Andrzej Sapkowski - The Witcher

Postoji tema na video igrama, gde smo pisali vise o Witcher igrama i knjigama.

Sad ovako na brzinu. Prve dve knjige su u formi prica od kojih ce ti neke biti poznate iz igre. To je neki uvod u ceo svet i likove, koji ce se pojavljivati u kasnijim knjigama. Ja sam ih citao u izdanju IPS-a i mislim da prevodilac nije bio mnogo nadahnut da da nesto vise sem obicnog prevoda. Tako da preporucujem izdanja Carobne knjige, prevodilac koji prevodi za njih je mnogo bolji. Ostatak knjiga je u formi klasicnog romana, glavni likovi su Geralt i Ciri, a tu je i ostatak druzine Neven, Jenefer, Tris Merigold... Lako se cita, zabavno je, napeto, knjige se ne ispustaju iz ruku dok se ne procitaju... :)
 
Postoji tema na video igrama, gde smo pisali vise o Witcher igrama i knjigama.

Sad ovako na brzinu. Prve dve knjige su u formi prica od kojih ce ti neke biti poznate iz igre. To je neki uvod u ceo svet i likove, koji ce se pojavljivati u kasnijim knjigama. Ja sam ih citao u izdanju IPS-a i mislim da prevodilac nije bio mnogo nadahnut da da nesto vise sem obicnog prevoda. Tako da preporucujem izdanja Carobne knjige, prevodilac koji prevodi za njih je mnogo bolji. Ostatak knjiga je u formi klasicnog romana, glavni likovi su Geralt i Ciri, a tu je i ostatak druzine Neven, Jenefer, Tris Merigold... Lako se cita, zabavno je, napeto, knjige se ne ispustaju iz ruku dok se ne procitaju... :)

E super, hvala, skarabudzim nekako lovu i kupujem o'ma! xD
 
Odlicne su ti knjige. Prve dve su zbirke kratkih prici i meni su se iskreno svidele. Sapkovski je ukupno napisao 7 knjiga, od kojih je kod nas za sad prevedeno 5. Jos uvek se ceka "Lastin toranj" i "Deva od jezera". Tri romana - "Krv vilenjaka", "Vatreno krstenje" i "Vreme prezira" su, po meni, odlicni. Sapkovski mi je na listi, odmah posle tolkina sto se tice ovog zanra. Prva dva romana su, doduse, pomalo nepovezana pricom, ali je u pitanju knjiga koja se bukvalno ne ispusta iz ruku. Vreme prezira je odlicna, a ostale 2 mozemo ocekivati u toku ove godine... Radnja potpuno odudara od one iz igre i ima samo par sitnih dodirnih tacaka. Procitaj knjige, neces se pokajati sigurno :D

Jedina losa adaptacija Witcher-a je poljska serija, koja je uradjena po knjizi, doslovce, ali uz losu glumu i veoma, veoma mali budzet. Odgledaj i to, ukoliko hoces, mada ti ne bih savetovao :)
 
Poslednja izmena:
Odlicne su ti knjige. Prve dve su zbirke kratkih prici i meni su se iskreno svidele. Sapkovski je ukupno napisao 7 knjiga, od kojih je kod nas za sad prevedeno 5. Jos uvek se ceka "Lastin toranj" i "Deva od jezera". Tri romana - "Krv vilenjaka", "Vatreno krstenje" i "Vreme prezira" su, po meni, odlicni. Sapkovski mi je na listi, odmah posle tolkina sto se tice ovog zanra. Prva dva romana su, doduse, pomalo nepovezana pricom, ali je u pitanju knjiga koja se bukvalno ne ispusta iz ruku. Vreme prezira je odlicna, a ostale 2 mozemo ocekivati u toku ove godine... Radnja potpuno odudara od one iz igre i ima samo par sitnih dodirnih tacaka. Procitaj knjige, neces se pokajati sigurno :D

Jedina losa adaptacija Witcher-a je poljska serija, koja je uradjena po knjizi, doslovce, ali uz losu glumu i veoma, veoma mali budzet. Odgledaj i to, ukoliko hoces, mada ti ne bih savetovao :)

Супер, хвала на информацијама. Узећу сад на лето мало да читам увече и то.
А што се тиче серије. Практикујем да не гледам екранизоване верзије књига пре него што исте прочитам. Осим наравно ако то урадим случајно односно ако не желим да читам књигу.
 
Odlicne su ti knjige. Prve dve su zbirke kratkih prici i meni su se iskreno svidele. Sapkovski je ukupno napisao 7 knjiga, od kojih je kod nas za sad prevedeno 5. Jos uvek se ceka "Lastin toranj" i "Deva od jezera". Tri romana - "Krv vilenjaka", "Vatreno krstenje" i "Vreme prezira" su, po meni, odlicni. Sapkovski mi je na listi, odmah posle tolkina sto se tice ovog zanra. Prva dva romana su, doduse, pomalo nepovezana pricom, ali je u pitanju knjiga koja se bukvalno ne ispusta iz ruku. Vreme prezira je odlicna, a ostale 2 mozemo ocekivati u toku ove godine... Radnja potpuno odudara od one iz igre i ima samo par sitnih dodirnih tacaka. Procitaj knjige, neces se pokajati sigurno :D

Jedina losa adaptacija Witcher-a je poljska serija, koja je uradjena po knjizi, doslovce, ali uz losu glumu i veoma, veoma mali budzet. Odgledaj i to, ukoliko hoces, mada ti ne bih savetovao :)

Primetila sam prelaz u formi. Zanimljivo napisano, nema sta. Posle nekih i pravo osvezenje.
 
Knjige se lako čitaju. Igre se lako igraju. Geralta je lako zavoleti jer je lik koji sa istom predanošću ide da kolja čudovišta, mlati likove koji se dvore Yenefer, čuva ortake od nevolja, i ratosilja se sadržina nokšira koje su se nakupile preko noći. Jednostavno, ima žar u mudima, i kučke to prepoznaju.

geralt04.jpg
 
Хвала али не читам у електронској форми. Баш ми поквари утисак.

Ok, meni je sada vec svejedno. Kindl mi odlicno sluzi.
Iskreno, bilo bi mi mozda i zao da sam ih kupila. Ok je, ali nije mi bas nevidjeno. Tako laka forma je i Crna ceta, Glena Kuka ako nisi citao, a cak je i interesantnija i malo manje konfuzna. Uz to je trilogija koja je prevedena i jeftina . sve tri su oko 900 kinti, a mozda nadjes i za manje na Kupindu ili negde.
 
Poslednja izmena:
Prve dve knjige sam procitao iz puke dosade. U tom delu Sapkowski je previse koketirao sa raznim likovima iz bajki i samo sam ceko kad ce da u pricu uvede i crvenkapu, vuka i tri prasica. Od trece knjige sve se menja, postaje klasican roman i zaista se ne ispusta iz ruku. Geralt je zaista zanimljiv lik, neodoljiv je zenama i iako ima svoju veliku ljubav nekada ga situacija jednostavno navede da zgresi (doduse i njegova izabranica je prilicno slobodnog morala).
Dobar mi je deo kada se srecu posle dugo vremena.
Ona: jesli li mi bio veran sve ovo vreme?
On: jesam
Ona: ne verujem ti
On: Ali, svaki put sam na tebe mislio
Ona: U redu onda.
 

Back
Top