Шта је то Неправда?

Кверкус

Domaćin
Poruka
3.403
Мој пријатљ каже да неправда не постоји.
Каже да је то само замишљена категорија, која је резултат личног схватања појединца. Дакле: чист субјективизам. Правда је лично поимање стварности са аспекта користи поједница. Те ако је нешто лоше (неправедно) за једног, истовремено је (праведно) корисно за другог.

Постоји само закон и правило. Ако је неко прекршио закон или правило, онда то није неправда већ незаконистост. Чак и када се ради о законитости једног чина, мораш доказати правовремено. Ако не докажеш на време, и ту си изгубио.

Постоји ли дефиниција Неправде?
 
Мој пријатљ каже да неправда не постоји.
Каже да је то само замишљена категорија, која је резултат личног схватања појединца. Дакле: чист субјективизам. Правда је лично поимање стварности са аспекта користи поједница. Те ако је нешто лоше (неправедно) за једног, истовремено је (праведно) корисно за другог.

Постоји само закон и правило. Ако је неко прекршио закон или правило, онда то није неправда већ незаконистост. Чак и када се ради о законитости једног чина, мораш доказати правовремено. Ако не докажеш на време, и ту си изгубио.

Постоји ли дефиниција Неправде?
..nek pozajmi nekom pare pa kad ga prijavi i kad prodje ko kriminalac tretiran od policije da ga onda cujem
 
Poslednja izmena od moderatora:
nepravda sa individualnog aspekta kao i drugar, subjektivni osećaj (ono što je za nas lično nepravda, ono što je nama nanelo štetu, bol, ugrozilo nešto do čega držimo)

..za jednog nepravda za drugog pravda (večito etičko pitanje?)

...što se tiče onih što se stalno bore protiv nepravdi...uh...reći ću samo teška je to borba, često uzaludna.

...reći ću ono što smo milion puta čuli"ko zna zašto je to dobro" ili ti ko zna šta se krije iza neke nepravde...neka lekcija, neki nauk...ko zna božija promisao...
 
Мој пријатљ каже да неправда не постоји.
Каже да је то само замишљена категорија, која је резултат личног схватања појединца. Дакле: чист субјективизам. Правда је лично поимање стварности са аспекта користи поједница. Те ако је нешто лоше (неправедно) за једног, истовремено је (праведно) корисно за другог.

Постоји само закон и правило. Ако је неко прекршио закон или правило, онда то није неправда већ незаконистост. Чак и када се ради о законитости једног чина, мораш доказати правовремено. Ако не докажеш на време, и ту си изгубио.

Постоји ли дефиниција Неправде?

i vidjenje tvog prijatelja je cist subjektivizam.....:lol:
 
Мој пријатљ каже да неправда не постоји.
Каже да је то само замишљена категорија, која је резултат личног схватања појединца. Дакле: чист субјективизам. Правда је лично поимање стварности са аспекта користи поједница. Те ако је нешто лоше (неправедно) за једног, истовремено је (праведно) корисно за другог.

Постоји само закон и правило. Ако је неко прекршио закон или правило, онда то није неправда већ незаконистост. Чак и када се ради о законитости једног чина, мораш доказати правовремено. Ако не докажеш на време, и ту си изгубио.

Постоји ли дефиниција Неправде?

неправда је чест мотив за освету..
 
ja ga teram da vidi da postoji nepravda:idea:

у ком смислу НЕПРАВДА? Неправда у смислу незаконитости, или неправда у смислу неморалности? Закон и Морал су две различите ствари.

Зато сам рекао да дамо дефиницију неправде, па онда да дискутујемо. Јер ако мислимо на различите ствари, тући ћемо се до бесвести, а без ваљаног разлога!
 
у ком смислу НЕПРАВДА? Неправда у смислу незаконитости, или неправда у смислу неморалности? Закон и Морал су две различите ствари.

Зато сам рекао да дамо дефиницију неправде, па онда да дискутујемо. Јер ако мислимо на различите ствари, тући ћемо се до бесвести, а без ваљаног разлога!
nisam nigde pomenuo zakon nego nepravdu...neko blizak te zejabe i iskoristi vezu da ti namesti..cak je i to smesan slucaj u odnosu na ljude koji zavrse na ulici kupivsi neregularnu nekretninu u izgradnji..i to nije rupa u zakonu sto ih pravda ne stiti da bi sad kao rekli drzava nas zajebala pa smo jadni napaceni
 
Да покушам:

дефиниција: НЕПРАВДА је субјективно схватање о поретку ствари у животу.

дефиниција: НЕПРАВЕДНОСТ је објектвино мишљење донето на основу одредби важећег закона.

Дакле, не смеју се бркати ова два појма. Ако се ради о НЕПРАВДИ, онда можемо да дискутујемо. АЛи ако је у питању неправедност, не видим много подлоге за нгађање, пошто се утврди шта закон каже. Ту је крај. Неко може да жали, мисли, не слаже се, али није у праву, ако закон каже другачије.
 
Poslednja izmena:
ево приче (из живота):

мој колега направи договор да купи некретнину. За то су му фалиле неке паре, и он се уздао у три плате које су биле у заостатку да стигну све одједном, и тако потпише уговор о куповини. Директор је обећао да ће паре стићи одређеног датума што је требало да буде пре потписивања уговора о куповини некретнине.

Међутим, плате не стигну како је обећано, колега пропусти прилику да купи некретнину. :dash:
Обрати се директору за објашњење, а овај каже: шта мене питаш? Клијент није исплатио уговор! Није моја кривица. Обећао сам, па шта?

Онда мој колега "изгуби" књиге са теренским подацима које су прикупљала 4 човека два месеца на терену!! :hahaha:
Директор се ватао за главу, урлао по ходницима данима, дробио о неправди...

Јел то била неправда?
 
ок, разумео сам.
За мене би овде било јако интересантно да сазнам зашто му је он позајмио паре?? Мислим његов унутрашњи мотив? И чиме је тај мотив изазаван?
kako zasto imas prijatelje dok se novac ne umesa, probaj traziti na zajma ili pozajmi pa ces videti ko ti je prijatelj..kakav motiv nema tu zahvalnosti niti kamate cista pozajmica dobar covek kog svako koristi
 

Back
Top