Uputstvo za ONLINE aplikaciju za Kanadsku TRV vizu

Hvala na odgovoru. Da li je to naveo samo u osnovnom IMM5257 formularu ili i u IMM5257 Schedule 1 formularu (koji je po njima uslovan, tj. popunjava se samo ako se na ovo ili bilo koje Background information pitanje 3-6 odgovori sa Yes)?

Pa to ti jeste "yes" - tako da je bolje popuniti i Schedule 1 - i jos bolje - prilozi potvrdu/vojnu knjizicu za svaki slucaj. Mom rodjaku su nakon 3 nedelje pisali mail u kom su mu trazili da fotokopira i prevede svaku stranicu vojne knjizice (cak i prazne) i da se posalje da bi sve to stiglo u roku 10 dana - da bismo cekali jos 20-ak dana za konacan odgovor. Najbolji savet sam dobila od forumasa "posalji SVE sto mozes"
 
Pozdrav svima..
Zahvaljujući uputstvu sa foruma uspješno sam aplicirala za TRV za svekra i svekrvu koji treba da putuju kod ćerke i zeta u Kanadu..
Nije bilo nekih poteškoća prilikom popunjavanja aplikacije jer je ovde sve odlično pojašnjeno .. :-) Poslala sam im zahtjev 08.02 i još čekam na odgovor..Svekra je već, prije dve godine,išla u posjetu u Kanadu tako da mislim da za nju ne bi trebao biti problem a za svekra su zbog vojske tražili dodatnu dokumentaciju i novi obrazac..I to sam im dostavila ..Danas je tačno 15 dana prošlo..Kada uđem na sajt piše da nešto nije uredu i da rade na otklanjanju "kvara"..Nadam se da će odgovor iz ambasade brzo stići jer se zaova treba poroditi svakog časa i dobro bi joj došla pomoć :))
 
Postovani,

zanima me kako dokument iz katastra da sam vlasnik stana ( koji je ispisan na 5 strana ) uplodujem da li svih 5 strana na srpskom pa posle da prevedem svih 5 strana na engleski ili samo dokument na srpskom pa ispod napisem o cemu se radi, kratak opis. Od tih 5 strana na samo jednoj se nalazi ko je vlasnik stana a ostale strane su o parceli na kojoj se nalazi zgrada i druge stvari na kojima se nigde ne nalazi moje ime nego imena nekih drugih ljudi koji nista ne znace u ovoj prici.
Hvala
 
postovani posto sam uradio sve ove korake sada mi trazi rezervaciju avionske karte, ja sam zvao aerodrom i kada mi oni danu rezervaciju koju posalju na email ona traje do kraja dana. pa me zanima kako da rezervisem kartu koju traze prilikom online popunjavanja. a sada ja neznam da li ce oni meni odobriti ili ne vizu tako da ne smijem kupovati kartu, znaci treba mi samo da rezervisem kako to da uradim
 
Konacno sam aplicirao 03.03.2016 , placanje izvrsio preko Viza kartice i danas mi je stigla poruka u aplikaciji da posaljemo pasose na viziranje zajedno sa tim papirom koji smo dobili na mail.
Zanima me da li uz pasos i taj papir potrebno poslati jos nesto ( npr. originalna dokumenta na uvid ) ili je dovoljno samo ove dve stvari?
Zahvaljujem svima na forumu na pomoci, nadam se da je ovo sve sto se tice naseg procesa za dobijanje vize.

Pozdrav
 
Pozdrav svima!

U ponedeljak 15.05. sam poslao online zahtev za turističku vizu i danas sam dobio e-mail u kome kažu da im pošaljem orginalan pasoš. Hteo bih da prenesem svoje iskustvo u vezi sa dokumentima koji se moraju uploadovati, s obzirom da bih se prilično namučio da nije ove teme. Redom cu navesti dokumenta koja su mi tražili i koja sam zakačio,te kako sam ih formulisao. Neka od dokumenata su potrebna svima, dok neka mogu biti drugačija (sve zavisi od vaših odgovora u upitniku koji prvi mora da se ispuni pre nego što se pređe na uploadovanje dokumenata). Sva dokumenta koja pripadaju jednoj grupi traženih dokumenata treba spojiti u jedan PDF a za to postoje razni alati na internetu (npr. https://www.pdfmerge.com , ali ima ograničenje za veličinu dokumenata koji se mogu spajati, ne znam koliko). Takođe, nije moguće uploadovati dokumente koji su veći od 4Mb, te ih treba kompresovati ako su veći. Ja sam koristio sajt https://smallpdf.com/ ,pa ici na Compress PDF.

-IMM5257E - potrebno je ispuniti sva označena polja. Nakon što se sve popuni, potrebno je kliknuti na dugme Validate. Nakon toga će se pojaviti dodatna strana u pdf dokumentu, sa nekoliko bar-kodova. Nakon toga sačuvati dokument sa Save i tek onda se može se okačiti na sajt. Za sve dokumente je bitno da više puta proverite informacije koje unosite

-Travel history - skenirani svi pasoši (stari i aktuelni) gde se vide pečati sa granica i vize u poslednjih 10 godina. Pošto sam izgubio skoro sve stare pasoše, skenirao sam samo aktuelni sa njegovim pečatima i jedan koji mi je važio od 2001. do 2003. u kome sam imao 2 turističke vize (Kanadsku i Italijansku)

-Passport - skeniran važeći pasoš. Ja sam poslao poslao ceo skeniran pasoš, sa pečatima.

-Invitation letter - skenirano garantno pismo koje mi je poslao ujak kod koga idem u posetu u Kanadu

-Proof of Means of Financial Support - u ovaj dokument sam stavio izvod iz banke o stanju na računu sa listingom uplata i isplata u zadnja 4 meseca gde se vidi da sam imao redovno uplaćivanu platu (minimalac). Takođe sam priložio izjavu iz firme da sam njihov zaposleni sa tolikom i tolikom platom i položajem koji imam u firmi. Drugi dokument iz firme je potvrda od kada do kada sam dobio godišnji i kada se očekuje da se vratim na posao. Dokumente iz firme sam priložio na engleskom jeziku. Poslednji dokument je posedovni list iz katastra jer sam vlasnik kuće i voćnjaka na selu. Izvod iz banke i katastra nisam prevodio nego sam pre njih ubacio po jednu stranu na kojoj sam na engleskom, u jednoj rečenici, objasnio šta je na sledećoj strani. Za izvod iz banke sam napisao stanje na računu i vrednost tog novca u kanadskim dolarima (drzavljanin sam BiH pa je novac u izvodima bio u konvertibilnim markama). Sve sam ovo spojio u jedan dokument i okačio na sajt.

-Digital photo - postoji uputstvo kako slika treba da izgleda i koje veličine da bude u pixelima. Mene je devojka slikala u stanu a ja sam sliku sredio u Paint-u. Ne može jednostavnije.

-Purpose of travel - nije mi jasno zašto ovo traže jer niko neće kupovati kartu a da ne zna da li je dobio vizu. Verujem da su i oni svesni ovoga. Ja sam na sajtu http://www.jeftineaviokarte.rs/ izvršio rezervaciju karte bez plaćanja (rezervacija važi samo za taj dan) i potvrdu koja mi je došla mailom okačio na sajt. Nakon rezervacije će vam doći 2 mail-a, drugi mail treba snimiti u pdf okačiti.

-IMM5645 - ispuniti i okačiti na sajt.

-Proof of relationshp - ovaj dokument se traži ukoliko ste u upitniku na početku apliciranja za vizu rekli da imate dokaz o srodstvu sa osobom koja vas poziva. Ja sam kao dokaz priložio skeniran moj, mamin i ujakov rodni list (sreća pa ga je imao).

-Letter of Explanation - u ovom pismu treba napisati bukvalno sve što vam padne na pamet a mislite da je pozitivno za vas. Naveo sam kod koga idem, šta planiram da vidim, sa kim ću da idem, koliko ostajem, čime se bavim, kako planiram da se ženim sledeće godine,.... Skoro celu jednu stranu sam napisao (mislim da ne treba ni preterati pa pisati više strana, ali opet treba biti detaljan u svemu). Ja na ovo gledam kao na zamenu za intervju te sam ga na taj način i pisao. Pisao sam na engleskom.

Nakon toga je došlo na red plaćanje, i koristio sa Visa electron karticu i tu nisam imao nikakvih problema.

Moje mišljenje je da su za dobijanje vize presudni garantno pismo, a naročito potvrde iz firme i banke. Pošto mi je engleski ok, sve sam pisao na engleskom dok druge dokumente nisam u potpunosti prevodio nego sam samo u jednoj rečenici, na strani pre tog dokumenta, na engleskom napisao šta je taj dokument. Nisam se susreo sa uputstvom da dokumente treba prevoditi jer pretpostavljam da dokumente pregleda službenik koji je poznavalac jezika koji se govori u zemlji iz koje dolazi zahtev za vizu, ali sam ipak sve makar ukratko preveo.

To je sve što se tiče mog iskustva sa apliciranjem za turističku vizu :)
 
Pozdrav svima, iz vaših odgovora sam dosta saznao vezano za online aplikaciju za kanadsku turističku vizu. Sada imam jedno pitanje. Pre nekih sat vremena sam uploadovao i poslednji dokument, izvršio uplatu Visa karticom, skinuli mi uredno sa računa novac. E sad, u statusu mog zahteva u delu "details" piše još uvek "processing payment". Zašto toliko dugo to traje i koji su mi sledeći koraci? Vidim pominjete submit opciju, ali meni je nigde nema. Hvala unapred ako neko ovo pročita i pomogne.
 
Hvala svima na pomoći. Vizu su mi odobrili nakon samo 2 dana! Danas sam predao pasoš CVAC-u koji će otići u Beč na viziranje. Imam još jedno pitanje. Aplicirao sam za temporary resident vizu. Koliko ona važi? Moj pasoš ističe 2019. Iz priče sa ljudima u CVAC-u sam čuo da traje 10 godina i da nakon isteka pasoša, vadiš novi, a viza važi idalje uz pokazivanje starog pasoša (tamo gde je viza). Da li je to tačno?
 
Koliko ja znam, u poslednje vreme izdaju multiple entry TRV koja vazi max 10 godina, s tim da ti viza ne može trajati duže od datuma do koga važi pasoš u koji je zalepljena, tako da ta varijanta sa pokazivanjem starog pasoša sigurno nije tačna. Viza će ti važiti jedan dan kraće nego pasoš (npr. ako ti pasoš važi do 30.6.2019., viza će ti važiti do 29.6.2019.). Ja, moj brat i devojka smo tako dobili vize
 
Kada apliciras online, i kada dobijes obavestenje da posaljes pasos, to znaci da si dobio vizu jer bi inace dobio refusal letter gde ti ukratko objasne zasto niste dobili vizu.Ono sto ne znas da li je viza multi entry ili single entry. To saznas tek kada ti se vrati pasos sa zalepljenom vizom. Koliko je meni poznato, u poslednje vreme uglavnom izdaju multi entry vize, odnosno vize sa vise ulazaka
 
Dobio sam Single entry. Na 6 meseci. No, uvek neki problemi. Na papiru koji sam dobio uz pasoš, piše da prilikom standardne kontrole tamo treba da daš valjda i potvrdu da nisi kažnjavan i da nisi u krivičnom postupku, a piše i nešto kao da ne idem tamo zbog lečenja. Da li to znači da moram da vadim ove potvrde, kao i potvrdu od lekara da sam zdrav, pa opet da prevodim, i opet Jovo nanovo.... ? Hvala ti što odgovaraš.
 
Ovaj forum mi je dosta pomogao pa mislim da treba i da uzvratim uslugu :) Ja mislim da tu dokumentaciju treba da poneses sa sobom i da ce ti verovatno to traziti na aerodromu kada ulazis u Kanadu. Sto se tice lekarskog, ne znam sta da ti kazem, bilo bi dobro da prepises na engleskom to sto ti pise na papiru, cisto da vidim sta su ti tacno napisali. Ne secam se da je neko ovde pisao da je dobio single entry
 

Back
Top