Uputstvo za ONLINE aplikaciju za Kanadsku TRV vizu

Da li možete da mi pomognete oko online aplikacije za kanadsku vizu?Kao privo da bi popunila zahtjev ili Aplication for visitor viza traži mi instalaciju adobe rader programa koji imam na kompu ali nikako ne mogu da otvorim traženi dokument?Drugo,da li u kućici travel history aploudujem nekak spisak ili obrazloženje mojih putovanja na eng ili samo kopiju pasoša sa svim pečatima?Takođe da li je neko uplodovao schedule 1,odnosi se na zahtjev za vizu zemlje izvan Kanade,što ne razumijem?Hvala unaprijed :D
 
Uplatio sam preko agencije turisticki aranzman za suprugu i mene putovanje za Kanadu. Dobio sam itinerer putovanja i rezervaciju avionske karte od agencije kao neka garancija. Da li je to dovoljno za dobijanja turisticke vize uz sva nasa ostala dokumenta. Moram da napomenem da supruga radi i da je prijavljena vise od 10 godina a ja radim kao vozac u spediciji ali nisam prijavljen. Imamo jedno dete koje ne bi vodili (nadam se da je to velika garancija da ce da se vratimo), a i supruga mi je u drugom stanju treci mesec. Imamo solidno para na deviznom racunu. Sta mislite da li ce predstavljati problem moj radni odnos (nisam prijavljen)? Za sad toliko. Nadam se da ce te mi pomoci sa vasim iskustvima bice mi potrebni. Unapred zahvalan.
 
Prikupio sam sva dokumenta za apliciranje turisticke vize za suprugu i mene. Planiram da posaljem online. Sad me zanima da li saljem odvojeno aplikaciju za mene odvojeno za suprugu ili sve zajedno? Da li su potrebne fotografije? I pomoc mi treba oko formulara IMM5257, da li pre apliciranja skinem taj formular i popunim ili se popunjava u sklopu apliciranja online. Bio bi mi potreban brz odgovor i pomoc posto mi putovanje krece od 1. novembra. Nadam se da nisam zakasnio, jer imam nekih 45. dana do puta ako dobijemo vizu. Hvala svima i nadam se da ce te mi pomoci. Pozdrav.
 
Pokreni online aplikaciju odmah, imas 60 dana da zavrsis. Placanje kad sve uploadujes.
Poslednju sam radio u martu za zenine roditelje. Na kraju ti izbaci spisak dokumenata koji ti trebaju (oko 10-15) medju kojima su i fotografije. Suprugu "prikacis" uz aplikaciju. Za nju ce trebati mnogo manje papira.
Za tastu je trajalo oko 1 nedelju za odluku za tasta 3-4 i trazili su dodatnu dokumentaciju za vojsku.
 
Jos me nesto zanima da li trebam popuniti formular Family Information IMM 5645? Da li je potrebno popunjavati OBRAZAC ZA DAVANJE SAGLASNOSTI I USLOVI KORIŠĆENJA USLUGA CENTRA ZA PODNOŠENJE ZAHTEVA ZA KANADSKE VIZE (CVAC), i da li je potrebno da dajem svoje biometrijske podatke? Iskreno i ako treba da se daju biometrijski podaci ja ne znam kako. To sam sad sve nasao na sajtu Kanadske ambasade pa me zanima da li je to stvarno potrebno ako jeste pomagajte kako.
 
Jos me nesto zanima da li trebam popuniti formular Family Information IMM 5645? Da li je potrebno popunjavati OBRAZAC ZA DAVANJE SAGLASNOSTI I USLOVI KORIŠĆENJA USLUGA CENTRA ZA PODNOŠENJE ZAHTEVA ZA KANADSKE VIZE (CVAC), i da li je potrebno da dajem svoje biometrijske podatke? Iskreno i ako treba da se daju biometrijski podaci ja ne znam kako. To sam sad sve nasao na sajtu Kanadske ambasade pa me zanima da li je to stvarno potrebno ako jeste pomagajte kako.

Obrasci IMM5257 i IMM 5645 su obavezni. Lakse ti je da ih skines i popunis, pa onda upload-ujes. Ako ti otvori sa tekstom da ti treba novija verzija Adobe Reader-a, samo sacuvaj, i trebalo bi kad otvoris fajl koji si sacuvao da otvori normalo. Meni se tako desilo. IMM5257_B1 bi bilo pozeljno da popunis, mislim da je samo 6-7 pitanja. Obavezno popuni svako polje, ako nemas sta da napises stavi N/A, da ne pomisle da si nesto preskocio.

Mislim da ti ne trebaju biometrijski podaci ako ti je srpski pasos, na linku http://www.cic.gc.ca/english/visit/biometrics.asp imas spisak zemalja za koje treba, a za slucaj da ipak treba moras ici u CVAC da das i naravno platis i biometrijsku taksu. Ako sam saljes aplikaciju ne treba ti nikakva saglasnost.

Preporucila bih ti da sto pre otvoris nalog na CIC-u, uputstvo ti je 1. post na ovoj temi. Kada otvoris nalog, krenes da apliciras za vizu koju zelis, onda ti postave brdo nekih pitanja (gde i kod koga ides, koliko bi da ostanes, imas li rodbine u Kanadi, imas li karticu da platis taksu online, ko snosi troskove boravka, radis li ili si izdrzavan od strane nekog drugog i sl), ja sam imala cak 2 serije pitanja, i na kraju dodjes do strane gde sve treba da upload-ujes. Tu ti je spisak dokumenata, ne mozes da omasis. Naravno tu mozes da izadjes iz aplikacije i kasnije kad sve pripremis vratis se i prikacis sta sve treba. Za to imas rok od 60 dana, ali uradices to mnogo brze.
 
Obrasci IMM5257 i IMM 5645 su obavezni. Lakse ti je da ih skines i popunis, pa onda upload-ujes. Ako ti otvori sa tekstom da ti treba novija verzija Adobe Reader-a, samo sacuvaj, i trebalo bi kad otvoris fajl koji si sacuvao da otvori normalo. Meni se tako desilo. IMM5257_B1 bi bilo pozeljno da popunis, mislim da je samo 6-7 pitanja. Obavezno popuni svako polje, ako nemas sta da napises stavi N/A, da ne pomisle da si nesto preskocio.

Mislim da ti ne trebaju biometrijski podaci ako ti je srpski pasos, na linku http://www.cic.gc.ca/english/visit/biometrics.asp imas spisak zemalja za koje treba, a za slucaj da ipak treba moras ici u CVAC da das i naravno platis i biometrijsku taksu. Ako sam saljes aplikaciju ne treba ti nikakva saglasnost.

Preporucila bih ti da sto pre otvoris nalog na CIC-u, uputstvo ti je 1. post na ovoj temi. Kada otvoris nalog, krenes da apliciras za vizu koju zelis, onda ti postave brdo nekih pitanja (gde i kod koga ides, koliko bi da ostanes, imas li rodbine u Kanadi, imas li karticu da platis taksu online, ko snosi troskove boravka, radis li ili si izdrzavan od strane nekog drugog i sl), ja sam imala cak 2 serije pitanja, i na kraju dodjes do strane gde sve treba da upload-ujes. Tu ti je spisak dokumenata, ne mozes da omasis. Naravno tu mozes da izadjes iz aplikacije i kasnije kad sve pripremis vratis se i prikacis sta sve treba. Za to imas rok od 60 dana, ali uradices to mnogo brze.

Ako sam dobro razumeo ja mogu samo da se registrujem i od tog trenutka imam 60 dana da zavrsim aplikaciju. Da li postoji razlog da otvorim sto pre nalog na CIC-u ili da cekam sve da zavrsim? Da li moram osim registracije u tom trenutku da ubacim neki fajl, jer imam jos nesto sitno da prevedem ili ne moram? Da li mogu dokumenta da budu u pdf, ili u nekom drugom formatu da konvertujem? Hvala ti puno na informacija.
 
Poslednja izmena:
Najbojle je da se registrujes na CIC-u i prodjes sva pitanja da bi dobio spisak dokumenata koja treba da pripremis. Ne moras nista onda da prikacis, vec samo da vidis kako to funkcionise. Npr. ako nisi zaposlen nece ti traziti pismo poslodavca, ako nemas rodjake u Kanadi nece ti traziti da dostavljas njihove podatke i sl. I ja sam bila totalno zbunjena ali kad sam sve to obavila sve mi je jasnije. Ja jos uvek nisam sve upload-ovala, jer nisam sve pripremila, ali sve sto sam mogla stavila sam (sliku, set njihovih formulara, rezervaciju karte...). Oni podrzavaju PDF, word doc, JPG, JPEG, sve ti pise kad se prijavis. Bitno je da ako ti nesto ima vise strana sve stavis u jedan dokument. Ja sam skenirane dokumente kopirala u word, ispod svakog stavljala prevod i to posle konfertovala u PDF, mada i ne mora.
Jesi li prevodio kod sudskog tumaca ili sam (mislim bez njegovog pecata)?
 
Postovani,prijatelji interesuje me da li je neko aplicirao za provincijski program emigracije u Kanadu za porodicu,kako ide prica oko toga sta je sve potrebno.Voleo bi da mi se neko javi da popricamo o tome.Hvala

Imas ovde na forumu temu Kako do Kanadske iseljenichke vize?, ima preko 300 strana i o PNP i FSW programima, tema je otvorena pre par godina, pa je ne moras citati celu, nego samo mozda ovogodisnje komentare, a mozes i na pretrazi da ukucas PNP pa da ti izbaci postove gde se o tome pise. Ja malo vise znam o FSW-u, jer za njega nije neophodna poslovna ponuda, sto je za vecinu, ako ne i sve PNP progame neophodna. Mada ipak ti je najbolje da pogledas na zvanicnim sajtovima provincija, ili one koja te posebno interesuje. O Kvebeku bez odlicnog znanja francuskog najbojle da ne razmisljas.
 
Najbojle je da se registrujes na CIC-u i prodjes sva pitanja da bi dobio spisak dokumenata koja treba da pripremis. Ne moras nista onda da prikacis, vec samo da vidis kako to funkcionise. Npr. ako nisi zaposlen nece ti traziti pismo poslodavca, ako nemas rodjake u Kanadi nece ti traziti da dostavljas njihove podatke i sl. I ja sam bila totalno zbunjena ali kad sam sve to obavila sve mi je jasnije. Ja jos uvek nisam sve upload-ovala, jer nisam sve pripremila, ali sve sto sam mogla stavila sam (sliku, set njihovih formulara, rezervaciju karte...). Oni podrzavaju PDF, word doc, JPG, JPEG, sve ti pise kad se prijavis. Bitno je da ako ti nesto ima vise strana sve stavis u jedan dokument. Ja sam skenirane dokumente kopirala u word, ispod svakog stavljala prevod i to posle konfertovala u PDF, mada i ne mora.
Jesi li prevodio kod sudskog tumaca ili sam (mislim bez njegovog pecata)?

Registrovao sam se na CIC-u pre neki dan i prosao sam sva pitanja do uploadovanja dokumenata. Nakacio sam neka dokumenta i video sta mi je potrebno.Ne znam sta da radim oko zaposlenja, zaposlen sam ali nisam prijavljen. Poslodavac hoce da mi da sve potvrde koje su mi potrebne ali nemam pecat u radnu knjizicu. Da li da lupim pecat u knjizicu pa sta bude (da li oni mogu to da provere), ili samo da nakacim potvrde bez radne knjizice. Sto se tice prevoda, ne treba da se prevodi kod sudskog tumaca. Meni prevodi sestra. Zanima me jos, da li treba prevod bukvalno od reci do reci prevesti ili samo ovlaz objasniti sta je sta. Tamo gde se ubacuju dokumenta na kraju pise koliko kosta viza. Na sajtu pise 75CAD, a meni na CIC-u pise 2x100CAD (posto idem sa suprugom) da li je to poskupela viza ili je nesto drugo u pitanju? Pozdrav i srecno nam bilo.
 
Registrovao sam se na CIC-u pre neki dan i prosao sam sva pitanja do uploadovanja dokumenata. Nakacio sam neka dokumenta i video sta mi je potrebno.Ne znam sta da radim oko zaposlenja, zaposlen sam ali nisam prijavljen. Poslodavac hoce da mi da sve potvrde koje su mi potrebne ali nemam pecat u radnu knjizicu. Da li da lupim pecat u knjizicu pa sta bude (da li oni mogu to da provere), ili samo da nakacim potvrde bez radne knjizice. Sto se tice prevoda, ne treba da se prevodi kod sudskog tumaca. Meni prevodi sestra. Zanima me jos, da li treba prevod bukvalno od reci do reci prevesti ili samo ovlaz objasniti sta je sta. Tamo gde se ubacuju dokumenta na kraju pise koliko kosta viza. Na sajtu pise 75CAD, a meni na CIC-u pise 2x100CAD (posto idem sa suprugom) da li je to poskupela viza ili je nesto drugo u pitanju? Pozdrav i srecno nam bilo.


75 CAD je bilo prosle godine, sada je 100CAD, ja sam i na sajtu nasla da je 100.

Mislim da ne smes da stavljas pecat u radnu knjizicu, cak i dok si zaposlen (prijavljen) dok ne prestanes da radis i ne isplate ti sve doprinose, ali ipak proveri kod nekog knjigovodje. Mozda je bolje da posaljes bez nje. Ako imas izvode iz banke gde ti se vide uplate, bilo bi bolje da to stavis.

Sto se tice prevoda tu ne znam mnogo i ja se polomih oko toga, da li mogu sama da prevedem, pa da li svaku rec i sl. Mislim da je neko pre napisao da treba kratak prevod, ali plasim se da ne bude dovoljno, a i za neke skracenice ne znam sta su a ni kako da ih prevedem (izvode iz banke npr).
 
75 Mislim da je neko pre napisao da treba kratak prevod, ali plasim se da ne bude dovoljno, a i za neke skracenice ne znam sta su a ni kako da ih prevedem (izvode iz banke npr).


Izvod iz banke mozes da uzmes na engleskom jeziku. Npr, ja sam u Intesi i tamo daju medjunarodne izvode ali se placa 300rsd. Ne znam za druge banke ali pitaj trebalo bi da svaka banka daje medjunarodne izvode. Traze pasos na uvid i samo napomeni da je za vizu.
 
Obrasci IMM5257 i IMM 5645 su obavezni. Lakse ti je da ih skines i popunis, pa onda upload-ujes. IMM5257_B1 bi bilo pozeljno da popunis, mislim da je samo 6-7 pitanja. Obavezno popuni svako polje, ako nemas sta da napises stavi N/A, da ne pomisle da si nesto preskocio.

Npr pitanje, Have you previously been married or in a common-lav relationship? Odgovor je no. Da li u ta polja ispod stavljam stavljam kao odgovor N/A iako nije stiklirano crveno polje? Da li spajam formular IMM5257 i IMM5257B i zajedno ih uploadujem na Cic-u? Jer mi se cini da ima samo jedna opcija da se uploaduje IMM5257.
 
Npr pitanje, Have you previously been married or in a common-lav relationship? Odgovor je no. Da li u ta polja ispod stavljam stavljam kao odgovor N/A iako nije stiklirano crveno polje? Da li spajam formular IMM5257 i IMM5257B i zajedno ih uploadujem na Cic-u? Jer mi se cini da ima samo jedna opcija da se uploaduje IMM5257.

IMM5257B je kod mene na nalogu u Optional documents, na dnu strane, a ispod toga je Letter of explanation, tako da treba posebno da se uploaduje.
Ako na Have you previously been married or in a common-lav relationship? cekiras NO, onda ti zatamne ta polja, odnosno siva su, pa ih ne popunjavas, nije bas upadljivo pa obrati paznju.
 
IMM5257B je kod mene na nalogu u Optional documents, na dnu strane, a ispod toga je Letter of explanation, tako da treba posebno da se uploaduje.
Ako na Have you previously been married or in a common-lav relationship? cekiras NO, onda ti zatamne ta polja, odnosno siva su, pa ih ne popunjavas, nije bas upadljivo pa obrati paznju.

Znaci sve sto cekiram No, ispod polja ne popunjavam. Da li sam u pravu?
 
Ima li neko iskustva sa dobijanjem turisticke vize a da je vec u procesu za dobijanje PR? Posto su mi suprug i kcerka kanadski drzavljani, ja sam predala za PR u martu (odgovor se ceka posle odobrenja sponzorstva oko 17. meseci u Becu) a pre 15 dana sam aplicirala za TRV elktronski da bismo kcerka i ja bili sa suprugom koji se u medjuvremenu vratio za Kanadu, dok ne stigne odgovor za PR.

Ima li neko iskustva, kolika je verovatnoca da dobijem TRV i koliko se ceka odgovor za TRV? Na sajtu pise oko 35 dana a ja se nadam da ide malo brze ako se aplicira elektronski.
 
Dobila sam TR vizu i uskoro putujemo tj. za 3 dana :). Nadam se da ce nekome pomoci ovo iskustvo posto sam po forumima dosta citala da skoro niko ne dobija TR vizu ako je u procesu za PR... Dakle, pokusajte, moguce je! Srecno svima :)

Kazi mi kad si poslala aplikaciju i koliko dana je proslo kad su ti poslali odgovor, jer sam ja predao za Turisticku vizu u petak i pomalo sam nervozan. Cestitam ti na dobijanju vize.
 

Back
Top