Dal podrzava rezoluciju 1024x768 ?

lepo, CRT monitori obicno na vecim rezolucijama ne dozvoljavaju vece osvezenje, sve zavisi kako koji, pa recimo na 1024x760 imas max 60Hz a na 800x600 85Hz. Opet naglasavam sve zavisi kako koji monitor.
Ali ako se dodje do toga, da biras ili ovo ili ono, uvek bi pre izabrao manju rezoluciju nego manje osvezavanje, rezolucija je samo velicina slike dok osvezavanje utice na vid. TFT monitore ne treba mesati sa crt to da bude jasno, i ako tft-ovi standardno rade na 60Hz.
Tako sam i ja u pocetku na crt-u imao 60Hz nisam ni znao sta je to niti primecivao, dok mi drug nije objasnio i stavio 85Hz, sada posto sam na tft-u vec godinama primecujem 85Hz na crt-u ko od sale, meni to iskreno smeta.

program Everest/Aida ce mu i izbaciti koje rezolucija i osvezavanja podrzavaju monitor i graficka.( display -monitor , display -video modes)

to je koristan savet,hvala
 
ovde se celo vreme priča o monitorui monitorima jedini si tio našai da pominješ laptopove. msm...

Ovde se pominju neke " poznate " robne marke monitora od 14 i 15" iz početka 90-tih kada je tržište bivše juge i Srbije bilo preplavljeno " sve nekim budi bog sa nama markama monitora " i kada je malo ko imao VGA grafički adapter ( uglavnom je bio CGA ) sa nekom pristojnom rezolucijom, a 16bitni kolor se tek pojavio. Jedino su ..prvi laptopovi koji su se pojavili sa LCD monitorima mogli da podržavaju te " visoke rezolucije " na 14 i 15" i da se koriste uz to i naočare :per:

Ja sam tada imao " Philips " 16" monitor koji je podržavao rezolucije i do 1152x864, ali to je bio " Philips " i naravno morao si imati i dobru VGA ili SVGA grafičku karticu da bi koristio te rezolucije.
Mnogi crt monitori iz tog perioda nisu imali odgovarajuću raster mreže ekrana da bi reprodukovali kvalitetno te rezolucije, a ZRAČILI SU DO BOLA :sad2:
 
^
Ne filozofiraj. Sve sto je bilo oko neke srednje, jace srednje ili vise klase je normalno podrzavalo 1024x768 rezoluciju. Od klase je zavisilo samo kako ce to da izgleda na kraju. Ja sam imao, jako dugo, Philipsov 14B, kupljen '96. On je 1024x768 podrzavao i sa vise od 60Hz, ako se dobro secam, a na nizim rezolucijama je imao osvezavanje i do 80 (ili mozda cak 85Hz). Bilo je moguce i nasilno ga poterati na vecoj rezoluciji, 1152x864 ili mozda cak i 1280x1024, nisam skroz siguran. Istina, ta Philipsova B serija iz tog vremena je bila jaca klasa i iznad nje je bila samo A i A Brilliance serija, koje su u domenu profesionalnih grafickih monitora i kostale su jezivo.

@tema
Ako ti je to treperenje isto i na 50 i na 60 Hz, moze biti i da je monitor prosto malo "popustio", da ne kazem crkava i ne moze vise da tera 1024x768 stabilno.
 
Imam neki monitor, zanima me dal je moguce namestiti na njemu rezoluciju 1024x768? ne treba mi veca od te rezolucije.

Monitor AXIOM 14"

Pogledajte prilog 287960

Pogledajte prilog 287961

Pogledajte prilog 287962


Ako neko moze da mi pomogne nekako? maximum koji sam dosad mogao da podesim je 1023x625, preko toga treperi skroz slika... i maximum je 60hz koliko sam video.. nema ono 70,75,80 itd...

Treba mi 1024x768 pomozite :sad2:

Na 14 inčnom monitoru na rezoluciji 1024x768 objekti i tekst bi bili presitni za komforan rad.
Kupi 17 inčni za tu rezoluciju, crt monitore možeš da nađeš za 10 evra.
 
ako das 10 evra XD ono, daj brate neki dinar ... Nema veze ako je premalo, bolje i to nego nista.. vidjao sam neki koriste i 10 inch monitore, ono kao fiskalne kase u prodavnici..

Ne vidim svrhu 1024x768 na 14 inča monitoru formata slike 4x3.
Očigledno ni proizvođač nije vidio.
A da bih tio dao neki dinar, morao bi da zaslužiš, odradiš ili da mi budeš ženin brat.
 
Jesi li probao da updejtujes drajvere za graficku? Koji je model u pitanju? Vecim delom rezolucija zavisi od graficke. Resetuj OSD podesavanja na monitoru. Imao sam davno 14" monitor koliko se secam rezolucija je bila na 1024x768 nije pravio nikakav problem.
 
Poslednja izmena:

Back
Top