Prva beogradska gimnazija ( I beogradska gimnazija)

Lepo :D Reći ću ti, pitaj šta te zanima :D

Ono što sam 99% siguran je da ćeš krenuti poslepodne u školu :P
Hahaha, najverovatnije krecemo prepodne (barem tako pise na sajtu):).Zanima me da li je skola stvarno toliko teska kao sto se prica, naravno pod uslovom da se redovno uci, takodje me zanima da li su odeljenja podeljena po jezicima (npr. da celo jedno odeljenje uci ruski a drugo nemacki).Da li postoji neka velika razlika izmedju crvene i plave smene i koji su profesori veoma zahtevni (ili su svi takvi :confused:)?
 
Hahaha, najverovatnije krecemo prepodne (barem tako pise na sajtu):).Zanima me da li je skola stvarno toliko teska kao sto se prica, naravno pod uslovom da se redovno uci, takodje me zanima da li su odeljenja podeljena po jezicima (npr. da celo jedno odeljenje uci ruski a drugo nemacki).Da li postoji neka velika razlika izmedju crvene i plave smene i koji su profesori veoma zahtevni (ili su svi takvi :confused:)?
Evo da i ja nesto napisem, nadam se da ce biti od pomoci.:D
Prvo da rascistimo za smenu. Vidim da si upisao prirodni smer, sto znaci da ces biti u crvenoj smeni posto su od prosle godine prirodni skroz prebacili u crvenu. Crvena smena uvek krece posle podne prve nedelje. U svakom slucaju, krajem avgusta ce okaciti u holu spisak ucenika po odeljenjima, pa mozes tad da vidis koje si odeljenje i da pitas u skoli da li kreces pre ili posle podne ako se nesto zbunis.
Sto se tice "tezine" skole, znam da je Prva poznata kao prilicno teska skola, ali nije to bas toliko kao sto se prica. Ako iole redovno ucis, mozes prilicno fino da prodjes, sve zavisi na koji prosek ciljas, ali nista nije nedostizno. I sam ces vrlo brzo shvatiti kojim predmetima treba vise, a kojima manje da se posvetis. Moram samo da dodam da smo i ja i TheOnlyLuka u plavoj smeni (ja na prirodnom, on na drustvenom), pa mozda i ne znamo dobro koliko je tesko u crvenoj.
Za odeljenja i jezike zavisi, neka odeljenja cela uce jedan jezik, a neka su podeljena (npr jedan deo uci nemacki, a drugi ruski). Oni se trude da naprave sto vise odeljenja koja cela uce jedan jezik, ali u nekim moraju da pomesaju zbog broja ucenika.
Plava i crvena smena se razlikuju i crvena jeste teza, ali nije to toliiika razlika. Crvena je teza vec samim tim sto su sva odeljenja prirodna, a u plavoj drustvena i informaticka (kod nas starijih i dalje ima prirodnjaka u plavoj :andjeo:). Neki profesori predaju u obe smene, jedino je veca sansa da u crvenoj dobijes nekog nezgodnog...:(
Nisu svi profesori veoma zahtevni, ima i dosta opustenih. U svakom slucaju, iz fizike, hemije i pogotovo matematike su skoro svi u crvenoj dosta zahtevni, onda ima neka prezahtevna engleskinja, jedna informaticarka koju svi mrze i profesorka fizickog(!!!) koja je mnogo zahtevna... Koji drugi strani jezik ucis? Najbolje bi bilo da sacekas da vidis ko ti predaje pa da nas onda ovde konkretno pitas. Ipak, ako te zanima unapred po imenu ko je nezgodan i neki detaljniji opis doticnih, rado cu ti napisati.:D

Uf al' sam se raspisao, nadam se da te nisam udavio i da ce ti pomoci. Pitaj slobodno sta god te jos zanima! :lol:
 
  • Podržavam
Reactions: ils
Kad sam video JJovan555 jasno mi je bilo ko piše. Kladim se da si goreo da napišeš nešto..
Haj pošto imam više informacija od Jovana, mogu pošteno da te preplašim :cool:

Profesori koji su sad ostavili starešinstva u crvenoj smeni su Branko Simić, Violeta Lujić, Zorana Kaličanin i Ružica Bogdanović.
Branko predaje fizičko i kažu da je okej. Nikad mi nije predavao pa ne mogu da kažem.
Violeta predaje fiziku. Kažu da je zahtevna. Strah i trepet je škole xD Iskren da budem, ne znam ni kako izgleda.
Zorana predaje biologiju. Na pogled iz daljine izgleda opušteno i zanimljivo. Verujem da voli to što predaje, a i da je učenici takođe vole.
Ružica predaje matematiku. Od svih profesora matematike u crvenoj smeni, ona mi izgleda najopuštenije.

Sad od predmetnih profesora. Engleski će ti 100% predavati Marina Jovičić Samardžija. Drugarica mi je rekla da slabo rade i da se kod nje skoro ništa ne nauči posebno. Ali to je, iskren da budem, bolje od Nine Fanke koja je dobila prvake plave smene. Srpski ti je lutrija. Mogu da ti dođu: Dragana, Milica, Biljana ili neko drugi. Čini mi se da Milica uzima i starešinstvo, ne znam u kojoj smeni, al pričalo se. Što se tiče drugog stranog jezika, ne znam šta učiš pa ću ti napisati za sve jezike.
Nemački jezik predaje Dragica Gračanin - opuštena žena, lagano je dobiti ocenu na usmenom. Samo treba da se potrudiš da kažeš nešto smisleno i da možeš da kratko porazgovaraš na temu lekcije koju te pita. Postoji i Darko, ali sam načuo da će on da napusti školu tako da će verovatno primiti novog profesora.
Ruski jezik predaje Slatka. Iz iskustva mog odeljenja - to ti je samo čas građanskog. Doslovno ništa ne rade. Dobro, ne baš ništa, ali je nezgodno naučiti šta kod nje.
Francuski jezik je u našoj školi u najlošijoj poziciji. Marina Čarapić predaje, kao i još 2 žene. Marina je, po mom mišljenju zlo. Nikako joj se ne treba zamerati (ja čak izbegavam i da je gledam jer mi je iritantna. Ako joj nešto ispade, neće svoju suknju da ufleka da uzme nego će lepo da ti kaže kako nisi džentlmen, da bi te nagovorila da joj pripomogneš).
Hemiju ti možda bude predavala Slobodanka Prijić - zahtevna profesorka, zna Jovan... Ali on se cepa na časovima, tako da šta znam :P Za onog ko uči, ništa nije teško.
Muzičko će ti predavati Snežana Filipović. Topla preporuka je da se upišeš na hor i da zaobiđeš sve njene testove i grupne filmove koje traži. Ja nešto ne volim previše, ali mi ni ne predaje (ali me gnjavi..).
Likovno predaje Marina Čudov. Predobra žena. Zna puno toga. Slušaj na časovima, zaista ima dosta zanimljivog da kaže.
Informatika je isto lutrija. U prvoj godini se delite u dve grupe gde vam dva različita profesora predaju. Prvake redovno uzima Begovićka. Niko je ne voli.

Ovo je što mi je sad palo na pamet. Ako nešto ima što sam izostavio, samo kaži :)

(jovan, do not steal my job!)
 
  • Podržavam
Reactions: ils
Pa pazi, ni meni to ne ide. Zavisi zaista od toga ko ti predaje. Tipa moja drugarica kod moje profesorke konstantno zabada 3, šta god da napiše. Ja variram između 3 i 5, a nikako 4 da zabodem. Videćeš svakako. Valjda ću saznati profesore pre prvog septembra pa ti budem zapisao sve. Koji drugi strani jezik učiš?
Ja sam sad upisala prvu godinu, prirodni smer. Posto nisam iz Beograda nisam bila u prilici da odem do skole i vidim koje sam odeljenje. Pa me interesuje da li svi prirodnjaci (crvena smena) krecu popodne. Takodje ukoliko neko ima slike spiskova ucenika po odeljenjima bila bih jako zahvalna kada bi mi poslali. I da, cula sam da ima ta neka druga profesorka fizickog koja je zahtevna pa me zanima da li ce ona predavati prvacima ili ce svima taj Branko? Hvaka unapred 😄
 
Ja sam sad upisala prvu godinu, prirodni smer. Posto nisam iz Beograda nisam bila u prilici da odem do skole i vidim koje sam odeljenje. Pa me interesuje da li svi prirodnjaci (crvena smena) krecu popodne. Takodje ukoliko neko ima slike spiskova ucenika po odeljenjima bila bih jako zahvalna kada bi mi poslali. I da, cula sam da ima ta neka druga profesorka fizickog koja je zahtevna pa me zanima da li ce ona predavati prvacima ili ce svima taj Branko? Hvaka unapred 😄
Svi prvaci prirodnjaci krecu popodne posto ste crvena smena.
Sto se tice fizickog, sve prvake prirodnjake je uzeo Branko, tako da budite bez brige, nemate Daru (bar za sad). :D
Ako slucajno ne dodjes do spiskova, mozes da pozoves skolu (sekretarijat) pa njih da pitas, trebalo bi da mogu da ti kazu koje si odeljenje.
Neka ti je sa srecom u Prvoj! :D
 
Jel imas mozda spiskove ucenika po odeljenjima?????
Imam spiskove za samo cetiri odeljenja, pogledaj da li si na nekom od njih...
I.
IMG_20190826_120714-min.jpg
IMG_20190826_120719-min.jpg
 
Zdravo, danas sam dobila spisak nastavnika i zamolila bih da ih neko ukratko opise. To su Begovic Olivera(informatika), Grabundzija Nevenka(geografija), Prorok Milica(srpski jezik), Miroslav Gligorov(matematika), Cvetkovic Vera(latinski jezik), Lujic Violeta(fizika), Kilibarda Tanja(biologija), Dimitrijev Suzana(istorija), Jovičić Samardžić Marina(engleski jezik), Cudov Marina(likovno), Simić Branko(fizicko-razredni), Prijic Miljavec Slobodanka(hemija), Jovancic Svetozar(građansko), Gracanin Dragica(nemački jezik), Filipovic Snezana(muzičko). Hvala unapred na odgovoru😀.
 
Zdravo, danas sam dobila spisak nastavnika i zamolila bih da ih neko ukratko opise. To su Begovic Olivera(informatika), Grabundzija Nevenka(geografija), Prorok Milica(srpski jezik), Miroslav Gligorov(matematika), Cvetkovic Vera(latinski jezik), Lujic Violeta(fizika), Kilibarda Tanja(biologija), Dimitrijev Suzana(istorija), Jovičić Samardžić Marina(engleski jezik), Cudov Marina(likovno), Simić Branko(fizicko-razredni), Prijic Miljavec Slobodanka(hemija), Jovancic Svetozar(građansko), Gracanin Dragica(nemački jezik), Filipovic Snezana(muzičko). Hvala unapred na odgovoru😀.
Neki od ovih profesora mi nikad nisu predavali, ali o njima cu napisati bar ono sto sam cuo.
E pa ovako...
Olivera Begovic, prilicno omrazena profesorka, nikad nisam nista pozitivno o njoj cuo...:( Koliko sam shvatio, lose predaje, a strogo ocenjuje, mada ima i petica, nemoj odmah da ocajavas.
Nevenka Grabundzija, to ti je boginja od zene. Predavanja su ok, mozda malo dosadnjikava dok se ne naviknete, ali gradivo cesto prilicno skrati i ne trazi bezvezne i glupe detalje. Neces morati mnogo da bubas, ali zato obrati paznju na kartu, to voli da pita i dosta ceni snalazenje na karti, sto je super ako mene pitas. Desi se ponekad da ubode neko malo teze pitanje (zasto ovo, zasto ono...) da vidi koliko vam je jasno to sto pricate, ali normalno ocenjuje, neces imati problem s tim. Ima neki specifican duh zbog kog cete se smejati, a tek njeno legendarno "A?". Nazalost, sledece godine bi trebalo da ide u penziju.:cry: Sva sreca pa je izgurala moju generaciju do kraja.:maramica:
Milica Prorok, nemam pojma kakva je, znam neke kojima je nesto kratko predavala, nisu se zalili.
Miroslav Gligorov, ni o njemu ne znam nista, on je ove godine dosao u skolu.
Vera Cvetkovic, ok zena. Pokusaj da ucis redovno (bar u pocetku) i da se javljas na casovima kad obnavljate, tako ces ostaviti dobar utisak. Nece ti biti tesko, samo slusaj njena uputstva i savete i bice super. Sve testove najavljuje na vreme, tako da cak i ako nekad ne ucis redovno, samo se seti da pred test stignes to da naucis.
Violeta Lujic, ona je poznata kao jedna od najtezih profesorki. Cuo sam da ne zna bas da predaje (mada fiziku retko ko dobro predaje u skoli) i da se ne vezbaju zadaci na casu, a daje ih na testovima, sto znaci da ih sama spremas. Na forumu sam procitao da pridaje dosta znacaja laboratorijskim vezbama, tako da se potrudi da izvestaje o tim vezbama uradis na vreme i kako treba.
Tanja Kilibarda, moja razredna hehe :D. Ona je isto dobra, ne kazem to samo zato sto mi je razredna. Glumice vam malo strogocu u pocetku, ali nije uopste stroga. To ti je jedna uzasno izgubljena zena. Predaje brze nego sto bi trebalo, nekad je konfuzna, malo cete morati da se uhodate, u sustini ne moras nesto posebno da zapisujes, ali bih ti ipak preporucio da zapises sto vise uspes zato sto vam skrati i sazvace gradivo, pa je onda zgodno uciti iz tih belezaka. Ipak, mora da se koristi i udzbenik. U prvoj godini daje samo testove (bar je tako bilo). Testovi su ok tezine, pristojno ocenjuje, nekad malo nejasno formulise pitanje, ali snaci ces se vec. Ako nekad ne dodjes na test, onda te pita usmeno, a to je lakse od testa.
Suzana Dimitrijevic, e pazi, ona je bila bas nekako grozna u prvoj godini, ali posle se promenila i ispala korektna i lagana. Sad ti pricam kako je bilo u prvoj godini. Na casu se pravi sva fina, lepo prica, zapisuje na tabli teze, smeska se, sve je divno. A kad krene da pita... Trazi da se zna SVE iz knjige do poslednjeg slova (to nam je ona licno rekla), mora da se buba i da joj se izvergla sve onako kako pise u knjizi, a ako ne spomenes neki detaljcic koji je njoj vazan, postavi ti potpitanje. Pritom, pita i zanimljivosti, a posebnu paznju obrati na one koje se nalaze na kraju knjige ako koristite fresku, tamo za svaku lekciju ima jos nesto u nekom zelenom delu. Ocene voli da daje iz delova pa da sabira, a pritom je izmislila da sa 4 i 5 ne mozes da dobijes 5, nego mora da te dopita malo:roll:. Ako ne znas par nekih sitnih detaljcica, lako moze da ti da 5-, a takodje je smislila da 5- i 5- nisu 5, nego te opet malo dopita... Testovi su isto bili uzasni, sve detalje moras da znas, nekad bas da prepisanu recenicu da dopunis, pa nepoznate reci. Nama je jos u prvoj godini natovarila i lektiru... Jedino sto je tad bilo ok kod nje je to sto pita iskljucivo iz knjige lekcije koje kaze, tako da nema onoga "rekla sam na casu". Ne znam sta joj se posle desilo, ali onda je postala mnogo opustenija. Nadam se da ce kod vas biti ok i sad.
Marina Jovicic Samardzija, kazu da je bas blaga i da nije uopste zahtevna, ocena ti nece biti problem. Samo nemoj da zaboravis engleski...:hahaha:
Marina Cudov, shvata odnos ucenika prema likovnom, ne davi, svi imaju 5. Inace ima dosta toga zanimljivog da kaze na casu, tako da je vredi slusati ako te interesuje umetnost.
Branko Simic, valjda je ok, niko se nije nesto specijalno zalio. Svakako mnogo bolje od Dare.
Slobodanka Prijic Miljavec, jos jedna legenda skole :D. Ona je prava gospodja i profesorka starog kova. Inace je se vecina ucenika plasi, a plus je hemija generalno omrazen predmet tako da... Ipak, moram da priznam da ima neki zastrasujuc pogled hahahaha, a takodje ima i jak autoritet. Odlicno predaje, slusaj na casu i probaj da zapises sve sto govori. Moram da kazem da stvarno jeste stroga, mora redovno i temeljno da se uci, ali ocene su prilicno realne. Testovi nisu preterano teski, daje i teoriju i zadatke. Zavodova zbirka za prvi i drugi razred (autor Lija Stefan) je odlicna, odatle vezbaj zadatke, to ce vam i ona reci. U sustini vise pridaje znacaja teoriji i usmenom odgovaranju posto smatra da tako bolje vidi koliko ko razume gradivo. Bice casova na kojima cete vezbati za testove, ali to ti zapravo dodje kao neko ispitivanje posto ona tad gleda koliko je ko ucio. Poenta je da je kod nje stvarno najvazniji utisak koji stekne o tebi, tako da redovno uci i ponekad obnavljaj gradivo od ranije. Ona tokom predavanja postavlja dosta pitanja kako bi vas ukljucila, tad se javljaj pogotovo ako znas odgovor da primeti da ucis, a takodje se nekad javi i kad nisi sigurna, da primeti da se trudis. Inace, za nju vazi isto sto i za Grabundziju, blizi joj se penzija, ne znam koliko ce jos raditi.
Svetozar Jovancic, nista ne znam o njemu, ali to je gradjansko.
Dragica Gracanin, to bolje da ti napise TheOnlyLuka, on uci nemacki i kaze da je ona opustena, mada neki su se i malo zalili.
Snezana Filipovic, pokusava da bude zanimljiva djacima, ponekad i uspe. Najbolja varijanta je da ides na hor, onda automatski imas 5. A ako ne ides na hor, moraces jednom u polugodistu da prezivis "ispitivanje", pita jedno pitanje i da 1 ili 5, to joj je neka fora da nas uplasi i onda svi stvarno lepo nauce to malo sto treba i svi dobiju petice. U drugom polugodistu cete praviti u grupicama nesto originalno o nekoj temi, obicno svi odrade filmic, poenta je da bude kreativno i zanimljivo, ona hoce da se smeje malo s vama na tim casovima. Sve u svemu, ok je.
Evo ovo nije bas bilo ukratko hahahaha. Srecno i tebi u skoli!
 
Uh.. Pa Dragica. Mnogo toga to njeno ime govori. Generalno kod nje nemački nije težak. Meni je sve što ona radi iskreno gubljenje vremena jer nemački može da se predaje na inovativnije načine :histericna:Odgovaranja su joj prelaka. Uglavnom se odgovara na temu u lekciji. Malo popričate i upiše ti 5. Pismeni zadaci i kontrolni zaista nisu teški i ume često da daje iste primere sa časa.
Dragana je carica. Dosta zna, drži debatni klub. Interesantna je dok priča. Verujem da su testovi i pismeni teški kod nje :P
Ružica se izdaleka čini oke. Nema nekih priča da je preteška ili prelaka. Moraćeš sam da saznaš.

Što se tiče Snežane, najlakše je otarasiti je se upisivanjem na hor :) Na sve to imate opravdane časove kad su nastupi
 
nosim 58 poena od maksimalnih 60, shto mislim da je dosta dobro
elem prijemni sam spremila dosta dobro ali se plashim matematike.. inace probni iz matematike sam dosta loshije uradila nego sto sam ochekivala..
uglavnom prva gimnazija mi je jako zanimljiva, i visoko se kotira na mojoj listi zelja, pa ako biste mogli da napishete vasha iskustva :* hvalaaa
 
Kako si prijemni uradila??
nosim 58 poena od maksimalnih 60, shto mislim da je dosta dobro
elem prijemni sam spremila dosta dobro ali se plashim matematike.. inace probni iz matematike sam dosta loshije uradila nego sto sam ochekivala..
uglavnom prva gimnazija mi je jako zanimljiva, i visoko se kotira na mojoj listi zelja, pa ako biste mogli da napishete vasha iskustva :* hvalaaa
 

Back
Top