Srbija na putu ka Evropi

hedon29

Aktivan član
Poruka
1.321
- Da bi nešto uzeo, moraš i da daš. Ljubomir Vučković, direktor Direkcije za urbanizam i izgradnju, i ja bili smo 11. januara u Ministarstvu saobraćaja, gde nam je ministar Mrkonjić predložio da prihvatimo organizaciju koncerta, a zauzvrat obećao da će za asfaltiranje ulica i puteva aleksandrovačke opštine Ministarstvo saobraćaja izdvojiti više od 130 miliona dinara - kaže Dragan Blagojević, predsednik opštine.

On takođe dodaje i da za te namene od Ministarstva do sada nije stigao ni jedan jedini dinar, ali da to ne znači da neće stići, jer on i njegovi saradnici veruju Mrkonjiću na reč.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/376291/Sramota-Mrkonjic-im-obecao-puteve-ako-plate-Bekutin-koncert



Ova tema je zamišljena kao rubrika Verovali ili ne. Budite slobodni da priložite vesti koje vas čine sumnjičavim prema racionalnom trošenju novca budžetskih obveznika, kao i onih iz vašeg ličnog okruženja koje vam izgledaju kao zloupotreba položaja.
 
Znate li neke priče na temu, a da su iz vašeg neposrednog okruženja? Evo jedne...

Sredstva koja je Evropska unija poklonila u cilju toplifikacije opštine oročena su kako bi se profitiralo na kamati(koja nije mala, s obzirom da se radi o milionskom iznosu). Epilog: zgranuti darodavci iz jedne nordijske zemlje koja je ta sredstva uplatila, i privatna zgrada tadašnjeg predsednika opštine koja nadvisuje Dom zdravlja, prekoputa kojeg se nalazi.
 
Možda u geografskom smislu. Ali, kada su u pitanju odnosi u društvu, briga o ljudima, prirodi, sistemska korupcija... onda je na veoma nezavidnom mestu.

Да, када се узме у обзир да нисмо измислили ни фашизам, ни нацизам, ни колонијализам, ни расизам, нити било шта слично, врло заостајемо за ЕУ.
 
Да, када се узме у обзир да нисмо измислили ни фашизам, ни нацизам, ни колонијализам, ни расизам, нити било шта слично, врло заостајемо за ЕУ.

Bili smo suviše mali i slabi za tako nešto kao što je nacizam ili kolonijalizam, tek jedna mala država oslobođena od Otomanskog carstva. Mogli smo, eventualno, da se pridružimo nekoj od tih ideologija kao poslušnici (recimo nacizmu) ali odabran je put Bolje grob nego rob, što je bio bolji izbor u odnosu na prvo, ali mislim da je moglo i drugačije, u smislu nekog trećeg puta...

Ih, bre, zagovaraš me. Daj neku priču za temu kako bi se stvorila kritična masa ljudi koja bi preokrenula odnose u društvu (što se graniči sa fantastikom) i dovela do toga da policija radi svoj posao kada su u pitanju sukobi interesa, zloupotreba položaja itd.
 
Poslednja izmena:
Svakako, ka EU na novoasfaltiranom putu sa 300 na sat... :mrgreen:

Dead-End-Good-Ways-To-Make-Money1-e1367705774920.jpg


_nobody_
 
Ne radi se o EU, već o odnosima u našem društvu. Pada mi na pamet priča jednog drugara koja na najbolji način ilustruje razlike između kultura. On se rodio u Austriji i kada mu je bilo 9 godina vratio se sa porodicom u Srbiju. Kaže: bio mi je rođendan i donesem bombone za ceo razred kako bi ih počastio. Dolazi jedan dečak i gleda šta je to, o kao bombone, zavlači ruku u kesu i uzima 5 komada, drugi uzima 6 i ne ostaje dovoljno za sve. A tamo, gde se rodio i pošao u prvi razred, nikome nije padalo na pamet da zavlači ruku u tuđu kesu, on bi podelio svakome po bombonu, oni bi mu otpevali pesmicu i sve lepo...
Prošle su godine, on se već privikao na nove uslove i brat iz njegove nekadašnje domovine mu je došao u posetu. Kada su na nekom izletu jeli sendviče, primetio je da njegov brat drži salvetu zgužvanu u šaci i ne namerava da je ispusti. Rekao mu je da je baci na travu, da nema kante u blizini a prsti njegovog brata su bili kao prilepljeni uz nogu držeći iskorišćenu salvetu, bez namere da je bace...
 
Poslednja izmena:
Ako zadnjih 10 godina nisam citao " Srbija na putu ka Evropi" ubi me. E nikad ne usli dabogda ni Srbija ni Crna Gora super nam je i bez nje.

Ne radi se o ulasku u EU, već o tome da imaš korektnu uslugu kada odeš na more u Crnu Goru, a ne da ti kaže u kafiću u kojem si došao da popiješ kafu kako devojka koja tu radi kasni i da bi mogla moja devojka da skuva meni i njemu kafu. Kapiraš. Neka normalna zemlja gde neće ubijati čoveka samo zato što se suprotstavio Milu i njegovoj kliki kada je rekao da su Crnogorci izdali sebe kada su priznali Kosovo itd.
 
- Da bi nešto uzeo, moraš i da daš. Ljubomir Vučković, direktor Direkcije za urbanizam i izgradnju, i ja bili smo 11. januara u Ministarstvu saobraćaja, gde nam je ministar Mrkonjić predložio da prihvatimo organizaciju koncerta, a zauzvrat obećao da će za asfaltiranje ulica i puteva aleksandrovačke opštine Ministarstvo saobraćaja izdvojiti više od 130 miliona dinara - kaže Dragan Blagojević, predsednik opštine.

On takođe dodaje i da za te namene od Ministarstva do sada nije stigao ni jedan jedini dinar, ali da to ne znači da neće stići, jer on i njegovi saradnici veruju Mrkonjiću na reč.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/376291/Sramota-Mrkonjic-im-obecao-puteve-ako-plate-Bekutin-koncert



Ova tema je zamišljena kao rubrika Verovali ili ne. Budite slobodni da priložite vesti koje vas čine sumnjičavim prema racionalnom trošenju novca budžetskih obveznika, kao i onih iz vašeg ličnog okruženja koje vam izgledaju kao zloupotreba položaja.

Kako su ti razbucali temu, a... organizovano i uigrano. A imao si velika ocekivanja.
 

Back
Top