Akcije na internetu

Goku

Aktivan član
Poruka
1.109
Mozda naslov nije jasan jer se ja bas ne razumem u ovo!
Jednom sam imao prilike da vidim kako jedan amerikanac proverava svoje akcije na internetu.
Sve sto sam razumeo je to da preko kreditnih kartica date novac za neku firmu, i ako akcije skoce, vi automatski dobijate na vasem racunu.
Verovatno nisam bas jasan, ali sam siguran da postoje ljudi koji se razumeju u ovo pa bi ih molio da mi objasne malo o ovome!
 
Sad sam pogledao oba sajta, i tamo ne vidim mogucnost online kupovine i prodaje akcija. Zna li neko funkcionise li to kod nas uopste? Ima li neka brokerska kuca, recimo varijantu da kod nje polozim depozit, ili kako bi se vec to zvalo, pa da onda kad vidim nesto interesantno, od tog novca online kupim neke akcije ?
 
acca:
Sad sam pogledao oba sajta, i tamo ne vidim mogucnost online kupovine i prodaje akcija. Zna li neko funkcionise li to kod nas uopste? Ima li neka brokerska kuca, recimo varijantu da kod nje polozim depozit, ili kako bi se vec to zvalo, pa da onda kad vidim nesto interesantno, od tog novca online kupim neke akcije ?
Pa nisi dobro pogledao, imas na senzalu detaljno upustvo, pa pogledaj nije uopste tako jednostavno, ali ajde da ti kazem nesto ukratko.
Prvo moras u nekoj banci da otvoris racun poseban, za trgovanje na berzi, zatim ides u neku brokersku kucu (svejedno koju) i potpisujes nalog za kupovinu odnosno prodaju. Zanci svaki put kada zelis da kupis ili prodas moras da ides u brokersku kucu ili u prevedu ne mozes nikako drugacije da kupujes akcije osim ovako.
Ali ako si i dalje zainteresovan imas zaista detaljna upustva na Senzalovom sajtu, dok na www.belex.co.yu imas spisak svih brokerskih kuca u Srbiji.
 
Zanci svaki put kada zelis da kupis ili prodas moras da ides u brokersku kucu ili u prevedu ne mozes nikako drugacije da kupujes akcije osim ovako.
Pa to ja i pričam. Znači, kod nas jos uvek nemože da se trguje akcijama od kuće, samo uz kompjuter i internet. Koliko ja znam, to u Americi, recimo, funkcioniše.
 
acca:
Zanci svaki put kada zelis da kupis ili prodas moras da ides u brokersku kucu ili u prevedu ne mozes nikako drugacije da kupujes akcije osim ovako.
Pa to ja i pričam. Znači, kod nas jos uvek nemože da se trguje akcijama od kuće, samo uz kompjuter i internet. Koliko ja znam, to u Americi, recimo, funkcioniše.
Pa pogledaj post od Gokua, ja sam mu dobro odgovorio na pitanje, kaze kako je video kako neki Amerikanac proverava svoje akcije preko neta, to moze i kod nas.
KOd nas jos uvek nemoze da se kupuje preko neta iz sigurnosnih razloga. Mozda i kod nas neka brokerska kuca pusti online kupvinu odnosno prodaju, za sada pravac kod brokera.
 

Back
Top