INTERVJU U AMBASADI SAD

Zdravo svima,

moja situacija je sledeća:prije 3 godine sam dobila američku vizu(zajedno sa mužem,mamom i sestrom),išli smo kod moje rođene sestre u SAD,koja je tamo udata i ima zeleni karton..Ja,muž i moja mama smo ispoštovali pravila,ostali smo 4 nedelje i vratili se,osim moje sestre koja je tamo ostala da radi. Ona je dobila socijalni broj,i predala u imigraciono za zeleni karton(govorim o sestri koja je pošla sa nama,ne o ovoj koja je tamo udata.)Inače,viza nam je istekla prije mjesec dana,i ja i moja mama smo aplicirale za istu,u želji da ih posjetimo obje sad za vrijeme odmora(inače,ne žive zajedno ali su u istom gradu).Ja sam inače udata(kao što rekoh),imam ćerku,državni posao koji je još uvijek na određeno,a mama se razvela prošle godine ali ima stalni posao,stan na svoje ime..Ono što bih željela da saznam od vas koji imate iskustva:dok smo ispunjavale aplikaciju samo smo pomenule sestru koja je legalno tamo,dakle ovu kod koje smo bile..Da li konzul može u tom trenutku da vidi da mi je druga sestra tamo,jer nismo navele,i ako pita za nju šta da odgovorimo.Da li da kažemo da je ovdje u matičnoj zemlji(ako pitaju).Strah me od toga,sve drugo je ok.I da napomenem kupile smo avio karte,jer kao što znate povoljnije ih je uzeti ranije nego neposredno pred odlazak. Molim za vaš savjet!
 

Back
Top