Polna segregacija dece

Ne vidim nista lose u tome da se izabere drustvo u kom ce deca biti.Ima tu logike jer jednostavno deca nisu ista.Pricao mi je rodjak da u Americi postoje skole u kojima nema crnaca i ljudi koji imaju novac svoju decu upisuju iskljucivo u takve skole.U Madjarskoj naprimer ima privatnih skola u kojima nema cigana.U Engleskoj postoje odvojene skole za musku i zensku decu.Dakle nije tu nista novo i treba omoguciti ljudima da biraju okruzenje za sebe i za svoju decu.
Pa jes, super je ideja praviti nove Hitlere koji će sebi da biraju okruženje kad odrastu.:bljak:
 
Nema idealnog sistema,svaki ima dobre i lose strane.Odvajanje po uspehu daje mogucnost onoj deci koja zele da uce da nauce vise,a deca slabijeg intelekta da se osposobe za neku delatnost.Romska deca uglavnom budu pustana da bez ikakvog znanja zavrse obaveznu osnovnu,nakon koje nista ne zavrse a ni ono osnovno nisu naucili,sem prostog racuna i da se potpisu.Nastavnici nemaju vremena da takvoj deci posvete vecu paznju,jer je program prenatrpan,takva deca nista ne nauce i koja vajda sto se pise da je islo u skolu?Ne zanosite se jednakoscu,jer nje nema niti ce je biti.Cak sta vise ona je i nepotrebna.

a otkud znas da je dete koje nema dobre ocene slabijeg intelekta?
 
a otkud znas da je dete koje nema dobre ocene slabijeg intelekta?

Valjda si shvatila sustinu onoga sta sam zelela reci.Vredna deca imaju dobre ocene,nezainteresovana deca mogu biti i inteligentna ili ne,ali njihov rad,tj nerad daje takav rezultat.Ali isto tako ne moze drustvo takvu decu ostaviti na ulici,vec im dati sansu da ipak nesto zavrse u vidu nekog zanata,tj nauciti ga da npr mesi hleb,moluje,postavi parket,sisa ili kroji,a neopterecivati ga integralima, ili kvantnom fizikom.
 
Valjda si shvatila sustinu onoga sta sam zelela reci.Vredna deca imaju dobre ocene,nezainteresovana deca mogu biti i inteligentna ili ne,ali njihov rad,tj nerad daje takav rezultat.Ali isto tako ne moze drustvo takvu decu ostaviti na ulici,vec im dati sansu da ipak nesto zavrse u vidu nekog zanata,tj nauciti ga da npr mesi hleb,moluje,postavi parket,sisa ili kroji,a neopterecivati ga integralima, ili kvantnom fizikom.

mozda nije problem u deci, nego u sistemu, koji je nabudzen i dosadan. sad pises nezainteresovanost, a ja sam u prethodnom postu odreagovala na ''deca slabijeg intelekta". slabiji intelekt i nezainteresovanost nisu jedno isto. kao sto ni vredan i inteligentan nije isto.

p.s. ja ovde pisem samo o nasem sistemu skolovanja.
 
mozda nije problem u deci, nego u sistemu, koji je nabudzen i dosadan. sad pises nezainteresovanost, a ja sam u prethodnom postu odreagovala na ''deca slabijeg intelekta". slabiji intelekt i nezainteresovanost nisu jedno isto. kao sto ni vredan i inteligentan nije isto.

p.s. ja ovde pisem samo o nasem sistemu skolovanja.

Hocemo li sad celu stranu ispisati sta sam napisala a sta sad pisem?Objasnih sta sam htela reci,sta sad nije jasno?Sta se hvatate za jednu rec ili pravopisnu gresku?
I da,sistem skolstva ne valja i njega treba radikalno menjati,i upravo o tome i ja pisem.Samo sto me je mrzelo da razlazem na sitna crevca,te upotrebih famozni intelekt za kojeg se uhvati ko pijan plota!
 
Poslednja izmena:
mozda nije problem u deci, nego u sistemu, koji je nabudzen i dosadan. sad pises nezainteresovanost, a ja sam u prethodnom postu odreagovala na ''deca slabijeg intelekta". slabiji intelekt i nezainteresovanost nisu jedno isto. kao sto ni vredan i inteligentan nije isto.

p.s. ja ovde pisem samo o nasem sistemu skolovanja.

koliko god da je dete inteligentno, ukoliko ne uči, ne čita, ne interesuje se ni za šta drugo sem za igrice na kompjuteru, kontam da će biti sasvim prosečan čovek kad poraste
baš sam čitala negde o genijima i mudrim ljudima
genije se rodi, ali ako ne napreduje, postane sasvim prosečna osoba
mudar se ne rađa već učenjem, sticanjem iskustva, razmišljanjem itd. postaje mudar kasnije
 
koliko god da je dete inteligentno, ukoliko ne uči, ne čita, ne interesuje se ni za šta drugo sem za igrice na kompjuteru, kontam da će biti sasvim prosečan čovek kad poraste
baš sam čitala negde o genijima i mudrim ljudima
genije se rodi, ali ako ne napreduje, postane sasvim prosečna osoba
mudar se ne rađa već učenjem, sticanjem iskustva, razmišljanjem itd. postaje mudar kasnije
Tacno tako!
 
koliko god da je dete inteligentno, ukoliko ne uči, ne čita, ne interesuje se ni za šta drugo sem za igrice na kompjuteru, kontam da će biti sasvim prosečan čovek kad poraste
baš sam čitala negde o genijima i mudrim ljudima
genije se rodi, ali ako ne napreduje, postane sasvim prosečna osoba
mudar se ne rađa već učenjem, sticanjem iskustva, razmišljanjem itd. postaje mudar kasnije

nekima ne pomaze ni ucenje. :lol: da shvate da nezainteresovan nije isto sto i slabijeg intelekta.
 
изричито бих била против тога да моја деца иду у вртиће у којима постоји било каква подела
јер деца у вртићу и школи не треба да науче само градиво, него и да се социјализију,
а то подразумева да науче да се понашају са свим људима: истог и раличитог пола, национлности, социјалног статуса, вероисповести....

не знам коме је уопште пало на памет да врши овакве поделе и шта види добро у њима :dontunderstand:

I seksualnosti, koleginice, i seksualnosti. ;)

Po meni je ovo jako loša ideja koja može da rezultira samo netrpeljivošću i nesposobnošću za međusobnu koegzistenciju.
Neko će reći "To su samo deca, ona u tim godinama ne gledaju isto na stvari". -Da li?
 
Ja sam dao izvor koji kaže da deljenje dečaka i devojčica ima dobru posledicu u smislu rezultata koje postižu, u odnosu na one koji su zajedno.
Ali Srbi su puni predrasuda.

Slazem se!Polna "jednakost"je i dovela do najezde homoseksualaca i tranvestita,gde decaci otkrise da vole da se oblace ko devojcice a one bi pusku u ruke i kopacke na noge!Zena vise nije zena,ogrubela je u borbi za jednakost kuja je prirodno neostvariva.Izgubila se zenstvenost,koju naprasno dobise muskarci.Ne znam,ali ako bi takav nacin skolovanja doprineo da zena ostane zena,a muskarc da ostane musko.nemam nista protiv.Pa,na kraju krajeva,ne saljemo decu u skolu da nadju svog zivotnog saputnika pa da je neophodan drugi pol,da bi se obrazovao!
 
Slazem se!Polna "jednakost"je i dovela do najezde homoseksualaca i tranvestita,gde decaci otkrise da vole da se oblace ko devojcice a one bi pusku u ruke i kopacke na noge!Zena vise nije zena,ogrubela je u borbi za jednakost kuja je prirodno neostvariva.Izgubila se zenstvenost,koju naprasno dobise muskarci.Ne znam,ali ako bi takav nacin skolovanja doprineo da zena ostane zena,a muskarc da ostane musko.nemam nista protiv.Pa,na kraju krajeva,ne saljemo decu u skolu da nadju svog zivotnog saputnika pa da je neophodan drugi pol,da bi se obrazovao!

Takav stav je zaslužan za raznorazne grozote poput vezivanja stopala ženama u Kini, nezasnovan superego prosečnog Srbina 50-ih godina i tome slično.
Nemoj, već je dovoljno društvenih podela.
 
Takav stav je zaslužan za raznorazne grozote poput vezivanja stopala ženama u Kini, nezasnovan superego prosečnog Srbina 50-ih godina i tome slično.
Nemoj, već je dovoljno društvenih podela.

Jednakost sa pravima nema veze!Nikoga ja ne delim,samo,zena bi trebalo da razvija svoje prirodom dato osobine,a muskarac takodje.Danas se mnogo govori o pravima,samo njega niotkuda sem na recima.
 

Back
Top