Polna segregacija dece

Ne zanosite se jednakoscu,jer nje nema niti ce je biti.Cak sta vise ona je i nepotrebna.

jednakosti nema, to se slažem
ali ne da nije nepotrebna nego je neophodna

samo, moramo prvo razgraničiti šta podrazumevamo pod jednakošću
ja smatram da to znači da svi imaju jednaka prava na obrazovanje, (u ovom slučaju), na dostupnost informacijama
svi moraju podjednako da se poštuju i vole

tačno je da u nekom kasnijem uzrastu možemo (i trebalo bi) razdvajati decu prema uspehu, interesovanjima (koji je to uzrast, to je drugo pitanje. dal je to peti razred ili prvi srednje)

ali odvajanje po polu, nacionalnosti i verskoj pripadnosti, toga ne sme da bude, jer i sama deca imaju štete od toga, škodi njihovoj celokupnoj socijalizaciji
 
Odvojis musku od zenske dece i dobijes crnogorsko drustvo, hehehehe
Nista to dobro ne donosi, osim preterane radoznalosti i iskrivljene slike o drugom polu. Vecina muskaraca koji tvrde da sve zene zele samo jednu, hm, stvar (a na zalost, upoznala sam i takve), nikad nisu imali neku prijateljicu, i svo njihovo znanje o zenama napabirceno je iz muskih prica starijih i losih filmova za odrasle. Jesam za drugaciji pristup u odgajanju jer se i u porodici pristupa sa izvesnim razlikama odgajanju dece razlicitog pola, ali ne kao iskljucivost vec kao mogucnost. Decaci i zanati, zasto da ne..ali ne nemogucnost da se devojcice koje zele opredele za zanat.
 
Odvojis musku od zenske dece i dobijes crnogorsko drustvo, hehehehe
Nista to dobro ne donosi, osim preterane radoznalosti i iskrivljene slike o drugom polu. Vecina muskaraca koji tvrde da sve zene zele samo jednu, hm, stvar (a na zalost, upoznala sam i takve), nikad nisu imali neku prijateljicu, i svo njihovo znanje o zenama napabirceno je iz muskih prica starijih i losih filmova za odrasle. Jesam za drugaciji pristup u odgajanju jer se i u porodici pristupa sa izvesnim razlikama odgajanju dece razlicitog pola, ali ne kao iskljucivost vec kao mogucnost. Decaci i zanati, zasto da ne..ali ne nemogucnost da se devojcice koje zele opredele za zanat.


Какве сад везе имају занати са темом?
 
jednakosti nema, to se slažem
ali ne da nije nepotrebna nego je neophodna

samo, moramo prvo razgraničiti šta podrazumevamo pod jednakošću
ja smatram da to znači da svi imaju jednaka prava na obrazovanje, (u ovom slučaju), na dostupnost informacijama
svi moraju podjednako da se poštuju i vole

tačno je da u nekom kasnijem uzrastu možemo (i trebalo bi) razdvajati decu prema uspehu, interesovanjima (koji je to uzrast, to je drugo pitanje. dal je to peti razred ili prvi srednje)

ali odvajanje po polu, nacionalnosti i verskoj pripadnosti, toga ne sme da bude, jer i sama deca imaju štete od toga, škodi njihovoj celokupnoj socijalizaciji

Kada bi svi bili isti,ne bi bilo napretka,to kazem.Daleko od toga da sam za bilo kakvu svesnu diskriminaciju koja vodi do ponizenja slabijeg!
A najezim se od reci prava,sobzirom da se o njima samo prica,a od istih ni traga ni glasa!Dok se o pravima nije pricalo,ona su bila realnost.
 
i to ce vrlo brzo biti stvar proslosti

Teško, vidiš. sve vodeće univerzitete u Evropi osnovala je katolička crkva, taj odnos se ne menja do danas, tako da jedino ako Mića sa Megatrenda nešto tu promeni :)) A da ne govorimo o tome gde je verska nastava osnova.
Što se tiče vojske, slična je priča, sa nekim malim istupima, tu je sad od kulture do kulture priča različita.
 

Ma gluposti, prirodno je da u Kg postoje italijanski vrtići, kao i u NS ruski, kao što u Bg imamo svakojake.
A što se tih njihovih predloga, direktora jednog vrtića tiče, pa ne tiče se celog tog smeštaja i odnosa prema deci, nego tih nekih kreativnih radionica - dečaci drvodelje, devojčice frizerke haha..ala im je kreativno.
A ovaj je još bolji, psiholog

Danas bi razdvajanje moglo da utiče na veće udaljavanje od suprotnog pola, što nikako ne bi bilo korisno u veku krize braka - objasnio je psiholog Aleksandar Šibul, zaključivši da bi danas trebalo raditi upravo suprotno.
lollol
 
Poslednja izmena od moderatora:

ovo je biser nad biserima

- To je bio dobar model pre 200 godina, kada su jasno bile razdvojene muške i ženske uloge u društvu. Danas bi razdvajanje moglo da utiče na veće udaljavanje od suprotnog pola, što nikako ne bi bilo korisno u veku krize braka - objasnio je psiholog Aleksandar Šibul, zaključivši da bi danas trebalo raditi upravo suprotno.
 
ako je toga već bilo, najbolje je pogledati one koje su odvajali
a ja takve ne znam :neutral:
mogu samo da nagađam kako bi to uticalo, ali mi se ideja ne sviđa
ima li dete od par godina pojma o seksualnosti? ne verujem
znaju samo da devojčice nose haljinice, dečaci pantalone (može bit' i ne mora)
i da devojčice imaju dugu kosu, dečaci kratku (ovo isto)
i da devojčice ne mogu da piške dok stoje kao dečaci
zašto odvajati klince? i šta im time govorimo?
i ovako smo podeljeni pa ajd još od vrtića da se mrze međusobno
 
pa od malena ih treba navikavati na to da će ići u školu, na faks i raditi sa osobama suprotnog pola i da od toga neće da crknu :mrgreen:

Ma to se autoreguliše u pubertetu, zato i mislim da nema nikakve štete da dotad budu odvojeni u školi recimo.
To na zapadu već ima, to odvajanje, nikad nisam čuo da je proizvelo neki negativan efekat, a njih odvajaju i u mnogo starijim uzrastima.
 
Pricao mi je rodjak da u Americi postoje skole u kojima nema crnaca i ljudi koji imaju novac svoju decu upisuju iskljucivo u takve skole.U Madjarskoj naprimer ima privatnih skola u kojima nema cigana.U Engleskoj postoje odvojene skole za musku i zensku decu.Dakle nije tu nista novo i treba omoguciti ljudima da biraju okruzenje za sebe i za svoju decu.
Ovde nije pitanje da li nešto postoji u svetu nego da li je bolje od mešovitog sistema. Verujem da nikakva podela ne donosi bilo šta dobro!

А што се тиче одвајања по успеху, употребила бих још тежу реч. Нека деца су добри ђаци у основној школи и никада више, а нека тек у средњој заблистају и пронађу себе.
U poslednje je vreme inkluzija u velikoj modi! Učitelj ili nastavnik mora jednom detetu da posveti onoliko vremena (a možda i više!) koliko svim ostalim đacima zajedno.
Da li to doprinosi podizanju opšteg kvaliteta obrazovanja?

A najezim se od reci prava,sobzirom da se o njima samo prica,a od istih ni traga ni glasa!Dok se o pravima nije pricalo,ona su bila realnost.
Prava ne mogu opstati bez obaveza!
Ukidanjem obaveza automatski su nestala i prava!

To na zapadu već ima, to odvajanje, nikad nisam čuo da je proizvelo neki negativan efekat, a njih odvajaju i u mnogo starijim uzrastima.
1. nisam siguran da ne proizvodi negativne efekte - ali se oni svakako kriju.
2. sve i da zaista nema negativnih efekata, pametan čovek uvek radi samo ono što očekuje da će koristiti na bilo koji način! Znači za pametnog čoveka nije dovoljno što ne škodi!

nego koska kod ove vijesti je što potiče iz majke Rusije,
Koliko sam shvatio, to nije stav neke ruske organizacije nego jednog čoveka.
Budala ima svuda! Rusija ne može biti imuna na tu pojavu.
 
Ma to se autoreguliše u pubertetu, zato i mislim da nema nikakve štete da dotad budu odvojeni u školi recimo.
To na zapadu već ima, to odvajanje, nikad nisam čuo da je proizvelo neki negativan efekat, a njih odvajaju i u mnogo starijim uzrastima.[/QUOTE

Nisam cula da ih odvajaju po polovima a ako to rade onda je to nevidjena glupost jer ne razumem zasto ? Sta se time dobija?
Mogu samo da zakljucim da na ovom svetu ima mnogo budala ( mislim na one koji zele da ovako nesto proguraju) koje bi da nesto " izmisle" ali ne znaju nista pa lupaju i predlazu gluposti
 
evo ima čitav članak o tome i zanimljiv je dosta

https://en.wikipedia.org/wiki/Single-sex_education

In 2001,the Australian Council for Educational Research after six years of study of more 270,000 students, in 53 academic subjects, showed that boys and girls from single-sex classrooms "scored on average 15 to 22 percentile ranks higher than did boys and girls in coeducational settings. The report also documented that boys and girls in single-sex schools were more likely to be better behaved and to find learning more enjoyable and the curriculum more relevant
 

Back
Top