Simeon Končar "Pradomovina Srba"

Kojot:
Čitam razne prozivke na ime cenjenog autora pa bih samo da napomenem da je u pitanju ugledan istoričar.

Za razliku od nekih na koje se pozivaju, koji su obični vizantolozi amateri..

????

Ugledan istoricar???

Ja kao student istorije nikada nisam cuo za njega, a imam spiskove i spiskove literature nasih i stranih znamenitih istoricara po oblastima, a taj tvoj Koncar ga ama bas nigde nema i sumnjam da je uopste neki profesor sa filozofskog fakulteta cuo za njega!

Sad ces kao Deretic verovatno da mi kazes kako su svi ti moji profesori strani placenici i placeni tako da pricaju, pa tog kukavnog Koncara kriju od nas studenata itd.

Prvo sto se uci na faxu jeste istorijska metodologija koja se koristi prilikom tumacenja izvora. To nije nesto sto je izmislio ni Radic ni Koncar, vec nesto sto se primenjuje na svim istorijskim izvorima.

To taj tvoj Koncar nema pojma sta je, kao i Deretic koji izvrce istorijske cinjenice, vadi recenice iz konteksta i tumaci ih na bizeran nacin, a kada naidje na nesto sto osporava njegove teze, onda proglasava taj izvor falsifikatom, a da pri tom nema nikakva znanja iz diplomatike (pomocne ist. nauke koja se bavi roucavanjem i utvrdjivanjem originalnosti povelja)niti iz bilo koje druge pomocne nauke, a one su vrlo vazne i neophodne za proucavanje izvora.

I zaista ne znam zasto se neki doktori knjizevnosti, medicine, elekronike, ekonomije isl. mesaju u struku u kojoj su potpuni laici. A upravo takvi su clanovi tog navodnog drustva za proucavanje najstarije istorije Srba- SERBONE. Ni jedan priznati i poznati istoricar nije clan toga drustva.

To ti je isto kao da sad ja koji sam student istorije uzmem skalpel i pocnem da se derem na sav glas kako hirurzi nemaju veze da operisu slepo crevo, vec sam jedino ja sposoban za to! Proglasili bi me za ludog. Isto ti je sa ovim tvojim sarlatanima.

Pa ako su oni za tebe pravi istorcari, onda sam i ja doktor medicine i molim te ako ti ikad zlu ne trebalo zatreba medicinska pomoc, nemoj da se obracas lekarima, oni na faxu uce lazi, nego se ti obrati meni ja cu da te operisem!
 
AKHENATON:
Ugledan istoricar???

Ja kao student istorije nikada nisam cuo za njega, a imam spiskove i spiskove literature nasih i stranih znamenitih istoricara po oblastima, a taj tvoj Koncar ga ama bas nigde nema i sumnjam da je uopste neki profesor sa filozofskog fakulteta cuo za njega!

Sad ces kao Deretic verovatno da mi kazes kako su svi ti moji profesori strani placenici i placeni tako da pricaju, pa tog kukavnog Koncara kriju od nas studenata itd.

Prvo sto se uci na faxu jeste istorijska metodologija koja se koristi prilikom tumacenja izvora. To nije nesto sto je izmislio ni Radic ni Koncar, vec nesto sto se primenjuje na svim istorijskim izvorima.

To taj tvoj Koncar nema pojma sta je, kao i Deretic koji izvrce istorijske cinjenice, vadi recenice iz konteksta i tumaci ih na bizeran nacin, a kada naidje na nesto sto osporava njegove teze, onda proglasava taj izvor falsifikatom, a da pri tom nema nikakva znanja iz diplomatike (pomocne ist. nauke koja se bavi roucavanjem i utvrdjivanjem originalnosti povelja)niti iz bilo koje druge pomocne nauke, a one su vrlo vazne i neophodne za proucavanje izvora.

I zaista ne znam zasto se neki doktori knjizevnosti, medicine, elekronike, ekonomije isl. mesaju u struku u kojoj su potpuni laici. A upravo takvi su clanovi tog navodnog drustva za proucavanje najstarije istorije Srba- SERBONE. Ni jedan priznati i poznati istoricar nije clan toga drustva.

To ti je isto kao da sad ja koji sam student istorije uzmem skalpel i pocnem da se derem na sav glas kako hirurzi nemaju veze da operisu slepo crevo, vec sam jedino ja sposoban za to! Proglasili bi me za ludog. Isto ti je sa ovim tvojim sarlatanima.

Pa ako su oni za tebe pravi istorcari, onda sam i ja doktor medicine i molim te ako ti ikad zlu ne trebalo zatreba medicinska pomoc, nemoj da se obracas lekarima, oni na faxu uce lazi, nego se ti obrati meni ja cu da te operisem!

OK OK

To što nisi čuo za njega zahvali sjosipu Brozu. Crveni su mnogo toga skrili od očiju javnosti..

ALI Ne treba ignorisati to da je "istorija" falsifikovana, skrivana, podmetana uvek kako i kad je kome odgovaralo.. A ti uči to što učiš ali NEMOJ da ikoga nazivaš šarlatanom samo zato što govori neke stvari koje se ne poklapaju sa onim što tebi pripovedaju. Ili zbog toga što se nešto ne poklapa sa tvojim stavovima. Jer, možeš ti da ignorišeš činjenice, ali one su tu..

pozdrav
 
Kojot:
AKHENATON:
Ugledan istoricar???

Ja kao student istorije nikada nisam cuo za njega, a imam spiskove i spiskove literature nasih i stranih znamenitih istoricara po oblastima, a taj tvoj Koncar ga ama bas nigde nema i sumnjam da je uopste neki profesor sa filozofskog fakulteta cuo za njega!

Sad ces kao Deretic verovatno da mi kazes kako su svi ti moji profesori strani placenici i placeni tako da pricaju, pa tog kukavnog Koncara kriju od nas studenata itd.

Prvo sto se uci na faxu jeste istorijska metodologija koja se koristi prilikom tumacenja izvora. To nije nesto sto je izmislio ni Radic ni Koncar, vec nesto sto se primenjuje na svim istorijskim izvorima.

To taj tvoj Koncar nema pojma sta je, kao i Deretic koji izvrce istorijske cinjenice, vadi recenice iz konteksta i tumaci ih na bizeran nacin, a kada naidje na nesto sto osporava njegove teze, onda proglasava taj izvor falsifikatom, a da pri tom nema nikakva znanja iz diplomatike (pomocne ist. nauke koja se bavi roucavanjem i utvrdjivanjem originalnosti povelja)niti iz bilo koje druge pomocne nauke, a one su vrlo vazne i neophodne za proucavanje izvora.

I zaista ne znam zasto se neki doktori knjizevnosti, medicine, elekronike, ekonomije isl. mesaju u struku u kojoj su potpuni laici. A upravo takvi su clanovi tog navodnog drustva za proucavanje najstarije istorije Srba- SERBONE. Ni jedan priznati i poznati istoricar nije clan toga drustva.

To ti je isto kao da sad ja koji sam student istorije uzmem skalpel i pocnem da se derem na sav glas kako hirurzi nemaju veze da operisu slepo crevo, vec sam jedino ja sposoban za to! Proglasili bi me za ludog. Isto ti je sa ovim tvojim sarlatanima.

Pa ako su oni za tebe pravi istorcari, onda sam i ja doktor medicine i molim te ako ti ikad zlu ne trebalo zatreba medicinska pomoc, nemoj da se obracas lekarima, oni na faxu uce lazi, nego se ti obrati meni ja cu da te operisem!

OK OK

To što nisi čuo za njega zahvali sjosipu Brozu. Crveni su mnogo toga skrili od očiju javnosti..

ALI Ne treba ignorisati to da je "istorija" falsifikovana, skrivana, podmetana uvek kako i kad je kome odgovaralo.. A ti uči to što učiš ali NEMOJ da ikoga nazivaš šarlatanom samo zato što govori neke stvari koje se ne poklapaju sa onim što tebi pripovedaju. Ili zbog toga što se nešto ne poklapa sa tvojim stavovima. Jer, možeš ti da ignorišeš činjenice, ali one su tu..

pozdrav

Ne ignorisem ja cinjenice, tacno- one su tu! Ali vrednost imaju samo ako se objektivno protumace, bez pristrasnosti. I da znas, meni na faxsu ne pune glavu znanjem koje su oni izmislili i koje se njima svidja, nego me uce pre svega da budem OBJEKTIVAN, DA DOBRO POZNAJEM ISTORIJSKE METODE I DA DOBRO SAVLADAM KRITIKU IZVORA! Tek tada se postaje dobar istoricar!

I drugo, nemoj da mesas Broza u sve ovo- sad posto je umro sve krivice se svaljuju na njega - i ono za sta je kriv i ono za sta nije. Postoje i drugi ljudi istoricari, knjizevnici, sociolozi koji su se kosili sa Brozom i koje je on gledao da ugusi na svaki moguci nacin, pa se ipak culo za njih. Jedan od takvih je na pr. Dobrica Cosic, kao i Crnjanski.

To samo pokazuje da dela velikih mislioca i naucnika ni jedan rezim ne moze da izbrise. Da je taj tvoj sarlatan nesto vredeo - danas bi bio svetski priznat.

A i sam sebi protivurecis:
Prvo si rekao da je veoma poznati istoricar, a sad priznajes da niko za njega nije ni cuo jer ga je navodno sputavao Tito. Usaglasi se najpre sam sa sobom, a ne bi ni bilo lose da ovde napises i biografiju tog kvazidoktora, posto si ti tako dobar poznavalac njegovog lika i dela, pa da vidimo svi ko je taj Koncar, jer je zaista sramota da ne znamo bografiju tako "grandioznog istoricara"

Mada, cisto sumjnam da i ti sam znas biografiju tog navodno "poznatog istoricara", a izgleda ne zna niko! Jedino sto sam uspeo da nadjem o njemu jeste: DA SE O NJEGOVOJ BIOGRAFIJI NE ZNA NISTA, SEM DA JE ZIVEO U 19. VEKU!!! DAKLE BIO JE NIKOGOVIC. PA TOLIKO SE ZNA I O SVAKOM NEPISMENOM SELJAKU KOJI JE ZIVEO NA OVIM PROSTORIMA NEKOLIKO STOTINA GODINA UNAZAD!!!

Evo pa proveri: http://svevlad.org.yu/biografije.html#simkonc

To je adresa koju si ti sam dao!
 
AKHENATON:
Kojot:
AKHENATON:
Ugledan istoricar???

Ja kao student istorije nikada nisam cuo za njega, a imam spiskove i spiskove literature nasih i stranih znamenitih istoricara po oblastima, a taj tvoj Koncar ga ama bas nigde nema i sumnjam da je uopste neki profesor sa filozofskog fakulteta cuo za njega!

Sad ces kao Deretic verovatno da mi kazes kako su svi ti moji profesori strani placenici i placeni tako da pricaju, pa tog kukavnog Koncara kriju od nas studenata itd.

Prvo sto se uci na faxu jeste istorijska metodologija koja se koristi prilikom tumacenja izvora. To nije nesto sto je izmislio ni Radic ni Koncar, vec nesto sto se primenjuje na svim istorijskim izvorima.

To taj tvoj Koncar nema pojma sta je, kao i Deretic koji izvrce istorijske cinjenice, vadi recenice iz konteksta i tumaci ih na bizeran nacin, a kada naidje na nesto sto osporava njegove teze, onda proglasava taj izvor falsifikatom, a da pri tom nema nikakva znanja iz diplomatike (pomocne ist. nauke koja se bavi roucavanjem i utvrdjivanjem originalnosti povelja)niti iz bilo koje druge pomocne nauke, a one su vrlo vazne i neophodne za proucavanje izvora.

I zaista ne znam zasto se neki doktori knjizevnosti, medicine, elekronike, ekonomije isl. mesaju u struku u kojoj su potpuni laici. A upravo takvi su clanovi tog navodnog drustva za proucavanje najstarije istorije Srba- SERBONE. Ni jedan priznati i poznati istoricar nije clan toga drustva.

To ti je isto kao da sad ja koji sam student istorije uzmem skalpel i pocnem da se derem na sav glas kako hirurzi nemaju veze da operisu slepo crevo, vec sam jedino ja sposoban za to! Proglasili bi me za ludog. Isto ti je sa ovim tvojim sarlatanima.

Pa ako su oni za tebe pravi istorcari, onda sam i ja doktor medicine i molim te ako ti ikad zlu ne trebalo zatreba medicinska pomoc, nemoj da se obracas lekarima, oni na faxu uce lazi, nego se ti obrati meni ja cu da te operisem!

OK OK

To što nisi čuo za njega zahvali sjosipu Brozu. Crveni su mnogo toga skrili od očiju javnosti..

ALI Ne treba ignorisati to da je "istorija" falsifikovana, skrivana, podmetana uvek kako i kad je kome odgovaralo.. A ti uči to što učiš ali NEMOJ da ikoga nazivaš šarlatanom samo zato što govori neke stvari koje se ne poklapaju sa onim što tebi pripovedaju. Ili zbog toga što se nešto ne poklapa sa tvojim stavovima. Jer, možeš ti da ignorišeš činjenice, ali one su tu..

pozdrav

Ne ignorisem ja cinjenice, tacno- one su tu! Ali vrednost imaju samo ako se objektivno protumace, bez pristrasnosti. I da znas, meni na faxsu ne pune glavu znanjem koje su oni izmislili i koje se njima svidja, nego me uce pre svega da budem OBJEKTIVAN, DA DOBRO POZNAJEM ISTORIJSKE METODE I DA DOBRO SAVLADAM KRITIKU IZVORA! Tek tada se postaje dobar istoricar!

I drugo, nemoj da mesas Broza u sve ovo- sad posto je umro sve krivice se svaljuju na njega - i ono za sta je kriv i ono za sta nije. Postoje i drugi ljudi istoricari, knjizevnici, sociolozi koji su se kosili sa Brozom i koje je on gledao da ugusi na svaki moguci nacin, pa se ipak culo za njih. Jedan od takvih je na pr. Dobrica Cosic, kao i Crnjanski.

To samo pokazuje da dela velikih mislioca i naucnika ni jedan rezim ne moze da izbrise. Da je taj tvoj sarlatan nesto vredeo - danas bi bio svetski priznat.

A i sam sebi protivurecis:
Prvo si rekao da je veoma poznati istoricar, a sad priznajes da niko za njega nije ni cuo jer ga je navodno sputavao Tito. Usaglasi se najpre sam sa sobom, a ne bi ni bilo lose da ovde napises i biografiju tog kvazidoktora, posto si ti tako dobar poznavalac njegovog lika i dela, pa da vidimo svi ko je taj Koncar, jer je zaista sramota da ne znamo bografiju tako "grandioznog istoricara"

Mada, cisto sumjnam da i ti sam znas biografiju tog navodno "poznatog istoricara", a izgleda ne zna niko! Jedino sto sam uspeo da nadjem o njemu jeste: DA SE O NJEGOVOJ BIOGRAFIJI NE ZNA NISTA, SEM DA JE ZIVEO U 19. VEKU!!! DAKLE BIO JE NIKOGOVIC. PA TOLIKO SE ZNA I O SVAKOM NEPISMENOM SELJAKU KOJI JE ZIVEO NA OVIM PROSTORIMA NEKOLIKO STOTINA GODINA UNAZAD!!!

Evo pa proveri: http://svevlad.org.yu/biografije.html#simkonc

To je adresa koju si ti sam dao!

Još plačeš za brozom a?

Da UGLEDAN istoričar. Tako je.

A ne kao onaj vizantolog amater što sada pljuje na sve što nije konvencionala..
 
Kojot:
AKHENATON:
Kojot:
AKHENATON:
Ugledan istoricar???

Ja kao student istorije nikada nisam cuo za njega, a imam spiskove i spiskove literature nasih i stranih znamenitih istoricara po oblastima, a taj tvoj Koncar ga ama bas nigde nema i sumnjam da je uopste neki profesor sa filozofskog fakulteta cuo za njega!

Sad ces kao Deretic verovatno da mi kazes kako su svi ti moji profesori strani placenici i placeni tako da pricaju, pa tog kukavnog Koncara kriju od nas studenata itd.

Prvo sto se uci na faxu jeste istorijska metodologija koja se koristi prilikom tumacenja izvora. To nije nesto sto je izmislio ni Radic ni Koncar, vec nesto sto se primenjuje na svim istorijskim izvorima.

To taj tvoj Koncar nema pojma sta je, kao i Deretic koji izvrce istorijske cinjenice, vadi recenice iz konteksta i tumaci ih na bizeran nacin, a kada naidje na nesto sto osporava njegove teze, onda proglasava taj izvor falsifikatom, a da pri tom nema nikakva znanja iz diplomatike (pomocne ist. nauke koja se bavi roucavanjem i utvrdjivanjem originalnosti povelja)niti iz bilo koje druge pomocne nauke, a one su vrlo vazne i neophodne za proucavanje izvora.

I zaista ne znam zasto se neki doktori knjizevnosti, medicine, elekronike, ekonomije isl. mesaju u struku u kojoj su potpuni laici. A upravo takvi su clanovi tog navodnog drustva za proucavanje najstarije istorije Srba- SERBONE. Ni jedan priznati i poznati istoricar nije clan toga drustva.

To ti je isto kao da sad ja koji sam student istorije uzmem skalpel i pocnem da se derem na sav glas kako hirurzi nemaju veze da operisu slepo crevo, vec sam jedino ja sposoban za to! Proglasili bi me za ludog. Isto ti je sa ovim tvojim sarlatanima.

Pa ako su oni za tebe pravi istorcari, onda sam i ja doktor medicine i molim te ako ti ikad zlu ne trebalo zatreba medicinska pomoc, nemoj da se obracas lekarima, oni na faxu uce lazi, nego se ti obrati meni ja cu da te operisem!

OK OK

To što nisi čuo za njega zahvali sjosipu Brozu. Crveni su mnogo toga skrili od očiju javnosti..

ALI Ne treba ignorisati to da je "istorija" falsifikovana, skrivana, podmetana uvek kako i kad je kome odgovaralo.. A ti uči to što učiš ali NEMOJ da ikoga nazivaš šarlatanom samo zato što govori neke stvari koje se ne poklapaju sa onim što tebi pripovedaju. Ili zbog toga što se nešto ne poklapa sa tvojim stavovima. Jer, možeš ti da ignorišeš činjenice, ali one su tu..

pozdrav

Ne ignorisem ja cinjenice, tacno- one su tu! Ali vrednost imaju samo ako se objektivno protumace, bez pristrasnosti. I da znas, meni na faxsu ne pune glavu znanjem koje su oni izmislili i koje se njima svidja, nego me uce pre svega da budem OBJEKTIVAN, DA DOBRO POZNAJEM ISTORIJSKE METODE I DA DOBRO SAVLADAM KRITIKU IZVORA! Tek tada se postaje dobar istoricar!

I drugo, nemoj da mesas Broza u sve ovo- sad posto je umro sve krivice se svaljuju na njega - i ono za sta je kriv i ono za sta nije. Postoje i drugi ljudi istoricari, knjizevnici, sociolozi koji su se kosili sa Brozom i koje je on gledao da ugusi na svaki moguci nacin, pa se ipak culo za njih. Jedan od takvih je na pr. Dobrica Cosic, kao i Crnjanski.

To samo pokazuje da dela velikih mislioca i naucnika ni jedan rezim ne moze da izbrise. Da je taj tvoj sarlatan nesto vredeo - danas bi bio svetski priznat.

A i sam sebi protivurecis:
Prvo si rekao da je veoma poznati istoricar, a sad priznajes da niko za njega nije ni cuo jer ga je navodno sputavao Tito. Usaglasi se najpre sam sa sobom, a ne bi ni bilo lose da ovde napises i biografiju tog kvazidoktora, posto si ti tako dobar poznavalac njegovog lika i dela, pa da vidimo svi ko je taj Koncar, jer je zaista sramota da ne znamo bografiju tako "grandioznog istoricara"

Mada, cisto sumjnam da i ti sam znas biografiju tog navodno "poznatog istoricara", a izgleda ne zna niko! Jedino sto sam uspeo da nadjem o njemu jeste: DA SE O NJEGOVOJ BIOGRAFIJI NE ZNA NISTA, SEM DA JE ZIVEO U 19. VEKU!!! DAKLE BIO JE NIKOGOVIC. PA TOLIKO SE ZNA I O SVAKOM NEPISMENOM SELJAKU KOJI JE ZIVEO NA OVIM PROSTORIMA NEKOLIKO STOTINA GODINA UNAZAD!!!

Evo pa proveri: http://svevlad.org.yu/biografije.html#simkonc

To je adresa koju si ti sam dao!

Još plačeš za brozom a?

Da UGLEDAN istoričar. Tako je.

A ne kao onaj vizantolog amater što sada pljuje na sve što nije konvencionala..

TAJ VIZANTIOLOG AMATER KAKO GA NAZIVAS, JE DOKTOR ISTORIJSKIH NAUKA, A SVI OVI TVOJI "ISTORICARI" SU AMATERI I NAGLASAVANJEM NJIHOVE CUVENOSTI, BEZ ARGUMENATA I SPOMENA O NJIMA U SVETSKOJ I DOMACOJ ISTORIOGRAFIJI SVE GOVORI. NA OVAKAV NACIN TI SAMO POKAZUJES DA NEMAS NIKAKV ARGUMENT KAO NI ONI, ODNOSNO DA SI I TI ISTI KAO I ONI- TOTALNI LAIK!

I PROVERIO SAM: DERETIC NIJE NI DOKTOR KNJIZEVNOSTI NEGO INZENJER MASINSTVA- PA SE PITAM STA ON ZNA STA JE TO ISTORIJSKA METODOLOGIJA!

A STO SE TICE BROZA, NEMOJ DA IZVRCES MOJE RECI, JA NISAM REKAO NISTA DOBRO O BROZU, ALI NI LOSE! POMENUO SAM GA JER SI GA TI PRVI UZEO U USTA. I NEMAM RAZLOGA DA PLACEM ZA NJIM, JA U NJEGOVO VREME NISAM NI ZIVEO PA NE MOGU DA PRICAM KAKO JE ZIVETI POD NJIM VIDJENO IZ UGLA OBICNOG GRADJANINA.
 
AKHENATON:
TAJ VIZANTIOLOG AMATER KAKO GA NAZIVAS, JE DOKTOR ISTORIJSKIH NAUKA, A SVI OVI TVOJI "ISTORICARI" SU AMATERI I NAGLASAVANJEM NJIHOVE CUVENOSTI, BEZ ARGUMENATA I SPOMENA O NJIMA U SVETSKOJ I DOMACOJ ISTORIOGRAFIJI SVE GOVORI. NA OVAKAV NACIN TI SAMO POKAZUJES DA NEMAS NIKAKV ARGUMENT KAO NI ONI, ODNOSNO DA SI I TI ISTI KAO I ONI- TOTALNI LAIK!

I PROVERIO SAM: DERETIC NIJE NI DOKTOR KNJIZEVNOSTI NEGO INZENJER MASINSTVA- PA SE PITAM STA ON ZNA STA JE TO ISTORIJSKA METODOLOGIJA!

A STO SE TICE BROZA, NEMOJ DA IZVRCES MOJE RECI, JA NISAM REKAO NISTA DOBRO O BROZU, ALI NI LOSE! POMENUO SAM GA JER SI GA TI PRVI UZEO U USTA. I NEMAM RAZLOGA DA PLACEM ZA NJIM, JA U NJEGOVO VREME NISAM NI ZIVEO PA NE MOGU DA PRICAM KAKO JE ZIVETI POD NJIM VIDJENO IZ UGLA OBICNOG GRADJANINA.

Kakav bre doktor? Kažem ti, taj lik se amaterski bavi Vizantijom, nije ni prošao pored doktora.
Argumenti su na mojoj strani.

Mnogo se priča o Deretiću, a malo o onome što je čovek napisao. Izađi činjenicama ili prestani da pričaš.

Kako nisi rekao ništa o brozu? Pa on je zabranio da se uopšte i priča o pravoj Srbskoj istoriji.
Videh da braniš lucifera pa pomislih da se i moliš njemu.
 
Kojot:
Kakav bre doktor? Kažem ti, taj lik se amaterski bavi Vizantijom, nije ni prošao pored doktora.

Ma ti ili nisi normalan ili uopste ne znas sta znaci rec AMATER??

Ili veze nemas ko je profesor Radivoj Radic??

Ali evo, ja cu da te naucim. Za razliku od tebe, ja poznajem biografije onih koji su priznati istoricari, a jos bolje poznajem njihov rad!

A posto ti ne znas biografiju tog tvog Koncara, ja cu da te malo uputim u rad i biografiju doktora Radica.

Ukratko:

Rodjen je 1954. godine i zavrsio je Istoriju na Filozofskom fakultetu u Beogradu, doktorirao odbranivsi doktorsku disertaciju "Vreme Jovana V Paleologa (1332-1391)" (Ako ne znas, a verovatno ne Jovan V je bio vizantijski vladar). To je inace knjiga od oko 500 str., za koju je Profesor Radic 1993. godine dobio Oktobarsku nagradu grada Beograda za nauku. Pored toga knjigu su veoma pozitivno ocenili svi poznati svetski vizantioloski casopisi kao sto su:
Bizantinische Zeitschrift (iz Minhena), Bizantion (Iz Brisela), Bizantions Domos (Atina)... Profesor Radic danas radi u Vizantioloskom institutu u Beogradu.

Tako da ovakav covek nikako ne moze da bude amater kad je u pitanju istorijska nauka, ali jeste amater za masinstvo za razliku od Deretica koji je to i zavrsio. Radic priznaje da je amater kad je u pitanju masinstvo i ne mesa se u to, a nevolja je u tome sto neko ko ne zna ni definiciju istorije, kokosi se i misli da je veliki istoricar( Deretic).

A sto se tice, cinjenica i argumenata rekao sam vec da cu ti napisati citav referat kada mi prodje poslednji ispit 8. jula. Praticu Deretica iz recenice u recenicu i pobicu, naravno pomocu metodologije i argumenata svaku njegovu tvrdnju!
 
Akhenaton je potpuno u pravu!

Ja zaista ne znam kako neko može za ozbiljno da uzima čoveka koji je završio mašinski fakultet i propoveda ovakve stvari diplomiranim istoričarima - istoričarima od zanata, a da pri tom ne poznaju ni jednu istorijsku metodu, analizu i sintezu izvora. To je stvarno smešno. To bi bilo isto da ja kao diplomorani arhitektura odem medju elektrotehničare i počnem da im objašnjavam kako se popravlja televizor, a da pri tome ne znam ni koji su njegovi sastavni delovi.

Primetio sam da taj Jovan I. Deretić ne ume ni članak da napiše kako valja, a ni knjigu (nisam je čitao, ali sam video neke njene delove u nekim novinama). Istoričari, a i svi društvenjaci uče da prilikom pisanja knjige, članka i ostalih radova obavezno u fusnotama navode izvore na koje se pozivaju i to potpuno precizno (Mora da se navede: ime autora, ime knjige, izdavač, godina izdanja, stranica koja o tome govori, pa čak i u kom redu to piše), medjutim to kod njega uopšte nema. On samo navede delo i autora, pa ti trazi ako hoćeš da proveriš. Ali ako si običan laik i ne poznaješ metodologiju može da se desi da ti to promakne, što je zapravo i njegov cilj - jer to verovatno nigde i ne piše nego je protumačeno na jedan nemetodološki način.

I zaista ne znam, kako neki obrazovani ljudi kao sto je izvesni Jarčević, mogu da dozvole da njima manipuliše neko ko ne ume ni fusnotu da navede, a kamo li da se ozbiljno bavi istorijom.

Lepo je biti rodoljub, ali ovakvo rodoljublje je bizerno i može samo da šteti srpskom narodu! Ljudi manite se tih bajki koje propoveda ta srpska autohtona škola, ako se to uopšte može nazvati školom, bolje gledajte kako da opstanemo u budućnosti- mladi neće da se žene i udaju, neki to ne čine jer nemaju uslova za život, a bela kuga sve više uzima maha.

A istoriju ostavite istoričarima, ljudima koji su skolovani da se time bave!
 
Kojot:
profesor Istorije Vizantije na Filozofskom fakultetu u Beogradu i viši naučni saradnik u Vizantološkom institutu SANU


To samo govori na koje je grane pala Srbska nauka!

Slusas li ti sebe???

Po tebi izgleda istorijska nauka treba da spadne na inzenjere masinstva, doktore medicine, cistacice, kucne pomocnice, djubretare, a nikako ne na profesore istorije. Ti definitivno nisi normalan.

Mozda se ti hvatas za to sto je on vizantiolog, pa mislis da nije merodavan da raspravlja o nacionalnoj istoriji, ali zato ne dovodis u pitanje tvrdnje totalnih laika.

Da te malo uputim: pored toga sto je Radic doktorirao na Istoriji Vizantije, on je zavrsio osnovne studije istorije na kojima se uci i opsta i nacionalna istorija i iz svakog predmeta se obradjuje hrpa izvora. To sto njega najvise interesuje istorija Vizantije, ne znaci da on ne poseduje i znanja iz ostalih istorijskih perioda.

Jedino te mozda brine to sto nije jos neko od nasih istoricara istupio protiv njih. Zasto bi se neko raspravljao sa laicima i branio pravu istorijsku nauku i uopste davao im nekakva objasnjenja. Ti ljudi su prvo za psihijatrijski pregled, pa tek onda za razgovor. I uopste ne znam zasto im i Radic posvecuje toliku paznju, kad oni nisu vredni nikakvog komentara.

Evo i sta i sam Radic kaze o tome(deo jednog njegovog texta iz NIN-a):

U vezi s recenim smatram da treba da odgovorim i na prekor koji mi je na stranicama NIN-a uputio upravo dr Jarcevic zato što svojim dolaskom nisam udostojio ucesnike nekakvog naucnog skupa u Nišu koji je raspravljao o kome drugom nego o sirotom Konstantinu VII Porfirogenitu, opsesivnoj temi srpskih pseudoistoricara. Nikakav poziv nisam ni dobio, a za skup sam saznao iz novina. Medutim, i da sam dobio poziv, ne bih otišao jer uporno pokušavam da stvari postavim na svoje mesto. Ovde se ne radi o dve ravnopravne škole koje misle razlicito o nekom naucnom problemu i ko je ce u “suceljavanju” argumenata i “plodonosnoj” diskusiji doci do neke istorijske istine. Pseudoistoricari, odnosno takozvana Srbska autohtonisticka škola kako oni sebe nazivaju, samo umišljaju da su nekakva škola. Za njih, odnosno njihovu “školu”, niko, pogotovo van granica naše zemlje, nije ni cuo. To, naravno, ne znaci da necu iskazati svoje mišljenje kada u rukama budem imao zbornik saopštenja sa tog “naucnog” skupa. Ipak, ne mogu a da ne postavim jedno pitanje: Da li neko od ucesnika famoznog skupa u Nišu uopšte zna grcki na kojem je pisao vizantijski car Konstantin VII Porfirogenit? Ako je odgovor negativan, a bojim se da jeste, o cemu mi uopšte razgovaramo?


A i pored svega protivurecis opet sam sebi! Prvo si rekao da se amaterski bavi Vizantijom, a onda kazes da je:

Kojot:
profesor Istorije Vizantije na Filozofskom fakultetu u Beogradu i viši naučni saradnik u Vizantološkom institutu SANU

Usaglasi se sam sa sobom!!!
 
rivero45:
Akhenaton je potpuno u pravu!

Ja zaista ne znam kako neko može za ozbiljno da uzima čoveka koji je završio mašinski fakultet i propoveda ovakve stvari diplomiranim istoričarima - istoričarima od zanata, a da pri tom ne poznaju ni jednu istorijsku metodu, analizu i sintezu izvora. To je stvarno smešno. To bi bilo isto da ja kao diplomorani arhitektura odem medju elektrotehničare i počnem da im objašnjavam kako se popravlja televizor, a da pri tome ne znam ni koji su njegovi sastavni delovi.

Primetio sam da taj Jovan I. Deretić ne ume ni članak da napiše kako valja, a ni knjigu (nisam je čitao, ali sam video neke njene delove u nekim novinama). Istoričari, a i svi društvenjaci uče da prilikom pisanja knjige, članka i ostalih radova obavezno u fusnotama navode izvore na koje se pozivaju i to potpuno precizno (Mora da se navede: ime autora, ime knjige, izdavač, godina izdanja, stranica koja o tome govori, pa čak i u kom redu to piše), medjutim to kod njega uopšte nema. On samo navede delo i autora, pa ti trazi ako hoćeš da proveriš. Ali ako si običan laik i ne poznaješ metodologiju može da se desi da ti to promakne, što je zapravo i njegov cilj - jer to verovatno nigde i ne piše nego je protumačeno na jedan nemetodološki način.

I zaista ne znam, kako neki obrazovani ljudi kao sto je izvesni Jarčević, mogu da dozvole da njima manipuliše neko ko ne ume ni fusnotu da navede, a kamo li da se ozbiljno bavi istorijom.

Lepo je biti rodoljub, ali ovakvo rodoljublje je bizerno i može samo da šteti srpskom narodu! Ljudi manite se tih bajki koje propoveda ta srpska autohtona škola, ako se to uopšte može nazvati školom, bolje gledajte kako da opstanemo u budućnosti- mladi neće da se žene i udaju, neki to ne čine jer nemaju uslova za život, a bela kuga sve više uzima maha.

A istoriju ostavite istoričarima, ljudima koji su skolovani da se time bave!

KOJOTE, PROCITAJ OVO OBAVEZNO! LEPO COVEK KAZE!

POZDRAV ZA RIVERA45!
 
Prvo,
lik pod pseudonimom rivero45 prvo kaže da nije pročitao niti jednu knjigu profesora Deretića, a zatim komentariše njegove knjige! Samo neznam iz koje ruke i gde je to načuo?
I opet, zašto kritikujete autora??? Kritikujte delo. Samo neznam sa kojim argumentima jel da?
A priča o beloj kugi, pa otvori novu temu..

Dalje, akhenaton,
situacija u obrazovanju i nauci uopšte, je takva-kakva je. Svima nam je to dobro poznato, jel da? Gosn Radivoje je verovatno kao i ostali (SANU) genijalci, platio svoje zvanje. I to u $.. Znaš već cenovnik diploma, 2-3000$, magistrat 5000, dr 10-15..
To što je gosn Radivoj vizantolog nije uopšte bitno u ovoj priči, znam da je morao da podnese pripovedanje iz konvencionalne istorije, pa bilo da se radi i o nacionalnoj..
Svi KONVENCIONAŠI su obični amateri, i to zato što ignorišu ČINJENICE od najvažnijeg značaja.. Oni ne mogu da izađu sa argumentima, pa zato poput gore pomenutog mogu da pljuju i vredjaju, to im preostaje zar ne? Ali oni su ukočeni samim tim što ignorišu fakte koji im se pred nosem nalaze, ako se samo pomaknu-izbošće oči.
I još tračare po kojekakvoj štampi o nekakvom neznanju jezika.. Ma bre..
Stvari će doći na svoje, kad-tad.
 
Upravo kao i ti tvoji pseudoistoricari izvrces reci forumasa sa pseudonimom rivero45 i tumacis ih kako se tebi svidja. Covek jeste rekao da nije citao Deretcevu knjigu, ali je video neke njene delove i clanke i rekao da nisu napisani po pravilima pisanja naucnih radova- a to je ujedno kritikovanje i dela i autora. Ako si zavrsio srednju skolu, a nadam se da jesi, na kraju si verovatno pisao maturski ili diplomski rad- a ti radovi se ne pisu kome kako se svidja vec moraju da imaju odredjenu formu, koja mora da se ispostuje da bi komisija uopste primila rad. To ti je isto kao da hoces da napises MAMA, a neznas kako se bise ni slovo A ni slovo M.


Rivero je inace izneo ovde svoja zapazanja, ono sto moze da primeti svaki obrazovan covek, a nije raspravljao o sadrzaju knjige i dokazivanju istine jer kako sam kaze on je diplomirani arhitekta, a ne istoricar i ne moze on kao takav da soli pamet istoricarima od zanata.


Drugo- nemas nikakve dokaze da je bilo ko iz SANU kupio svoje zvanje i diplomu. Isto tako ja mogu da tvrdim da je Deretic kupio svoju diplomu inzenjera masinstva, a ti dokazi da nije! Kad ti god neko ne odgovara, najlakse je dovesti u sumnju njegovu diplomu. Stvarno glupost. Ako je neko kupio diplomu, znaci da nema dve blage veze i niko ga ne je*be dva posto, a Radic je svetski priznat (vec sam ti navodio kako su njegovo delo ocenili najpoznatiji svetski casopisi). Sto taj tvoj Deretic ne posalje svoju knjigu na ocenu svetskim institutima za istoriju??? Zato sto bi ga ismejavali i proglasili sarlatanom. Ti ces sad reci kako su svi ti svetski istoricari srbomrsci. Ako su zaista Srbi narod najstariji, ne vidim razlog zasto bi se to krilo? I onako smo sad jada i beda i takvo otkrice nam nista ne bi pomoglo jer se od stare slave ne zivi! Ali to naravno nije istina - SRBI NISU NAROD NAJSTARIJI, a ja cu ti to i dokazati, samo se malo strpi.
 
Kojot:
Ne. Nisam ja ništa "izvrtao". Kad kažeš pseudo samo praviš asocijaciju na klasičnu istoriju.
Polako. Sve dolazi na svoje mesto.


Izvrces, izvrces, a koliko sam video u okviru teme o Marickoj bici i vadis moje reci iz konteksta!

P.S.

Evo imas sad fore do petka da izvrces moje reci i vadis iz konteksta moje reci, jer tih nekoliko dana necu imati pristup internetu.
 
AKHENATON:
Kojot:
Ne. Nisam ja ništa "izvrtao". Kad kažeš pseudo samo praviš asocijaciju na klasičnu istoriju.
Polako. Sve dolazi na svoje mesto.

Evo imas sad fore do petka da izvrces moje reci i vadis iz konteksta moje reci, jer tih nekoliko dana necu imati pristup internetu.

Ево, нећу те ни споменути. (...ове нарцисе који мисле да су у центру пажње!)
 
Ziveo KOJOT!!!

Neka AHKENOT procita kjigu:

Milos S. Milojevic - Odlomci istorije Srba i srpsko-jugoslovenskih zemalja u Austriji i Turskoj, 1872, Beograd (2. izdanje Ethos 2004.)

Sve same cinjenice.

NAZALOST dela Milosa Milojevica su sakrivena (preko 17 svesaka i more etnografskih mapa) vec preko 100 god., a ETHOS je nekako dosao do ovog izdanja.

Srbija se PRODALA Austro-Ugarskoj na Berlinskom kongresu. Deo ugovora o nezavisnosti Srbije je bio i pisanje istorije od strane Slavistickog centra Beckog Univerziteta. Glavni djaci - Stojan Novakovic i Stanoje Stanojevic. SVI KOJI SU PISALI DRUGACIJE su proganjani kao Milos Milojevic.
 
AKHENATON:
Kojot:
Čitam razne prozivke na ime cenjenog autora pa bih samo da napomenem da je u pitanju ugledan istoričar.

Za razliku od nekih na koje se pozivaju, koji su obični vizantolozi amateri..

????

Ugledan istoricar???

Ja kao student istorije nikada nisam cuo za njega, a imam spiskove i spiskove literature nasih i stranih znamenitih istoricara po oblastima, a taj tvoj Koncar ga ama bas nigde nema i sumnjam da je uopste neki profesor sa filozofskog fakulteta cuo za njega!

Sad ces kao Deretic verovatno da mi kazes kako su svi ti moji profesori strani placenici i placeni tako da pricaju, pa tog kukavnog Koncara kriju od nas studenata itd.

Prvo sto se uci na faxu jeste istorijska metodologija koja se koristi prilikom tumacenja izvora. To nije nesto sto je izmislio ni Radic ni Koncar, vec nesto sto se primenjuje na svim istorijskim izvorima.

To taj tvoj Koncar nema pojma sta je, kao i Deretic koji izvrce istorijske cinjenice, vadi recenice iz konteksta i tumaci ih na bizeran nacin, a kada naidje na nesto sto osporava njegove teze, onda proglasava taj izvor falsifikatom, a da pri tom nema nikakva znanja iz diplomatike (pomocne ist. nauke koja se bavi roucavanjem i utvrdjivanjem originalnosti povelja)niti iz bilo koje druge pomocne nauke, a one su vrlo vazne i neophodne za proucavanje izvora.

I zaista ne znam zasto se neki doktori knjizevnosti, medicine, elekronike, ekonomije isl. mesaju u struku u kojoj su potpuni laici. A upravo takvi su clanovi tog navodnog drustva za proucavanje najstarije istorije Srba- SERBONE. Ni jedan priznati i poznati istoricar nije clan toga drustva.

To ti je isto kao da sad ja koji sam student istorije uzmem skalpel i pocnem da se derem na sav glas kako hirurzi nemaju veze da operisu slepo crevo, vec sam jedino ja sposoban za to! Proglasili bi me za ludog. Isto ti je sa ovim tvojim sarlatanima.

Pa ako su oni za tebe pravi istorcari, onda sam i ja doktor medicine i molim te ako ti ikad zlu ne trebalo zatreba medicinska pomoc, nemoj da se obracas lekarima, oni na faxu uce lazi, nego se ti obrati meni ja cu da te operisem!


iskuliraj bate, nema svrhe...

e jel si vido za ono... :) onaj "diplomatski pasosh"?

ustvari... sorry shto se ovde javljam, shalji na private.
 
Kojot:
AKHENATON:
A sto se tice, cinjenica i argumenata rekao sam vec da cu ti napisati citav referat kada mi prodje poslednji ispit 8. jula. Praticu Deretica iz recenice u recenicu i pobicu, naravno pomocu metodologije i argumenata svaku njegovu tvrdnju!

Ajde i to da vidim :lol: Ne zaboravi da otvoriš novu temu..

Nego drugari da Vas pitam nesto, kad smo se dotakli teme starosedeoca balkana. Do dushe pitanje je vishe filozofsko, sa kojim se ja borim, te me interesuje vase vidjenje:

Citajuci skoro nesto o podeli Rimskog carstva i pocecima Vizantije naidjoh na zanimljiv podatak, da je u ratovima izmedju Atile i Vizantije balkan bukvalno opustosen. Dakle filozofsko pitanje:
Ima li smisla govoriti o starosedeocima balkana (bilo srbi, albanci, crnogorci ili amebe) ako je bilo istorijskih momenata (vise od jednog) kada na balkanu prakticno nije bilo nikog zivog :)?
 

Back
Top