ASTO jedinice u krvi

lucci

Obećava
Poruka
68
Ovako ,ako sam ja dobro zapamtila moj decko ima povisene asto jedinice u krvi ..tacnije njemu jako poplave ruke ponekad i kad je toplo a kad je hladno obavezno ...koje poremecaje one nose sa sobom i dal je izlecivo ...jel opasno i sta se koristi za to (lekovi ili neki narodski prirodni lek )
Hvala
 
ako se ja dobro secam ASTO je koliciina antitela na Streptokoke,normalna vrenost je do 330.Ako ima vise onda znaci da postoji negde neko zariste sa Streptokokom.
To sto mu pomodre ruke na hladnoci moze da bude za nekog normalno a ponekad moze da bude bolest koja se zove Raynaud sindrom.Treba da se javi zbog toga reumatologu.
Dr,ako nije tacno ispravi,mrzi me da gledam po knjigama.

Poz.
 
ASTO su antitela kojima se dokazuje streptokok i pozitivan je nakon 4,5 nedelja nekad i vise od infekcije grla a radi se najcesce u cilju dokazivanja reumatske groznice ,naravno ako postoji sumnja na to ili na akutni postreptokokni glomerulonefritis.
To sto njemu modre prsti to moze biti Raynaud fenomen ili bolest ali to nema veze sa ovim ASTO jedinicama.
 
Pre pet godina radila sam u industriji mesa,u klanici kao hemicar pri veterinarskoj inspekciji.
Nakon nekog vremena poceli su bolovi u grudima tipa peckanja,krvarenje iz nosa i ruke su pocele da mi trnu.Nakon pregleda kod kardiologa i analize krvi utvrdjen mi je koksaki virus (nesecam se da li IGG ili IGM) i povisene asto jedinice preko 250.
Dobila sam lekove i uspela sve to smanjiti na normalan nivo...doduse nisam radila analize tri godine.
Moje pitanje je-da li je istina da se asto moze vratiti?I sta to uopste znaci?
Inace,kardiolg mi je rekao da mi jedan zalistak uopste nefunkcionise,a drugi da propada i da pijem koenzin Q10.Ti lekovi su meni jako skupi pa sam ih pila samo u pocetku :(
Ponekad osetim gusenje i peckanje u grudima...a dr. kaze da tu ima dosta udela i psiha.Preporucio mi je da odem kod psihijatra na razgovor...Nisam bila na kontroli dve godine.
Zanima me sta vi imate da kazete o svemu ovome. :hvala:
 
Pre pet godina radila sam u industriji mesa,u klanici kao hemicar pri veterinarskoj inspekciji.
Nakon nekog vremena poceli su bolovi u grudima tipa peckanja,krvarenje iz nosa i ruke su pocele da mi trnu.Nakon pregleda kod kardiologa i analize krvi utvrdjen mi je koksaki virus (nesecam se da li IGG ili IGM) i povisene asto jedinice preko 250.
Dobila sam lekove i uspela sve to smanjiti na normalan nivo...doduse nisam radila analize tri godine.
Moje pitanje je-da li je istina da se asto moze vratiti?I sta to uopste znaci?
Inace,kardiolg mi je rekao da mi jedan zalistak uopste nefunkcionise,a drugi da propada i da pijem koenzin Q10.Ti lekovi su meni jako skupi pa sam ih pila samo u pocetku :(
Ponekad osetim gusenje i peckanje u grudima...a dr. kaze da tu ima dosta udela i psiha.Preporucio mi je da odem kod psihijatra na razgovor...Nisam bila na kontroli dve godine.Zanima me sta vi imate da kazete o svemu ovome. :hvala:

Da odete na kontrolu i da se javite psihijatru kako Vam je kardiolog savetovao.
 
Ovo je virtuelni prostor ljudi.
Ne vidim vas, nisam vas pregledala a treba da vam iz rukava izbacim da li je gusenje pishicke prirode ,ili kardioloske...na osnovu posta od par recenica...

Stvarno se trudim da vas razumem ali nekada mi to uz svu dobru volju to ne polazi za rukom.
 
dr:
Ovo je virtuelni prostor ljudi.
Ne vidim vas, nisam vas pregledala a treba da vam iz rukava izbacim da li je gusenje pishicke prirode ,ili kardioloske...na osnovu posta od par recenica...

Stvarno se trudim da vas razumem ali nekada mi to uz svu dobru volju to ne polazi za rukom.

Hvala vam na iskrenim recima i pomoci :hvala: :D
Mene je samo interesovalo sta taj asto znaci (lajicki) i da li je tacno da se on nemoze izleciti,kako sam cula od drugih ljudi da se vraca.
 
Poslednja izmena:

Back
Top