Kako ući u BIOS?

U BIOS ulaziš pritiskanjem tastera Delete ili ESCape.
Zavisi koji je tip biosa. Taster pritiskas prilikom podizanja racunara (znači čim ga upališ pritiskaš taster), pre učitavanja operativnog sistema.
 
Hvala svima na odgovorima.Ušao sam u BIOS i video samo gornju temperaturu procesora pri kojoj se računar isključuje,ali ne i trenutne temperature procesora i matične ploče.Šta bi trebalo da uradim da i te podatke vidim,ukoliko je to uopšte moguće?Znači,ne uz pomoć nekih drugih programa kao što su Asus Probe ili neki drugi,nego iz BIOSA. OS je Windows XP Profesional.Hvala i pozdrav.
 
Pa temperaturu ploce mozes da vidis samo ako bios koj imas prikazuje a ako ne onda nista koristi neki program za to koj radi iz Windowsa.
POZDRAV.
I ako slucajno pomeris u BIOSU obavezno pre izlaska ucitaj DEFAULT vrednosti.
 
Каспер:
Sve mi se čini da ti ove što pokušavaju da ti pomognu malo z****? :roll:

Pa očigledno da ti se čini,jer neznam na osnovu čega si inače mogao da izvučeš tako pogrešan zaključak!?
Bar desetak puta sam u zadnjih godinu dana pročitao na forumu da ljudi očitavaju temperaturu procesora i matične u BIOS-u,pa sam zbog toga i postavio pitanje kako to rade.A to što dati odgovori nisu primenjivi,uz svu zahvalnost na trudu ljudima koji su ih dali,nisam ja kriv.Ja samo želim da,pa i uz pomoć ovog dragog mi foruma,naučim korisne stvari koje neznam.A možda ti Kaspere znaš pravi odgovor?Možda znaš odgovore i na druga,teža pitanja,pa ti onda ovakvo,"lagano" pitanje liči na z.....e?Evo,ako znaš,a ti pomozi.
 
Hvala svima na pokušaju da mi pomognete,zaista ste cool,pogotovo Kuli.Konačno sam pronašao ono što me je interesovalo,naravno u BIOS-u,čačkajući.Thanks again. Izvinjavam se ukoliko sam nekoga od vas iritirao mojim,početničkim neznanjem i pitanjima,ali smatram da se ovako,direktnim kontaktom sa ljudima koji imaju znanje,najlakše uči,čak bolje i od dobrih udžbenika.Sve vas pozdravljam,i naravno,eto zašto volim ovaj forum i zbog čega je on,najiskrenije to kažem,prvo mesto na netu gde svakodnevno više puta dolazim.
 
goran78:
Каспер:
Sve mi se čini da ti ove što pokušavaju da ti pomognu malo z****? :roll:

Pa očigledno da ti se čini,jer neznam na osnovu čega si inače mogao da izvučeš tako pogrešan zaključak!?
Bar desetak puta sam u zadnjih godinu dana pročitao na forumu da ljudi očitavaju temperaturu procesora i matične u BIOS-u,pa sam zbog toga i postavio pitanje kako to rade.A to što dati odgovori nisu primenjivi,uz svu zahvalnost na trudu ljudima koji su ih dali,nisam ja kriv.Ja samo želim da,pa i uz pomoć ovog dragog mi foruma,naučim korisne stvari koje neznam.A možda ti Kaspere znaš pravi odgovor?Možda znaš odgovore i na druga,teža pitanja,pa ti onda ovakvo,"lagano" pitanje liči na z.....e?Evo,ako znaš,a ti pomozi.
zadnjih godinu dana si u forumu(citiram tvoje reci),a nisi nasao nikoga da ti odgovori na pitanje.Slusaj ja te ne razumem sta ti hoces u stvari??Malo pojasni ......
 
dvr liberty::
[/quote]
zadnjih godinu dana si u forumu(citiram tvoje reci),a nisi nasao nikoga da ti odgovori na pitanje.Slusaj ja te ne razumem sta ti hoces u stvari??Malo pojasni ......[/quote]

Ako si pročitao moj gornji odgovor,verovatno si ukapirao da sam problem rešio,tako da nemam nameru da pojašnjavam nešto što je rešeno,završeno.Svakako ti hvala na,pretpostavljam,dobroj nameri da pomogneš,ali biće,siguran sam obzirom na moje tanko znanje,još prilike za to.Pozdrav.
 

Back
Top