SITONIJA -- GRCKA

iva, slike su super i odražavaju svu lepotu sitonije
ali dokazivati nekome da je sitonija lepa...šta reći
od volosa pa na sever nema ništa lepše

Nisi otkrio Pilion ;)
Moram reci da sam nakon godina provedenih na ostrvima bila jako skepticna povratku na Halkidiki i unapred smatrala taj odmor propalim ali je bilo malo vremena i krenulo se na bum . Tesko je sebe pripremiti na neke lepote pogotovo kad mi je, tada proslogodisnja destinacija, bila zaista vise nego zanimljiva .
Tim pre sam bila odusevljena svime sto sam videla na Sitoniji jer joj je mogla sama za sebe parirati .
Mici nista se ne mora nositi , na svakoj malo vecoj plazi uvek postoji nesto sto mozes uzeti da ne ostanes ni zedan ni gladan .
Zao mi je sto nemam vremena trenutno da propratim i tekstovima ... tako da slobodno , ko prepoznaje , doda i svoje utiske
 
ivab10
Tu, na tom potezu od Nikite do Marmarasa je i plaža Metamorfozis, ili je ona nešto ispred Nikite, ne mogu da se setim. I ona je odlična, kao i sve plaže na Sitoniji.

Ja ću ove godine u Lutraku kod Korinta, prvi put idem tako južno i baš me zanima kakvi će biti utisci u poređenja sa severnom Grčkom.
 
ivab10
Tu, na tom potezu od Nikite do Marmarasa je i plaža Metamorfozis, ili je ona nešto ispred Nikite, ne mogu da se setim. I ona je odlična, kao i sve plaže na Sitoniji.

Mislis na ovu ?

img74803.jpg


- - - - - - - - - -

img74813.jpg
 
E sad deo oko Porto Karasa
utisak .... deo razocarenje , deo odusevljenje ... otprilike za svakog po nesto iz razlicitih uglova gledano

img74163.jpg


U daljini kompleks hotela kakve ja ne volim ... ali ima dosta turista koji vole takav vid odmora

img74173.JPG
 
I zato cu ga trenutno glatko zaobici .
Porto karas nije samo taj kompleks vec celo podrucje uz obalu delimicno ogradjeno pa treba naci male puteljke koje koriste vatrogasci i doci do najlepsih uvala ... gde jednostavno mozete imati sopstvenu plazu

img7420on.jpg
 
Sarti je jedno preslatko mesto koje ima otprilike sve sto treba jednom turisti za odmor i na dobroj je lokaciji ..... ali :mrgreen:
opet je moj licni komentar i ukus :prstic:
Prvi put sam bila tamo davno kad je tek pocela jedna agencija da ga radi i zaista je bilo dobro
zadnji put , u obilasku Sitonije i prelasku na istocni deo , setila sam se da bi bio dobar izbor za bazu ... medjutim
vec prvih pola sata obilaska postalo mi je jasno da je za moj ukus postao pravo vasariste sa gomilom decijih klackalica , tezgi, guzva da ne mozes da prodjes , srpski na sve strane , ... jednom recju okupirali smo ga . Ako cu se sudarati u junu na setalistu ... to nije moj izbor.
Pritom vetar duva bezgranicno ... drzati suncobran na plazi bi bio uzaludan pokusaj ... a ja bas nebi htela da se vratim sa mora kao isusena smokva .
Medjutim , za pohvaliti je ... jer sam gledala i ulazila u apartmane.... da zaista ima jako dobro opremljenih , onda za 30 evra
 
E sad da je netačno ne bih se složio. Sve je stvar ukusa. Nego ne vidim šta si to predložio kao lepše i bolje, a da se radi o severnoj Grčkoj obali.

iva, slike su super i odražavaju svu lepotu sitonije
ali dokazivati nekome da je sitonija lepa...šta reći
od volosa pa na sever nema ništa lepše

Ne želim da se prepucavam, ali pošto forsirate moram da odgovorim. Jedno je reći da je nešto lepo, a drugo da je jedno od najlepših.
Od "Volosa pa na sever" nije baš precizna formulacija, ako misliš samo na Egejsko more tu i nema neke konkurencije? Leptokarija, Olimpik, Paralija nisu mesta koja odišu lepotom, to je najmanje lep deo Grčke. Tasos ne mogu da poredim jer ga još nisam posetio, ali ni on ne slovi za ne znam koliko lep. Halkidiki ima još prvi prst - Kasandru i to je to. Ako računamo i Jonski deo gledajući mapu severnije imaš Krf koji je mnogo lepši od Sitonije, to može da ti potvrdi svako ko je posetio obe lokacije.

Inače, "od Volosa pa na sever" je izuzetno mali deo Grčke obale, kao ja kad bi rekao da je Bujanovac prelepo mesto jer od Vranja pa jug nema lepšeg mesta u Srbiji i da je zato jedno od najlepših u Evropi?!?
 
Ne želim da se prepucavam, ali pošto forsirate moram da odgovorim. Jedno je reći da je nešto lepo, a drugo da je jedno od najlepših.
Od "Volosa pa na sever" nije baš precizna formulacija, ako misliš samo na Egejsko more tu i nema neke konkurencije? Leptokarija, Olimpik, Paralija nisu mesta koja odišu lepotom, to je najmanje lep deo Grčke. Tasos ne mogu da poredim jer ga još nisam posetio, ali ni on ne slovi za ne znam koliko lep. Halkidiki ima još prvi prst - Kasandru i to je to. Ako računamo i Jonski deo gledajući mapu severnije imaš Krf koji je mnogo lepši od Sitonije, to može da ti potvrdi svako ko je posetio obe lokacije.

Inače, "od Volosa pa na sever" je izuzetno mali deo Grčke obale, kao ja kad bi rekao da je Bujanovac prelepo mesto jer od Vranja pa jug nema lepšeg mesta u Srbiji i da je zato jedno od najlepših u Evropi?!?

Nema nikakvog prepucavanja, samo korektna konverzacija i razmena informacija. To je jedan od načina da se dođe do kvalitetnih saveta.

Dakle, poređenje Vranje-Bujanovac i Grčka severno od Volosa (Jonska i Egejska) nije baš adekvatno jer grčka obala severno od Volosa je bar trećina ukupne grčke obale. Ranije u postovima sam rekao da Krf ne može da se poredi sa Sitonijom zbog toga što su obe obale lepe na svoj način i veoma se razlikuju.

Dakle još uvek čekam na predlog šta je to lepše od Sitonije u severnom delu Grčke, naravno Krf se ne računa.
 
Ok, za mene je to premali i "najmanje lep" deo Grčke, ali je Sitonija verovatno najlepša u tom regionu što se prirode tiče. Za kvalitetan odmor je ipak većini potrebno više od lepe prirode, a to je jedino što se tamo može dobiti.

Što se tiče poređenja na nivou Evrope, o tome ni ne treba diskutovati, postoji veliki broj mnogo lepših (a pogotovo zanimljivijih) mesta.

Nemam nikakvu zlu nameru što ovako kritikujem Sitoniju, ali ja sam jedan od onih koji su otišli i dobili mnogo manje od onoga što su im izreklamirali ljubitelji Sitonije. Samo insistiram na realnosti da bi nekog drugog poštedeo razočarenja.
 
Poslednja izmena:
Nemam nikakvu zlu nameru što ovako kritikujem Sitoniju, ali ja sam jedan od onih koji su otišli i dobili mnogo manje od onoga što su im izreklamirali ljubitelji Sitonije. Samo insistiram na realnosti da bi nekog drugog poštedeo razočarenja.

Naravno da je moguce da ne nosis dobre utiske ... meni se desilo slicno sa Tasosom , gde bi me ljubitelji verovatno pojeli kad bi rekla da je za mene sasvim prosecno ostrvo ... al dopustam da ga ipak nisam obisla kako treba ... i da je vise bilo do mene i dozivljaja ... mada je u globalu bilo sasvim ok ali daleko od onoliko bozanstvenih prica.
Moze li se znati u kom mestu , delu si bio ?
 

Back
Top