Pregrijavanje procesora - racunar pod garancijom.?
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Pregrijavanje procesora - racunar pod garancijom.?

Obećava
    Učlanjen
    11.02.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Pregrijavanje procesora - racunar pod garancijom.?

e ovako... imam jedan problem.

Procesor intel pentium 2.4 box mi se grije do 67 stepeni, kada nista ne radim tem je oko 55 stepeni..
    dok nisu pocele ove vrucine temp je bila 37-38

problem je u tome sto mi je rac pod garancijom jos 7 mjeseci..

E sad koji su nacini da ga `ohladim` a da ne otvaram kuciste (kuciste je dovoljno odmaknuto od zida).

jos da kazem da mi ne pravi nikakve probleme u radu.

i da li ovaj procesor ima sigurnosni prag ili moze da pregori?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Pa pozovi firmu od koje si kupio komp.Ja sam imao isti problem pa sam pozvao Jugodatu i rekli su mi da skidanjem stranice sa kucista ne gubim garanciju.A kad skines stranu najjednostavnije resenje je ukljucivanje nekog sobnog ventilatora.
    POZ

Početnik
    Učlanjen
    19.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

i ja sam dobio isti odgovor, ali kad je maticna crkla, rekose, otvarali ste stranicu i niko nama ne garantuje da staticki elektricitet sa vasih ruku nije spalio plocu.

Domaćin no_problem (avatar)
    Učlanjen
    04.08.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

a za hladjenje procesora nije predvidjen sobni ventilator nego kuler sa ventilatorom za procesor .... dakle, sto se jugodate tice, mislim da je vec bilo reci o toj "renomiranoj" kuci, koja u principu prodaje vecinu polovne komponente, s tim sto ih stavlja kao nove ... cak je i u novinama postoja clanak da se devojci zapalio stan od njihovg racunara ... naravno, posto se dobija dunav osiguranje uz racunar, jugodata je brze bolje oprala ruke i rekla da nema nista sa tim .... toliko o postenju jugodate ... nego, ako ti se stvarno grejew procesor, onda lepo nosi taj ceo racunar tamo gde si kupio i neka regulisu to ... duzni su da urade ono sto ti trazis, zar ne ... i vodi racuna .... ako postoji nalepnica pozadi, nikakvo otvaranje nije dozvoljeno ... pozdrav i sa srecom

Obećava
    Učlanjen
    11.02.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano jos jedan problem

problem je jos jedan.
    ja sam iz republike srpske a racunar sam kupio u hrvatskoj zbog nize cijene i povrata PDV-a.
    racunar me je izasao za oko 200 evra povoljnije nego da sam ga kupio u RS, ali eto ipak i to ima mana.
    tako da mi nije bas do odlaska tamo zbog takvog problema..

posto sam ukratko objasnio problem, pomozite ako ima pomoci.. podesavanja u biosu... windowsu...bilo sta?

I da li moze da pregori pomenuti procesor ili bi `iskocio` ako bi temp. porasla jos vise?

hvala

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Ma znam ja care sta je predvidjeno za hladjenje procesora ali kad covek ne sme da dira nista drugo jer ima garanciju onda sta drugo da uradi.
    A JA TI PRIJATELJU PREPORUCUJEM DA ZAJEBES TU GARANCIJU I ZAMENIS KULER VALJDA NECE NISTA DA TI RIKNE IPAK JE TO NOV KOMP.RIZIKUJ MALO.MENI JE KOMP KAD SAM GA KUPIO IMO GOD GARANCIJE A VEC KRAJEM DRUGE IMAO JE DRUGI MODEM,CD-ROM,DODAO SAM CD-RW I PROMENIO HARD DISK I NAPAJANJE.

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

E, a u mom racunaru pred istek garancije od starih komponenti bila je samo graficka, ram i kuciste.

@bo_Rs
    Nista ti ne brini, kad se on pregreje sam ce se restartovati, gasiti ili nesto slicno. Deadline restartovanja mozes podesiti u BIOSu.
    U dojucerasnjim uslovima ta temperatura je bila normalna s obzirom na vrucine.
    Procesoru ne bi trebalo nista da bude, a i ako bude imas garanciju.

Obećava
    Učlanjen
    11.02.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano

ok, hvala svima...

valjda ce izdrzati vrelo ljeto...

Početnik
    Učlanjen
    12.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano pregrijevanje procesora

Obavezno skini stranicu ili stranice.Kasnije promeni kuler.Ko zna kako ti je ugradjen kuler,namazana pasta ili zalepljena zvaka.To je za intel velika temperatura.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Mozda nije lose dodati neki kuler na kuciste koji bi izvlacio topao vazduh iz kucista. Nije problem samo procesor, ti ces ugradnjom boljeg kulera resiti problem procesora ali ce sva ta toplota ostati unutar kucista. Topao vazduh je laksi od hladnog pa, po zdravoj logici toplota se zadrzava u grnjem sloju kucista taman gde se nalazi graficka, procesor, memorija i napajanje (tako je kod vecine maticnih ploca i kucista). Dodavanjem kulera na kuciste ( obicno se nalaze iznad graficke karte ili tu negde), deo toplote se odvodi napolje. Po meni je i to bitan faktor, osim ako se ne montira neki od zestokih hladnjaka tipa coolermaster hiper 6 ili vodenog hladjenja. Doduse hiper 6 je tezak 950 gr. tako da mora da se skida maticna i montira drugi nosac za njega sa donje strane.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Pre svega toga ne bi bilo lose da ti neko proveri dali ti kuler na procesoru stoji kako treba.

Obećava
    Učlanjen
    11.02.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano

kontaktirao sam servis firme u kojoj sam kupio racunar i dobio sledeci odgovor:

Postovani,
    Ako ste racunalo kupili u sijecnju, onda se radi o P4 2,4 GHz sa Prescott jezgrom. Kako su Pentium procesori sa tom jezgrom poznati po jakom
    grijanju,
    nije ni cudno da Vam prikazuje toliku temperaturu sada kada su dosli
    topliji
    dani. Taj procesor moze ici do 70 stupnjeva, no za pregaranje procesora
    nemate brige jer on u sebi ima implementirane tehnologije koje to
    sprecavaju. Svakako bi bilo dobro stviti jace hladjenje ( Zalman CNPS 7000B Cu ili slicni ).
    Pozdrav

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Znachi, ne gine ti novi kuler. A do tada, ako se puno brinesh, mozesh smanjiti takt tako shto cesh u BIOS-u spustiti vrednost FSB-a, to bi trebalo da ga ohladi.Poz. 8) 8) 8)

Aktivan član dvr (avatar)
    Učlanjen
    07.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Re: Pregrijavanje procesora - racunar pod garancijom.?

slusaj brate u vezi tog procesora najbolje je da ga zamenis,to je zaista velika temp.a sto se tice otvaranja stranice za bolje hladjenje,ni govora o tome,pa jedinice bi onda dolazile u kabriolet stilu fabricki(ako shvatas).......

Slične teme

1. pregrijavanje procesora
    Autor saint88 u forumu Hardver
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 05.01.2007., 16:42

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •