Uputstvo za ONLINE aplikaciju za Kanadsku TRV vizu

milicag da li si aplicirala, ako jesi kakav je odgovor?

Malo kasnim sa odgovorom. Jesam, predhodni petak uvece, uhvatio me vikend, a danas (sreda) sam dobila poziv da posaljem pasos (2-3 radna dana).
Sad razmisljam kako da posaljem pasos.
Mislim da muskarce proveravaju malo duze, zbog vojske, ali i ti ces verovatno za koji dan biti pozvan.
 
Poslednja izmena:
Nova sam ovdje, pa veliki pozdrav svima:) imam jedno pitanje!Pokusavam da apliciram online za kanadsku vizu, i dosla sam do opcije placanja vize, i gdje je nastao problem! Imam Hypo poklon karticu, i stalno mi je odbija! U banci su mi kao rekli da svaki put unosim nulu, pa da li ima igdje opcija da ja unesem iznos koji zelim da platim, ili je to vec automatski uneseno od strane sajta? Takodje me zanima da li placanje moze da se izvrsi sa kartice ciji je vlasnik neka druga osoba, ili striktno mora da bude sa kartice ciji sam ja vlasnik? Hvala vam unaprijed!
 
Nova sam ovdje, pa veliki pozdrav svima:) imam jedno pitanje!Pokusavam da apliciram online za kanadsku vizu, i dosla sam do opcije placanja vize, i gdje je nastao problem! Imam Hypo poklon karticu, i stalno mi je odbija! U banci su mi kao rekli da svaki put unosim nulu, pa da li ima igdje opcija da ja unesem iznos koji zelim da platim, ili je to vec automatski uneseno od strane sajta? Takodje me zanima da li placanje moze da se izvrsi sa kartice ciji je vlasnik neka druga osoba, ili striktno mora da bude sa kartice ciji sam ja vlasnik? Hvala vam unaprijed!

caKa1992 ne znam da li si rešila problem.
A ne znam ni da li ovo može da ima veze sa plaćanjem onlajn, ali meni je rečeno u Kanadskom viza centru u Beogradu da se uplata vrši ISKLJUČIVO u Komercijalnoj banci. E sad ne znam, da li to važi i za njihove kartice.
 
Obrasci IMM5257 i IMM 5645 su obavezni. Lakse ti je da ih skines i popunis, pa onda upload-ujes. Ako ti otvori sa tekstom da ti treba novija verzija Adobe Reader-a, samo sacuvaj, i trebalo bi kad otvoris fajl koji si sacuvao da otvori normalo. Meni se tako desilo. IMM5257_B1 bi bilo pozeljno da popunis, mislim da je samo 6-7 pitanja. Obavezno popuni svako polje, ako nemas sta da napises stavi N/A, da ne pomisle da si nesto preskocio.

Kratko pitanje jer sam malo zbunjena - pomazem rodjaku sa aplikacijom. Kada smo otvorili profil za online aplikaciju, bila su dosta pitanja, pa je zatim napravljena Personal Checklist. U tom spisku nigde ne pise da mora da se popuni formular Family Information 5645 (tj nema ni polje za upload niti za ubacivanje). Dok na primer, ima "optional documents" sekcija pa pise nesto za taj Schedule 1 - sto smo ustanovili da mora da se popuni jer tokom pitanja o vojsci itd, ako se odgovori "da" na neka od pitanja, pise da mora da se popuni i Schedule 1.

Dakle, mozda sam ja nesto preskocila, ali nigde nisam videla da pise da je Family Information obavezan...
 
Moze li pomoc?

S obzirom da ne idem ni na vencanje, ni skolovanje, sta unosim u Purpose of travel kad idem samo turisticki u posetu rodjacima i nemam nikakav dokaz? Ili ostavljam prazan taj file?

I sami snosivo troskove puta, ali su nam rodjaci poslali njihova primanja i potvrde o zaposlenju, pa gde da stavim te podatke, u Letter of support ili Proof of Financial Resource of Supporter?

Hvala unapred!
 
Cao svima - evo uveliko radim na aplikaciji - citala sam sve ovde kao i na temi "kako poslati dokumente za bec" i sad nisam sigurna za nesto. Za potpis, razumela sam da moze elektronski - tj na Application mozes da ukucas svoje ime kao potpis, pa "validate"; na Schedule 1 je samo "validate"; ali za Family Information nema opcija "validate" ni da se ukuca svoje ime u polje "signature" (moze samo da se unese datum elektronski)... Molim za pomoc. Da li onda da se ostavi "signature" polje prazan?

Takodje, pitanje za "proof of relationship" - na "questionnaire" su rekli da moze da se dokaze "relationship" sa "letter of invitation" - idem kod rodjaka - pa i nemam neki dokaz da smo rodjaci, osim sto mi je rodjak tako i napisao u pismu. Mada, na online profilu, pod "proof of relationship", u "instructions" ne daje kao primer "letter of invitation", vec pozivnica za svadbu, itd. Da li onda da "upload" pozivno pismo dva puta (na "proof of relationship" i na "letter of invitation")????

Ako moze neko da odgovori sto pre :-) Hvala unapred.
 
Cao svima - evo uveliko radim na aplikaciji - citala sam sve ovde kao i na temi "kako poslati dokumente za bec" i sad nisam sigurna za nesto. Za potpis, razumela sam da moze elektronski - tj na Application mozes da ukucas svoje ime kao potpis, pa "validate"; na Schedule 1 je samo "validate"; ali za Family Information nema opcija "validate" ni da se ukuca svoje ime u polje "signature" (moze samo da se unese datum elektronski)... Molim za pomoc. Da li onda da se ostavi "signature" polje prazan?

Takodje, pitanje za "proof of relationship" - na "questionnaire" su rekli da moze da se dokaze "relationship" sa "letter of invitation" - idem kod rodjaka - pa i nemam neki dokaz da smo rodjaci, osim sto mi je rodjak tako i napisao u pismu. Mada, na online profilu, pod "proof of relationship", u "instructions" ne daje kao primer "letter of invitation", vec pozivnica za svadbu, itd. Da li onda da "upload" pozivno pismo dva puta (na "proof of relationship" i na "letter of invitation")????

Ako moze neko da odgovori sto pre :-) Hvala unapred.



Imam isti "problem" kao ti, pa ako bi mogla da mi kazes kako si ga resila :)
 
Imam isti "problem" kao ti, pa ako bi mogla da mi kazes kako si ga resila :)

joj koji problem? imala sam ih dosta haha

Prvo da kazem da sam rodjaku uradila aplikaciju online, i pravo da ti kazem, jako sam razocarena u tom sistemu. S obzirom da je sve elektronsko, verujem da prvo prolazi neki "screening" i ko zna ko pogleda dokumente ako ih neko uopste gleda. Poslali smo "schedule" jedan bez ikakvog validiranje niti potpis. Za "proof of relationship" tetka u kanadi je napisala kratko pismo da potvrdjuje da su u srodstvu - mada je to mali dalji rod (njegova majka je sestra od tetka od moje majke.. pa eto mislili smo bolje da ne ulazimo u sve to i samo napisemo da potvrdjuje da su "cousins", i zatim kacila uz to pozivno pismo ponovo.

u roku od dve nedelje (cini mi se bas na 14. dan) dobio je odgovor online da je odbijen. Kao sto su dosta ljudi pisali - razlozi su jako "vague" i ne zna tacno zasto. Mada uz to, nismo prilozili bas nesto mnogo, vec samo ono sto su trazili na online sistemu - i ja mislim da je to najveci problem. Malo je taj proces nelogican, i ako zelis da prilozis mnogo vise stvari, nemas gde osim u zadnjem polju "other". Tako da smo resili da probamo opet, ali da saljemo citav paket postom za Bec. Ako pratite drugu temu "kako poslati dokumente u Bec" (ili nesto tako) tu ima vise info o svemu tome, i ja sam se dopisivala sa nekim radi savet - sta je ona poslala itd. Pa smo ovog puta poslali sve zivo - i izvod iz maticne knjige za decu (ne putuju), izvod iz knjige vencanih, potvrde o plati o mom rodjaku (koji putuje) i njegovoj zeni (ona ostaje), nekretnina, auto, clanstvo u sportskom klubu, stanje na racunu u banci, pismo od poslodavca, potvrda o plati, itd itd.. zaista SVE i zatim nema dvoumice gde ces sta da "kacis" - niti traze "proof of relationship". Cak sam preuzela da pored "Schedule 1" gde treba da se navede istorija putovanja, napravila sam dokument gde sam ponovila istu tabelu - svako putovanje ima svoj broj - pa sam onda ispod krenula sa pasosem i svim pecatima "Passport Page 02: Entry into Macedonia (datum) - transit for trip to Greece - Trip #3 on the above chart" - i tako za svaki pecat, na svakoj strani pasosa.

Konfuzno jeste, ali je moj predlog - uradi ga jednom kako treba, kako mozes da budes sigurna, jer ako si jednom odbijena, drugi put moras i da im javis da si nekad bio odbijen, i imas vrlo malo mesto da napises objasnjenje vezano za to (mi smo napisali "I was denied a TRV an am re-applying with additional information" - pa zatim poslali i pismo gde je detaljnije napisano gde je on 'zapeo') - a verujem da onda uporedjuju sa prethodnom aplikacijom i odma si im sumnjiv.

Izvini, ne umem da odgovorim kratko. U svakom slucaju, nece izaci vise od 1000din da se posalje postom - a moze, ali ne mora da znaci, da ce uzeti duze - i juce je bio 21. dan od kako su primili aplikaciju u becu, tako da ocekujemo odgovor svaki dan (tako da znaci da bi ovo uzelo samo 7 dana duze nego online u nasem slucaju, + 2-3 dana sto mora da putuje postom).

Ako ti bilo sta drugo treba, javi. Srecno
 
Hvala na detaljnom objasnjenju.
Pa imala sam problem sa tim koja dokumenta da prikupim, i koja gde da prikacim. Sad sam sve to zavrsila, i naisla na problem sa placanjem. Imam Erste poklon karticu, i ne mogu da platim ma koju god zemlju izabrala. Ako neko moze da mi kaze da li kartica nekako mora da se aktivira, i ako se izabere neka druga zemlja da li mogu da se ostave adresa i postanski broj iz Srbije? i isto tako da li na kartici novac moze biti u nasoj valuti, ili mora da se menja u dolar?
Ne vidim jasan razlog sto mi ne prihvata uplatu :)
 
Zna li ko da li je potrebno familiy information popunjavati i na cirilici? Vidim da pise pa reko da vidim dal su i ostali popunjavali. Jel staviti informacije na cirilici (u zagradi) ili ispod informacija koje su na latinici?

PS. I jel u family information formularu potpis ide rucno pa se onda skenira? Posto nije moguce ukucati predpostavljam da je to resenje iako sam video ovde negde da se nista ne potisuje rukom (ili je to mozda glasilo za celokupnu aplikaciju :) ).
 
Попуњавам за тату ову супер родитељску визу. Он је у пензији. Код питања у вези војске коју је служио сам навео датум од кад до кад али онда мора и онај Schedule 1 да се попуни јер је то питање између оних 3-6. Да ли је то неко попуњавао или не? Такође имам проблем са бар кодом који се не појављује у једном од формулара кад кликнем validate ;(
 
Da li je neko skoro slao online dokumenta za kanadsku vizu. kako ste izvrsili i preko koje banke online placanje takse za kanadsku vizu?
Za koliko dana se dobija odgovor od kanadske ambasade u becu posle slanja dokumenata online? Kako se dobija odgovor? Molim Vas da mi neko napise odgovor ko je aplicirao i dobio vizu i ima iskustva sa tim.
Trebalo bi za 15dana da otputujem. Da li to mogu sve da stignem na vreme s tim sto sam sakupio sva dokumenta i okacio ih u svoju online aplikaciju, a online placanje mi je ostalo nedovrseno kao poslednji korak.
HVALA PUNO :) Pozdrav :)
 
Ja sam aplicirao online 7.novembra za turisticku a dobio odgovor iz ambasade za 10 dana tj. 17.novembra ujutru u 9:20, pasos sam poslao na viziranje preporucenom postom istog dana to je bio utorak oni su dobili u ponedeljak,a u ponedeljak su mi oni vratili nazad sa vizom,uruceno mi je u cetvrtak 26.novembra..to je to,,Ukupno je potrebno 15,16 dana.MINIMUM
Idi napravi nalog na MyCIC popuni formulare i salji ja sam platio visa card,placanje kad sve uploadujes,,ako saljes dokumente online samo karticom mozes da platis ne preko banke kao kad saljes papire
 
Apliciram za kanadsku turisticku vizu i imam nedoumice oko Background information pitanja 4 u osnovnom IMM5257 obrascu , kao i u IMM5257 Schedule 1 obrascu:

“Did you serve in any military, militia, or civil defence unit or serve in a security organization or police force (including non obligatory national service, reserve or volunteer units)?”

Sluzio sam vojsku civilno 2008. pa me zanima sta ovde staviti? Samo no ili ipak navesti civilno sluzenje vojnog roka? Da li je u tom slucaju potrebno priloziti i kopiju knjizice za civilnu vojnu sluzbu?
Nigde ne mogu da nadjem iskustva drugih, a siguran sam da ima dosta ljudi koji su turisticki isli u Kanadu, a odsluzili su vojni rok u civilnoj sluzbi.

Hvala!
 
Moj muž je napisao da je služio civilnu vojsku, naveo je u kojoj ustanovi i u kom periodu. Nisu mu ništa dodatno tražili.

Hvala na odgovoru. Da li je to naveo samo u osnovnom IMM5257 formularu ili i u IMM5257 Schedule 1 formularu (koji je po njima uslovan, tj. popunjava se samo ako se na ovo ili bilo koje Background information pitanje 3-6 odgovori sa Yes)?
 

Back
Top