Muzika za dušu

gost 287528

Elita
Poruka
20.348
Neptun je planeta koja simbolično opisuje muziku. Ipak, Neptun nije lična planeta, on npr. opisuje i filmsku umetnost (slika).
Od ličnih planeta Venera je ta koja pokazuje ukus. A kako je Venera egzaltirana u znaku Riba (Neptun) govori o muzičkom ukusu i muzičkom stilu koji se natusu dopada. Vezana uz npr. znak Vodolije govori o elektronskoj muzici, uz Mesec i znak Raka o narodnoj, a uz Mars o rok muzici (tj. tvrđem zvuku). Dakle, njen položaj u znaku i aspekti u prvom redu opisuju vrstu muzike koju osoba preferira jer joj se sviđa, prija joj, voli je...Sve što volimo je takođe i iz serije 5 ( Vladar, znak, planete, aspekti pete kuće...) a posmatramo i znak Vage, Bika.
Ipak, kako je Mesec simbol ljudske prijemčljivosti i uopšteno ,,duševnosti" a znamo da muzika dira dušu- Mesec pokazuje koliko je osoba otvorena i koliko je suptilna njena duša prema muzici.
U slučajevima neaspektovane Venere, muzički ukus može naći sopstveni ,,provodnik" i iznaći načina da se izrazi, a to je najprirodnije kroz kuću i vladara kuće u kojoj se nalazi.
Postoje neke astrološke podele, koje ne idu u tančine,o vrstama muzike, recimo: narodna muzika-Mesec ( uz šta bih ja pridodala da ne mora biti narodno, uopšte ritmična muzika, mogu biti primese etno muzike ili naprosto muzika koja je nežna, npr. tipa uspavanke, pesme koje podsećaju na detinjstvo,muzika koja na neki način puca na emocije-naravno u zavisnosti od aspekata Meseca u natalu).
Mars simboliše tvrđi zvuk kao što je rok ( dodala bih recimo i rep (hip-hop) je spoj Marsa i Merkura. Ima tu prgavu, iskrenu, direktnu verbalnu energiju...a često i psuju.)
Uran je planeta inovacija, pa u zavisnosti (kao i sve prethodne planete, od aspekata) može govoriti o elektronskoj muzici, ali i o turbo-folku-kao jednoj kič pojavi, koja je kod nas napravila bum, tako da vidimo kako Uran ne mora obavezno pozitivan bunt i nadahnuće da donese :lol: ( dobro je odradio sa Saturnom (crnci) i Marsom( crnci koji su fizikalisali) i tako buntovno stvorio iz patnje džez.
Venera simboliše harmoničnu muziku generalno, neki od instrumenta koje predstavlja su gitara ( Venera& Neptun), harfa ( Venera, Strelac, Neptun), harmonika (Venera & Merkur) etc...
Jupiter asocira na religioznu muziku, naravno koja vrsta te muzike-pokazuju dalji aspekti & kombinacije.
Dakle, da rezimiramo: o nečijem muzičkom ukusu, natalnu pesmu nam peva Venera, Neptun, Mesec, znak Bika, Vage, serija 5.
P.S. na temu sam bila inspirisana zahvaljujući razgovoru u Astro kafeu ;)
Slobodno dodajte šta mislite da sam izostavila, ili me demantujte, ako imate neko drugačije poimanje.
:orkestar::ljub:
 
Npr:
Eric Dolphy
veliki trigon Sunce, Uran, Mesec.
Slabo Venere a slabo i Neptuna. Zato svuda Uran, često s Mesecom i puno Saturna ( crnci su Saturn) i Marsa (disciplina, snaga, fizički rad-crnci kao narod i džez koji je potekao od robova).
Očigledno da Uran ima veze s inovacijom, nadahnućem, ali i sa buntom-jer crni narod se pobunio nad robovlasničkim sistemom.
 
Pre svega, super tema Egonice.

Ja sam po muzičkom pitanju takav švrća da kad sam krenula da ' hvatam' aspekte, uopšte ne zaključujem ništa i zaključujem sve :lol:
Ranije sam naginjala metal, industrial zvuku ( a to beše baš ono što bi rekli teen faza..kao da moj asc škorpije popušta stisak kako sam starija) a već par godina me drži indie nostalgija, s jedne strane volim melanholični indie, folk zvuk a s druge strane ' ginem' na surf rock svirkama.
E sad moja Ve je u raku, ali škorpionsko 8 polje, pa je još u opoziciji sa Marsom ( Jarac) ali je vladar 5 polja ( Ovan) ..Uvek sam volela da spajam stilove ( punk sa ciganskom muzikom, metal sa klasičnom) ali recimo ne volim preterano eksperimente sa zvukom , ne volim preterivanja , ne volim duge komplikovane solaže( neptun je kao i mars u jarcu a Venera iako u trigonu, ograničena Saturnom iz 1 polja). No baš sam smaračica, volim kad je jednostavno i harmonično , kad zvuk i glas imaju toplinu :lol:
A opet...
 
Venera je u blizancu, volim vestacki zvuk tj sintisajzer, bogate pop pesme , tekstove od tekstopisaca rakova bukvalno citam svaku svoju misao
crkvena muz mi izvlaci suze iz ociu, i volim toseta, koga ne znam u sta svrstati , to je sve
 
Venera u lavu pa konjukcija sa Marsom.
ja volim tvrdi zvuk?
Pa može asocirati na neki popularni (Lav) rok (Mars), a može biti i neka romantična varijanta muzike jer imaju aspekt sa Neptunom u Strelcu ( strana recimo...moguće i instrumentalna) To može biti jedna od varijanti...
A uglavnom niko ne sluša isključivo jednu vrstu muzike. Onda možemo da pogledamo dispozitora tvoje Venere, što je Sunce u Devici konjunkcija Merkur- pa možemo zaključiti da u nekim raspoloženjima daješ prioritet tekstovima, jer Merkur su i reči...Itd...da sada ne analiziram sve.
I da ne zaborim, naravno da su i loši aspekti-aspekti, neko ide kroz kvadrate,neko kroz trigone, a uglavnom idemo kroz jedno i drugo.
 
Poslednja izmena:
Mocartov Mars i Uran su se ukačili oko mojih ličnih planeta, tako da mi je jasno zašto imam periode od kada znam za sebe- da pojačam njegovu muziku, isključivo kada sam sama.
Njegov Neptun npr dobar je sa mojim Mo.
Nisam ranije gledala njegov čart, ali eto imam ga u bazi podataka, pa me zagolicalo da pogledam.
 
Neptun je planeta koja simbolično opisuje muziku. Ipak, Neptun nije lična planeta, on npr. opisuje i filmsku umetnost (slika).

Mars simboliše tvrđi zvuk kao što je rok ( dodala bih recimo i rep (hip-hop) je spoj Marsa i Merkura. Ima tu prgavu, iskrenu, direktnu verbalnu :

Rock(stijena,kamen) and Roll(okret) simbolizira astroloski mjesavinu SAturna(tvrdo) i Urana(excentricno),posto je pojava Rocka na svjetskoj sceni,predstavljala i jedan revolucionarni muzcki umjetnicki zaokret,preko kojeg je omladina prvi put u istoriji covjecanstva stavljenja u srce zbivanja, sto se ogleda i kroz nacin oblacenja,pa su klasicna odijela ,sesiri, pantalone na peglu :D,zamijenjene "opustenijim" i slobodoumnijim odjevnim predmetima,farmerkama,isaranim majicama ,tetovazamaitd(James Dean,Vodolija,sa dominatnim Jarcem u Karti),da ne govorim o osnivacu Rock and Rolla Elvisu,koji je zapravo ujedinio zvuk crnackog Bluesa(odrastao sa Crncima) i bjelackog Countrya(ipak je bjelac :D),i tako je nastao Rock.

Sto se tice Neptuna(kreativnost,potreba za tim umjetnickim izrazajem),moj se nalazi u 12 kuci (ne moze mu bolje biti :D) u Strijelcu,i jako volim ono sto na muzickoj sceni rade Lavovi :D

 
Poslednja izmena:
Neptun je planeta koja simbolično opisuje muziku. Ipak, Neptun nije lična planeta, on npr. opisuje i filmsku umetnost (slika).
Od ličnih planeta Venera je ta koja pokazuje ukus. A kako je Venera egzaltirana u znaku Riba (Neptun) govori o muzičkom ukusu i muzičkom stilu koji se natusu dopada. Vezana uz npr. znak Vodolije govori o elektronskoj muzici, uz Mesec i znak Raka o narodnoj, a uz Mars o rok muzici (tj. tvrđem zvuku). Dakle, njen položaj u znaku i aspekti u prvom redu opisuju vrstu muzike koju osoba preferira jer joj se sviđa, prija joj, voli je...Sve što volimo je takođe i iz serije 5 ( Vladar, znak, planete, aspekti pete kuće...) a posmatramo i znak Vage, Bika.
Ipak, kako je Mesec simbol ljudske prijemčljivosti i uopšteno ,,duševnosti" a znamo da muzika dira dušu- Mesec pokazuje koliko je osoba otvorena i koliko je suptilna njena duša prema muzici.
U slučajevima neaspektovane Venere, muzički ukus može naći sopstveni ,,provodnik" i iznaći načina da se izrazi, a to je najprirodnije kroz kuću i vladara kuće u kojoj se nalazi.
Postoje neke astrološke podele, koje ne idu u tančine,o vrstama muzike, recimo: narodna muzika-Mesec ( uz šta bih ja pridodala da ne mora biti narodno, uopšte ritmična muzika, mogu biti primese etno muzike ili naprosto muzika koja je nežna, npr. tipa uspavanke, pesme koje podsećaju na detinjstvo,muzika koja na neki način puca na emocije-naravno u zavisnosti od aspekata Meseca u natalu).
Mars simboliše tvrđi zvuk kao što je rok ( dodala bih recimo i rep (hip-hop) je spoj Marsa i Merkura. Ima tu prgavu, iskrenu, direktnu verbalnu energiju...a često i psuju.)
Uran je planeta inovacija, pa u zavisnosti (kao i sve prethodne planete, od aspekata) može govoriti o elektronskoj muzici, ali i o turbo-folku-kao jednoj kič pojavi, koja je kod nas napravila bum, tako da vidimo kako Uran ne mora obavezno pozitivan bunt i nadahnuće da donese :lol: ( dobro je odradio sa Saturnom (crnci) i Marsom( crnci koji su fizikalisali) i tako buntovno stvorio iz patnje džez.
Venera simboliše harmoničnu muziku generalno, neki od instrumenta koje predstavlja su gitara ( Venera& Neptun), harfa ( Venera, Strelac, Neptun), harmonika (Venera & Merkur) etc...
Jupiter asocira na religioznu muziku, naravno koja vrsta te muzike-pokazuju dalji aspekti & kombinacije.
Dakle, da rezimiramo: o nečijem muzičkom ukusu, natalnu pesmu nam peva Venera, Neptun, Mesec, znak Bika, Vage, serija 5.
P.S. na temu sam bila inspirisana zahvaljujući razgovoru u Astro kafeu ;)
Slobodno dodajte šta mislite da sam izostavila, ili me demantujte, ako imate neko drugačije poimanje.
:orkestar::ljub:

Odlična tema. Treba imati u obziru da je pozicija Jupitera presudna za doživljaj televizijskog programa, odnosno celoukupne ''entertainment'' svrhe, a ono što je lepo i estetsko u muzici dolazi preko Venere. Ipak, zavisi od države do države. USA je imala tu sreću da sa svojim podznakom u Strelcu proširi uticaj.
Doduše, postoji dva horoskopa USA, jedan je podznak u Blizancima, a drugi u Strelcu (dele se na West side i East Side).
Muzičari moraju imati naglašen podznak Strelca, Riba, a pevači moraju imati naglašen znak Bika, Veneru ili pak drugu kuću koja vlada Grlom. Najbolje je kada se Venera nađe u Biku u 5 kući (scena) zato što to daje fantastične vokalne sposobnosti. Venera može biti na Ascedentu, ali da dolazi iz 12 kuće, dok Jupiter može biti na stepenu BIka ili u samoj Drugoj kući, takođe.
U svakom slučaju 12 kuća mora biti naglašena, dok Jupiter nije isključivo duhovna muzika već generalni doživljaj umetnosti, ali i kulturnih dobara Zemlje u određenom znaku (Jupiter u Ovnu, Nemačka, Japan, V. Britanija), (Jupiter u Biku, Finska, Egipat), (Jupiter u Škorpiji, Norveška) itd... To se vidi i po automobilima koji izlaze iz određene zemlje, primera radi :
Nemačka i Japan naširoko poznati po automobilima, dok prednjači Italija Blizanac sa tradicijom najbržih automobila. Srbija poznata po Jugiću, socijalni automobil za male pare.

Slično se dešava i s muzikom ili stvarima koje se gledaju preko televizije, odnosno doživljavaju kao kulturna ostavština. Primetio sam da mladi koji imaju izražen Mars u Ovnu vole da slušaju Techno, dok su Bikovi sa Marsom u Biku više okrenuti ka Rave i Psihodeliji (što me je začudilo malo, ali ok).
 

Back
Top