Akcije na internetu

Goku

Aktivan član
Poruka
1.109
Mozda naslov nije jasan jer se ja bas ne razumem u ovo!
Jednom sam imao prilike da vidim kako jedan amerikanac proverava svoje akcije na internetu.
Sve sto sam razumeo je to da preko kreditnih kartica date novac za neku firmu, i ako akcije skoce, vi automatski dobijate na vasem racunu.
Verovatno nisam bas jasan, ali sam siguran da postoje ljudi koji se razumeju u ovo pa bi ih molio da mi objasne malo o ovome!
 
Ako hoces na Beogradsku berzu, otidji kod nekog brokera, potpisi ugovor o zastupanju, otidji sa tim ugovorom u banku, otvori namenski racun za kupovinu i prodaju akcija, ovlasti brokera na racun za kupovinu, uplati neki novac na racun, otidji kod brokera i potpisi nekoliko blanko naloga za kupovinu i prodaju.

Onda prati na www.belex.co.yu stanje, odaberi firmu, javi brokeru da kupi ono sto hoces i onda gledaj na istom sajtu posle trgovanja (oko 14h) ili za vreme trgovanja na www.belex.info kako ti se krecu akcije.

Ako porastu raduj se, ako padnu placi...

Eto tako ukratko....

p.s. racunaj da ce ti na svaku transakciju biti naplacena provizija (na kupovinu banka 0.3-0.5%, broker 0.3-3%, cenralni registar i ostal drz. institucije oko 0.7%. isto to i za prodaju, ali bez provizije banke). Dobro se raspitaj o iznosu provizije kod brokera i banke pre nego sto odlucis sa kime ces da radis. Jako se razlikuje.

Moja preporuka: Delta Banka i EuroFinex Broker (najmanje su provizije, a dobri su)

Srecno...
 

Back
Top