Uputstvo za ONLINE aplikaciju za Kanadsku TRV vizu

Kod nove online aplikacije ćeš morati platiti sa karticom novi fee, jednostavno tako aplikacija funkcioniše. Ne mogu se dokumenta ni proslediti na obradu bez plaćenog fee.
Pretpostavljam da će ti odobriti REQUEST FOR REFUND - sam naziv kaže da je reč o zahtevu za refundaciju plaćenog iznosa kod prethodne aplikacije.

A taj zahtjev njima saljem zajedno sa ostalim papirima? U slucaju da ipak posaljem putem poste?
 
A taj zahtjev njima saljem zajedno sa ostalim papirima? U slucaju da ipak posaljem putem poste?

Zaista nemam iskustva u vezi sa tim. Mislim da u zaista retkim slučajevima može da se refundira novac, a ti si verovatno jedan od tih slučajeva. Najbolje da pošalješ mail sa upitom ambasadi, imaš ovde kontakte: http://www.canadainternational.gc.ca/austria-autriche/contact-contactez.aspx?lang=eng
Ili probaj na: http://www.canadainternational.gc.ca/serbia-serbie/contact-contactez.aspx?lang=eng&menu_id=43
 
Dobre vesti, otvara se CVAC centar u Beogradu od 7-avg!
U suštini to je ovlašćena agencija za obavljanje raznih poslova vezanih za vizu, od pripreme aplikacije do viziranja pasoša. Aplikacije se u svakom slučaju prosleđuju u ambasadu u Beču!
Usluge im nisu nimalo jeftine: http://www.vfsglobal.ca/Canada/Serbia/service_charge_schedule.html
U svakom slučaju postoji mogućnost izbora, pa ko hoće....

VFS Global is pleased to announce the opening of the Canada Visa Application Centre (CVAC) operated by the International Organization for Migration (IOM) in Serbia on August 7th, 2013.
CVAC is the exclusive service provider for the Government of Canada, authorised to accept applications in all temporary resident categories (visitor visas, study and work permits) and travel document applications from Canada’s permanent residents in Serbia....

Više na: http://www.vfsglobal.ca/Canada/Serbia/English/index.html
 
Poslednja izmena:
I što je najzanimljiviji deo, to je po JEDNOM zahtevu, što će reći ako apliciraju dvoje x2, troje x3 itd, sve to nezavisno od takse za vizu koja se plaća CiC-u, 75$ za TRV ili 125$ za study vizu, za čega već planirate da aplicirate....
A onda ako Beč odobri vizu, dodatnih $57.84 za prosleđivanje pasoša na viziranje (pretpostavljam je i to cena po jednom pasošu).
Pa jeftinije su neke travel agencije koje nose pasoše u vaše ime na viziranje! :dontunderstand:
Što se mene tiče, neka hvala, ali opet, ko hoće neka plaća..
 
Сигурно ће бити неких који ће апликовати преко њих а и оних који не желе да се цимају. Нажалост ово је пљачка. Да је 10$ за помоћ у вези апликације па ајде а не да деру тај народ тамо.:banghead:
 
jel potrebno popuniti i obrazac imm 5257 schedule 1? naime, kada se popuni samo imm 5257, t.j. poslednji deo ''background information'' , pri samom kraju pise ''If you answered yes to any of question 3 to 6 above, you MAY BE REQUIRED to fill out imm 5257 schedule 1''. Naravno, nisam popunila jer sam svuda odgovorila sa ''ne'', medjutim sad vidim u online aplikaciji da i to traze da se prikaci....je l neko probao da prodje bez toga? ja imam hiljadu pecata u pasosu, pa bih da izbegnem deo gde treba da se popuni ''previous travel'' u imm 5257 schedule 1. :confused::confused::confused:
 
da, naravno zaboravih da sam iz Srbikistana :mrgreen: Na samom obrazcu stoji nota ''If you answered yes to any of question 3 to 6 above, you MAY BE REQUIRED to fill out imm 5257 schedule 1'', a onda u onom uputsvo pise sledece: This form must be completed by:

you, the principal applicant;
your spouse or common-law partner (whether accompanying you to Canada or not), and
your dependent children aged 18 or over (whether accompanying you to Canada or not).

sve je vrlo konfuzno....
 
Milane pomagaj :)
Aplicirala sam online za turističku vizu u prošli ponedeljak 12.08.2013.. U stvari, ja mislim da sam aplicirala. Nikakvo obaveštenje mi ne stiže i ne mogu da vidim nigde status moje aplikacije. U tvom obaveštenju (ne persiram jer mislim da si momak ) nije mi samo jasna rečenica :Nakon plaćanja vize, prosleđujete dokumenta preko opcije Submit. nigde ne mogu da pronadjem tu opciju SUBMIT nakon plaćanja. Tj. na sajtu sam pročitala da se nakon plaćanja automatski vrši submit aplikacije ili nije tako. Ako mogu da budem slobodna da ti tražim broj telefona, tako će mi biti lakše za sporazumevanje.
Pozdrav i hvala unapred na objašnjenju:D
 
Da ništa nije nemoguće u kanadskom viznom procesu, govori i poslednje dobijanje vize jednog člana za svega 1 dan, a preko online sistema, što je definitivno najbrži mogući odgovor!

Čestitam svima koji su dobili vize! Nažalost, oni se u najvećem broju slučajeva više ne pojavljuju na forumu.
A bilo bi lepo i korisno da podele svoju radost i iskustva sa svima koji su u procesu i da pošalju malo 'pozitivnih vibracija.'
Pri tome, naravno nikoga pojedinačno ne prozivam, već je ovo na neki način opšte obraćanje!

I nemojte bacati lovu na agencije, kojekakve imigracione savetnike, advokate itd. Za neke stvari mogu biti od pomoći, ali vrlo ograničeno, i pri tome često ljudi od njih imaju prevelika očekivanja. A svi se oni u startu ograđuju, i niko vam neće garantovati pozitivan ishod. Tu pre svega mislim na domaće experte za vize. Kanadski opet, koji poznaju njihove propise, imaju više iskustva ali nisu 'affordable', s obzirom da im je satnica rada prava sitnica za naš standard.

Ipak je bolje da se potrudite da naučite što više o viznom procesu, a javni forum je upravo jedan od najboljih 'alata', jer ostaje na neki način 'javna beleška' korisnih informacija i iskustava drugih.
Upravo zato pišite, podelite svoje iskustvo, jer nekome ono sutra može pomoći.
:kpozdrav:
 
Štrajk službenika još uvek traje. Citizenship and Immigration Canada preporučuje online apliciranje za vizu kao najbolju soluciju.
----
The Professional Association of Foreign Service Officers (PAFSO) union is currently taking strike action. PAFSO union members responsible for processing visa applications have been walking out of offices in Canada and overseas without advance notice. Posted processing times for both temporary and permanent resident visa applications do not take into account work stoppages. Anyone applying for a visa should anticipate delays and submit their application online as far in advance as possible. Some prospective students may need to pass a medical examination and/or provide a police certificate to study in Canada. Delays can be avoided by getting these done early. Students who need a medical examination may also choose to undergo a medical examination before submitting the application. For more information on these requirements, please visit the website of your nearest visa office.
Contingency plans are already in place to ensure all offices remain open and are providing at least a minimum level of service. Priority will be placed on urgent humanitarian applications.
CIC continues to closely monitor the situation.
Visitors, workers and students can apply online for faster processing.
The Department aims to process applications as quickly as possible, and encourages visitors, workers and students to apply online or to visa application centers (VACs).
Electronic applications give CIC much more flexibility in moving case processing to offices with the capacity to handle them.
If you have already submitted a paper application, please do not submit an electronic application as this will only cause additional delays in processing.
 
Molim odgovor ako znate: dobili smo porodičnu iseljeničku vizu za Kanadu, svi imamo PRC, da li je našem sinu potrebna i ta studentska viza da bi studirao u Kanadi ili je ovo dovoljno, ja pretpostavljam da je dovoljno?
I kakva je procedura u ovakvom slučaju?
Da li se prjavljuje online, da li na licu mesta, kakvi dokazi su potrebni, ima li pravo na nekakvu stipendiju?
Mi planiramo da idemo u roku od nekoliko meseci, sin sad završava prvu godinu veterine....
Havala unapred na svakoj informaciji!
 
Cao Bokaruki,

Nije mu potrebna studentska viza kad vec imate iselejnicku :)

E sad za ostalo ne znam tacno kako je u Kanadi. Pretpostavljam da je slicno kao u USA, onda neka pogleda na sajtovima univerziteta koji ga interesuju koji su uslovi za upis (verovatno treba da ima polozene neke testove, za USA je to GRE i/ili TOEFL, opet ne znam kako je u CA).
Prijavljivanje za faks treba obaviti u odredjenom roku za skolsku godinlu ili semestar, proverite te rokove, nisu isti za sve univerzitete, nekad cak ni za sve fakultete(departments) u okviru istog univerziteta.
Moguce da ima pravo na stipendije, ali treba i da ih dobije, znaci da konkurise i da ima preporuke verovatno. Moze i da radi uz faks, ima pravo za razliku od dece na studentskim vizama (njima je to vrlo ograniceno i mogu samo na faksu mislim).

U USA nije ista cena za studente koji su residents u toj drzavi, cak ni za Amere - za non-residents je cena cesto duplo veca! Ovde sa postaje resident ako zivis godinu dana u toj drzavi. Ne znam da li tako nesto postoji u CA, ali proverite.

Zavisi i od sina koliko je samostalan i prilagodljiv, da li ce da gleda i univeritete u drugim gradovima ili samo tamo gde cete da zivite - ako ste u istom mestu ima i prednost da ne placa sebi posebno smestaj i da ima taj neki period prilagodjavanja na pocetku, ali iako je dete vrlo samostalno onda bolje da konkurise i na bolje i na slabije iniverzitete , pa da moze da bira po rejtingu univ. a ne po mestu boravka.

Nadam se da ce neko iz CA da se javi, lanavi mislim da ima dobre info sto se skole tamo tice...
 
Hvala mnogo VanZandt!! Mi i biramo mesto boravka tak da svima odgovara, pa ćemo verovatno u Kalgari-i ima posla, a imaju i veterinarski fakultet, već je on nešto gledao i verovatno bi se bunio da zna da se ovako raspitujem, ali i ja bih da ponešto znam, pa rekoh da pitam, za svaki slučaj....
e sad, kakvog je rejtinga taj fakultet pojma nemam, moraću i to da iskopam negde....
 
Pa za osnovne studije mislim da je manje vazno nego za postdiplomske. Uradite da vama bude najzgodnije i da ne trosite puno novca na pocetku. Ovde su studije jako skupe. Uvek moze da uzme kredit, ali ako moze da se izbegne uzimanje kredita to bi bilo odlicno. Moze i da se posle prebaci na drugi univerzitet ako misli da mu u Kalgariju ne odgovara (i za osnevne studije). Ako se odluci za master ili doktorat (a bar master mislim da bi trebalo) onda nek bira, a do tada ce vec biti domaci tj lakse ce se snaci i znace sta tacno hoce i kako to da ostvari.

Pa izgleda da je bas dobar univerzitet, sesti ili sedmi u Kanadi, ne treba da brinete. Sad samo da vidi sta mu sve treba za upis i da vidi rokove, cene, moguce stipendije i sl.

http://en.wikipedia.org/wiki/University_of_Calgary#Rankings
 
Poslednja izmena:
Pozdrav clanovima ove teme. Mislim da su upustva koja je dao Milansel vise nego korisna. Bar su meni mnogo znacila jer prvi put aplikujem online i to za turisticku vizu. Planiram ostati za vrijeme zimskih praznika, manje od mjesec dana. Interesuje me da li na izvodu iz banke mora bas biti veca suma novca, jesam zaposlena ali mi mjesecna primanja ne prelaze 500 eura. Naravno u Kanadi cu biti kod rodjaka i oni su u pozivnom pismu naveli da ce snositi sve eventualne troskove ako ja ne budem u stanju da ih pokrijem. I da, posto sam se vec registrovala za MyCIC vidjela sam da postoje dokumenti kao sto su Proof of Relationship i Purpose of travel-other, koja ja ne mogu dokumentovati. Moraju li i ona biti popunjena, posto u prvoj recenici stoji: "this is the list of documents you need to submit in order to apply. You cannot proceed until each file has been uploaded"? Hvala
 

Back
Top