Lazni prijatelji

Luciferko

Primećen član
Banovan
Poruka
898
Takozvani prijatelji kako se to zove me se uvek sete kad im nesto treba, inace se ne jvaljaju i po duze vreme.

Mislim da znam gde gresim a to je sto previse cinim, sto kad god nekome nesto zatreba ja odma priskocim bez razmisljanja. I nekako mi se cini da su ljudi zapravo navikli da mogu da me iskoriscavaju.

Sta vi mislite o ovome.
 
pa znam ali kako mogu da te iskoriscavaju brate ako ti to neces

DE SI Lule brate mozes da mi uradis to to to
e yebiga ne mogu zato zato i zato

i cao sta imas vise s njim
 
Naravno da si kriv...Nauci da kazes NE! To je osnova. Onda je sve lakse. Nije lako naci tu sredinu izmedju sebicnosti i naivnosti, ali dok ti ne pukne film i ne odlucis sam da mislis na sebe, niko drugi to nece uciniti umjesto tebe.
 
Luciferko:
Takozvani prijatelji kako se to zove me se uvek sete kad im nesto treba, inace se ne jvaljaju i po duze vreme.

Mislim da znam gde gresim a to je sto previse cinim, sto kad god nekome nesto zatreba ja odma priskocim bez razmisljanja. I nekako mi se cini da su ljudi zapravo navikli da mogu da me iskoriscavaju.

Sta vi mislite o ovome.
:roll: Da,mislim da mi se u zadnje vreme nakupila gomila takvih "prijatelja". :( Chak imam utisak da sam ja napustila neke svoje prave prijatelje zato shto mi se chinilo da su mi neki "novi prijatelji" bolji a u stvari me napuste kad su mi najpotrebniji! :evil:
:oops: Ja imam isti problem sa tim shto ne umem da kazem NE,i uvek u pochetku chinim ljudima da bih stekla njihovu naklonost,a posle ne mogu da ih se otresem... :?
:roll: Ja shvatam da je to moja krivica i to najverovatnije zato shto nemam dovoljno samopouzdanja pa mislim da ce me ljudi bolje prihvatiti,ako samo dajem a nishta ne trazim zauzvrat... :oops: Shta cete takva sam,ali radim na tome da to popravim... :wink:
 
Luciferko pomaže prijateljima
35.gif
he,he...
 
nebojsa_pisarevic:
Kod mene nema bas puno toga ali od kako se skola zavrsila,imam sve manje drustva. ostala mi je samo jedna prava drugarica,a one sa kojima se vise ne druzim,sad stvarno vidim kakve su.(bile).
I kod mene ista stvar. Ostale su 2 istina, al jedna otisla na odmor i vraca se tek kad pocne skole.... Dobro je da nemam onaj sindrom 'Mogu sve,samo ne da budem sam/a'
 
Prijateljstvo se stice godinama, a ne povrsno i preko noci. Za svo to vreme narastanja zaista se mozemo izjasniti da li nam je neko prijatelj, drug ili poznanik ... Postoji jedna lepa Nieceova teorija prijateljsva... Ona mnogo govori... I stiti nas od bola ...
 
kad god mogu uchinim neshto za nekoga, makar ne videci chime on to zasluzuje..imam chudan trip da se sve vraca, kad-tad, i da cu sve ulozeno vratiti kad mi bude trebalo..
moja generacija je, dodushe, operisana od materijalnog, bez anestezije, negde devedesetih..
moj ulog je vreme, posvecenost, good will..
 
Meni se se cini da sto vise cinis za druge da imas sve manje pravih prijatelja, izgleda da treba gaziti sve pred sobom i onda ces makar znati na cemu si. Mislim da sa godinama imas sve manje "pravih" prijatelja a sve vise onih koji su sa tobom i iz nekog interesa a i sa kojima si i ti iz nekog razloga... sve je normalno dok postoji neka ravnoteza.
 
NSgirl:
Meni se se cini da sto vise cinis za druge da imas sve manje pravih prijatelja, izgleda da treba gaziti sve pred sobom i onda ces makar znati na cemu si. Mislim da sa godinama imas sve manje "pravih" prijatelja a sve vise onih koji su sa tobom i iz nekog interesa a i sa kojima si i ti iz nekog razloga... sve je normalno dok postoji neka ravnoteza.
To je pesimisticki pogled, mislim da samo treba uneti malkice optimizma i dobre volje ... i, naravno da treba izvrsiti pravilnu procenu bez ulepsavanja, cemu smo skloni i ne bi se trebali razocarati ...
 

Back
Top