Live 8

Sto se tice Pink Floyda oni ce nazalost izgleda odsvirati samo tri pesme i to:Money, Comfortably Numb, Wish You Were Here.Sami clanovi su rekli da je ovo njihov poslednji nastup.Njihov nastup je planiran pri kraju programa.
 
Satnicu pocetka nisam uspeo da nadjem,ali evo rasporeda izvodjaca u Londonu:
Sir Paul McCartney and U2: Sgt Pepper's Lonely Hearts Club Band

U2: One

Coldplay: In My Place, Fix You

Coldplay and Richard Ashcroft: Bitter Sweet Symphony

Sir Elton John (introduced by Little Britain's Matt Lucas and David Walliams): Saturday Night's Alright for Fighting, The Bitch is Back

Sir Elton John and Pete Doherty: Children of the Revolution

Dido: Life for Rent, White Flag, Thank You

Stereophonics: Songs to be confirmed

REM: The One I Love, Losing My Religion, Imitation of Life, Everybody Hurts

Ms Dynamite: Dy-na-mi-tee, Judgement Day, Redemption Song

Keane: Everybody's Changing, Somewhere Only We Know

Travis: Sing, Turn, Why Does It Always Rain On Me?

Annie Lennox: Walking on Broken Glass, Sisters are Doin' It for Themselves, Sweet Dreams

UB40: Food for Thought, Red Red Wine

Snoop Dogg: Songs to be confirmed

Razorlight: Somewhere Else, Golden Touch, Vice

Madonna: Like a Prayer, Music, Ray of Light

Snow Patrol: Chocolate, Run

Joss Stone: I Had a Dream, Super Duper Love

Scissor Sisters: Laura, Take Your Mama

Velvet Revolver: Songs to be confirmed

The Killers: Songs to be confirmed

Sting: Every Breath You Take, Message in a Bottle, Desert Rose

Mariah Carey: Make It Happen, Vision of Love

Robbie Williams: Let Me Entertain You, Rock DJ, Feel, We Will Rock You

The Who: Won't Get Fooled Again, Baba O'Riley

Pink Floyd: Money, Comfortably Numb, Wish You Were Here

Sir Paul McCartney: The Long and Winding Road

Finale: Sir Paul McCartney joined on stage by George Michael and Sir Mick Jagger

Oni su drugi otpozadi a koncert bi trebao da se zavrsi u 8 po Grinicu.
 
Na bbc-u sam nasao za London a za ostale gradove nisam trazio ali pogledaj na live8live.com/theconcerts/index.shtml tu bi trebalo da ima spisak gradova i izvodjaca
 
Malo sam se zaneo. . .
Razlog ponovnog otvaranja: Isti salucaj kao sa exit-om. . . Ono je festival, ovo grupni koncert. . . Svodi se na isto. . .
Otkljucavam
 
Да, ја сам се баш изнервирао када сам видео да је ово закључано....
Е баш је било феноменално, а драго ми је да је било и нечега "вишег" у позадини... Нисам могао да верујем колико је људи било... Свака част организаторима :)
 
Jee, tema, wow :D. Nadam se da su svi ovde potpisali peticiju :D A sutra u Edinburg u setnju :lol:

Videste li Madonu? Jedva je zena otpevala onaj Music... Dobro, ne mora da peva kao Selin Dion, ali me cudi da nije bar dobila na tehnici za dvadeset godina, stvarno. Nisam cula ostalo sto je pevala, mozda je popravila stvar.
Valjda ce ovaj put citava stvar bolje uspeti. U svakom slucaju, svaka cast ljudima sto se trude; sad, ko iz iskrenih pobuda, a ko se samo pokazuje, nema smisla pogadjati. Najmanje bitno, na kraju.
 
E,ja sam postao ko nas premijer.Potpuno sam neobavesten.Kakva je to fora u Edinburgu?

By the way,na sajtu LIVE8 mozete da posaljete vasu sliku koja ce se naci tamo negde u Edinburgu....(ja sam pokusao,ali mi se uvek pojavi neki eror..)
Nista ne kontam.....POMAGAJTE!
 
Mene zanima ko je bila ona teta (nazzalost ne znam ni u kom gradu je pevala) koja je nastupala sa sunaccanim cvikerima, nessto pre targiccarke Madonne, izvela je pesmu Janis Joplin. Zna li neko ko je to bio?
 
Orange_crush:
E,ja sam postao ko nas premijer.Potpuno sam neobavesten.Kakva je to fora u Edinburgu?

By the way,na sajtu LIVE8 mozete da posaljete vasu sliku koja ce se naci tamo negde u Edinburgu....(ja sam pokusao,ali mi se uvek pojavi neki eror..)
Nista ne kontam.....POMAGAJTE!

Valjda se u Edinburgu sastaju ovi iz G8(Bler,Bus..)koji treba da odluce o svemu tome
 
Nisam pratio ceo Live8 ali ono sto sam video nije ostavilo neki poseban utisak na mene. Gledao sam ceo Live Aid 1985. i taj je jos nekako mogao da prodje ali mi se ova nova varijanta cini nekako traljavom kopijom, ok, sve je to lepo organizovano ali suvise usiljeno, u principu nisam neki ljubitelj takvih dogadjanja, lepo je to sto ti ljudi zele da urede nesto korisno i humano ali ne verujem da to moze imati neke dalekoseznije posledice kao sto ni originalni Live Aid nije na duze staze ostvario nekog traga, jeste doprineo u nekoj jednokratnoj pomoci tim jadnim ljudima u Africi ali nista vise od toga.
Tu je vise politike nego sto bi se dalo i zamisliti, onaj dogadjaj sa dovodjenjem one devojke koja je prezivela sve one strahote gladi od pre 20 godina malo deluje pateticno i moze na siri auditorijum ostaviti utisak kako su sva deca iz tog perioda sada sita i zdrava i kako je Live Aid napravio cuda, a sa druge strane imamo da je u nekim zemljama Afrike preko 70% stanovnistava zarazeno sidom i koje jednog dana ceka skoro ista sudbina kao i sve one koji su lagano umirali od gladi pre 20-tak godina.
Takodje mi je pomalo licemerno kada recimo vidim Madonu, koja broji preko $200 mil., ili bilo koga drugog, i sve te izlive saosecajnosti za te ljude iz Afrike......nece ona pomoci mnogo ako otpevusi 2-3 pesmice.
Kazem, lepo je sve to sto Geldof i kompanija pokusva da uradi ali se bojim da se sve zavrsava samo na tim hepeninzima u kojima neki uzivaju slusajuci svoje omiljene bendove i lepo se zabavljaju ispred bine dok se stvari u Africi i sirom sveta ne menjaju niti se ce se nesto bitnije ikada promeniti. One smesne demonstracije u Edinburgu ili bilo gde u svetu protiv G8 nece naterati te ljude da bilo sta ucine za siromasne, u to budite sigurni.

A sto se tice samih izvodjaca i njihovih nastupa, prilicno tanko, neki bili na visini zadatka, a nekima bih dozivotno zabranio da uzmu mikrofon u ruke. I sve je manje pravih gitarski orijentisanih bendova na sceni, i to malo sto ih ima ne pojavljuju se na ovakvim koncertima. Onih hip-hop-idi mi dodji mi-rap-i sta jo vec grupa ljudi (ne mogu ih cak ni nazvati bendovima) mi je vec preko glave, preplavise bre muzicku scenu, na zalost!

Pozdrav Apach(ici), najvecem jazz-eru medju zenama svih vremena :-) !
 
klika:
Pozdrav Apach(ici), najvecem jazz-eru medju zenama svih vremena :-) !
:o :D :oops: Otpozdrav i ... :oops: :oops: ... ovaj ... hvala ... :oops: ...
Samo, sad si uvredio ostatak zzenskog jazz-erskog roda jer si im dao do znanja koliko su "mali" jazz-eri - hocu reci, maximum si im postavio suvisse nisko na skali jazz-era!
klika:
Nisam pratio ceo Live8 ali ono sto sam video nije ostavilo neki poseban utisak na mene. Gledao sam ceo Live Aid 1985. i taj je jos nekako mogao da prodje ali mi se ova nova varijanta cini nekako traljavom kopijom, ok, sve je to lepo organizovano ali suvise usiljeno, u principu nisam neki ljubitelj takvih dogadjanja, lepo je to sto ti ljudi zele da urede nesto korisno i humano ali ne verujem da to moze imati neke dalekoseznije posledice kao sto ni originalni Live Aid nije na duze staze ostvario nekog traga, jeste doprineo u nekoj jednokratnoj pomoci tim jadnim ljudima u Africi ali nista vise od toga.
Tu je vise politike nego sto bi se dalo i zamisliti, onaj dogadjaj sa dovodjenjem one devojke koja je prezivela sve one strahote gladi od pre 20 godina malo deluje pateticno i moze na siri auditorijum ostaviti utisak kako su sva deca iz tog perioda sada sita i zdrava i kako je Live Aid napravio cuda, a sa druge strane imamo da je u nekim zemljama Afrike preko 70% stanovnistava zarazeno sidom i koje jednog dana ceka skoro ista sudbina kao i sve one koji su lagano umirali od gladi pre 20-tak godina.
Zapitam se odmah koliko je nassa sudbina razliccita od njihove i da li se (uopsste gledano) mozze i odvojiti od njihove sudbine.
klika:
Takodje mi je pomalo licemerno kada recimo vidim Madonu, koja broji preko $200 mil., ...
Jedna od najupeccatljivih scena mi je kako je tu 20ogodissnju devojku bukvalno bezosecajno, sve u cirkuske svrhe vukla po sceni. Posle toga nisam visse ni mogla da gledam(a ni slussam) ceo hepening.
klika:
... ili bilo koga drugog, i sve te izlive saosecajnosti za te ljude iz Afrike......nece ona pomoci mnogo ako otpevusi 2-3 pesmice.
Kazem, lepo je sve to sto Geldof i kompanija pokusva da uradi ali se bojim da se sve zavrsava samo na tim hepeninzima u kojima neki uzivaju slusajuci svoje omiljene bendove i lepo se zabavljaju ispred bine dok se stvari u Africi i sirom sveta ne menjaju niti se ce se nesto bitnije ikada promeniti. One smesne demonstracije u Edinburgu ili bilo gde u svetu protiv G8 nece naterati te ljude da bilo sta ucine za siromasne, u to budite sigurni.
Nazzalost smo sigurni :( (tu obiccno pomenem poccetni stih jedne stare: "Big wheels keep on turning" i mi ih ne zaustavljamo - ne ulazeci u to da li bi mogli ili ne bi mogli)
Ali onda bi se neko mladji mogao po ko zna koji put zapitati "Ccemu zzivot?" i sl. Tako da, ako ne mislimo nissta da promenimo i doprinesemo bolje da se "pokrijemo ussima".
 

Back
Top