homofobija

Patak šta ti ovo gore dođe?
...sad si obezvredio rad mnogih ljudi ovim...pa recimo i moj...
kao naučnici lažu? to je poenta tvog posta jel?




Raindog,
ljude ne treba uznemiravati i pustiti da uživaju u blaženstvu svog neznanja...fino ušušani u svoje predrasude...
 
LePiaf:
Da, meni je jako vazno da sebe vidim kao tolerantnu osobu, zato sto mi je stalo da sebe vidim kao BOLJU osobu. Onaj ko ne vidi dalje od svog dupeta i SVOJE koristi ("bas me briga sto su navijachi isprebijali gay paradu... ja nisam gay") u najboljem slucaju ce ostati mediokritet, a u najgorem- djubre od choveka.

Meni je jako drago kad sretnem idealiste koji iskreno veruju u snage dobra, pravdu itd. ali nekako mi se ne čini da si ti među njima. Ti pričaš o drugima koji gledaju svoje dupe, a pitam se čije ti dupe gledaš kad kažeš da ti je stalo do toga da vidiš sebe kao dobru osobu. Daleko si ti još od dobrote, vežbaj još malo. Kad ti bude stalo do toga da činiš dobro drugima, a ne da sebe vidiš kao dobru osobu, onda se javi da diskutujemo o tome. Do tada, razmisli malo šta je dobro i ko ima prava da sudi o tome uopšte.

Obožavam te što se deklarišu kao borci za bolje sutra, protiv predrasuda i za toleranciju, a u suštini samo jure neke lične ambicije, promovišu svoju politiku, proganjaju neistomišljenike, isto kao što to rade "netolerantni". Tolerancija ne da je utopija, nego je izmišljotina, bar ova o kojoj pričamo na ovoj temi i suštinski je takođe vrsta predrasude, jer na isti način odbacuje i satanizuje različitost. Kada kažete da je svako ko otvoreno ispoljava netrpeljivost prema pederima u stvari latentni homoseksualac to vam je predrasuda čista kao suza, potpuno istog ranga kao što je i ta njegova. Ali, naravno, vi to tako ne vidite, jer vi ste na strani dobra, a on zla. :roll:

Da bi se takve stvari regulisale, (trebalo bi da) postoje zakoni. Sve drugo su samo subjektivna naklapanja. Pošto svaka budala može da sudi šta je dobro, a šta zlo, po svom ličnom nahođenju, tolerancija ostaje samo priča za malu decu. Lako je tolerisati ono što ti se sviđa ili te ne ugrožava, a još lakše šikanirati neistomišljenika, a svoje postupke opravdati njegovom netolerantnošću. Zgodna stvarčica!
 
raindog:
gde to sutra mozhesh da odesh sa SCG pasoshem ?
u tunis ,tursku, bugarsku, egipat, na kubu , ili mozda u irak kao bratsku zemlju ?

ili mozda kao pravi patriota imash neko drugo drzhavljanstvo s kojim bez tri tone papira, 1-4 meseca chekanja i jedno dva dana guranja po redovima ispred ambasada po suncu, kishi ,snegu, mozhes bez problema da napustish svoj ljubljeni kavez ?

Naravno da nemam 2 drzavljanstva, a i ne vidim kako se to kosi sa patriotizmom.

'SUTRA' mogu da pokrenem postupak da odem za australiju! Nije tako lose, zar ne.

Daleko od toga da je jednostavno, ali imam rodbine koja ce da garantuje za mene, a time je resen najveci problem :wink:
 
Tuzni_patak:
Raindog, ne shvatam kako želiš da tretiraš isto javno i privatno ponašanje.
Javno i privatno ponašanje je uveo sam čovek da bi omogućio veću slobodu samom sebi....

:shock: izvini patak, ali jel "ja tebi razbijem glavu na sred ulice zato sto se ti kod kuce ponashash u skladu sa sopstvenim stavovima" po tebi spada u oblik JAVNOG ili PRIVATNOG ponashanja :?:

ili se ta tvoja sloboda koju spominjesh odnosi samo na heteroseksualno opredeljene ljude :?:


Tuzni_patak:
ja lično imam razloga da utilitaristički i društveno gledano ZABRANIM HOMO I BI.

Zašto? Zato što povećani troškovi za lečenje takvih osoba su sami po sebi razlog za ukidanje takvog ponašanja.

Koliko osoba zna da NE SME posle analnog seksa imati vaginalni?
Koliko osoba zna da je strašno važno ne zbog plača ili javnog mnjenja ili subjektivnog osećanja paženja, da dete mora da se presvuće onog trenutka kad se ukakilo...
Koliko osoba zna da se buljašenjem mnogostruko povećavaju šuljevi...
Koliko osoba zna koliko je povećanje posesivnosti kod ženskih homoseksualaca....i to se odražava i na decu....
:shock:

od svih ljudi koji su ovde postovali ti si poslednja osoba za koju sam mogla pomisliti da je u stanju ovako neshto da napishe i da ostane zhiv :lol:

znachi vaginalni sex posle analnog kod homoseksualnih parova :lol: :lol: :lol:

ili ja tu neshto nisam dobro shvatila vezu izmedju onih zdravstvenih troshkova i dole navedenih stvari :lol:
 
storm cloud:
Meni je jako drago kad sretnem idealiste koji iskreno veruju u snage dobra, pravdu itd. ali nekako mi se ne čini da si ti među njima. Ti pričaš o drugima koji gledaju svoje dupe, a pitam se čije ti dupe gledaš kad kažeš da ti je stalo do toga da vidiš sebe kao dobru osobu. Daleko si ti još od dobrote, vežbaj još malo. Kad ti bude stalo do toga da činiš dobro drugima, a ne da sebe vidiš kao dobru osobu, onda se javi da diskutujemo o tome. Do tada, razmisli malo šta je dobro i ko ima prava da sudi o tome uopšte.

Obožavam te što se deklarišu kao borci za bolje sutra, protiv predrasuda i za toleranciju, a u suštini samo jure neke lične ambicije, promovišu svoju politiku, proganjaju neistomišljenike, isto kao što to rade "netolerantni". Tolerancija ne da je utopija, nego je izmišljotina, bar ova o kojoj pričamo na ovoj temi i suštinski je takođe vrsta predrasude, jer na isti način odbacuje i satanizuje različitost. Kada kažete da je svako ko otvoreno ispoljava netrpeljivost prema pederima u stvari latentni homoseksualac to vam je predrasuda čista kao suza, potpuno istog ranga kao što je i ta njegova. Ali, naravno, vi to tako ne vidite, jer vi ste na strani dobra, a on zla. :roll:

Da bi se takve stvari regulisale, (trebalo bi da) postoje zakoni. Sve drugo su samo subjektivna naklapanja. Pošto svaka budala može da sudi šta je dobro, a šta zlo, po svom ličnom nahođenju, tolerancija ostaje samo priča za malu decu. Lako je tolerisati ono što ti se sviđa ili te ne ugrožava, a još lakše šikanirati neistomišljenika, a svoje postupke opravdati njegovom netolerantnošću. Zgodna stvarčica!
Kada sam rekao da zelim sebe da vidim kao bolju osobu nisam mislio na to da cheznem za nekakvim magichnim naocharima kroz koje cu sebi izgledati kao moralni gigant...

Nije SVAKO ko otvoreno ispoljava netrpeljivost prema homoseksualcima latentni homoseksualac, ali jedan znatan broj jeste. I to nije predrasuda vec nesto sto je psihologija dokazala.

Potpuno relativizovati pojmove dobra i zla nas ne vodi nikud. Tachnije vodi nas do toga da se "tolerancija" degenerishe u "bash me briga".
Jednostavno ne mozes da izjednachis one koji svojim zivotnim stilom ne ugrozavaju nikog i zele da kao takvi budu prihvaceni i one koji zele da ih proglase mentalno bolesnima, pa da ih lece ili barem ucutkaju...

Tachno je da svaka budala moze da procenjuje takve stvari za sebe. Zato je potrebna edukacija (vs. predrasuda) da bi budala bilo manje.

A kad vec toliko drzis do zakona nasuprot "subjektivnim naklapanjima", eto ti stav Svetske Zdravstvene Organizacije po pitanju homoseksualnosti.
 
storm cloud:
Obožavam te što se deklarišu kao borci za bolje sutra, protiv predrasuda i za toleranciju, a u suštini samo jure neke lične ambicije, promovišu svoju politiku, proganjaju neistomišljenike, isto kao što to rade "netolerantni". Tolerancija ne da je utopija, nego je izmišljotina, bar ova o kojoj pričamo na ovoj temi i suštinski je takođe vrsta predrasude, jer na isti način odbacuje i satanizuje različitost.

Lako je tolerisati ono što ti se sviđa ili te ne ugrožava, a još lakše šikanirati neistomišljenika, a svoje postupke opravdati njegovom netolerantnošću. Zgodna stvarčica!

ne znam koliko je to jasno ljudima koji postuju ovde , ali ovde je rech o toleranciji i chak opshte prihvacenoj pojavi fizichlkog nasilja nad neistomishljenicima .

ako ti smatrash da je revolt protiv toga shikaniranje onog koji podrzhava nasilje, onda zaista ne znam shta da ti kazhem :shock:
 
raindog:
ne znam koliko je to jasno ljudima koji postuju ovde , ali ovde je rech o toleranciji i chak opshte prihvacenoj pojavi fizichlkog nasilja nad neistomishljenicima .

ako ti smatrash da je revolt protiv toga shikaniranje onog koji podrzhava nasilje, onda zaista ne znam shta da ti kazhem :shock:

O toleranciji sam rekla šta sam imala (ukratko - da je vrlo relativna kategorija i besmislen pojam), a što se fizičkog nasilja tiče, jasno sam napisala da takve stvari treba da budu sankcionisane primenom zakona, ne znam kako to nisi pročitala.
 
U sirokom znacenju reci, tolerancija je iskazana volja da se bez protesta prihvati postojanje i praksa drugih u pitanjima rase, etniciteta, religije, jezika, kulture, obicaja i ponasanja. U uzem znacenju reci, tolerancija je aktivan, otvoren i pozitivan odnos prema oblicima, vrednostima, verovanjima i delovanju drugih, koji karakterise duhovna sirina i razumevanje raznovrsnosti ljudskog zivota i kulture. U tom smislu, tolerancija se priblizava pojmu interkulturalnosti i njegovom bitnom sadrzaju izrazenom u saradnji i medjusobnom prozimanju kultura.
 
Ej nego kad smo kod pedera...

Gledao sam sad na ovom koncertu Pink Floyd, ala dobro sviraju, preterano, ...

Pa me interesuje, dal' neko zna da li su oni ******?


Onaj pevac-gitarista mi bas lici na homica, ne mogu da se otmem utisku. Uglavnom ih sve vise provalim, jednostavno neko 6. culo mi kaze kad je neko p... pa me bas interesuje da li sam se ovde prevario. Ali dobro ovo nije iskustvo uzivo, ovo je samo utisak.

Ali sto je bio jedan lik, na proslom exitu, kad sam radio kao sanker, ma garantovano je bio gey! Tako mi dodje i kaze onako 'smekerski': 'ferari (iamo sam taj duks),... gde si sta ima?' Ali po pogledu sam ga provalio, kako me je gledao. FUJ! FUJ!

Nemam onog smaljija koji povraca inace bih ga ubacio!
 
raindog:
U sirokom znacenju reci, tolerancija je iskazana volja da se bez protesta prihvati postojanje i praksa drugih u pitanjima rase, etniciteta, religije, jezika, kulture, obicaja i ponasanja. U uzem znacenju reci, tolerancija je aktivan, otvoren i pozitivan odnos prema oblicima, vrednostima, verovanjima i delovanju drugih, koji karakterise duhovna sirina i razumevanje raznovrsnosti ljudskog zivota i kulture. U tom smislu, tolerancija se priblizava pojmu interkulturalnosti i njegovom bitnom sadrzaju izrazenom u saradnji i medjusobnom prozimanju kultura.

E lepo, a sad neka mi neko kaže da poznaje bar jednu (po ovoj definiciji) tolerantnu osobu.
 
gigule:
Patak šta ti ovo gore dođe?
...sad si obezvredio rad mnogih ljudi ovim...pa recimo i moj...
kao naučnici lažu? to je poenta tvog posta jel?




Raindog,
ljude ne treba uznemiravati i pustiti da uživaju u blaženstvu svog neznanja...fino ušušani u svoje predrasude...

Meso je štetno , meso je korisno ....

Samo kažem da se iza rezultata moderne nauke često krije ambicija laboratorijskih pacova za priznanjem...
Tako su moguće i manipulacije....
Ne verujte u sve naučno šta pročitate...
 
raindog:
Tuzni_patak:
Raindog, ne shvatam kako želiš da tretiraš isto javno i privatno ponašanje.
Javno i privatno ponašanje je uveo sam čovek da bi omogućio veću slobodu samom sebi....

:shock: izvini patak, ali jel "ja tebi razbijem glavu na sred ulice zato sto se ti kod kuce ponashash u skladu sa sopstvenim stavovima" po tebi spada u oblik JAVNOG ili PRIVATNOG ponashanja :?:

ili se ta tvoja sloboda koju spominjesh odnosi samo na heteroseksualno opredeljene ljude :?:


Tuzni_patak:
ja lično imam razloga da utilitaristički i društveno gledano ZABRANIM HOMO I BI.

Zašto? Zato što povećani troškovi za lečenje takvih osoba su sami po sebi razlog za ukidanje takvog ponašanja.

Koliko osoba zna da NE SME posle analnog seksa imati vaginalni?
Koliko osoba zna da je strašno važno ne zbog plača ili javnog mnjenja ili subjektivnog osećanja paženja, da dete mora da se presvuće onog trenutka kad se ukakilo...
Koliko osoba zna da se buljašenjem mnogostruko povećavaju šuljevi...
Koliko osoba zna koliko je povećanje posesivnosti kod ženskih homoseksualaca....i to se odražava i na decu....
:shock:

od svih ljudi koji su ovde postovali ti si poslednja osoba za koju sam mogla pomisliti da je u stanju ovako neshto da napishe i da ostane zhiv :lol:

znachi vaginalni sex posle analnog kod homoseksualnih parova :lol: :lol: :lol:

ili ja tu neshto nisam dobro shvatila vezu izmedju onih zdravstvenih troshkova i dole navedenih stvari :lol:

Ovaj post je primer kad se osoba izgubi , pa se vadi na sve moguće načine...
Kao nije razumela šta znači javno prikazivanje svoje seksualnosti , a šta mirno javno šetanje neke osobe.
Kad je bio paralelni miting , i kad su pijani Vrščani bili iskorišćeni za pucnjavu u studentsku povorku, bio sam tamo . I moj predlog je bio potpuno isti. Spustite transparente i Beograd je otvoren grad. Pristalice SPS nisu mogle da dodju do terazija jer su izmedju njih i terazija bile opozicione snage besne zbog "mrtvog" studenta. Javno ispoljavanje pripadnosti je bilo opasnost za život ovih dobrih ljudi (podelili su im rakiju u autobusu pa su neki bili dobrano pijani). I video sam suze u njihovim očima dok sam pričao sa njima , sramota ih je bilo što ne mogu da se slobodno kreću , kao da su krivci, a bili su to obični seljaci i radnici , blage naravi.
Onog trenutka kad su spustili transparente , niko ih više nije dirao , niko pretio , niko nasrtao.
To je razlika izmedju javnog i privatnog iznošenja i ponašanja...

A drugo selektivno nerazumevanje je iščudjavanje kako je to moguć vaginalni seks kod homoseksualaca. A uz malo šire zenice , bi videla da piše BI, a BI osobe vrlo često se tamane u buljakušu.
Za eheriju koli znam da su mi dokrori pričali da se vrlo često prenosi / zaražava homoseksualnim činom kod žena. Bilo mi je čudno , ali je objašnjenje iz prakse da tu jezici putuju vrlo brzo i po svim destinacijama, što opet nije bilo objašnjenje. Prstići se takodje interesuju za sve oznojene i ovlažene predele , e tu već ima razloga.Praksa stoji , a šta je stvarno razlog to neznam...

Dobro što me nije optužila da sam podrazumevao da se dete posle kake i pranja dobro homoseksualno obljubi.....
 
storm cloud:
raindog:
U sirokom znacenju reci, tolerancija je iskazana volja da se bez protesta prihvati postojanje i praksa drugih u pitanjima rase, etniciteta, religije, jezika, kulture, obicaja i ponasanja. U uzem znacenju reci, tolerancija je aktivan, otvoren i pozitivan odnos prema oblicima, vrednostima, verovanjima i delovanju drugih, koji karakterise duhovna sirina i razumevanje raznovrsnosti ljudskog zivota i kulture. U tom smislu, tolerancija se priblizava pojmu interkulturalnosti i njegovom bitnom sadrzaju izrazenom u saradnji i medjusobnom prozimanju kultura.

E lepo, a sad neka mi neko kaže da poznaje bar jednu (po ovoj definiciji) tolerantnu osobu.


da li si ikad presla granicu SCG? ali da nije Grcka, Turska i Madjarska...
da li si ikad bila u Evropi?
da jesi, shvatila bi da tolerancija nije izmisljen pojam vec preko potreban....da nije tolerancije, pola planete bi se istrebilo....
to je nesto sto ljudi u SCG ne mogu da shvate jer kod nas nema u toj meri ni crnaca ni japanaca....hocu reci, nismo prinudjeni da koegzistiramo sa drugim rasama pa ne shvatamo da je drustvo bez tolerancije nemoguce...
kad se nadjes u nekom velikom evropskom gradu poput Londona, gde ima svih rasa, seksualnih opredeljenja, misljenja i religija gde bi opet tvoja nacija, religija i kultura bila samo jedna od mnogih, naucila bi sta je tolerancija momentalno....
dakle, tolerancija je nacin da svi mi delimo ovu planetu....to nije utopija vec vrlo praktican nacin da svako ima prava na svoju individualnost ali da ne ugrozava nekog drugog ili drustvo u celini....
 
raindog:
ako se navedu relevantna imena svetske psihologije,njihova istrazhivanja i zakljuchci to nije vazhno

zvanichno prihvaceni pojmovi i definicije vezano za sex edukaciju su glupost


А јоооооЈ
Ма немој да те.....................ШАРМИРАМ бре :lol: ...има онда да носиш розе машнице и да будеш женствена...пре 25. стране. :wink:

...не слушаш ништа. 99% људи ово овде схвата као демагогију и пропаганду, а ти не чиниш ништа да их разувериш (или демагогију можда намерно користиш кад видиш да си притерана уз зид :roll: ...не тврдим то...само нагађање).

...па само наведи већ једном те цењене научнике...тај и тај, тада и тада, рекао то и то...и пусти људе да размишљају својим главама и процене да ли су они баш тако цењени и релевантни. Мислим не може новинарка Курира, која се бави бојом Стојиних гаћа да држи предавања о етици. У ствари , може...али је у старту дискредитована...капираш поенту? Мислим...кад ми кажеш Лабрис...нормално је да имам права да не верујем тим подацима и да изразим сумњу...чак и да су подаци истинити.

...званично прихваћени ид стране кога? Од огромне МАЊИНЕ (чак и научника)...или појединих организација (а сад не бих да почињем о јеврејским и пешованским лобистима...то је друга тема)?

За крај...погледај мало шта се дешава широм земље. Да ли би могла о оваквој теми да дискутујеш на улици? Не би могла...тј. ја ти не препоручујем. Значи...ми, овде са форума (а то значи...мали и углавном образованији део) смо ти на неки начин чак и пријатељи. Па чак и овде...погледај на Савременом мушкарцу ...тему о пешованима...па ћеш видети колико смо ми у ствари екстра толерантни.
 
vidi ovako patak to sto ti navodish povecanje zdravstvenih troshkova usled oralnog i analnog sexa koji po tebi izgleda iskljuchivo konzumiraju homoseksualno i biseksualno orijentisane osobe je znash verovatno i sam shta...

isto tako bi te sad i sve osobe koje imaju problema sa hemoroidima ispalile na mesec, jer je po tebi ta vrsta zdravstvenog problema posledica konstatnog trpanja u bulju...
a i ne mogu nikako da ne primetim da je osobama koje vec pate od hemoroida ponekad i odlazak u wc prilichno muchna radnja pa onda ne znam bash koliko su spremne josh i na praktikovanje analnog sexa :lol:

i po tebi se bilo kakav oblik predigre tim "opasnim prsticima shto vrludaju svuda" smatra rizichnim ponashanjem , koje dovodi do esherije :lol: :lol: :lol:

primera radi, ako obradish pazhnju na bilo koji film koji se posle ponoci prikazuje na izvesnim televiziskim kanalima
mogao bi da uchish nekoliko zanimljivih stvari koje mediji propagiraju i koje su izgleda sasvim "zdravstveno prihvatljive" :arrow:

1. grupni HETEROSEKSUALNI sex
2. ne korishtenje kondoma pri istom
3. insistiranje na jedan tip yebe vishe riba prvo u bulju, pa onda tamo gde je predvidjeno, naravno oralno posle analnog ne izostaje
4.vishe tipova yebe jednu ribu, bez kondoma naravno u svim mogucim varijacijama

pa cu ja onda samo da primetim par stvari glede tvoje velike zabrinutosti po pitanju drzhavnog budzeta

1. procentualna zastupljenost ljudi homoseksualne orijentacije 10%
2. procenat zhena HETEROSEKSUALNIH koje su tokom svog zhivota imale priliku da konzumiraju analni sex 30-40 % ( na kom njihovi HETEROSEKSUALNI patrneri insistiraju )
pa ti sad izrachunaj sam koja je grupa brojnija i ko onda opet po tebi vishe "ugrozhava" zdravstvo

3. pretpostavljam da verovatno negde postoji i podatak vishem stupnju obrazovanja ljudi (H i BI )koji su spremni da se suoche sa netolerantnom sredinom i predrasudama svud oko nas, shto na neki nachin upucuje i da je njihova obaveshtenost po pitanju sexualnog ponashanja na vecem stepenu od ovih ostalih

a shto se tiche onog javnog i privatnog ponashanja

imam i dva primera
1. poznanik - vraca se kuci sa posla, normalno kao i svaki dan i u sred grada pa josh ispred saborne crvke, ga metalnim shtanglama umlate nekoliko primeraka ",finih i pristojnih tolerantnih gradjana Novog Sada", izazvanih verovatno njegovim shtetanjem po ulici, inache ga umlate do te mere da mu poremete centar za govor
2.drugarov brat - ode popodne da se prosheta po gradu sa kolegama ( drug + dve drugarice ), inache dechko straight, miran povuchen i izuzetno prijatan, ali ne poseduje odlike macho mushkarchine i vrati se kuci isprepijan sa podlivima po licu, jer se u sred belog dana u sred Zmaj Jovine ulice, u sred Novog Sada, nekom nije svidela mozda duzhina njegove kose ili nachin na koji se smeje , sve uz povik videcesh ti pederchino :shock:

pa me zanima po tvom mishljenju u chemu je u stvari bio trik po pitanju tog ne iznoshenja privatnog ponashanja u javnosti, da ne bi nekog dobrog gradjanina izazvali na izliv naprasnog besa ?
 
Dr. Alfred Kinsey, najpoznatiji svjetski seksolog zaključio je iz svog istraživanja da gotovo nitko nije čisto straight ili čisto gay. Pronašao je da većina ljudi bude privučena vlastitom spolu u nekom trenutku u njihovom životu, i da mnogi ljudi imaju spolna iskustva sa istim spolom ili oba spola.

alfred_charles_kinsey.jpg

NAME: Alfred Charles Kinsey
BORN: 23/06/1894
BIRTH PLACE: Hoboken, New Jersey, USA
DIED: 25/08/1956

BIOGRAPHY

Dr. Kinsey conducted the first mass scientific survey of human sexual behaviour. Kinsey's reputation as a scrupulous and disinterested scientist made sex, still a taboo topic in 1948, acceptable to read about, and successive printings of the book sold out. Some religious critics thought the book was immoral, but Kinsey and his readers didn't seem to care.

Working for a science doctorate at Harvard, Kinsey lectured in biology and zoology from 1916 to 1920. He moved to Indiana University, as a specialist in plant and insects, becoming a full professor of zoology in 1929, and the world authority on the gall wasp.

Sex studies started to interest Kinsey, when he taught a sex education course to Indiana undergraduates. He was shocked by the paucity of scientific literature and the enormity of misinformation spread by doctors and ministers.

Kinsey’s open support for contraception caused him to be dismissed as a sex education lecturer, but his curiosity was inflamed. In 1942, with Rockerfeller Foundation and National Research Council funds, the zoologist set up the Institute for Sex Research.

'Sexual Behaviour in the Human Male' (1948) concluded that homosexual acts were much more common than had been supposed, that the average man attained the peak of virility at about 16 or 17, and steadily declined thereafter, and that men who began sex activity early held their power longer.

By the time the sequel, 'Sexual Behaviour in the Human Female', was published in 1953, politics had changed. America was scared of Communists subverting the moral norms of the US and Kinsey was suspected (wrongly) of being linked to the Reds by the Reece Committee. His funding to study perversions was withdrawn and he died two years later of a heart attack.


za one koje mrzi da chitaju pa josh i engleski

-bio chovek koji je prvi sproveo prvo masovno istrazhivanje ljudske seksualnosti
-doktorirao na Harvardu
-predavao biologiju i zoologiju
-prvi se zainteresovao za prouchavanje ljudske seksualnosti jer je bio shokiran nedostatkom literature i dezinformacijama u postojecoj
- njegova otvorena podrshka primeni kontracepcije uzrokovala da ostane bez posla predavacha
-1942 uz pomoc Rokfelefove fondacije i fonda nacionalnog instazhivachkog veca osnovan je Institut za seksualna istrazhivanja

njegova studija "Seksulano ponashanje kod mushkaraca" pokazala da je homoseksualno ponashanje kod istih mnogo zastupljenije nego shto je on isprva sumnjao...
 
anakin:
da li si ikad presla granicu SCG? ali da nije Grcka, Turska i Madjarska...
da li si ikad bila u Evropi?
da jesi, shvatila bi da tolerancija nije izmisljen pojam vec preko potreban....da nije tolerancije, pola planete bi se istrebilo....

S' ovim se ipak ne bih slozio, a pretresao sam dobro parce ove planete ukljucujuci mnoge ne-turisticke destinacije...
Nigde ljudi (bar vecina) nisu previse tolerantni, rasizma i sovinizma imas na svakom koraku, ali... Ako probas tamo da negiras holokaust, da se izivljavas nad manjinama bilo u rasnom, kulturoloskom, seksualnom ili bilo kom smislu razlicitosti, da probas da nekog diskriminises... odletis u cuzu na long-long time... Kod nas mozes da negiras Srebrenicu, mozes da prebijas homoseksualce, mozes da diskriminises Rome... I to je jedina razlika - narod kao narod nije nista bolji, ali u normalnim zemljama postoje zakoni koje takva ponasanja sprecavaju, i postoje drzavni organi koji postuju te zakone, te sve i da si Bill Gates sebi ne mozes dozvoliti da siris rasnu, nacionalnu, versku pa i seksualnu mrznju i netrpeljivost...
Stap & sargarepa sistem u tim zemljama je naterao ljude da budu tolerantni... Sve i da oni misle nesto najgore o nekome, ne smeju ni da ga pipnu, a kamo li napadnu, bilo verbalno, bilo fizicki, ili diskriminisu...
 
anakin:
da li si ikad presla granicu SCG? ali da nije Grcka, Turska i Madjarska...
da li si ikad bila u Evropi?
da jesi, shvatila bi da tolerancija nije izmisljen pojam vec preko potreban....da nije tolerancije, pola planete bi se istrebilo....
Imaš predrasude? :lol:

Incognito:
anakin:
da li si ikad presla granicu SCG? ali da nije Grcka, Turska i Madjarska...
da li si ikad bila u Evropi?
da jesi, shvatila bi da tolerancija nije izmisljen pojam vec preko potreban....da nije tolerancije, pola planete bi se istrebilo....

S' ovim se ipak ne bih slozio, a pretresao sam dobro parce ove planete ukljucujuci mnoge ne-turisticke destinacije...
Nigde ljudi (bar vecina) nisu previse tolerantni, rasizma i sovinizma imas na svakom koraku, ali... Ako probas tamo da negiras holokaust, da se izivljavas nad manjinama bilo u rasnom, kulturoloskom, seksualnom ili bilo kom smislu razlicitosti, da probas da nekog diskriminises... odletis u cuzu na long-long time... Kod nas mozes da negiras Srebrenicu, mozes da prebijas homoseksualce, mozes da diskriminises Rome... I to je jedina razlika - narod kao narod nije nista bolji, ali u normalnim zemljama postoje zakoni koje takva ponasanja sprecavaju, i postoje drzavni organi koji postuju te zakone, te sve i da si Bill Gates sebi ne mozes dozvoliti da siris rasnu, nacionalnu, versku pa i seksualnu mrznju i netrpeljivost...
Stap & sargarepa sistem u tim zemljama je naterao ljude da budu tolerantni... Sve i da oni misle nesto najgore o nekome, ne smeju ni da ga pipnu, a kamo li napadnu, bilo verbalno, bilo fizicki, ili diskriminisu...

E ovo si lepo sročio, pa ja ne moram. To je tačno ono o čemu ja pričam - suštinska toleracija ne postoji, postoji samo njen privid. Sve se reguliše primenom zakona, a te kampanje "da komšiji krava bude živa i zdrava" su bacanje para.

Ono o čemu anakin priča je suživot, koji može sasvim lepo da funkcioniše, iako suštinske tolerancije nema. A pljuvanje po svojoj zemlji i svom narodu - to je valjda tolerancija? U inostranstvu nisam videla ništa bolje stanje po tom pitanju, a što se tiče Evrope, ja u njoj živim, a ne znam gde ste vi. U Novom Sadu se jako dobro zna šta je suživot i poštovanje različitosti, sasvim se lepo slažemo i družimo, ali to i dalje nije tolerancija, bar ne u smislu definicije koju je raindog postovala. A nema je ni u svetu, ne znam zašto se zanosite glupostima, pa tek je tamo nema, setite se Amerike, šta vam više treba?

Tolerancija je samo još jedan u nizu pojmova koje demagozi jako vole, otprilike kao recimo pravda.
 
ok ovde se bavimo demagogijom
a chim se ti tachno bavish storm ?

lakiranjem noktiju i chitanjem "Sveta"?
pa s obzirom da u takvim aktivnostima nema potrebe za besmislenim pojmovima tipa "pravda" i "tolerancija", njihova upotreba i postojanje su sasvim bespredmetni, zar ne ? :roll:
 
raindog:
ok ovde se bavimo demagogijom
a chim se ti tachno bavish storm ?

lakiranjem noktiju i chitanjem "Sveta"?
pa s obzirom da u takvim aktivnostima nema potrebe za besmislenim pojmovima tipa "pravda" i "tolerancija", njihova upotreba i postojanje su sasvim bespredmetni, zar ne ? :roll:

Prejudice, again. :P

Što vas volem ovako tolerantne! :lol:

Samo vi nastavite da mlatite praznu slamu. :arrow:
 
storm cloud:
Tolerancija je samo još jedan u nizu pojmova koje demagozi jako vole, otprilike kao recimo pravda.

Tolerancija , ili suživot....
To i jeste prava i jedina mera tolerancije, pustiti da evolutivno ne hendikepiraš sebe, a istovremeno u oblastima gde ti nije do velikog interesa , pustiti da se ispoljava i neko drugi.

Kreativističkim pristupom je lako objasniti toleranciju, jer kreativno stvoreno bilo šta omogućuje drugome da kreativno nadgradi i stvori više.
Potrošački pristup je sasvim drugačiji. Njemu nije toliko merilo kreativnost , koliko promet i potrošnja. Nije to baš totalno isto što i destrukcija, ali po malo se destrukcija favorizuje ,recimo na primeru patika i kola koja se prave da imaju svoj relativno kratak radni vek , a ne maksimum.
Utilitarizam kao pristup opet u osnovi nije tolerantnan već dominantan.Iako pozitivan , on je primer za mogućnost pozitivnog , a ne tolerantnog.

Tolerantnost ja gledam kao posledicu raščišćavanja sa svojim nesigurnostima i dvoumljem, strahovima i nekulturom. Ovo malo liči na umrtvljavanje evolutivnih inpulsa i instinkata, ali nije.
Tolerantnost treba imati meru, nažalost mera se u 99% slučajeva povlači onda kad subjektu odgovara zbog sujete, kompleksa ili lenjosti , a ne duhovnih načela...Tako tolerancija dobija realizaciju u licemernim i demagoškim radnjama , ali u osnovi u bolje vaspitanom i odgovornijem društvu tolerancija nije nešto licemerno i demagoški , prevarantsko , već je nešto od društvene koristi i povezujuće izmedju članova zajednice , osnova za humanost...

Može li čovek biti human i pakostan istovremeno?
Može , to je kod nas kad se plaši boga pa čini dobro delo ali u naumu koristoljubivosti prema Bogu...
Da li da to shvatim kao humanost. Ja bih rekao da ako je to više običaj nego izuzetak , mogao bih da shvatim to kao humanost bez obzira na motive...
 
Ma da sad ja treba da budem tolerantan i da dopustim pederima i lezbejkama da divljaju gradom...malo sutra.

Ja mogu da budem tolerantan za mnoge stvari, sto su u principu i stvari koje treba da budu tolerantne, i da je suprotno bilo bi pogresno.

A u ovom slucaju je pogresno biti tolerantan. Onaj ko posmatra zlocin i nista ne cini je u principu saucesnik.

I ja smatram da zakoni kasne u ovoj oblasti za kretanjima u drustvu i to uzrokuje sunovrat drustva. Primer pracenja kretanja u drustvu je recimo to sto su cigare na javnom mestu sankcionisane. Da se ne prate kretanja i ne sankcionisu cigare i ostali otrovi otisla bi nam planeta u ...Honduras.

Procitao sam samo mali deo postova i zao mi je sto nisam vise jer vidim da je bilo lepih odgovora. :wink:
 
Poceli o homofobiji, a okrenuli na toleranciju i pravdu...

Tolerancija je fiktivna, socijalna kategorija, i kao takva uvek ce sluziti vise demagozima nego ljudima koji bi da iznesu neku poentu.

Ja nisam tolerantan prema homoseksualcima. Nemam zasto biti. Ja njih dozivljavam apsolutno ravnopravnim kao i ja, i nemam sta tu ja da tolerisem ili netolerisem. Svako ko kaze da tolerise neku 'manjinu' u bilo kom smislu automatski kazuje da mu oni smetaju, da ih ne dozivljava jednakima, ali ih eto tolerise iz ovog ili onog razloga. Ja mogu da tolerisem budale i kretene, jer njih zasigurno ne dozivljavam jednakim sa sobom i dozivljavam ih kao uvredu za vrstu koja se usudila sebe nazvati homo sapiensima. Ustvari, jako retko mogu njih da tolerisem. Ne tolerisem glupost, malogradjanstinu, kretene svih vrsta... mozda to nije politicki korektno, ali me i za to zabole. Uostalom, te grupacije cine vecinu a ne manjinu pa sam ja direktno ugrozen njima i imam svo pravo da ih prezirem iz dna duse. To ne znaci da cu nasrnuti fizicki na njih (svaka cast onome ko ima stomak za to), ali cu se drzati podalje i izbegavati ih... Ja sam izgleda 'kretenofob' i uopste mi nije tesko to biti, a neka drugi misle sta hoce...

Dakle, ja nisam tolerantan prema homoseksualcima, ljudima druge rase i boje koze, drugih nacija (mada naciju i veru uopste ne prihvatam kao karakteristiku ikoga), itd. itd. - jednostavno, dokle god su normalni i razumni ljudi, nemam zasto ih tolerisati posto ih dozivljavam jednakima sebi...
 

Back
Top