Postoji li srpski za Cpanel

Ma chovek misli na Cpanel kao Control Panel na Linuxu za web site-ove... Inache, da, postoji srpska verzija, samo ne znam odakle moze da se skine, progooglaj malo, 100% sam siguran da ima, poshto da mom hosting nalogu je Cpanel na srpskom.
 
da,da na to sam mislio...i skinuo sam sa http://mamboforge.net/ neki :arrow:

MOS - Serbian language pack development
Srpski prevod jezičkih datoteka za Mambo CMS ver 4.5.0 !! Za sada je raspoloživ samo latinični prevod, *istočno* narečje (Srbija);

otvorio neku php stranu i tu ima prevod,ali nemam pojma kako to sad da instaliram na serveru :roll:
 
SAD JEDNO DRUGO PITANJE :arrow:

gde da nadjem php scriptu da posetioci mogu da ostavljaju komentar na neki texts sa sajta, a da neupotrebljava bazu podataka :?:

molim Vas ako mozete da mi ostavite direktan link posto sam ja trazio ceo sat i nisam nasao.Hvala
 
Pa slusaj...kad ih pogledas ono izgleda i nije tako tesko...samo one operacije tipa :arrow:

function comment_make_link($string)
{
$string = ' ' . $string;
$string = preg_replace("#(^|[\n ])([\w]+?://.*?[^ \"\n\r\t<]*)#is", "\\1<a href=\"\\2\">\\2</a>", $string);
$string = preg_replace("#(^|[\n ])((www|ftp)\.[\w\-]+\.[\w\-.\~]+(?:/[^ \"\t\n\r<]*)?)#is", "\\1<a href=\"http://\\2\">\\2</a>", $string);
$string = preg_replace("#(^|[\n ])([a-z0-9&\-_.]+?)@([\w\-]+\.([\w\-\.]+\.)*[\w]+)#i", "\\1<a href=\"mailto:\\2@\\3\">\\2@\\3</a>", $string);
$string = substr($string, 1);
return $string;
}

e to je visa matematika :lol:
 
nisam ni ja osim nekog guestbooka (koji je na kraju opet zavrsio na php) :roll:

samo bih rekao da ASP ima vise opcija i da su mnoge komercijalne skripte radjene bas u ASP i ASP.NET

mada glupo je raspravljati koji je jezik bolji kad i jedan i drugi su fenomenalni :P
 
Ma oba su dobra, samo sam ja uvek vishe gotivio PHP zato shto je open source i besplatan, veoma portabilan, lak za instalaciju i upotrebu i sve to, i zbog toga sam najvishe paznje poklonio njemu. Tacno je to da su mnoge komercijalne aplikacije pisane u ASP-u (pogotovu u ASP.NET-u), ali i PHP ima svoje adute, pa pogledajte samo vBulletin...
 

Back
Top