Alice Cooper 2005

Poruka
88
"Dirty diamonds"-novi album rock legende izlazi 4.jula u Evropi,a 2.avgusta u USA i stilski se nadovezuje na poslednji studijski album - "The eyes of Alice Cooper"(2003).Ovo je spisak pesama:

1.Woman Of Mass Distraction
2. Perfect
3. You Make Me Wanna
4. Dirty Diamonds
5. The Saga Of Jesse Jane
6. Sunset Babies (All Got Rabies)
7. Pretty Ballerina
8. Run Down The Devil
9. Steal That Car
10. Six Hours
11. Your Own Worst Enemy
12. Zombie Dance
13. Stand - (bonus track, featuring Xzibit)

Ova bonus pesma se nalazi na Athens 2004 soundtracku,pre neki dan sam konacno skinuo pravu verziju,i odusevljen sam!Alice je retko pevao o takvim stvarima,pesma daje nadu da se opstane i izdrzi.Samo jos da docekamo novi album u Srbiji...
 
ako ima boga onda je to alice,mada nema boga ali alice je legenda nad legendama....covek koji je pokrenuo sve extremno u R'n'R,osnovao shock rock.....najrazlicitijim temama se bavi,njegove su pesme poezija.....alice je jednostavno savrsen....imam utisak da je ok i kao covek mada naravno ne moze niko od nas "obicnih smrtnika"sudit o tome jer ga na zalost ne poznajemo....
novi album nisam cula....mada ja volem stare albume vise:killer,billion dollar babies,love it to death,muscule of love,welcome to my nightmare,school's out....i neke totalno stare pesme(imam nesto live in toronto 69 ) nobody likes me,i've written home to mother,freak out song.....
mada alice ne moze lose zvucat....a ljudi uglavnom culi poison i nalozili se na tu pesmu....anyway imas li ti taj album novi?*Alice Cooper be my lover* :twisted: :D
 
Album je juce zvanicno izasao,dacu sve od sebe da ga nabavim za koju nedelju,jer sam iz VA pa sam tako i odsecen od sveta.Znam samo da je album po zvuku i stilu slican poslednjem,"The eyes of Alice Cooper",koji me je prijatno iznenadio.Spojio je par heavy pesama,balada i osrednjih laganica sa refrenima koji se lako pamte,sto je bila lepa promena posle "Brutal planet" i "Dragontown".Stavise,mislim da je "Brutal Planet" njegov najbolji album ikada.Teme kojima se posvetio kao i sasvim drugaciji zvuk su me maksimalno obradovali...Inace,"The eyes.." sam nabavio tek godinu dana posle izlaska albuma,tad se prvi put pojavilo ovde u music shopu,a u medjuvremenu sam uspeo da poskidam par pesama sa p2p,nadam se da se nece ponoviti ista situacija i sa ovim albumom.Ma nece....dosadjivacu im svaki dan...na kraju uvek popuste...hehe.. 8)
 
Inace,kada kazu to za "Poison",totalno poludim...Ok,i ja sam prvo cuo Poison,ali pobogu,suditi o coveku na osnovu jedne pesme je idiotski....Od starijih stvari ne znam sta da izdvojim,ima sjajnih pesama,Desperado,I never cry,Go to hell,Welcome to my nightmare,No man's land i sl.A sto se tice ovog perioda od objavljivanja Trash-a i ultraplanetarnog hita Poison,mislim da su ga kriticari bzv ispljuvali oko komercijalizacije,dakle to je tolika glupost kojom se ovaj svet bavi...Love's a loaded gun je jedna od pesama iz tog perioda koju bih mogao da izdvojim kao omiljenu..A da,Every woman has a name,najlepsa njegova balada,cist i nezan glas,a sto je najzanimljivije,pesma se nalazi usred njegovog najcrnjeg albuma-Dragontown - posvecenog mracnim temama...Covek je genije..poslusati samo Brutal planet i sve je receno..
 
Blago tebi, King, kad imas toliko njegovih stvari :( Ja mu znam mozda dvadesetak pesama ali me je toliko odusevio da... :D Tako je jednostavan, neuvijen, naizgled i neozbiljan..nema kod njega neke glupe dramatike; mrzim kad izbija iz pesme koliko pevac ozbiljno shvata sebe; AC totalno nepretenciozno zvuci i to je bas nekako osvezenje.
Da, jedini roker koji te moze nasmejati svojim stihovima - Mr Nice Guy ili Lost in America, bas su :lol:
 
I can't go to school 'cause I ain't got a gun
I ain't got a gun 'cause I ain't got a job
I ain't got a job 'cause I can't go to school
So...I'm lookin' for a girl with a gun and a job
(And a house....with cable...)
Hahahahaha...umirao sam od smeha slusajuci je prvi put 8)
dalibor87@ptt.yu ; ostavi mi svoju adresu kako bih ti poslao njegov mp3...
 
King of the mountain:
I can't go to school 'cause I ain't got a gun
I ain't got a gun 'cause I ain't got a job
I ain't got a job 'cause I can't go to school
So...I'm lookin' for a girl with a gun and a job
(And a house....with cable...)
Hahahahaha...umirao sam od smeha slusajuci je prvi put 8)
dalibor87@ptt.yu ; ostavi mi svoju adresu kako bih ti poslao njegov mp3...

Daaa, i ja se uvek pokidam od smeha kad ovo doda na kraju; ma covek je broj jedan. Jesi gledao onu emisiju, kao "100 najsokantnijih trenutaka u istoriji roka" ili kako se vec zvase? E, bio je i on, objasnjavao je "chicken affaire". Stvarno je potpuno opusten, i ima jako lep glas i kad prica + zvuci jako kulturno :D

Sad moram da pitam jesi ti to na mene mislio kad si rekao da ti ostavim adresu? Vrlo rado, ako jesi! :) :) :) Htela sam i sama da nabavim mp3, ali otkad su proterali cika-pirate sa ulica, nista...
 
Khm, sorry sto kvarim temu, ali sta bi, King of the mountain? Ja tebi poslala mail i cekam neki odgovor, al' nista :oops: :( Sam si se ponudio! :)
OK, ja cu biti strpljiva za odgovor :D Ali nije problem ako ne mozes da posaljes, stvarno. Ne ljutim se :wink:

Inace, cula sam nedavno da je Vinsent, tj. Alice, izjavio da voli da slusa Kajli Minog! Eto, covek "priznaje" , a ne kao gomila "rokera" i slicnih koji se ne usudjuju reci kad im se svidi neka pop pesma; toliko truda radi nekog kao imidza... :roll:
 
Jeste tesko nama sto necemo da priznamo da slusamo Kajli.Ja ne vidim kakve to veze ima sa imidzom ako neko ne voli Kajli.Da li to znaci da ako neces da budes oznacen nekom etiketom mora da slusas sve i svasta.Valjda treba birati po kvalitetu i onome sto tebi odgovara.I ne vidim ko je rekao da se rokeri ogranicavaju samo na jedan muzicki pravac,pre bi rekao da su mnogo svestraniji,ali vi vidite to onako kako zelite.
I ne bi trebalo da se uzima zdravo za gotovo sve sto poznate zvezde izjave.
 
Hey Bee,odgovorio sam ti mailom,ali kao reply na adresu sa koga si poslala svoj mail....Razlog:tvoja yahoo adresa cudno izgleda (razmaci?),pa nisam hteo da rizikujem....Ajd ponovo posalji svoju yahoo adresu,ako te ne mrzi...Poz!
P.S.disk sam poslao juce...sad je halfway there : )
 
King, sta da kazem osim jedno veeliko hvala! Me happy :D Da, poslala sam ti jos jedan mail, pa pogledaj.
"Every woman has a name", eh
19.gif


Danny, bas i nije tema za to, ali samo da kazem da ne mislim da svako treba da slusa sve i svasta, ne mora da slusa Kajli. :wink: Samo, ja znam par ljudi koji se naglaseno groze svega sto ima veze sa muzikom koja nije rok/metal/pank i to je bas blesava iskljucivost! Zar je moguce da im se ne svidja nijedna, jedina pesma iz drugog zanra? Valjda muziku delis na dobru i losu, a ne po tome kojem pravcu pripada. Onda mogu samo da zakljucim da su takvi ljudi neiskreni i da to rade radi imidza.
Dobro, nekom najvise odgovara ovo, nekom ono, ali ako zbog toga automatski okrece glavu od svega drugog, to nesto govori. Znam jednu (inace pametnu i simpaticnu) devojku koja kaze da je metalka i koristi svaku priliku da prevrne ocima kad cuje neku pop pesmu, cak i ako je odlicna stvar, po nekom opstem misljenju. To me stvarno nervira! Zato mi je drago kad cujem da neko bez ustezanja kaze da moze da voli i nesto drugo... Ne znam, mozda bez veze pricam :?:
 
Slazem se sa tobom.Nazalost uvek ce biti zatucanih likova koji ce odmah odbaciti nesto a da pritom ne nemaju pojma o cemu se radi.Ali to se nemoze reci za sve.To se uglavnom dogadja u tinejdzerskom periodu. Uglavnom to brzo prodje dok kod nekih nazalost potraje i duze.
Kad vec pisem da odgovorim i na temu.Cooper je ziva legenda koja na srecu jos radi.Jedva cekam novi album.
 
milicaanchy:
Nisam cula da ce izaci novi album...ali obozavam njegove pesme..."Poison",posebno...
E,da...sad se setih...u nekom glupom teen chasopisu napisano je da je Alice reper!Boze,kako ti ljudi ispadaju...
Koji je to casopis? :D Tesko njemu ako krene da repuje s onim hrapavim glasom...
Stvarno je fantastican, ko nema nista njegovo neka nabavi, nece se pokajati :wink:
 
Kah,kah...Dirty Diamonds nije nesto posebno promovisan te sumnjam da je mnogo ljudi u zemlji uopste doslo do njega,ja sam ga skidao 7-8 sati sa neta,nisam siguran da li ga ima u prodavnicama....Album je prva liga,nadam se da je jos neko bio u prilici da cuje bilo koju pesmu,javljajte se ljudi....
 
nesto mnogo volim ovaj band zvani Alice Cooper predvodjen Vincent Furnierom.

A sam naziv Alice Cooper je pre izlaska prvog albuma "Pretties For You" 1968,je dobijen tako sto je Vincent zamislio sjajnu,prelepu devojku sa andjeoskim osmehom koja drzi noz iza ledja.
Svaka cast na "Dirty Diamonds",stvarno je pravo remek delo,ipak nije za bacanje i koliko vidim svirace Alice Cooper jos mnooooooooooogo godina.
 

Back
Top