Pregrijavanje procesora - racunar pod garancijom.?

bo_Rs

Obećava
Poruka
93
e ovako... imam jedan problem.

Procesor intel pentium 2.4 box mi se grije do 67 stepeni, kada nista ne radim tem je oko 55 stepeni..
dok nisu pocele ove vrucine temp je bila 37-38

problem je u tome sto mi je rac pod garancijom jos 7 mjeseci..

E sad koji su nacini da ga `ohladim` a da ne otvaram kuciste (kuciste je dovoljno odmaknuto od zida).

jos da kazem da mi ne pravi nikakve probleme u radu.

i da li ovaj procesor ima sigurnosni prag ili moze da pregori?
 
a za hladjenje procesora nije predvidjen sobni ventilator nego kuler sa ventilatorom za procesor .... dakle, sto se jugodate tice, mislim da je vec bilo reci o toj "renomiranoj" kuci, koja u principu prodaje vecinu polovne komponente, s tim sto ih stavlja kao nove ... cak je i u novinama postoja clanak da se devojci zapalio stan od njihovg racunara ... naravno, posto se dobija dunav osiguranje uz racunar, jugodata je brze bolje oprala ruke i rekla da nema nista sa tim .... toliko o postenju jugodate ... nego, ako ti se stvarno grejew procesor, onda lepo nosi taj ceo racunar tamo gde si kupio i neka regulisu to ... duzni su da urade ono sto ti trazis, zar ne ... i vodi racuna .... ako postoji nalepnica pozadi, nikakvo otvaranje nije dozvoljeno ... pozdrav i sa srecom
 
problem je jos jedan.
ja sam iz republike srpske a racunar sam kupio u hrvatskoj zbog nize cijene i povrata PDV-a.
racunar me je izasao za oko 200 evra povoljnije nego da sam ga kupio u RS, ali eto ipak i to ima mana.
tako da mi nije bas do odlaska tamo zbog takvog problema..

posto sam ukratko objasnio problem, pomozite ako ima pomoci.. podesavanja u biosu... windowsu...bilo sta?

I da li moze da pregori pomenuti procesor ili bi `iskocio` ako bi temp. porasla jos vise?

hvala
 
Ma znam ja care sta je predvidjeno za hladjenje procesora ali kad covek ne sme da dira nista drugo jer ima garanciju onda sta drugo da uradi.
A JA TI PRIJATELJU PREPORUCUJEM DA ZAJEBES TU GARANCIJU I ZAMENIS KULER VALJDA NECE NISTA DA TI RIKNE IPAK JE TO NOV KOMP.RIZIKUJ MALO.MENI JE KOMP KAD SAM GA KUPIO IMO GOD GARANCIJE A VEC KRAJEM DRUGE IMAO JE DRUGI MODEM,CD-ROM,DODAO SAM CD-RW I PROMENIO HARD DISK I NAPAJANJE. :D :D :D :D
 
E, a u mom racunaru pred istek garancije od starih komponenti bila je samo graficka, ram i kuciste.

@bo_Rs
Nista ti ne brini, kad se on pregreje sam ce se restartovati, gasiti ili nesto slicno. Deadline restartovanja mozes podesiti u BIOSu.
U dojucerasnjim uslovima ta temperatura je bila normalna s obzirom na vrucine.
Procesoru ne bi trebalo nista da bude, a i ako bude imas garanciju.
 
Mozda nije lose dodati neki kuler na kuciste koji bi izvlacio topao vazduh iz kucista. Nije problem samo procesor, ti ces ugradnjom boljeg kulera resiti problem procesora ali ce sva ta toplota ostati unutar kucista. Topao vazduh je laksi od hladnog pa, po zdravoj logici toplota se zadrzava u grnjem sloju kucista taman gde se nalazi graficka, procesor, memorija i napajanje (tako je kod vecine maticnih ploca i kucista). Dodavanjem kulera na kuciste ( obicno se nalaze iznad graficke karte ili tu negde), deo toplote se odvodi napolje. Po meni je i to bitan faktor, osim ako se ne montira neki od zestokih hladnjaka tipa coolermaster hiper 6 ili vodenog hladjenja. Doduse hiper 6 je tezak 950 gr. tako da mora da se skida maticna i montira drugi nosac za njega sa donje strane.
 
kontaktirao sam servis firme u kojoj sam kupio racunar i dobio sledeci odgovor:

Postovani,
Ako ste racunalo kupili u sijecnju, onda se radi o P4 2,4 GHz sa Prescott jezgrom. Kako su Pentium procesori sa tom jezgrom poznati po jakom
grijanju,
nije ni cudno da Vam prikazuje toliku temperaturu sada kada su dosli
topliji
dani. Taj procesor moze ici do 70 stupnjeva, no za pregaranje procesora
nemate brige jer on u sebi ima implementirane tehnologije koje to
sprecavaju. Svakako bi bilo dobro stviti jace hladjenje ( Zalman CNPS 7000B Cu ili slicni ).
Pozdrav
 

Back
Top