Polna segregacija dece

BlackLeather

Iskusan
Banovan
Poruka
6.173
Da li biste "dali" dete u vrtić ili predškolsko sa odvojenim muškim i ženskim grupama?
Šta mislite, da li takva podeljenost može da utiče dobro, loše ili je zanemarljiva na vaspitanje dece?
Konkretno, u čemu bi se ogledala razlika u vaspitanju i razvoje dece u homogenim grupama?
 
изричито бих била против тога да моја деца иду у вртиће у којима постоји било каква подела
јер деца у вртићу и школи не треба да науче само градиво, него и да се социјализију,
а то подразумева да науче да се понашају са свим људима: истог и раличитог пола, национлности, социјалног статуса, вероисповести....

не знам коме је уопште пало на памет да врши овакве поделе и шта види добро у њима :dontunderstand:
 
Ne vidim nista lose u tome da se izabere drustvo u kom ce deca biti.Ima tu logike jer jednostavno deca nisu ista.Pricao mi je rodjak da u Americi postoje skole u kojima nema crnaca i ljudi koji imaju novac svoju decu upisuju iskljucivo u takve skole.U Madjarskoj naprimer ima privatnih skola u kojima nema cigana.U Engleskoj postoje odvojene skole za musku i zensku decu.Dakle nije tu nista novo i treba omoguciti ljudima da biraju okruzenje za sebe i za svoju decu.
 
Ne vidim nista lose u tome da se izabere drustvo u kom ce deca biti.Ima tu logike jer jednostavno deca nisu ista.Pricao mi je rodjak da u Americi postoje skole u kojima nema crnaca i ljudi koji imaju novac svoju decu upisuju iskljucivo u takve skole.U Madjarskoj naprimer ima privatnih skola u kojima nema cigana.U Engleskoj postoje odvojene skole za musku i zensku decu.Dakle nije tu nista novo i treba omoguciti ljudima da biraju okruzenje za sebe i za svoju decu.

можда и јесте тако у тим земљама
али уопште не мислим да је то добро
деца морају да науче да су људи различити, у чему и јесте лепота постојања
 
Da li biste "dali" dete u vrtić ili predškolsko sa odvojenim muškim i ženskim grupama?
Šta mislite, da li takva podeljenost može da utiče dobro, loše ili je zanemarljiva na vaspitanje dece?
Konkretno, u čemu bi se ogledala razlika u vaspitanju i razvoje dece u homogenim grupama?

u vrtić ili predškolsko ne bih imao problema da pošaljem dete u homogenu grupu.
To je ionako period kad se muška i ženska deca međusobno ne podnose i nema nikakve štete i da budu odvojeni. Čak do petog, šestog razreda nema nikakve štete.
 
можда и јесте тако у тим земљама
али уопште не мислим да је то добро
деца морају да науче да су људи различити, у чему и јесте лепота постојања

Mislim da treba da postoji podela jer ipak nismo svi isti i nema razloga da se mesaju babe i zabe.
 
Mislim da treba da postoji podela jer ipak nismo svi isti i nema razloga da se mesaju babe i zabe.

Podele svakako postoje i sad,hteli mi to da priznamo ili ne!
Mozda bi podela po uspehu dece dala velike rezultate,a ne polna podela.Odlicni i vrlodobri da pohadjaju tezu i raznovrsniju nastavu od 5.osnovne,ne bi li se takva deca pripremila za fakultet.A dobri i dovoljni da pohadjaju laksu nastavu i pripreme se za proizvodna zanimanja.
 
Msm, ja ne vidim poentu, osim ako nije vojna ili verska škola u pitanju.

Ta verska podela mi nije jasna,ako smo svi jednaki pred bogom.

- - - - - - - - - -

Kasnije to može da dovede do seksualnih devijacija jer ulaze u pubertet i razvija se seksualnost kroz muško-ženske odnose.

Koliko vidim upravo sada imamo ekspanziju seksualne devijacije!
 
Podele svakako postoje i sad,hteli mi to da priznamo ili ne!
Mozda bi podela po uspehu dece dala velike rezultate,a ne polna podela.Odlicni i vrlodobri da pohadjaju tezu i raznovrsniju nastavu od 5.osnovne,ne bi li se takva deca pripremila za fakultet.A dobri i dovoljni da pohadjaju laksu nastavu i pripreme se za proizvodna zanimanja.

To već imaš u zapadnim zemljama i proizvod je sistematskog zaglupljivanja naroda.
Svi moraju imati jednako osnovno obrazovanje, a posle nek vide sami šta će.

- - - - - - - - - -

Koliko vidim upravo sada imamo ekspanziju seksualne devijacije!

Eto, a zamisli tek kad gomilu uspaljenih mužjaka odvojiš od ženki, ima da bude ko u staroj Grčkoj.
 
To već imaš u zapadnim zemljama i proizvod je sistematskog zaglupljivanja naroda.
Svi moraju imati jednako osnovno obrazovanje, a posle nek vide sami šta će.

- - - - - - - - - -



Eto, a zamisli tek kad gomilu uspaljenih mužjaka odvojiš od ženki, ima da bude ko u staroj Grčkoj.

Taj sistem daje rezultate na zapadu!Ne moze svako dete biti odlican djak,tako se daje sansa i onoj deci koja su intelektualno slabija,da i ona zavrse nesto,i od toga sutradan izdrzavaju svoju porodicu i sebe!
Ja ne saljem dete u skolu da se seksualno zadovoljava,naopako!Za to postoji diskoteka.
 
Taj sistem daje rezultate na zapadu!Ne moze svako dete biti odlican djak,tako se daje sansa i onoj deci koja su intelektualno slabija,da i ona zavrse nesto,i od toga sutradan izdrzavaju svoju porodicu i sebe!
Ja ne saljem dete u skolu da se seksualno zadovoljava,naopako!Za to postoji diskoteka.

Ne možeš ti da porediš nas i zapad jer su tamo uređene države a kod nas je cirkus, potrebna je kompletna reforma obrazovanja od vrtića do doktorskih studija. Deljenje dece na glupu i pametnu ne rešava ništa.
Ti i kod nas imaš mogućnosti za intelektualno slabiju decu kroz širok dijapazon srednjih škola, ne vidim šta je problem.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne možeš ti da porediš nas i zapad jer su tamo uređene države a kod nas je cirkus, potrebna je kompletna reforma obrazovanja od vrtića do doktorskih studija. Deljenje dece na glupu i pametnu ne rešava ništa.
Ti i kod nas imaš mogućnosti za intelektualno slabiju decu kroz širok dijapazon srednjih škola, ne vidim šta je problem.
A u diskoteku ga šalješ da umoči a :hahaha1:

Ne delim ja decu na glupu i pametnu,vec ti.Ako neko ima 3,ne znaci da je glupo vec ili je lenjo,ili se ne uklapa u sistem nastave ili ima porodicnih problema,ili....A kod nas nema uslova ni za vrednu ni za lenju decu,jer se lenja provuku kroz OS i jedva nauce osnovno,a pojedinoj deci je cak i dosadno.
 
Poslednja izmena od moderatora:
u vrtić ili predškolsko ne bih imao problema da pošaljem dete u homogenu grupu.
To je ionako period kad se muška i ženska deca međusobno ne podnose i nema nikakve štete i da budu odvojeni. Čak do petog, šestog razreda nema nikakve štete.

i onda kad taj klinac od 11, 12 godina dodje u heterogeno društvo, misliš da mu je isto i da nema nikakve štete...

- - - - - - - - - -

ali koja je korist?
to jest koja bi bila, da manemo politički pa i praktični kontekst
 
Идиотизам, немам другу реч.

А што се тиче одвајања по успеху, употребила бих још тежу реч. Нека деца су добри ђаци у основној школи и никада више, а нека тек у средњој заблистају и пронађу себе.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Идиотизам, немам другу реч.

А што се тиче одвајања по успеху, употребила бих још тежу реч. Нека деца су добри ђаци у основној школи и никада више, а нека тек у средњој заблистају и пронађу себе.

Nema idealnog sistema,svaki ima dobre i lose strane.Odvajanje po uspehu daje mogucnost onoj deci koja zele da uce da nauce vise,a deca slabijeg intelekta da se osposobe za neku delatnost.Romska deca uglavnom budu pustana da bez ikakvog znanja zavrse obaveznu osnovnu,nakon koje nista ne zavrse a ni ono osnovno nisu naucili,sem prostog racuna i da se potpisu.Nastavnici nemaju vremena da takvoj deci posvete vecu paznju,jer je program prenatrpan,takva deca nista ne nauce i koja vajda sto se pise da je islo u skolu?Ne zanosite se jednakoscu,jer nje nema niti ce je biti.Cak sta vise ona je i nepotrebna.
 

Back
Top