Crklo napajanje?

perakle

Zainteresovan član
Poruka
112
Vec duze vreme imam komplikacije sa kompom, nije hteo da instalira sistem, cesta zakucavanja uz BSOD...sumnjao sam na ram al se izgleda pokazalo sta je, samo se ugasio komp. Ukljucim ga al ne reaguje, nema onog kratkog "bipa", radi samo kuler na procesoru, i jedan od dva CD-a. Plocu sa komponentama sam prikljucio na drugo napajanje i sve je radilo.
Znaci, logicno, crklo je napajanje? Glupo pitanje al bolje da se uverim da ne bacam pare bez veze.
Zanima me samo da li je lose napajanje moglo da prouzrokuje sve probleme ili je jos nesto drugo?
Sta god sam hteo da instaliram , otpakujem i sl. pokazao bi ili da je fajl "corrupted" ili CRC gresku tako da cak nisam mogao da narezem mem84 da proverim RAM.
 
Vec duze vreme imam komplikacije sa kompom, nije hteo da instalira sistem, cesta zakucavanja uz BSOD...sumnjao sam na ram al se izgleda pokazalo sta je, samo se ugasio komp. Ukljucim ga al ne reaguje, nema onog kratkog "bipa", radi samo kuler na procesoru, i jedan od dva CD-a. Plocu sa komponentama sam prikljucio na drugo napajanje i sve je radilo.
Znaci, logicno, crklo je napajanje? Glupo pitanje al bolje da se uverim da ne bacam pare bez veze.
Zanima me samo da li je lose napajanje moglo da prouzrokuje sve probleme ili je jos nesto drugo?
Sta god sam hteo da instaliram , otpakujem i sl. pokazao bi ili da je fajl "corrupted" ili CRC gresku tako da cak nisam mogao da narezem mem84 da proverim RAM.

Takve probleme najčešće prouzrokuju hard disk i ram memorija.....
 
....... Plocu sa komponentama sam prikljucio na drugo napajanje i sve je radilo.
Znaci, logicno, crklo je napajanje? Glupo pitanje al bolje da se uverim da ne bacam pare bez veze.
Zanima me samo da li je lose napajanje moglo da prouzrokuje sve probleme ili je jos nesto drugo?
Sta god sam hteo da instaliram , otpakujem i sl. pokazao bi ili da je fajl "corrupted" ili CRC gresku tako da cak nisam mogao da narezem mem84 da proverim RAM.

Već si dao odgovor. Ako radi sa drugim napajanjem - kupi novo napajanje. Problem je verovatno u dome što napajanje koje imaš je već staro nekoliko godina, usled rada neki kondenzatori su se osušili i smanjio im se kapacitet, samim tim i snaga tog napajanja, kad ploča i procesor ne dobijaju dovoljno snage oni reduciraju struju ostalim komponentama.... Tako dolazi do toga da ne možeš da odradiš test itd.
 
Vec duze vreme imam komplikacije sa kompom, nije hteo da instalira sistem, cesta zakucavanja uz BSOD...sumnjao sam na ram al se izgleda pokazalo sta je, samo se ugasio komp. Ukljucim ga al ne reaguje, nema onog kratkog "bipa", radi samo kuler na procesoru, i jedan od dva CD-a. Plocu sa komponentama sam prikljucio na drugo napajanje i sve je radilo.
Znaci, logicno, crklo je napajanje? Glupo pitanje al bolje da se uverim da ne bacam pare bez veze.
Zanima me samo da li je lose napajanje moglo da prouzrokuje sve probleme ili je jos nesto drugo?
Sta god sam hteo da instaliram , otpakujem i sl. pokazao bi ili da je fajl "corrupted" ili CRC gresku tako da cak nisam mogao da narezem mem84 da proverim RAM.

Кад рикне напајање онда ти ништа на компу не ради ,па ни кулер на процесору јер комп не добија струју.... Нешто је друго у питању, хард диск или можда графичка картица ако се чује да ради кулер а нема приказа на монитору....
 
Dammit, nista nije jednostavno :(
Priklucio sam plocu, hard i grafiku na slicno napajanje i sve je radilo normalno...na onom ni da pisne.
Na hardu sam ranije nasao bad sectore al sam izolovao tu particiju i premestio sistem. Sad ih magicno ne pokazuje a nisam radio LL.
Ima dve ram memorije tako da valda jedna radi
 
Već si dao odgovor. Ako radi sa drugim napajanjem - kupi novo napajanje. Problem je verovatno u dome što napajanje koje imaš je već staro nekoliko godina, usled rada neki kondenzatori su se osušili i smanjio im se kapacitet, samim tim i snaga tog napajanja, kad ploča i procesor ne dobijaju dovoljno snage oni reduciraju struju ostalim komponentama.... Tako dolazi do toga da ne možeš da odradiš test itd.

Ovako bi bilo najbolje da je posto radi jedan CD a drugi ne.
Napajanje cu jos i da pazarim, neko polovno, stari je komp...inace sut karta
 
Prikljucio sam hard i CD-e na drugi komp. Oba CDa rade normalno dok hard u Partition wizard prikazuje jednu gresku na Surface test:
http://img834.imageshack.us/img834/8383/10604402.png

E sad, ja i dalje mislim da je napajanje svakako crklo, hard cu opet da iseckam i izolujem, mozda LL, a ram......cu da sve pobacam :evil:

Ako tako misliš kupi onda novo napajanje pa da zatvorimo temu....počeo me stomak bolit od tvojih problema....:mrgreen:
 
Skontao sam zasto nije hteo ni da mrdne.
Kupio drugo napajanje, prikljucio i potpuno isti problem.
Primetio sam da kad se iskljuci Reset - system panel konektor iz ploce, sve normalno radi :dontunderstand::dontunderstand:
Sad jedino ne mogu da resetujem komp preko front panela...sto nije problem
 
Poslednja izmena:
Skontao sam zasto nije hteo ni da mrdne.
Kupio drugo napajanje, prikljucio i potpuno isti problem.
Primetio sam da kad se iskljuci Reset - system panel konektor iz ploce, sve normalno radi :dontunderstand::dontunderstand:
Sad jedino ne mogu da resetujem komp preko front panela...
reset taster u kratkom spoju:) ja sam tako prošao , jednom isto je reste taster zaglavio pomiščao sam na svašta od procesora i matične ploče , da bi se na kraju ispostavila nebuloza da me taster za reset zahebava mislim da ima čak i tema negde iz 2006 e godine

- - - - - - - - - -

inače ni ne treba ti reset taster stisneš power dugme i držiš i posle 8 sekundi ti se ugasi komp :)
 
reset taster u kratkom spoju:) ja sam tako prošao , jednom isto je reste taster zaglavio pomiščao sam na svašta od procesora i matične ploče , da bi se na kraju ispostavila nebuloza da me taster za reset zahebava mislim da ima čak i tema negde iz 2006 e godine

- - - - - - - - - -

inače ni ne treba ti reset taster stisneš power dugme i držiš i posle 8 sekundi ti se ugasi komp :)

Inace, paradoks je sto mi je dugme koje je bilo u kratkom spoju, najvise trebalo dok je bilo u kratkom spoju...pa ti provali koji mu je bio djavo :think:
 
Vec duze vreme imam komplikacije sa kompom, nije hteo da instalira sistem, cesta zakucavanja uz BSOD...sumnjao sam na ram al se izgleda pokazalo sta je, samo se ugasio komp. Ukljucim ga al ne reaguje, nema onog kratkog "bipa", radi samo kuler na procesoru, i jedan od dva CD-a. Plocu sa komponentama sam prikljucio na drugo napajanje i sve je radilo.
Znaci, logicno, crklo je napajanje? Glupo pitanje al bolje da se uverim da ne bacam pare bez veze.
Zanima me samo da li je lose napajanje moglo da prouzrokuje sve probleme ili je jos nesto drugo?
Sta god sam hteo da instaliram , otpakujem i sl. pokazao bi ili da je fajl "corrupted" ili CRC gresku tako da cak nisam mogao da narezem mem84 da proverim RAM.


Ovo nema sa reset tasterom ali neka ti bude....
 

Back
Top