Protest roditelja i dece sa invaliditetom ispred Vlade 14. juna

Kovač

Buduća legenda
Poruka
30.786
Mirni protest roditelja i dece sa invaliditetom održaće se 14. juna u 11 časova ispred zgrade Ministarstva rada, zapošljavanja i socijalne politike.
- Protest je planiran kao podrška peticiji roditelj - negovatelj. Roditelji dece sa invaliditetom iz cele Srbije samoinicijativno su se organizovali skupljajući potpise podrške inicijativi za finansijsku podršku bioloških porodica dece sa invaliditetom, skraćeno radno vreme za zaposlene roditelje, produženo bolovanje za negu i teško bolesne dece - rekla je Dušica Vukosavljević, roditelj i organizator ovog protesta.

Po Ustavu RS za izmenu zakona dovoljno je 30.000 potpisa, a roditelji su skupili čak 60.000 od građana Srbije. Na osnovu toga kancelarija Zaštitnika građana ponovo je pokrenula i uradila predlog izmene Zakona o finansijskoj podršci bioloških porodica male i velike dece sa invaliditetom.

Predlog i original potpisi su predati Skupštini 7. maja, predsedniku Nebojši Stefanoviću, koji je tom prilikom javno podržao porodice, dok je Brankica Janković, sekretarka Ministarstva rada, zapošljavanja i socijalne politike, prenoseći stav Vlade izazvala razočarenje roditelja. Oni su pokušali da stupe u kontakt sa njom, ali bezuspešno.

- Roditelji su odlučili da ne budu više nevidljivi za državu, što će pokazati ovim mirnim protestom. Ispred zgrade Ministarstva tražiće svoje pravo i poštovanje volje građana koji su svojim potpisima podržali biološke porodice - rekla je Vukosavljevićeva.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/38...-i-dece-sa-invaliditetom-ispred-Vlade-14-juna
 
1004723_10151527775609107_728994611_n.jpg
 
PODRSKA BIOLOSKIM PORODICAMA
MOJ IZBOR JE MOJE DETE
HOCEMO I MOZEMO POTREBNA NAM JE PODRSKA DRŽAVE
PET GODINA NIJE DOVOLJNO ZA NEGU NAŠE DECE
IMAMO PRAVO NA ZIVOT DOSTOJAN COVEKA
PRAVDA ZA BIOLOŠKE PORODICE I DECU
JEDAN DAN SA NAŠOM DECOM ZNAĆETE O ČEMU PRIČAMO
DECA BEZ LIMITA
I MI SMO TU
JER SVAKO DETE IMA PRAVO NA ZIVOT
AKO STE ZATVORILI UŠI DANAS PROTRLJAJTE OČI SHVATIĆETE SUŠTINU PROBLEMA
IAKO SU BOLESNA I U STANJU INVALIDITETA, NAŠA DECA IMAJU PRAVO NA PORODICU…IMAJU PRAVO NA ŽIVOT
 
Sutra u 11.00h protestvujemo ispred Ministarstva rada i socijalne politike.
Insistiraćemo da dodje ministar Krkobabić lično da mu predamo predlog izmene zakona koji oni ne žele da podrže.
Nosimo dečije račune,fotokopije troškova lekova,lečenja,prevoza dece invalida...
Zatim šetnja trotoarom do zgrade vlade gde će i oni dobiti predlog zakona i račune
ulicu naravno ne smemo i nećemo koristiti jer nju koriste ljudi koji su svojim potpisima podržali našu peticiju
i nećemo da im zagorčavamo dan.Oni će nas svakako videti i nadam se podržati.
 
Podržavam protest !

Nadam se da se beogradske dame i gospoda neće ljutiti što im se remeti nesmetan protok saobraćaja, makar i pješačkog.

Vlada koja ima novce da plaća afere koje stvaraju njeni Ministri (Dinkićeva bagra) kao što su "Pancir, Satelit, Vakcine" i druge koje mi sada iskijavamo mora naći novce i za socijalna davanja i naknade ovoga tipa. Posebno ovoga tipa.
 
Podržavam protest !

Nadam se da se beogradske dame i gospoda neće ljutiti što im se remeti nesmetan protok saobraćaja, makar i pješačkog.

Vlada koja ima novce da plaća afere koje stvaraju njeni Ministri (Dinkićeva bagra) kao što su "Pancir, Satelit, Vakcine" i druge koje mi sada iskijavamo mora naći novce i za socijalna davanja i naknade ovoga tipa. Posebno ovoga tipa.

Dragi sused hvala na podršci!
 
ako se jos skupljaju potpisi, daj link...

Niko ne može od nas ni da zamisli sa kakvim se problemima susreću roditelji dece sa invaliditetom...počevši od same spoznaje da je dete onemogućeno da živi kao sva ostala deca do novca koji ej potreban za pelene, katetere, ortopedska pomagala, pokusaje lecenja, školovanje, prevoz do škole...stalna potreba da je neko tu uz njih...ja verujem da je ono što ja znam i mislim o ovom problemu samo deseti deo realnog problema koji ovi roditelji moraju da rešavaju...PODRŠKA!!!
 
ako se jos skupljaju potpisi, daj link...

Niko ne može od nas ni da zamisli sa kakvim se problemima susreću roditelji dece sa invaliditetom...počevši od same spoznaje da je dete onemogućeno da živi kao sva ostala deca do novca koji ej potreban za pelene, katetere, ortopedska pomagala, pokusaje lecenja, školovanje, prevoz do škole...stalna potreba da je neko tu uz njih...ja verujem da je ono što ja znam i mislim o ovom problemu samo deseti deo realnog problema koji ovi roditelji moraju da rešavaju...PODRŠKA!!!

Hvala lepo prijatelju,prikupljeno je već i više nego što je Ustavom predvidjeno da je potrebno da dodje do izmene zakona u skupštini-preko 60.000 potpisa.
Predlog izmene zakona i original potpisi bili su predati 7.maja lično predsedniku Skupštine Nebojši Stefanoviću.
Medjutim Ministarstvo rada zapošljavanja i socijalne politike to ne prihvata.Zato danas u 11.00h umesto da se bavimo brigom o svojoj deci sa invaliditetom
idemo u mirni protest ispred Ministarstva.Tražimo poštovanje volje gradjana koji su svojim potpisima podržali biološke porodice.
 
Прошли пут си ме казнила због те поруке. А ради се о томе да сам против било каквог натурања да прихватамо "различитост".

Ko tebi sta natura? Je l' ti imas bolesno dete? I, ako nemas, odakle ti pravo da vredjas one koji imaju i koji se krvavo bore za njihove zivote?
Sram te bilo.
 
Inače dobra i pozitivna vest!
U 13h danas održan je sastanak u domu Skupštine.
Predstavnici roditelja razgovarali su sa predsednikom Skupštine Nebojšom Stefanovićem i podpredsednikom vlade gospodinom aleksandrom Vučićem!
Roditelji su srdačno primljeni i dočekani i izneli su svoje probleme i razloge zbog kojih predlažu izmenu zakona
Problemi će biti razmotreni i vlada će do srede dati odgovor o ovom problemu.
Bravo za roditelje!
 
14. Jun. 2013 | 18:47, Izvor : Studio B.

Roditelji dece sa invaliditetom, traže od vlade Srbije da se ispune zahtevi iz peticije za bolju finansijsku podršku porodica dece sa invaliditetom, za skraćeno radno vreme za zaposlene roditelje i produženo bolovanje za negu teško bolesne dece.

Vlada Srbije do srede će proceniti finansijske efekte izmena zakona o radu koje bi omogućile bolju podršku roditeljima dece sa invaliditetom, najavio je predsednik parlamenta Nebojša Stefanović, nakon sastanka sa predstavnicima roditelja, kome je prisustvovao i vicepremijer Aleksandar Vučić.
U saopštenju državne sekretarke Brankice Janković, navodi se da Ministarstvo rada, zapošljavanja i socijalne politike podržava zahteve roditelja, i ističe da će raditi i sa drugim resorima na izradi predloga zakonske regulative koja bi ovu oblast trebalo trajno da reši.
 
Drzavi su puna usta evropskih zakona, civilizacijskih vrednosti i svakojakih prava zena i dece kad treba opeljesiti oca ali kad ta ista drzava treba da pomogne detetu koje ima invaliditet gle cuda tada se primenjuju varvarski zakoni nista evropa nista beli svet nego srednji vek.Ne treba da vas zanima kako i odakle ima da stvore pare ako ih nemaju neka propadnu ili neka daju drzavu strancima.
 
Drzavi su puna usta evropskih zakona, civilizacijskih vrednosti i svakojakih prava zena i dece kad treba opeljesiti oca ali kad ta ista drzava treba da pomogne detetu koje ima invaliditet gle cuda tada se primenjuju varvarski zakoni nista evropa nista beli svet nego srednji vek.Ne treba da vas zanima kako i odakle ima da stvore pare ako ih nemaju neka propadnu ili neka daju drzavu strancima.

Bravo,hvala na podršci.
 
Broj takvih porodica u sustini nije velik ali to ne treba da bude arsin po kom ce drzava da se posveti toj grupi gradjana.Nije valjda da ova drzava ima sluha samo kad je pritisne besna rulja ili partijsko sidnikalna bulumenta nezadovoljnih gradjana.U pitanju je princip pravednosti i neselektivne pravde i prava koja treba da imaju svi gradjani.Pokusajte da se na sudu kad vas drzava rebne za neki tragikomican prekrsaj u saobracaju pozovete na nacelo da nemate novca videcete da je drzava apsolutno gluva na taj vas apel dakle po istom arsinu gradjani trebaju od drzave da zahtevaju da se ta ista odnosi identicno i prema svojim obavezama.
Ne dozvolite izgovor nema ili ne moze dakle samom cinjenicom da postoji drzava ima obavezu da se brine o svima a posebno prema onima koji su u nezavidnoj situaciji i kojima je pomoc apsolutno neophodna.Novac se ionako razbacuje na svakojake budalastine dakle eto prilike da se isti preusmeri iz neke rasipnicke u neku korisnu i humanu namenu.
 
Poslednja izmena:
Kovač, imaš li makar orijentacioni podatak o broju porodica sa invalidnom decom kojima je neophodna stalna pažnja i nega?

Poštovana Nancy011,
Radi se o tome da država manipuliše ciframa na popisima i da se tako izrazim "ćapa"pare.
Daću Vam dokaz i primer konkretno o autizmu.Od 2000.godine bila su dva popisa gde smo na taj način pokušali da dobijemo broj,ali ništa.
U zadnjem popisu su učinili jedan korak pa su umesto stavke autizam zbog političke korektnosti napisali "POREMEĆAJ U KOMUNIKACIJI"
A poremećaj u komunikaciji imaju i korisnici droga i alkohola,kao i duševni bolesnici.Zvaničan podatak koji uopšte ne treba uzeti za tačan
je 90.000.Ali svih vrsta invaliditeta i to je broj invalida od dečijeg uzrasta do odrasle dobi.Tako da je broj porodica sa decom sa posebnim
potrebama u reali mnogo manji,kažem ne znam tačno ali možda svega nekoliko hiljada.
E zato se i zalažemo izmedju ostalog za ovaj Zakon.Jer mnogi misle da je u pitanju samo novac i da roditelji traže samo pare-ne.
Želimo da se u Zakonu o finansijskoj podršci porodica dece sa invaliditetom tačno zna broj takvih porodica da ne bi bilo zloupotreba od strane države.
 
Broj takvih porodica u sustini nije velik ali to ne treba da bude arsin po kom ce drzava da se posveti toj grupi gradjana.Nije valjda da ova drzava ima sluha samo kad je pritisne besna rulja ili partijsko sidnikalna bulumenta nezadovoljnih gradjana.U pitanju je princip pravednosti i neselektivne pravde i prava koja treba da imaju svi gradjani.Pokusajte da se na sudu kad vas drzava rebne za neki tragikomican prekrsaj u saobracaju pozovete na nacelo da nemate novca videcete da je drzava apsolutno gluva na taj vas apel dakle po istom arsinu gradjani trebaju od drzave da zahtevaju da se ta ista odnosi identicno i prema svojim obavezama.
Ne dozvolite izgovor nema ili ne moze dakle samom cinjenicom da postoji drzava ima obavezu da se brine o svima a posebno prema onima koji su u nezavidnoj situaciji i kojima je pomoc apsolutno neophodna.Novac se ionako razbacuje na svakojake budalastine dakle eto prilike da se isti preusmeri iz neke rasipnicke u neku korisnu i humanu namenu.

Tačno Sugenzi.Broj takvih porodica nije velik i ako se pogleda suština mi želimo samo da se novac "rasporedi".
Postoje hraniteljske porodice koje se staraju o deci sa invaliditeom zato što neke biološke porodice zbog finasijskih problema jednostavno nisu u stanju da to urade.
Zašto država ne bi podržala roditelja kao što podržava nebiološke porodice i taj novac koji njima daje preusmerila na roditelja?
Po sadašnjem zakonu čiju izmenu tražino roditelj deteta koje sa posebnim potrebama koji je zaposlen ima pravo da sa svojim detetom na bolovanju bude samo
do 5 godina.Tražimo da se taj rok pomeri jer roditelj posle pet godina mora to dete dati u neku ustanovu,neki dom,koji takodje država plaća a znamo u kakvom
su stanju domovi i znamo da i tu neko krade pare.A da daju novac roditelju,samo da ga preusmere iz onako užasnih,krajnje užasnih ustanova za decu sa posebnim potrebama
zar ne bi bilo bolje za celu porodicu u kojoj postoji dete sa invaliditetom?
 

Back
Top