INTERVJU U AMBASADI SAD
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 27

Tema: INTERVJU U AMBASADI SAD

Aktivan član redsonia (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano INTERVJU U AMBASADI SAD

Ocekuje me intervju u USA ambasadi za studentsku vizu... Normalno, imam tremu (i sve sta ide uz to).

Da li bi neko ko je prosao razgovor (ili nije) napisao kako je bilo?

Ali, molim Vas da ne pisete samo sta su vas pitali, nego i sta ste odgovorili, da li im se dopao odgovor, ili su Vas zbog njega odbili, na sta se posebno obraca paznja i slicno...

Unapred hvala

Zainteresovan član engleskinja (avatar)
    Učlanjen
    09.05.2005.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

Ne mozes da naucis odgovore koji ce se njima svideti.Gledaju tvoj "slucaj" uopsteno.tvoje finansijsko stanje ovde da li postoji sansa da tamo ostanes ilegalno itd itd...

Učlanjen
    20.10.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano

Ne zelim da me iko pogresno shvati... Znam da ne mogu da se oslanjam na tudja iskustva i da moram da govorim istinu, tj. da predocim moj slucaj... to i planiram da uradim.
    Ali bih ipak da cujem kako je neko prosao, jer nemam predstavu kako sve to izgleda...

Učlanjen
    09.05.2005.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

Pitaj sta te konkretno interesuje.

Učlanjen
    20.10.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano

Sta me konkretno interesuje? Pa... sve sta se dogadjalo od trenutka kad si usla u ambasadu, intervju posebno... Sta su te pitali? Sta si odgovorila? Kakav im je stav? ...

Učlanjen
    09.05.2005.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

Sad imaju nove sisteme tako da ne znam sve do detalja.Udjes,dobijes karticu sa brojem,i cekas da prozovu tvoj broj.Onda predas dokumenta,pitaju te uglavnom isto sto vec postoji na formularu.E,onda ponovo sednes u cekaonicu,i cekas da te prozovu,konzuli i pet te oni ispituju....

I tata bi, sine
    Guest

Podrazumevano I to je to? A gde je ostatak?

Mislim da bi svima koristile ove informacije, ali sa malo vise detalja. Posebno o intervjuu.

Zar nema nikoga ko je prosao taj intervju i zeli da podeli svoje iskustvo?
    Stvarno, nemam reci... Sta se plasite: ako kazete sta su vas pitali i sta ste odgovorili, vratice vas nazad?
    Smesno...

Učlanjen
    20.10.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano Vidim... nista...

Nasla sam gomilu sajtova gde je do detalja opisan razgovor sa konzulom, ali ni jedan (naravno) nije na temu: razgovor u nasoj zemlji.
    I jos sam na sajtovima procitala da su uslovi za studiranje svuda isti, tj. nije bitno iz koje zemlje dolazis, ali da postoje neke razlike... Mene je u stvari zanimalo kakve su te razlike? Na sta se stavlja akcenat tokom razgovora...

Ne znam u cemu je problem da neko napise kako je protekao njegov intervju?

Ali vidim da niko ko je bio na razgovoru ne zeli da podeli svoje iskustvo...

Učlanjen
    20.10.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano Ja dobila vizu...

Dobila sam F-1 vizu... ali ne zato sto mi je neko pomogao sa ovog foruma...
    Ako nekog zanima (zaista) kako se odvija intervju u US ambasadi za studentsku vizu, neka ode na www.yahoo.com, neka odabere "groups", a zatim neka ode na grupu "US_F1_VISA".
    Nacicete gomilu intervjua i raznih primera koji vam mogu pomoci da dobijete vizu. Tamo cu postaviti i moje iskustvo... Naravno, sve je na Engleskom, ali ko ne zna Engleski, ne moze ni da ode na studije u Ameriku...
    Ne kazem da treba da "skidate" odgovore, jer to nece valjati, treba da prezentujete svoju situaciju... ali veoma moze pomoci u tome sto cete videti kakva se pitanja postavljaju i da se pripremite za njih... pogotovo da potvrdite odgovore odgovarajucom dokumentacijom (to veoma pomaze).
    Sustina je da ne smete zastajkivati i razmisljati sta ce te odgovoriti, jer to moze da pruzi utisak da ce te slagati, pa nece biti odobrena viza... zato, ko god hoce da dobije studentsku vizu za SAD, neka obavezno obidje ovu grupu... pomocice da se spremite za pitanja koja ce biti postavljena
    Ja sad odoh da se pakujem... :wink:
    Pozdrav

Guest

Podrazumevano

e a gde ides da studiras i sta ako nije tajna........

Učlanjen
    20.10.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano

Nije tajna...
    Idi na prethodno naveden forum (u prethodnoj poruci) i tamo ti sve pise...

Učlanjen
    09.05.2005.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

Učlanjen
    20.10.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano

Ako nekoga zanima kako ide procedura, neka mi posalje privatnu poruku sa pitanjem sta ga zanima... (studiranje, stipendija, intervju i sl.)

Pozdrav
    redsonia

vule87
    Guest

Podrazumevano

bio sam na razgovoru u americkoj ambasadi i pitali su me neke bezvezne stvari gde mi rade roditelji , kolika im je plata, da li sam kontaktirala porodicu kod koje sam smesten ,posto sam ja na razmeni tako da ne znam sto su svi tako tajanstveni

vule87
    Guest

Podrazumevano

bio sam na razgovoru u americkoj ambasadi i pitali su me neke bezvezne stvari gde mi rade roditelji , kolika im je plata, da li sam kontaktirala porodicu kod koje sam smesten ,posto sam ja na razmeni tako da ne znam sto su svi tako tajanstveni

vule87
    Guest

Podrazumevano

vule87
    Guest

Podrazumevano

Učlanjen
    20.10.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano Re: INTERVJU U AMBASADI SAD

Zato sto su svi tako tajanstveni, ljudi gube mogucnost da se dobro spreme za intervju i dobiju vizu. To je zalosno. Svuda u svetu ljudi pomazu jedni druge i tako se snalaze... a kod nas, u lepoj nam SCG - nista od toga...
    Ja sam trenutno u Washington drzavi i radim u Microsoft-u... ali ne zato sto mi je oko intervjua pomogao neko iz Srbije... toga kod nas nazalost nema. Otisla sam na Yahoo i potrazila grupe i ljudi iz Indije, Nepala, Rusije itd. su mi pomogli da se spremim za intervju. I dobih vizu i sad sam ovde. Nije mi jasno sta je toliko problematicno podeliti informacije o intervjuu... jer to je najbitnije - pokazati da znas sta zelis, a kad imas primere pitanja, mozes spremiti svoje odgovore i na intervjuu izgledati samouverenije i sigurnije u sebe. Ako pitaju nesto i ti razmisljas o odgovoru, oni steknu utisak da razmisljas sta da kazes, tj. "izmisljas" i tako ti odbiju vizu... no, ako neko zeli informacije, neka mi posalje poruku - ja imam vremena da podelim svoje utiske i iskustvo... ko zna? Mozda i pomognem nekome u tome da dobije vizu i dodje u US.
    Pozdrav!

Zainteresovan član Loo (avatar)
    Učlanjen
    11.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

jel u ambasadi morate na engleskom prezentirati vas slucaj ili ne?

Domaćin andja_stay_cool (avatar)
    Učlanjen
    01.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    86

pa naravno
    im gonna fly..these days

Veoma poznat livija (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2006.
    When deep space exploration ramps up, it will be corporations that name everything. The IBM Stellar
    Reputaciona moć
    166

[font=Comic Sans MS]netacno.... mozes da pricas na srpskom..... samo... ako apliciras za studentsku, moras da znas jezik..... [/font]

Domaćin Lucky_Charm (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    91

hehe... ja bila danas... pa to je smesno ljudi, nemate uopste zbog cega da tremisete!! Opusteno... ako nekome trebaju informacije javite se... poz

Domaćin andja_stay_cool (avatar)
    Učlanjen
    01.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    86

ja nisam vadila studentsku..i moralo je na engleskom
    im gonna fly..these days

Veoma poznat livija (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2006.
    When deep space exploration ramps up, it will be corporations that name everything. The IBM Stellar
    Reputaciona moć
    166

[font=Comic Sans MS]pa ne znam koju si ti visu trazhila, ali u sushtini za razgovor u ambasadi NE MORASH da znash jezik..... pobogu pa koliko je ljudi doshlo i koliko ih zhivi svud po usa a nemaju pojma egl!?!
    ja poznajem devojq koja je doshla ovde da studira, zna engl kao shto ja znam japanski.... pa je opet dobila visu, e sad.... sasvim je druga stvar kako chesh se ti snacji ako ne znash jezik.....
    [/font]

Učlanjen
    20.10.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    65

Jezik moras znati ako se ide na studentsku vizu. Jedino ako ides na onu foru usavrsavanja jezika, onda to nije bitno. Svaka druga vrsta skolovanja zahteva da znas jezik. Tako oni kontaju da ces biti dobar ucenik/student. Za moje studije to je bio slucaj (magistarske). Koliko znam, isti je slucaj i za redovne studije.
    Poslednji put ažurirao/la redsonia : 29.06.2006. u 10:55

Slične teme

1. Test u NL ambasadi?
    Autor zabicaa u forumu Putovanja
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 14.03.2015., 16:12
  2. Test u NL ambasadi?
    Autor zabicaa u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 02.09.2014., 22:26
  3. Test u NL ambasadi?
    Autor zabicaa u forumu Arhiva