Dokazi o srpskim milijardama na Kipru nestali pre 10 godina
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Dokazi o srpskim milijardama na Kipru nestali pre 10 godina

KianyRiws nije na forumu
    Jedina stvar koja je potrebna za trijumf zla jeste da dobri ljudi ne urade ništa. Edmund Burke
    Ističe se KianyRiws (avatar)
    Učlanjen
    17.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Podrazumevano Dokazi o srpskim milijardama na Kipru nestali pre 10 godina

BEOGRAD - Dokazi o tome ko je, kada i kako odneo milijarde iz Srbije na Kipar nestali su još pre deset godina, izjavio je ministar građevine Velimir Ilić.Ilić, koji je bio šef tima za povraćaj srpskog novca sa Kipra, tvrdi da je izveštaj predao Vladi Srbije pre više od decenije, ali da ne zna šta je sa njim dalje bilo.

"Celokupan izveštaj o kiparskim parama pokojna Borka Vučić i ja predali smo Vladi Srbije i otad se tome gubi svaki trag. Na Kipru su s nama bili i predstavnici NBS i policije", rekao je Ilić u intervjuu za "Informer".

"Ne znam da li su ti papiri sklonjeni ili uništeni, ali tu su bila imena, prezimena, snimci, fotografije, broj avionskog leta kojim su nošene pare, kao i računi onih koji su primili novac", kazao je Ilić, koji nije želeo da govori o konkretnim imenima.

Ilić je rekao da ga nikada niko nije pozvao u policiju da svedoči o tome.

"Najgore od svega je što je u skladu sa tom iscrpnom dokumentacijom mogla da se vrati velika svota novca, ali ni dinar nije vraćen", naglasio je ministar Ilić.

On je ukazao da je u parlamentu više puta govorio o ovoj temi, ali da nadležni organi nisu reagovali.
    "Treba, naravno, i sad celu stvar istražiti. Međutim, mnogo vremena je prošlo, sumnjam da će se u tome uspeti", zaključio je Ilić.

Ovo bi svakako trebalo istraziti,ako nista drugo onda da se pare pronadju i rasteretimo se dugova koji ce svakako docekati nase potomke.Ozbiljna drzava nikada ne bi tako olako presla preko nestanka tolikog novca.
    Ostaje još da se dokaže da li inteligencija ima ikakvu vrednost za opstanak.
    "Cena je mera vrednosti, a novac je mera cene".Ludwig von Mises

Buduća legenda Leon01 (avatar)
    Učlanjen
    11.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    903

Podrazumevano Re: Dokazi o srpskim milijardama na Kipru nestali pre 10 godina

Ocigledno da nekim ljudima iz vlade, policije i ko zna jos kojih pozicija ide u prilog da se ne vrate pare u srbiji.
    Hasta la victoria siempre !

Poznat KiZo (avatar)
    Učlanjen
    17.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    267

haha eee glupavi narode ,velja i mladjo nasli lovu i podelili a posle se kao podzapali pred narodom i izjavljivali da nisu nasli nista....ma zar ima iko vise da se prima na ove gluposti...
    Српској застави вратиће сјај.Ono sto nije za zadrzavanje ide iz ruke u ruku.Prodorna milost je musko odlicje.
    "Julijana, ti mnogo čitaš bajke, zabrinjavaš me u poslednje vreme!"

Buduća legenda Rayela (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    979

Citat Original postavio KianyRiws Pogledaj poruku
    [I]B

"Ne znam da li su ti papiri sklonjeni ili uništeni, ali tu su bila imena, prezimena, snimci, fotografije, broj avionskog leta kojim su nošene pare, kao i računi onih koji su primili novac", kazao je Ilić, koji nije želeo da govori o konkretnim imenima.

Ilić je rekao da ga nikada niko nije pozvao u policiju da svedoči o tome.

Velja Ilic Neka se obrati Vucicu, neka ga prozove javno i priupita za te pare.

Domaćin
    Učlanjen
    26.10.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

kod nas su bili u dziru kajmarski otoci . tamo eu nije uzela 50 % .

KianyRiws nije na forumu
    Jedina stvar koja je potrebna za trijumf zla jeste da dobri ljudi ne urade ništa. Edmund Burke
    Učlanjen
    17.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Citat Original postavio ravana2 Pogledaj poruku
    kod nas su bili u dziru kajmarski otoci . tamo eu nije uzela 50 % .
    Gde dodju ti Kajmarski otoci?

Domaćin
    Učlanjen
    26.10.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio KianyRiws Pogledaj poruku
    Gde dodju ti Kajmarski otoci?
    to zna samo mup !

KianyRiws nije na forumu
    Učlanjen
    17.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Gde su nestale pare s Kipra?
    Izvor: B92

Beograd -- Nekadašnji direktor Poreske uprave Aleksandar Radović kaže za B92 da su istraživački timovi Srbije pronašli novac koji je devedesetih iznet na Kipar.On naglašava da nije bilo poltičke volje za to da se te pare vrate u zemlju. Aleksandar Radović je bio prvi direktor Poreske uprave nakon 5. oktobra 2000. i čovek zadužen za naplatu ekstraprofita.Dok je obavljao funkciju prvog poreznika Srbije, zvali su ga "čovek bez lica" jer se nije pojavljivao pred kamerama, a i danas ga je teško sresti. Uverava da je novac koji je za vreme vladavine Slobodana Miloševica iznet na Kipar bio na dohvat ruke srpskim vlastima. "Naravno da su srpski istraživački timovi našli i indentifikovali te pare. Neke su bile pronađene u Švajcarskoj , neke su bile zaleđene, ali očigledno nije bilo političke volje da se te pare vrate u zemlju", kaže Radović za B92.
    Na naše pitanje ko je to sprečio odgovara:
    "To morate da pitate nadležne, ja sam samo bio predsednik komisije koja se bavila zloupotrebama prethodnog režima".Suma za koju Radović tvrdi da je pronađena nije zanemarljiva. On je 2007. godine za Insajder, serijal "Državna pljačka" naveo da se na Kipru radilo o milijardama, a da je u Švajcarskoj pronađeno više stotina švajcarskih franaka.

U tom serijalu ekipa Insajdera je utvrdila i da je država imala mehanizme da vrati novac koji je devedesetih iznet na Kipar. U izbornom programu DOS-a pre 2000. godine jedno od glavnih obećanja bilo je da će, čim dođu na vlast, vratiti opljačkan novac koji je iznet na Kipar. To se nikada nije dogodilo. Oni koji su se u vreme Miloševića obogatili švercom koristeći razne državne privilegije postali su još bogatiji u vreme DOS-a, a u vreme vlade Vojislava Koštunice pokupovali su gotovo sva preduzeća u Srbiji i danas su vlasnici ove zemlje.
    Finansijski istražitelj Haškog tribunala Morten Torkildsen takođe je govorio za Insajder:"Mislim da je sramota što srpske vlasti nisu istrajale i uspele da utvrde šta se u stvari desilo sa svim novcem koji je prebačen na Kipar i druga mesta. To je jedna stvar, takođe mislim da je sramota što nisu, a koliko ja znam nisu, uradili mnogo da utvrde ko je iz tih transakcija izvukao ličnu korist. I kao treće, to bi trebalo da interesuje srpsku publiku i one koji plaćaju poreze da bi znali šta se desilo s njihovim novcem jer postoje oni koji bi trebalo taj novac da vrate. Mislim na srpske vlasti koje bi to trebalo da učine u njihovo ime".Božidar Đelić, koji je bio ministar finansija posle petooktobarskih promena, za Insajde 2007. godine je ovako govorio: "Konstatujem da se nemali broj privatizacija radi kroz fondove sa Kipra, Paname, Luksemburga, Devičanskih Ostrva i tako dalje. Kao ozbiljan čovek ne mogu da vam kažem da je to dokaz, ali svi mi dobro znamo da se delimično tako reciklira taj novac, apsolutno".
    Mlađan Dinkić bio je guverner Narodne banke Jugoslavije do 2003. godine i jedan od glavnih ljudi u timu koji se takođe bavio time šta je bilo sa parama sa Kipra. Za taj serijal Insajder je između ostalog rekao:"Kad sam shvatio razmere toga, ja sam, moram priznati, čak i naivno uleteo u sve to - sad ću ja da nađem novac, kad sam shvatio šta je to, ja sam rekao sebi - to prevazilazi tvoje mogućnosti, ti to ne možeš".

Da samo podsetim one koje ovo zanima...tu smo deceniju radili za plate ispod svakog ljudskog dostojanstva.Tada su se dileri pojavili na ulici da i te mizrene plate(koje smo pokusavali da pretvorimo u nekoliko destina DEM i tako barem malo sacuvamo vrednost tih nasih zarada),pokupili od nas.Kako je vreme islo,plate su padale i narod je vise prodavao nego kupovao devize.Tih deviza danas nema,tj.nema razlike izmedju nasih realnih plata i onih koje smo tada primali.Ta razika je u stvari bogatstvo tih ljudi za koje smo tih godina radili.Oni su svoju zaradu istog dana pretvarali u devize,a samo deo tih deviza je bio upotrebljen u pljackaskoj privatizaciji.Ostalo je jos para,npr. ne verujem da Mira Markovic i njen sin zive u Rusiji svih ovih godina od izbeglickih paketa.O parama nekih ovde velicanih i danas biznismena koji imaju glavnu rec na srpskim ekonomskim forumima po Kopaoniku,da i ne govorim.Kako nam je zemlja prezaduzena i kako sve veci broj mladih zauvek napusta zemlju,spasonosno bi delovao povratak tog opljackanog novca.Drzava,ako joj je uopste i stalo,mora da ga vrati u zemlju,podmiri sa niime strana dugovanja i rastereti sadasnje i buduce generacije tog tereta.Pod dugovima koje imamo,necemo se moci razvijati u toj meri u kojoj bi trebali,barem da osiguramo neki normalan zivot,normalnu egzistenciju,bez bezanja nase dece preko granice i bez ovakve situacije u kojoj smo danas.Taj bi novac dobro dosao.

Slične teme

1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 13.11.2009., 18:30
  2. Naučni dokazi o postojanju Tvorca
    Autor Pobunjenik u forumu Nauka
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 07.05.2004., 21:22
  3. gde su svi nestali?!
    Autor zagor u forumu Arhiva
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 06.02.2004., 22:57