Prevare sa cenama u marketima

johnyboy

Početnik
Poruka
8
Mali savet za naivne i one kojima se zuri....
Gledajte cene artikala na rafovima pazljivije, a onda ih uporedite sa onima na racunu!
Cesto cete videti razlike, naravno u korist prodavaca.
Moj primer od juce: U "Roda" marketu, Sombor, biram sampon poznate marke i naravno, uporedjujem odnose cene, kolicine i kvaliteta.
Odvajam 4-5 minuta svog vremena, jer znam da se danas vara na svakom koraku. Ukratko, cena na rafu je 249 din, a na kasi ispada 311!
Nisam dokon, ali mrzim kada od mene prave budalu!
Naravno cuvam racune i ukazujem prodavcima na "gresku", oni skidaju "stare", citaj prevarantske cene, i to je to......
Ni vracanje razlike u novcu, ni izvinite.....I to nije prvi put!
Sledeci put zovem trzisnu, pa cu valjda dobiti neku diplomu za zasluge u borbi protiv "sisanja ovaca u zimskom periodu":dash:
 
Mali savet za naivne i one kojima se zuri....
Gledajte cene artikala na rafovima pazljivije, a onda ih uporedite sa onima na racunu!
Cesto cete videti razlike, naravno u korist prodavaca.
Moj primer od juce: U "Roda" marketu, Sombor, biram sampon poznate marke i naravno, uporedjujem odnose cene, kolicine i kvaliteta.
Odvajam 4-5 minuta svog vremena, jer znam da se danas vara na svakom koraku. Ukratko, cena na rafu je 249 din, a na kasi ispada 311!
Nisam dokon, ali mrzim kada od mene prave budalu!
Naravno cuvam racune i ukazujem prodavcima na "gresku", oni skidaju "stare", citaj prevarantske cene, i to je to......
Ni vracanje razlike u novcu, ni izvinite.....I to nije prvi put!
Sledeci put zovem trzisnu, pa cu valjda dobiti neku diplomu za zasluge u borbi protiv "sisanja ovaca u zimskom periodu":dash:
to je stara trgovacka fora,i to kod nas svi rade.ja cesto nailazim na to.
ima jedna lepa daleka zemlja,gde,ako ti se ovakva stvar desi,trgovacka kuca je duzna da ti taj artikal da free.verovali ili ne:rtfm:
 
Ima jos par fazona. Stave u neku posudu gomilu slicnih artikala (npr. kafa 2u1,3u1....) istog proizvodjaca i slicnog pakovanja.
Onda raspale kao akcijsku cenu samo jednog artikla, a kupac mahinalno uzme vise raznih komada (jer su slicni i iz iste posude), pa na kasi prc.....
Samo taj jedan ima tu nizu cenu, a svi drugi, naravno, vecu.
 
Dobra je fora i kasirki u megamarketima, gde se uglavnom pazare puna kolica.....
Jednu sam uhvatio kako u saci sa unutrasnje strane dlana drzi bar kod nekog artikla, i kada kupac ne gleda sta ocitava, ona samo ocita svoju rucicu.....
Pa tako par desetina puta na dan i eto lepe lovice......Baksis...
 
Poslednja izmena:
Mali savet za naivne i one kojima se zuri....
Gledajte cene artikala na rafovima pazljivije, a onda ih uporedite sa onima na racunu!
Cesto cete videti razlike, naravno u korist prodavaca.
Moj primer od juce: U "Roda" marketu, Sombor, biram sampon poznate marke i naravno, uporedjujem odnose cene, kolicine i kvaliteta.
Odvajam 4-5 minuta svog vremena, jer znam da se danas vara na svakom koraku. Ukratko, cena na rafu je 249 din, a na kasi ispada 311!
Nisam dokon, ali mrzim kada od mene prave budalu!
Naravno cuvam racune i ukazujem prodavcima na "gresku", oni skidaju "stare", citaj prevarantske cene, i to je to......
Ni vracanje razlike u novcu, ni izvinite.....I to nije prvi put!
Sledeci put zovem trzisnu, pa cu valjda dobiti neku diplomu za zasluge u borbi protiv "sisanja ovaca u zimskom periodu":dash:
to treba prijaviti trzisnoj inspekciji
za to se pise kazna
 
u maksiju uvek "slucajno" izmesaju redosled cena i proizvoda na gondoli...pa izbuljis oci dok spojis cenu sa proizvodom
a kad vidim akciju onda uporedjujem bar kod napisan na kartoncetu cene i na proizvodu, jer gooomilu puta slicani proizvodi a samo jedna vrsta na akciji

inace provalih da je u maksiju dosta toga kad je na akciji u stvari blizu rok trajanja...skoro bile virsle pakovanje pet komada i ja se uhvatim al ja po navici za sve gledam rok trajanja, i vidim istice za 5 dana....mars

- - - - - - - - - -

e da i ima jedna caka, sve one proizvode sto dobijaju svako jutro i sto treba da budu sto sveziji tipa jogurt, suhomesnato...
kad ujutru stigne nova tura staru stave napred a novu pozadi, dublje u frizideru, da bi se prvo prodala ova starija tura ;)
 
Eeee, zato nije_lako ima oko sokolovo... :cistinaocare:
To što izmešaju proizvode i cene artikala nije ništa spram onoga kada trgovci blagovremeno ne uklone cenu artikla koji je BIO na akciji, pa ti ništa ne sumnjajući strpaš par kg tog proizvoda u korpu zadovoljan što ćeš proći bagatelno, a na kasi cena za skoro 100 din/kg veća...:trlja: Naravno, to primetiš tek kada stigneš kući i pogledaš račun ... Kada napraviš fatalnu grešku i nazoveš ih telefonom da priupitaš o čemu se tu radi (zarad dobrosusedskih odnosa i pošto redovno kupuješ u tom marketu),onda ti šef prodaje kategorično tvdi da nisi dobro video ono što si dobro video ( jer ti je to omiljeni proizvod)! :zeek: Verovatno su nakon mog poziva promenili cenu... :roll:
A ta caka sa guranjem svežih proizvoda je normalna stvar u svim trgovinama ovoga sveta. Uglavnom pogledam datum proizvodnje/isteka roka trajanja prilikom kupovine.
 
Eeee, zato nije_lako ima oko sokolovo... :cistinaocare:
To što izmešaju proizvode i cene artikala nije ništa spram onoga kada trgovci blagovremeno ne uklone cenu artikla koji je BIO na akciji, pa ti ništa ne sumnjajući strpaš par kg tog proizvoda u korpu zadovoljan što ćeš proći bagatelno, a na kasi cena za skoro 100 din/kg veća...:trlja: Naravno, to primetiš tek kada stigneš kući i pogledaš račun ... Kada napraviš fatalnu grešku i nazoveš ih telefonom da priupitaš o čemu se tu radi (zarad dobrosusedskih odnosa i pošto redovno kupuješ u tom marketu),onda ti šef prodaje kategorično tvdi da nisi dobro video ono što si dobro video ( jer ti je to omiljeni proizvod)! :zeek: Verovatno su nakon mog poziva promenili cenu... :roll:
A ta caka sa guranjem svežih proizvoda je normalna stvar u svim trgovinama ovoga sveta. Uglavnom pogledam datum proizvodnje/isteka roka trajanja prilikom kupovine.

ee da i to
ja od kad su me tako zeznuli, samo ja provalila na kasi pa vracala a ti sestro sad brisi racun tvoj problem, od tad nadjem nekoga i pitam da mi potvrdi jel jeste il nije na akciji
 

Back
Top