НОВА ОФАНЗИВА ВАТИКАНА

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Папа Бенедикт 16. (познатији као хитлерјунговац)
поново је јуче позвао православне хришћане
на јединство, рекавши да би УЈЕДИЊЕНА ЦРКВА могла да
помогне свету "пуном скептицизма и
сумње".

Током мисе којој је присуствовала делегација коју је
послао Васељенски Патријарх Вартоломеј
Први,папа је признао кључне разлике у односу на
Православну цркву, али је истакао она
подручја у којима између две хришћанске цркве
постоји слагање.

Папа је навео да је побољшање односа са
православцима и зацељење 1 000 година
старог сукоба са православном црквом
назвао "ФУНДАМЕНТАЛНИМ ПРИОРИТЕТОМ
СВОГ ПОНТИФИКАТА."

Дакле, на делу је нова офанзива Ватикана, она је
наравно ПОЛИТИЧКЕ природе са циљем
стављања "шапе" на Православне хришћане, зато ову
тему и постављам на форуму *политика*.

Шта мислите о намерама Ватикана ???
 
Ujedinjenje Evrope je pokusaj vaskrsa Rimskog carstva. Carstvo bi imalo sediste u Rimu ali bez Carigrada, Vizantije kao simbola podele carstva. Naravno, u Rimu bi bila ustolicena sveta stolica kao i dosad ali nad svim Hriscanima. Kljucne razlike, neslaganja, poboljsanje odnosa, recnik politike. Latinska lukavost ne miruje. Kuca vec na vrata Rusije. Pre slatkorecivosti i ponuda prvo prilazi oruzje, steze se obruc, Litvanija, Estonija. Rusija se razoruzava, Srbija je vec platila cenu projekta. Zaboravlja se jedna stvar: nisu se crkve razisle, nego se Rim odmetnuo od prvobitne crkve. Zato nema reci o ujedinjenju jer se nismo ni razjedinili. Odmetnistvo je povuklo i jeresi a zatim novo odmetnistvo protestanata i nove jeresi. Slali su Rusima i nama bolesti komunizma, rusili nas spletkama. Sada bi da se ujedinimo ali nikako da se oni vrate. Pravoslavlje je jedini cuvar istinske svetinje. Oni ne mogu da prizovu sveti plamen u Jerusalimu, nasi sveci nisu mumificirani, nasa sveta voda se ne kvari. Nasu crkvu je Hristos ustanovio a njihovu prvi papa. Mogu samo da se pokaju. Plan o ujedinjenju ne uliva poverenje.
 
eh, jeretici, tu sad kao djavolski obigravaju oko vas, jedinih istinskih chuvara jedine istinske vere, hocje slatkorechivo da vas namame pod svoje okrilje, al ne dajte se pravoslavna bracjo, nemojte sluchajno da uspostavljate veze sa tim trulim sotoninim slugama :lol:

ajd paranoichari, na lechenje.
 
Keeper:
eh, jeretici, tu sad kao djavolski obigravaju oko vas, jedinih istinskih chuvara jedine istinske vere, hocje slatkorechivo da vas namame pod svoje okrilje, al ne dajte se pravoslavna bracjo, nemojte sluchajno da uspostavljate veze sa tim trulim sotoninim slugama :lol:

ajd paranoichari, na lechenje.

Јеси ли Ти опет "ишао по своје мишљење" у неки
виртуални ЦеЌа, или у Коминтерну ???
 
Keeper:
ajd nadji mi neki CK ili Kominternu pa da odem i da se njima smejem ko vama ovde :lol:
mislim pa-pa-pa-paranoja :mrgreen:

Пардон, превид, ма ниси Ти ишао ни у Це-Ка нити у
Коминтерну - Ти си завршио пос'о код
Кораћа, Кандићке, Ковачевић-Вучо и Бисерко :lol:
а инструкција је инструкција, зар не !!!
 
_guru_:
Al sto se ovaj king pros*ao to ne mogu da opisem. Ako doticni slucajno ne radi za trece oko ili zonu sumraka definitivno bi trebao da potrazi posao tamo.


Ух, ух, хух........... ала си Ти духовит :roll:
Било би Ти боље да мало гледаш у историју
унијаћења, поготово ако си католик!

Чим добијете истину на тањиру, одмах гракћете о
наводним "умишљајима".
Ипак, драго ми је да сте се нашли Кепер, Издајник и Ти.
 
Pa nije Papa nasilno sjedinio Jugoslaviju pod znamenjem petokrake...Toga mi prije smrdi na djelo vaše tatarske sabraće iz 1918. kojimu ste potrovali pošten slavnskozapadni svjet poput češke,poljske,hrvatske i slovenije!

Osvježite malo sjećanje, pa nije povjest počela sa svetim savom i nije cjeli balkan velika srbija !!
 
Posten svet je 1918 trebao po vojnim i ratnim pravilima pobednika pripasti Srbiji kao pobednici i kao napadnutoj suverenoj zemlji od strane postenog sveta. Umesto da budete Srbija sa pravom na eventualnu autonomiju na koju ste navikli pod Austrougarskom vi ste postali konstituivan element Jugoslavije na stetu Srbije koja je izgubila dotadasnji suverenitet i na stetu ogromnog broja hrabrih ratnih invalida koji su ostali da prose na ulicama Beograda dok su u isto vreme Hrvatski i Slovenacki oficiri zauzimali mesta prekaljenim Srpskim oficirima. Eto kako latinska lukavost od pobednika napravi porazenog preko A. Karadjordjevica koji je verovatno bio mason. Posten svet se masio Jugoslavije kad god je padao u krizu. Nije vam za verovati nikada.
 
najveci_izdajnik:
Pa nije Papa nasilno sjedinio Jugoslaviju pod znamenjem petokrake...Toga mi prije smrdi na djelo vaše tatarske sabraće iz 1918. kojimu ste potrovali pošten slavnskozapadni svjet poput češke,poljske,hrvatske i slovenije!

Osvježite malo sjećanje, pa nije povjest počela sa svetim savom i nije cjeli balkan velika srbija !!

Усташа шта је тебе по глави ударило? А Папа ЈЕРЕТИК покушава нешто што никада неће моћи јер ЛАЖ(ЛАТИНИ) И ИСТИНА(ПРАВОСЛАВЉЕ) НИКАДА НЕ МОГУ ЗТАЈЕДНО.Многи латински јеретици су то покушали и БОГ НАС ЈЕ САЧУВАО па ће и сада. Догодине у Цариграду
 
Kao prvo ja sam ateista, a cela moja familija, pa i veliki deo komsiluka se sastoji od pravoslavaca.
Kao drugo odluke o stvaranju Albanije posle prvog balkanskog rata, a zatim i stvaranje Hrvatske i Slovenije 1918., tamo gde su Srbi (sa saveznicim doduse u 1. S.R.) probijali obruce i jurisali bez razmisljanja, odlucivale su velike sile (kako koja, kako kada). Ali te neke velike svetske zavere poput 4. rimskog carstva, sinajskih mudraca i tome slicno su smesne.
 
eremita:
Keeper:
eh, jeretici, tu sad kao djavolski obigravaju oko vas, jedinih istinskih chuvara jedine istinske vere, hocje slatkorechivo da vas namame pod svoje okrilje, al ne dajte se pravoslavna bracjo, nemojte sluchajno da uspostavljate veze sa tim trulim sotoninim slugama :lol:

ajd paranoichari, na lechenje.

Јеси ли Ти опет "ишао по своје мишљење" у неки
виртуални ЦеЌа, или у Коминтерну ???

ti se javljash...
ajoooooooooooooooj

dechko misli svojom glavom

a mozda bi i ti da imash chim
 
_guru_:
Kao prvo ja sam ateista, a cela moja familija, pa i veliki deo komsiluka se sastoji od pravoslavaca.
Kao drugo odluke o stvaranju Albanije posle prvog balkanskog rata, a zatim i stvaranje Hrvatske i Slovenije 1918., tamo gde su Srbi (sa saveznicim doduse u 1. S.R.) probijali obruce i jurisali bez razmisljanja, odlucivale su velike sile (kako koja, kako kada). Ali te neke velike svetske zavere poput 4. rimskog carstva, sinajskih mudraca i tome slicno su smesne.
Kako objasnjavas raseljavanje NATO baza iz zapadne Evrope i njihovo koncentrisanje bas po obodima Ruske federacije? Usitnjavanje drzavica koje se granice sa istom, dovlacenje ratne tehnike koja je sposobna da prodre duboko u teritoriju Rusije ( radare i sl. )? Papsko sirenje ruku "istocnoj braci" nekako ide zajedno sa svom ratnom tehnikom koja se blizi. Tajkuni i mali izdajnici vec su potkopali temelje Srbije i Rusije, trebalo bi samo da dune manji vetar i da sve padne i da napokon postanemo svi srecni, lepi Rim, veci nego ikada. Rim je san od kojeg se ne odustaje.
 
Pre bih rekao da se sve to desava pod uticajem SAD gde katolici inace cine manjinu, prema CIA factbook-u 24%, dok sa druge strane ima oko 52% protestanata koji se prema katolicima odnose isto kao i pravoslavci(inace cisto da neko ne posumnja u podatke CIA, neka pomisli zbog cega bi im palo na pamet da lazu). A to sto se Ameri priblizavaju Rusima pre ima veze sa naftom, prirodnim gasom, atomskim bombama i slicno. Nikako ne mogu da poverujem da danas papa ima toliku moc. Jedino vreme kada ju je imao je bilo vreme Papske drzave. Sada ta funkcija predstavlja senku njene nekadasnje moci.
 

Back
Top