Kur bi malo odvajao i uopste opstao sa takvom platom da ne zivis kod roditelja i da recimo, placas sam svoje troskove
Tako da....


Вала баш, са том платом таман покријеш режијске трошкове, каква црна уштеда...

Да би човек могао нормално да живи и да нешто остави са стране, без најмање хиљаду евра (целокупан приход породице са двоје деце рецимо) нема ни говора о томе.
 
Pa, što vas to čudi, i stranci su stegli kaiševe i ne letuju ni približno niti troše u onoj meri kao ranije.
S tim što ni njima naznake standarda nisu poput naših, imati telefon.... kod nas je uvek bila seljanija, pa nije ništa neočekivano, a posto se vidi ta povezanost roditelja i dece doživotno i život na roditeljskoj grbači, samo se umnoži sa reprodukcijom i obaveza izdržavanja.
Ne letuje se bahato ni od duplo većih plata od prosečnih, to je tek za dvonedeljno letovanje u dobrom hotelu u Španiji godišnje.
 
Сумњам да ико воли да се бакће око судова и шпорета на годишњем одмору, то једино признајем уколико сам у својој некретнини у којој могу да останем колико хоћу, тј колико ми трајање год. одмора дозвољава.

3 i po tanjra i jedna cinija i mala serpica?
uh....propade odmor
:)
necu sigurno da se bakcem spremajuci punjene paprike ili musaku od tikvica
cesto i odemo u restoran
ali nije mi potrebno da me neko sluzi i sredjuje mi sobu
kao sto rekoh,meni je sasvim dovoljno sto sam otisla na more/gde vec i ja sam hepi
napunim baterije
 
čitam, kao što obožavam, javno mnjenje na jednom sajtu
na članak o tome kako "nema krize, jerbo, jelte, milion srba letuje, prirodno, u inostranstvu"
i sad tu ima svega i svačega ali prevladjuje ona struja koja je u fazonu
kako eto narod živi u bedi, plate katastrofa i slično a neko se bahati
letovanjima, skupim telefonima, ručkovima u restoranu i pićima od 500 RSD u klubovima
i sad pitam i vas
jesmo stvarno tolko mentalno materijalno i funkcionalno prsli
kada su osnovne stvari postale čudo

Stvar se ogleda u sledećem: ja kupim nov telefon za dve kartice za 2.500,00din, jer ne želim da imam dva telefona, a jedna kartica mi je službena, dok je druga, stari privatni broj, za koji ću uplatiti kredit iduće godine, čisto da ga održavam u životu i primam na njega pozive. Zašto baš moram da imam telefon sa kamericom, vi-fijem, memorijom i čudima? Jel mi to poboljšava kvalitet telefonskog razgovora?

Moji drugovi još uvek izlaze i polako razmišljaju o braku, ali im se i dalje sedi po kafićima, letuje bilo gde, kupuje lepa odeća i tako to. Mene kritikuju što nisam nazočan na tim skupovima, a mene je generalno sramota što nemam para da im platim makar jednu turu, nemam vremena za to, a i imam obaveze, koje sledećeg dana ne bih mogao obavljati, ako se negde noću zadržim na duže.

Samo mi jedna stvar nedostaje u ovoj priči da bih i ja pljuvao po nekome - ljubomora.

Sve su to normalne potrebe društva.

Moj prijatelj iz Švajcarske, bez ikakvih problema potroši 50 franaka za jedno veče sa svojom porodicom, jer je to normalna, umerena potreba, normalnih i umerenih potrošača u Švajcarskoj. Društveno im je neprihvatljivo da se neko zamandali iza kućnog praga i štedi na sebi i svojoj porodici, ma šta to nama značilo. On isto radi u razvoju u svojoj kompaniji, kao što i ja radim na tome u mojoj, a osim toga čak i jedan strani jezik više znam od njega, ali mi ni na pamet ne pada da ga kritikujem ili da kritikujem Švajcarce. To je apsurd. Pre će on kritikovati mene, jer sam se zakucao ovde i krparim po seknd hendu, vikend zabava mi je ležanje pod mojim autom i odlazak biciklom na Palić sa sinom i izbegavanje frižidera sa sladoledom, ne bi li dete nešto zatražilo odande.
 
Не завидим онима који све то себи могу да приуште, јер је то нешто најнормалније.

Једино ме нервира ако је то новац зарађен на непоштен начин, или ако је дужан и Богу и људима, а има све то и заболе га да врати дуг.

На летовање не идем ако нисам у хотелу и не храним се у ресторанима.

Мени је летовање=одмор, што значи, нема намештања и чишћења, нема кувања.

Мобилни телефон ми служи за разговор, небитно ми је колико кошта ако служи сврси.

У принципу, пружам ноге колика ми је черга, некоме је то превише, некоме смешно мало, али то су моје могућности.
 
nedavno je njuz izbacio naslov "mladic se posvadjao sa roditeljima jer su odbili da mu daju 1000 din za proslavu 20 god od mature"
mogao je taj naslov da objavi i neko drugi pa ne bi bilo smesno. u srbiji je to definitivno moguce...

telefon, letovanje i izlazak nikako ne bi trebalo da su luksuz, ali u srbiji se na luksuz drugacije gleda. u srbiji je luksuz sve ono sto neko moze, a neko drugi ne :(
 

Back
Top