Kako se leci mrznja?

Keeper:
pa shta?
ne zastupam ja teoriju "isto-razlichito" da bi bila protiv tvoje "isto-isto". ako hocjesh ljubav uvek morash uzvracjati ljubav. mrzhnja radja mrzhnju. jedino ako ti treba mrzhnja... :roll:
mislim, valjda si srpkinja i hrishcjanka, ne mo'sh tako prichati "mrzhnja za mrzhnju" ... eeeeej. vidi se da nisi imala veronauku u shkoli ;-)

Srpkinja i hrišćanka sam, ali više poštujem Stari zavet i u verskom i u literarnom smislu!
 
Za vreme rata 1999 vojnicina Toni Bler je pokupio sipce. jednu kolicinu njih i napravio im lep kamp izbeglicki u Engleskoj. Divno, humano. Toni covek. naravno, licemerje ne ide bez TV - a, pompe, mega humanizma. To vece su se sipci posle opustanja i probanja madraca razisli po kraju. Isto vece pocinje tuca sa mestanima po pabovima. Krenuse pljacke, nozevi, razbijeni nosevi. Moju poznanicu koja je radila u piceriji nazvase na tecnom Srpskom kurvetina ne znajuci da je Srpkinja. Dobili su batine. Ujutru, kampa vise nije bilo. Ni sipaca, ni papirica.
Vidis, ti nemas pojma sta pricas siljokuranu jedan. Jedan dan u Engleskoj, samo jedan. Dosta. Vratise ih preko sedam gora i par mora. Eto odakle imamo da naucimo nesto.
Mislim da je od mrznje gore licemerje.
 
kingu, kakve veze ima tvoja pricha sa time shto sam ti rekao da nemash pravo da proterujesh nekog i da ga selish, bez obzira ko je to?... kakve to ima veze sa tim shto sam ti rekao da ako zhelish da proterujesh shipce da nemash prava da se zhalish shto oni proteruju srbe?... znam ja da su oni budale. i ti si.

strelo, bem ti pravoslavca koji veruje u stari zavet. bojim se da se ti to malo vadish na njega, a? oko za oko pasta za zub slina za nos i slichni primitivizmi.
 
Keeper:
kingu, kakve veze ima tvoja pricha sa time shto sam ti rekao da nemash pravo da proterujesh nekog i da ga selish, bez obzira ko je to?... kakve to ima veze sa tim shto sam ti rekao da ako zhelish da proterujesh shipce da nemash prava da se zhalish shto oni proteruju srbe?... znam ja da su oni budale. i ti si.

strelo, bem ti pravoslavca koji veruje u stari zavet. bojim se da se ti to malo vadish na njega, a? oko za oko pasta za zub slina za nos i slichni primitivizmi.

Jel to sve što znaš o Starom zavetu?
 
Keeper:
kingu, kakve veze ima tvoja pricha sa time shto sam ti rekao da nemash pravo da proterujesh nekog i da ga selish, bez obzira ko je to?... kakve to ima veze sa tim shto sam ti rekao da ako zhelish da proterujesh shipce da nemash prava da se zhalish shto oni proteruju srbe?... znam ja da su oni budale. i ti si.

strelo, bem ti pravoslavca koji veruje u stari zavet. bojim se da se ti to malo vadish na njega, a? oko za oko pasta za zub slina za nos i slichni primitivizmi.

Ja sam rekla Srpkinja sam i hrišćanka - nigde nisam pomenula pravoslavlje, a ti bi već jednom mogao da ukapiraš da Srbi nisu samo i isključivo pravoslavni, već mogu biti i katolici i islamske vere i ateisti i mnogobošci i subotari... i opet su Srbi!
 
m da, ajmo sad da pitamo ovu bandu ovde jesu li srbi ako su islamske vere. e nisu srbi no su poturice. :lol:
sushtina je u tome da vi srbi kao pravoslavci insistirate na novom zavetu, jerbo je to "neizmenjeno" hristovo uchenje. naravno, mozhesh ti biti i za stari zavet... nemam nishta protiv. ;-)
samo shto je to sve u sprezi, tako da je glupo govoriti ja sam za novi, ja sam za stari. mislim... ako si hrishcjanka, onda cjesh uvek biti za ljubav, a "oko za oko" ti je malo primitivnija fora ;-)
 
Strela:
Jel to sve što znaš o Starom zavetu?
Ma jok, evo ja mnogo volim Stari zavet. Naučio sam svašta! Na primer naučio sam da je poligamija ispravna, te sam odmah nabavio gomilu žena da me zadovoljavaju u svakom smislu. Ove mlađe sam platio 10 šekela po komadu, tačno kao što piše u Zavetu, sreća da su značajno jeftinije od muškaraca. Bijem ih sasvim umereno, kao što mudra knjiga nalaže.

Pre neki dan udarih svog roba sekirom u glavu. Sreća da je preživeo još dan dva pa ne dobih nikakvu kaznu.... ipak sam ja tog roba platio.

Stari zavet yebe keve bre! Nisu Jevreji pali s Marsa.
 
Keeper:
m da, ajmo sad da pitamo ovu bandu ovde jesu li srbi ako su islamske vere. e nisu srbi no su poturice. :lol:
sushtina je u tome da vi srbi kao pravoslavci insistirate na novom zavetu, jerbo je to "neizmenjeno" hristovo uchenje. naravno, mozhesh ti biti i za stari zavet... nemam nishta protiv. ;-)
samo shto je to sve u sprezi, tako da je glupo govoriti ja sam za novi, ja sam za stari. mislim... ako si hrishcjanka, onda cjesh uvek biti za ljubav, a "oko za oko" ti je malo primitivnija fora ;-)

Keepere, јеси ли Ти комуњара? Или антисемита ?
Библија ЈЕ САСТАВЉЕНА ИЗ КЊИГА СТАРОГ И НОВОГ ЗАВЕТА! Нема Новог без Старог завета!!!
По мени највеће одступање тј. промена у Новом у
односу на Стари завет ЈЕ ОДУСТАЈАЊЕ ОД
КРВНЕ ЖРТВЕ (јер Јевреји су осим животиња
жртвовали понекад и прворођене синове.) Па
они ни дан-данас нису одустали од ОСВЕТЕ,
шта је урадила САД после териристичког напада
на Њујорк - Буш је ЈАВНО НАРОДУ ОБЕЋАО ОСВЕТУ.
Дакле има много тога ШТО ЈЕ У НАМА ИСКОНСКИ
А НАЛАЗИ СЕ У СТАРОМ ЗАВЕТУ.
Ти тумачиш када неко каже *око за око* ууууууууууу,
па то је страшно, не него када ти неко извади
око а ти онда треба да сам извадиш и друго
око па да му даш, то је Твоје идиЈотско виђење.

Даље, када неки човек каже: Ја сам Србин исламске
вере - капа доле! Али, ако каже: ја сам Муслиман,
е, онда, марш!
 
eremita:
Ти тумачиш када неко каже *око за око* ууууууууууу, па то је страшно, не него када ти неко извади око а ти онда треба да сам извадиш и друго
око па да му даш, то је Твоје идиЈотско виђење.
U pravu si da je to idiJotsko viđenje, eto recimo u Bibliji piše, Matej 5:39. "А ја вам кажем да се не противите злу, него ако те ко удари по десном образу твом, окрени му и други"

IdiJotsko viđenje, nema šta. Cela knjiga ne ostavlja utisak koherentnosti i preterane mudrosti.
 
Sizif:
eremita:
Ти тумачиш када неко каже *око за око* ууууууууууу, па то је страшно, не него када ти неко извади око а ти онда треба да сам извадиш и друго
око па да му даш, то је Твоје идиЈотско виђење.
U pravu si da je to idiJotsko viđenje, eto recimo u Bibliji piše, Matej 5:39. "А ја вам кажем да се не противите злу, него ако те ко удари по десном образу твом, окрени му и други"

IdiJotsko viđenje, nema šta. Cela knjiga ne ostavlja utisak koherentnosti i preterane mudrosti.

mislim stvarno, eremita. tvoja knjiga te uchi tako kao shto je sizif napisao, a ti meni prichash da sam idiot zato shto tumachim kako treba.
osim toga, rekao sam da stari i novi zavet idu zajedno. medjutim, sizif se secja religije i tamoshnjih pravoslavaca i potvrdicje ti da su se svi redom odricali starog zaveta. ;-)
 
eremita:
Andreavk:
Keeper:
pa, kako da ti objasnim, ali...... NEMA GA :D
nema ga ni ona, a sudecji po izvoru od kojeg je chula za njega (chovek koji ulazi u trzhni centar i odma gleda gde je izlaz :lol:), bojim se da ni ne postoji.....

...ne postoji je li :evil: da neces mozda njegovu sliku da ti okacim ovde sa sve bicepsima i tricepsima
... a imao je i vecih bisera od tog u trznom centru :D
... uglavnom me je nervirao ali sad kad vratim film uopste nije bio los :?

Андреавк, немој да се палиш на провокације улизица,
па цела Планета ЗНА ШТА РАДЕ АМЕРИЧКИ
ВОЈНИЦИ !!! И КАКАВ ИМ ЈЕ МОРАЛНИ ВОЈНИ КОДЕКС !!!
:oops: Али тим разбојницима ништа не смета
да другима "соле памет" о правилима и обичајима рата, каква смејурија...

inace, znam i ja dobro sta rade americki vojnici i kakav im je moralni kodeks...
mada su svi vojnici takvi, priprosti seljani koji jedinu buducnost vide u tome da im neko komanduje kako bi i oni jednog dana komandovali...

nego je ovde bila rec o nekakvom posteru koji je neko "video", a ja znam da je to replika iz filma...

ne volim kada neko laze...
 
Andreavk:
ma vama je samo tesko da poverujete da postoje "skorpioni" u americkoj vojsci... teletabisi :D
Ja ne znam u američkoj, ali u kanadskoj, (koja je, pretpostavljam slična) sam LIČNO BIO (doduše, samo za posao, ne za služenje vojnog roka pošto toga u Kanadi nema) i mogu ti reći da su na izuzetnom nivou profesionalizma, a takvim neslanim šalama nema mesta. E sad kakva je politika koja upravlja tom istom vojskom, to je druga priča, ipak je najverovatnije da je tebe neko (ne)namerno slagao.
 
Sizif:
Andreavk:
ma vama je samo tesko da poverujete da postoje "skorpioni" u americkoj vojsci... teletabisi :D
Ja ne znam u američkoj, ali u kanadskoj, (koja je, pretpostavljam slična) sam LIČNO BIO (doduše, samo za posao, ne za služenje vojnog roka pošto toga u Kanadi nema) i mogu ti reći da su na izuzetnom nivou profesionalizma, a takvim neslanim šalama nema mesta. E sad kakva je politika koja upravlja tom istom vojskom, to je druga priča, ipak je najverovatnije da je tebe neko (ne)namerno slagao.

Доста , бре, фолирања и вазелинских типова, а шта
ћемо са оним дичним војницима САД, садистима
и патолошким типовима(који су јурили Бин-Ладеновце) чије су фотографије
објављене широм Планете а који су сви листом
изјавили да су: ДОБИЈАЛИ ТАКВА НАРЕЂЕЊА, а међу
њима и она јадна жена-војник која је уз то
и све своје патолошке пориве исказивала а била
је трудна ??? Фуј... сатанске гадости...
 
eremita:
...а шта ћемо са оним дичним војницима САД, садистима и патолошким типовима(који су јурили Бин-Ладеновце) чије су фотографије објављене широм Планете а који су сви листом изјавили да су: ДОБИЈАЛИ ТАКВА НАРЕЂЕЊА, а међу њима и она јадна жена-војник која је уз то и све своје патолошке пориве исказивала а била је трудна ??? Фуј... сатанске гадости...
Oni vojnici koji prekrše pravila ratovanja moraju biti kažnjeni, uključujući i njihove naredbodavce. To je valjda jasno, i važi za sve.
 
Nexus 6:
nego je ovde bila rec o nekakvom posteru koji je neko "video", a ja znam da je to replika iz filma...

ne volim kada neko laze...

...ja nikad ni jedan ratni film nisam odgledala a ako se taj navod koristi i u americkim ratnim filmovima to je samo jos jedan dokaz da je istinit
...ali ocekivati od nekoga kome su "idoli" Ceda i Beba da misli svojom glavom je iluzorno - bolje ti je da cutis i budes smatran budalom nego da progovoris i odstranis svaku sumnju :D
 
Andreavk:
Nexus 6:
nego je ovde bila rec o nekakvom posteru koji je neko "video", a ja znam da je to replika iz filma...

ne volim kada neko laze...

...ja nikad ni jedan ratni film nisam odgledala a ako se taj navod koristi i u americkim ratnim filmovima to je samo jos jedan dokaz da je istinit
...ali ocekivati od nekoga kome su "idoli" Ceda i Beba da misli svojom glavom je iluzorno - bolje ti je da cutis i budes smatran budalom nego da progovoris i odstranis svaku sumnju :D

pa lepo...ti ne znas o cemu pricas, ne gledas "ratne filmove" (a Full Metal Jacket je kultni film, i anti-ratni), a meni kazes da mi je bolje da cutim...

a, i da citas i pratis postove, videla bi koliko su mi Ceda i Beba "idoli"

a ja razmisljam svojom glavom, za razliku od tebe, jer ja sam gledao taj film, pa znam, a ti si cula to od nekog drugog i to prihvatas bezuslovno...
 
Sizif:
eremita:
...а шта ћемо са оним дичним војницима САД, садистима и патолошким типовима(који су јурили Бин-Ладеновце) чије су фотографије објављене широм Планете а који су сви листом изјавили да су: ДОБИЈАЛИ ТАКВА НАРЕЂЕЊА, а међу њима и она јадна жена-војник која је уз то и све своје патолошке пориве исказивала а била је трудна ??? Фуј... сатанске гадости...
Oni vojnici koji prekrše pravila ratovanja moraju biti kažnjeni, uključujući i njihove naredbodavce. To je valjda jasno, i važi za sve.

Vidiš, a ovde se ja odričem majmunskog porekla.
Znači , jesi li punoletan, jesi.
Onda sve što učiniš , ti snosiš odgovornost.
Prema tome , ako ti neko naredi da ubiješ drugoga, ako ubiješ , bez obzira na prinudu , snosiš odgovornost , a ne ko pacovi i uvlakuše , morao sam .

Naravno da , je baš u takvim situacijama , stani - pani , tj. ako dobiješ , leti ti glava. Ali , onda se već jasno zna da je osoba BILA PRIMORANA DA TO UČINI.
Recimo , drugi primer su mi novinari u slobinom režimu . Nijedan od njih nije odgovarao , ni za neprofesionalnost ni za širenje dezinformacija, ni za stvaranje presije, tj. urušavanje društvenog sistema....
Kaže se , izgubili bi posao da to nisu radili , i onda bi došli drugi koji bi to radili . E , ali onda bi ti drugi morali da odgovaraju . Zašto se putnici u Maleziju sami pretresaju ? Da ne bude slučajno mi neko ubacio drogicu u torbu... A opet , toliki ljudi putuju i nemaju problema , jer se droga baš ne ubacuje tako "slučajno".

ODGOVORNOST ZA SVAKI POJEDINAČNI POSTUPAK.

Grupna odgovornost, društveni pritisak , to su vam sve drugačiji nazivi za lopovluk pojedinaca "opran" kroz mito većoj grupi ili celom društvu...
Tako je i u Srbiji , odgovornost za uništavanje društvene imovine "unarodovana" tj. meni kamiončić, tati aviončić, seljaku , radniku, ašovćić...

Jedni uzimali lopatama , drugi prstićima, a izmedju prstića dosta stvari promakne i prospe se, a i mala je šaka....

Onda ne bi bilo da za ubistvo , ćelavi zemunac leži do tri godine, a za pljačku trafike u nuždi naivčina 7 godina....
Ustvari možda bi toga i bilo, ali bi mnogi "grupni radovi" itekako bili onemogućeni....
A sami znate da je za Srbiju ubitačan svaki "grupni rad" i da se džiberija vrlo lako povezuje , a dobar, na dobrog srbina teško...
 
A što se onda pravimo majmuni , kao nismo mi krivi, bili smo primorani , sami pravimo "atmosferu prinude" da bi stekli u njoj neku korist....

Osim što se pravimo ludi , pravimo se i članovima majmunske zajednice, što će reći , gresi su kolektivni jer čovek uvek deluje kroz društvo i tako se gubi realna odgovornost i društva i osobe...
 
Tuzni_patak:
A što se onda pravimo majmuni , kao nismo mi krivi, bili smo primorani , sami pravimo "atmosferu prinude" da bi stekli u njoj neku korist....

Osim što se pravimo ludi , pravimo se i članovima majmunske zajednice, što će reći , gresi su kolektivni jer čovek uvek deluje kroz društvo i tako se gubi realna odgovornost i društva i osobe...
Svaka reč koju su iznad napisao je netačna. Čestitam.
 
Tuzni_patak:
Osim što se pravimo ludi , pravimo se i članovima majmunske zajednice, što će reći , gresi su kolektivni jer čovek uvek deluje kroz društvo i tako se gubi realna odgovornost i društva i osobe...

...zato sto vise nije IN "proganjati" ljude zbog boje koze, nacije, klase, zbog vere ili kulture... citavi narodi se sada dele na "zlocince" i "pravednike"... :D

...delujem i ja kroz drustvo...postujem svaciji zivot, cak toliko da nikad nisam mrava zgazila, da ne jedem meso, da protiv komaraca koristim bosiljak a ne otrove, cak sam i macku naucila da se ne buni kad joj papagaj sleti na glavu (samo se jadna istraumira da je po obicaju ne kljucne)... i onda se pojavi neko ko bi ceo moj narod i mene sa njim da proglasi genocidnim zato sto su neki pripadnici iz mog naroda u jednom od mnogih ratova ( ni prvi ni poslednji na ovoj planeti ) cinili zlocine. Na to ne bih pristala ni kad bi ceo ljudski rod neko hteo da proglasi genocidnim a ne ovako parcijalno. Takva ideju moze da zastupa samo neko ko ljude deli na manje i vise vredne u zavisnosti od boje koze, nacije, vere kojoj pripada....To sto traze lincovanje zlocinaca umesto da proucavaju razloge zbog kojih su takvi postali i tako sprece da se zlocini ponavljaju oni cine sve da ih bude jos vise. U stvari ljudi se samo opredeljuju za stranu koja cini zlocine i to po automatizmu - kada Ameri ubijaju Arape i ne samo njih u njihovim zemljama onda je to "legitimna akcija" ali kada Arapi ubijaju Amere u USA onda su oni zlocinci, teroristi, sta god....ili sto je mnogo gore ima ljudi koji kazu da su zlocinci i jedni i drugi ali da eto njih ne mogu proglasiti genocidnim narodima (mnogo su mocni) ali Srpski narod mogu pa zasto to ne bi i ucinili... ljudi takvog mentalnog sklopa mogu bez grize savesti sutra da traze i da se npr. stolari proglase genocidnom profesijom zato sto je neki stolar iskasapio svoju porodicu...
umesto sto daju sebi za pravo da glume inkviziciju i otvore sezonu lova na vestice sudeci jednom narodu bolje bi bilo da se zapitaju kada ce i sami postati zlocinci ako to vec nisu postali... za razliku od njih postoje i ljudi koji ne misle da su nesto posebno na ovoj planeti ako nikada nisu pocinili ni najmanji zlocin i koji samo ne zele da jednog dana dodju u situaciju da postanu zlocinci
 

Back
Top