Akcije na internetu
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Akcije na internetu

Aktivan član Goku (avatar)
    Učlanjen
    26.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano Akcije na internetu

Mozda naslov nije jasan jer se ja bas ne razumem u ovo!
    Jednom sam imao prilike da vidim kako jedan amerikanac proverava svoje akcije na internetu.
    Sve sto sam razumeo je to da preko kreditnih kartica date novac za neku firmu, i ako akcije skoce, vi automatski dobijate na vasem racunu.
    Verovatno nisam bas jasan, ali sam siguran da postoje ljudi koji se razumeju u ovo pa bi ih molio da mi objasne malo o ovome!

Aktivan član borisbg (avatar)
    Učlanjen
    10.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Obećava
    Učlanjen
    27.09.2004.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano q

javite se privatnom porukom sta vas konkretno zanima i ostavite broj tel postovanje

Aktivan član acca (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    75

Podrazumevano

Sad sam pogledao oba sajta, i tamo ne vidim mogucnost online kupovine i prodaje akcija. Zna li neko funkcionise li to kod nas uopste? Ima li neka brokerska kuca, recimo varijantu da kod nje polozim depozit, ili kako bi se vec to zvalo, pa da onda kad vidim nesto interesantno, od tog novca online kupim neke akcije ?

Učlanjen
    10.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano

Citat Original postavio acca
    Sad sam pogledao oba sajta, i tamo ne vidim mogucnost online kupovine i prodaje akcija. Zna li neko funkcionise li to kod nas uopste? Ima li neka brokerska kuca, recimo varijantu da kod nje polozim depozit, ili kako bi se vec to zvalo, pa da onda kad vidim nesto interesantno, od tog novca online kupim neke akcije ?
    Pa nisi dobro pogledao, imas na senzalu detaljno upustvo, pa pogledaj nije uopste tako jednostavno, ali ajde da ti kazem nesto ukratko.
    Prvo moras u nekoj banci da otvoris racun poseban, za trgovanje na berzi, zatim ides u neku brokersku kucu (svejedno koju) i potpisujes nalog za kupovinu odnosno prodaju. Zanci svaki put kada zelis da kupis ili prodas moras da ides u brokersku kucu ili u prevedu ne mozes nikako drugacije da kupujes akcije osim ovako.
    Ali ako si i dalje zainteresovan imas zaista detaljna upustva na Senzalovom sajtu, dok na www.belex.co.yu imas spisak svih brokerskih kuca u Srbiji.

Aktivan član acca (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    75

Podrazumevano

Zanci svaki put kada zelis da kupis ili prodas moras da ides u brokersku kucu ili u prevedu ne mozes nikako drugacije da kupujes akcije osim ovako.
    Pa to ja i pričam. Znači, kod nas jos uvek nemože da se trguje akcijama od kuće, samo uz kompjuter i internet. Koliko ja znam, to u Americi, recimo, funkcioniše.

Učlanjen
    10.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano

Citat Original postavio acca
    Zanci svaki put kada zelis da kupis ili prodas moras da ides u brokersku kucu ili u prevedu ne mozes nikako drugacije da kupujes akcije osim ovako.
    Pa to ja i pričam. Znači, kod nas jos uvek nemože da se trguje akcijama od kuće, samo uz kompjuter i internet. Koliko ja znam, to u Americi, recimo, funkcioniše.
    Pa pogledaj post od Gokua, ja sam mu dobro odgovorio na pitanje, kaze kako je video kako neki Amerikanac proverava svoje akcije preko neta, to moze i kod nas.
    KOd nas jos uvek nemoze da se kupuje preko neta iz sigurnosnih razloga. Mozda i kod nas neka brokerska kuca pusti online kupvinu odnosno prodaju, za sada pravac kod brokera.

Slične teme

1. Drzavne besplatne akcije (akcije gradjana)...prevara
    Autor dekoder u forumu Finansije i računovodstvo
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 05.06.2010., 19:32
  2. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 11.03.2009., 01:08
  3. AKCIJE
    Autor srecna mama u forumu Finansije i računovodstvo
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 20.02.2008., 02:46
  4. Akcije na internetu (MSN Money)