Crklo napajanje?
Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Crklo napajanje?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Podrazumevano Crklo napajanje?

Vec duze vreme imam komplikacije sa kompom, nije hteo da instalira sistem, cesta zakucavanja uz BSOD...sumnjao sam na ram al se izgleda pokazalo sta je, samo se ugasio komp. Ukljucim ga al ne reaguje, nema onog kratkog "bipa", radi samo kuler na procesoru, i jedan od dva CD-a. Plocu sa komponentama sam prikljucio na drugo napajanje i sve je radilo.
    Znaci, logicno, crklo je napajanje? Glupo pitanje al bolje da se uverim da ne bacam pare bez veze.
    Zanima me samo da li je lose napajanje moglo da prouzrokuje sve probleme ili je jos nesto drugo?
    Sta god sam hteo da instaliram , otpakujem i sl. pokazao bi ili da je fajl "corrupted" ili CRC gresku tako da cak nisam mogao da narezem mem84 da proverim RAM.

Poznat Qurajber * (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3880

Podrazumevano Re: Crklo napajanje?

Citat Original postavio perakle Pogledaj poruku
    Vec duze vreme imam komplikacije sa kompom, nije hteo da instalira sistem, cesta zakucavanja uz BSOD...sumnjao sam na ram al se izgleda pokazalo sta je, samo se ugasio komp. Ukljucim ga al ne reaguje, nema onog kratkog "bipa", radi samo kuler na procesoru, i jedan od dva CD-a. Plocu sa komponentama sam prikljucio na drugo napajanje i sve je radilo.
    Znaci, logicno, crklo je napajanje? Glupo pitanje al bolje da se uverim da ne bacam pare bez veze.
    Zanima me samo da li je lose napajanje moglo da prouzrokuje sve probleme ili je jos nesto drugo?
    Sta god sam hteo da instaliram , otpakujem i sl. pokazao bi ili da je fajl "corrupted" ili CRC gresku tako da cak nisam mogao da narezem mem84 da proverim RAM.
    Takve probleme najčešće prouzrokuju hard disk i ram memorija.....

Domaćin
    Učlanjen
    30.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Hard je pukao

Domaćin Vukasin-coral (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

....... Plocu sa komponentama sam prikljucio na drugo napajanje i sve je radilo.
    Već si dao odgovor. Ako radi sa drugim napajanjem - kupi novo napajanje. Problem je verovatno u dome što napajanje koje imaš je već staro nekoliko godina, usled rada neki kondenzatori su se osušili i smanjio im se kapacitet, samim tim i snaga tog napajanja, kad ploča i procesor ne dobijaju dovoljno snage oni reduciraju struju ostalim komponentama.... Tako dolazi do toga da ne možeš da odradiš test itd.

Aktivan član
    Učlanjen
    28.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Imas za malo love dobre naponske jedinice.Ako ti treba predlog?....
    Ne plači i ne ljuti se, već nastoj da shvatiš.

Domaćin
    Učlanjen
    30.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Njega zeza i sa drugim napajanjem hard.

Poznat
    Učlanjen
    30.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    355

Кад рикне напајање онда ти ништа на компу не ради ,па ни кулер на процесору јер комп не добија струју.... Нешто је друго у питању, хард диск или можда графичка картица ако се чује да ради кулер а нема приказа на монитору....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Dammit, nista nije jednostavno
    Priklucio sam plocu, hard i grafiku na slicno napajanje i sve je radilo normalno...na onom ni da pisne.
    Na hardu sam ranije nasao bad sectore al sam izolovao tu particiju i premestio sistem. Sad ih magicno ne pokazuje a nisam radio LL.
    Ima dve ram memorije tako da valda jedna radi

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Citat Original postavio Vukasin-coral Pogledaj poruku
    Već si dao odgovor. Ako radi sa drugim napajanjem - kupi novo napajanje. Problem je verovatno u dome što napajanje koje imaš je već staro nekoliko godina, usled rada neki kondenzatori su se osušili i smanjio im se kapacitet, samim tim i snaga tog napajanja, kad ploča i procesor ne dobijaju dovoljno snage oni reduciraju struju ostalim komponentama.... Tako dolazi do toga da ne možeš da odradiš test itd.
    Ovako bi bilo najbolje da je posto radi jedan CD a drugi ne.
    Napajanje cu jos i da pazarim, neko polovno, stari je komp...inace sut karta

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Prikljucio sam hard i CD-e na drugi komp. Oba CDa rade normalno dok hard u Partition wizard prikazuje jednu gresku na Surface test:
    http://img834.imageshack.us/img834/8383/10604402.png

E sad, ja i dalje mislim da je napajanje svakako crklo, hard cu opet da iseckam i izolujem, mozda LL, a ram......cu da sve pobacam

Učlanjen
    20.10.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3880

Prikljucio sam hard i CD-e na drugi komp. Oba CDa rade normalno dok hard u Partition wizard prikazuje jednu gresku na Surface test:
    http://img834.imageshack.us/img834/8383/10604402.png

E sad, ja i dalje mislim da je napajanje svakako crklo, hard cu opet da iseckam i izolujem, mozda LL, a ram......cu da sve pobacam
    Ako tako misliš kupi onda novo napajanje pa da zatvorimo temu....počeo me stomak bolit od tvojih problema....

Primećen član davincovkod13 (avatar)
    Učlanjen
    08.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio PaziŠtaČiniš Pogledaj poruku
    Ako tako misliš kupi onda novo napajanje pa da zatvorimo temu....počeo me stomak bolit od tvojih problema....
    hehe on će morati napajanje da kupi , a ti bogami orahovaču
    Уз све своје глупости, и ја спадам међу људе

Aktivan član
    Učlanjen
    28.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

ne treba orahovaca za takvu masinu
    Ne plači i ne ljuti se, već nastoj da shvatiš.

Domaćin
    Učlanjen
    30.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Hard tu pravi citavu zbrku jer kad je vec krenuo da puca stalno ce da ga zeza

Početnik
    Učlanjen
    14.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Verovatno..
    Poslednji put ažurirao/la apbbim2 : 16.06.2013. u 20:02

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Skontao sam zasto nije hteo ni da mrdne.
    Kupio drugo napajanje, prikljucio i potpuno isti problem.
    Primetio sam da kad se iskljuci Reset - system panel konektor iz ploce, sve normalno radi
    Sad jedino ne mogu da resetujem komp preko front panela...sto nije problem
    Poslednji put ažurirao/la perakle : 16.06.2013. u 21:12

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    389

Skontao sam zasto nije hteo ni da mrdne.
    Kupio drugo napajanje, prikljucio i potpuno isti problem.
    Primetio sam da kad se iskljuci Reset - system panel konektor iz ploce, sve normalno radi
    Sad jedino ne mogu da resetujem komp preko front panela...
    reset taster u kratkom spoju ja sam tako prošao , jednom isto je reste taster zaglavio pomiščao sam na svašta od procesora i matične ploče , da bi se na kraju ispostavila nebuloza da me taster za reset zahebava mislim da ima čak i tema negde iz 2006 e godine

- - - - - - - - - -

inače ni ne treba ti reset taster stisneš power dugme i držiš i posle 8 sekundi ti se ugasi komp
    ako bi crnogorcima svetlele oči , beograd bio noću sijao kao Pariz

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Citat Original postavio snejks Pogledaj poruku
    reset taster u kratkom spoju ja sam tako prošao , jednom isto je reste taster zaglavio pomiščao sam na svašta od procesora i matične ploče , da bi se na kraju ispostavila nebuloza da me taster za reset zahebava mislim da ima čak i tema negde iz 2006 e godine

- - - - - - - - - -

inače ni ne treba ti reset taster stisneš power dugme i držiš i posle 8 sekundi ti se ugasi komp
    Inace, paradoks je sto mi je dugme koje je bilo u kratkom spoju, najvise trebalo dok je bilo u kratkom spoju...pa ti provali koji mu je bio djavo

Učlanjen
    20.10.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3880

Ovo nema sa reset tasterom ali neka ti bude....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Citat Original postavio PaziŠtaČiniš Pogledaj poruku
    Ovo nema sa reset tasterom ali neka ti bude....
    Pa i nema.
    I hard mi crkava...uradio sam LL, relocirao nekoliko bad sectora, ubacio ventilator...moze jos neko vreme da se koristi.
    Da ne gnjavim vise...moze lock ovde

Slične teme

1. Sta je crklo/crkava? Napajanje il' graficka/e?
    Autor Klothius u forumu Hardver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 03.09.2007., 11:48
  2. PC napajanje
    Autor Al u forumu Nauka
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 01.04.2004., 02:58
  3. NAPAJANJE za Compaq
    Autor u forumu Hardver
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.10.2003., 15:07
  4. Gde da nadjem konektor 4pin-3pin (napajanje-ventilator)
    Autor Sergio Pique u forumu Hardver
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 13.09.2003., 01:45
  5. Vertikalno horizontalno napajanje
    Autor Sergio Pique u forumu Hardver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.08.2003., 03:43

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku