Kako se rešiti bubašvaba?

Zna li neko nacin, kako se resiti bubasvaba u kuci?
Sta ti pada na pamet?Domaci ljubimci ko i svaki drugi.
Ma sta ko svaki drugi.To je anderstejtment.
Jel znas ti nesreco da ta stvorenja mogu da prezive nuklearni holokaust ?
Dok mamalima to teze polazi za celijama.
I da imam bubasvabu.I pazim je i mazim je.Dobro ne mazim je,al je hranim.Malo li je ?
E sad,malo sam u rebusu,jer se uvek pojavi iskljucivo jedna,a cisto sumnjam je jedna te ista uvek.
Jer ,a nzm dal je to urbani mit il je stvarno tako,de je jedna tu ih je ohohoooo.
Uvek kad sednem za komp,pojavi se odnekud iza kucista i op,pravo na tastaturu.U pocetku onako stidljivo i sa dozom predostroznosti a sad se i ne premislja.
Prvi put pre 15ak dana i tad sam teo nako instinktivno da je omlatim,al saosecanje prevladalo zivotinjski nagon.
Otkrijem li da me zezaju i da ih je vise (sto je vrlo verovatno,jer sve su iste),i da mi na smene peljese klopu,e tu onda nema odstupanja.
Ce da radi neki insekticid.
 
Imam resenje za vas...
Neverovatan preparat...
Ako ima neko ko ne podnosi te ogavne insekte onda sam to ja.
U junu sam slucajno sreo drugara na basketu i nekako smo se dotakli te teme oko bubasvaba i bubarusa.
Rekao mi je da u Beogradu ima lik koji se bavi prodajom preparata po nazivu BUBOMOR.
Kontaktirao sam coveka i za manje od 15 dana buba nije bilo.
da kucnem u drvo nema ih ni dan danas...
KAze da ako se lepo nanese bube se ne pojavljuju 1-2 godine.
Nije ni skupo 600 rsd a covek se resi tih gamadi
mozete coveka kontaktirati na bubomor@gmail.com
nadam se sam pomogao


Pozzz
 
ИКОН је закон, бар за буба-русе и мраве, а имаш продавницу-представништво /Бгд/ у згради преко пута Сајма,код Сењачке пијаце, мислим Косте Главинића 2 /зову је УДБ-ина зграда/ .
 
Postoje par dobrih preparata u poljoprivrednim apotekama na bazi lambda-cihalotrina koji se takoreci ne oseca u vazduhu i nije stetan po ljude anaerobno odnosno u vazduhu ili pak na kozi jedino je problem je ne gutati ga.

Sa tim preparatom kao profesionalna sluzba za dezinsekciju radimo unazad jako dugo vremena i imamo svega 1-2 reklmacija na cirka svakih 100 ociscenih stanova kuca ili lokala.

Sredstvo se zove "Vilotrin" i dolazi u pakovanju od 50 grama.Sama kupovina preparata nije garancija da ce te se resiti bubasvaba ili bubarusa.Potrebno je znati mesta gde najcesce polazu jajasca i borave tokom dana a nocu normalno u mraku izlaze.

Najcesca mesta gde bubaruse i bubasvabe borave su svi zatvoreni izvori toplote.U tome ubrajam pod broj 1:

-Motor zadnja strana frizidera
-Motor zadnja strana zamrzivaca
-Unutrasnjost mikrostalasnih pecnica
-Zadnja strana sporeta u kuhinji
-Grejac kuhinjskog bojlera
-Grejac bojlera u kupatilu
-Masina za pranje posudja ispod poklopca.


Preparat koji sam spomenuo je u praskastom stanju i potrebno ga je dozirati polako na kasicicu vrhom jer prasina koja se stvara priliko doziranja kod dosta ljudi izaziva iritaciju koja prouzrokuje neobuzdanu kijavicu ili pak kasalj.

Rastvoren u vodi je spreman i takoreci neskodljiv za ljude,decu i cak kucne ljubimce.Sa tim preparatom radimo radili smo i verovatno cemo raditi jako dugo jer je efikasnost izuzetno visoka citavih 80%-90% prilikom prvog tretmana narocito ako se tretiraju gore navedeni elementi i aparati naravno dok su iskljuceni.

U najblizoj trgovini imate prskalicu-fajtalicu za prozore tipa"Mer" i tako dalje.Presipati preparat za prozore na drugom mestu unutra staviti vodu i sipati pola male kasicice preparata "Vilotrin".
Promesati.
Poprskati svako drugo vece pred odlazak na spavanje navedene aparate ali i slivnike u kupatilu i ventilacione otvore.

Problem bubasbava i bubarusa bi trebao da bude resen vec u roku od 7 dana ako se postuje pravilna upotreba,mere predostroznosti i ucestalost od barem jednog prskanja svakih dveju veceri u period od 7-10 dana.

Naravno kod nekih 10%-20% bubasvaba postoji rezistentnost jer se tretiraju bornom kiselinom i ostalim "Raid" marketinskih trikovima ako smem slobodno reci i onda se u tom slucaju pored VIlotrina dodaje drugi preparat tipa "Nuvan" ili "Konzul" koji su nesto jaci ali izuzetno efikasni ako postupak dezinsekcije ne daje 100% rezultate prilikom prvog tretmana"Vilotrin"-om.
 
vrlo česta intervencija koja se sprovodi kao usluga u službama za dezinfekciju, dezinsekciju i deratizaciju. Ovaj insekt je uglavnom aktivan noću, u stanovima se najčešće srestcu u kupatilu i kuhinji, a u kućama u zamračenim i podrumskim prostorijama. Ono što često stvara paniku je to da buba švaba prenosi zaraze. Ovo je tačno, ali delimično. Buba švaba zaista se često kreće po nečistim površinama, naročito po kanalizacionom instalacijama, na svojim nogama i pipcima nosi odredjenu količinu fekalnih bakterija, ali je u realnim uslovima broj bakterija isuviše mali kako bi one mogle da naruše naše zdravlje. Reč je o bakterijama koje se inače nalaze i na drugim mestima koja dodirujemo svakodnevno. Sve u svemu buba švabe su u suštini normalna pojava u prostoru gde borave ljudi, upravo iz razloga što mi njima stvaramo dobre uslove za život. Suzbijanje buba svaba se radi gotovo rutinski i u velikoj meri se može smanjiti ili potpuno otkloniti njihovo prisustvo na neko vreme.

Postupak dezinsekcije po definiciji je samo svodjenje brojnosti populacije insekata na najmanju moguću meru. Pravo vreme za uništavanje buba švaba je proleće jer tad počinje period njihove najveće aktivnosti i pravovremenim reagovanjem sprečava se njihovo razmnožavanje. Buba švabe u spoljnoj sredini se najčešće okupljaju na rubovima zgrada u blizini podrumskih otvora i na zelenim površinama, baštama, parkovima i to samo u toplom periodu godine. U toku zime nema uslova za njihov opstanak zbog niskih temperature, jer su bubašvabe tropska vrsta. Tretiranje dezinsekcionim sredstvima se vrši tako što se preparat nanosi na površine po kojima se insekti najčešće kreću. Nakon tretmana u roku od nekoliko dana buba švabe se eliminišu iz tretiranog prostora. Preparati koji se koriste u svrhu dezinsekcije su potpuno bezopasni po zdravlje ljudi i kućnih ljubimaca, sisara i ptica.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Na moju zalost imala sam i ja ista iskustva i sa buba marama,bubasvabama i mravima. E sad, dok sam imala macku, verovali ili ne, bar bubasvaba nije bilo ni na vidiku :lol:, sad ozbiljno razmisljam da pozovem neku agenciju za dezinsekciju, cak sam dobila i preporuke za njih par,izmedju ostalih je i ova gore navedena Eko End, pa ima li ko neka iskustva sa njima?
 
Mojoj mami odlično radi Pest reject iz Top šopa, šteta što su ga povukli, treba i meni. Nabavila ga je prvenstveno zbog miševa i pacova (stara kuća, okružena bankama, poštom, prodavnicama...) ali kaže da ni bubašvaba više nema. A imala ih je, kapitalnih primeraka. Mačku inače ne sme da nabavi, pored ostale gamadi u kraju perzistira i FIP virus.
 
Bubašvabe su stalni gosti u prostorijama gde se ne održavaju dobri higijenski uslovi. Dezinsekcija bubasvaba predstavlja uništavanje i kontrolu populacije ovih insekata na odredjenom predelu.

Metode koje se koriste za suzbijanje bubasvaba se razlikuju od vrste i obima problema, najčešće se koriste ručne pumpe i gelovi za uništavanje buba švaba.

Primena ovih sredstava ne predstavlja nikakvu opasnost po zdravlje ljudi, kućnih ljubimaca ili ptica.
Postoje razne alternativne metode - uradi sam (kao što su razni sprejevi, praškovi i mnoga druga razna sredstva za dezinsekciju...) koja skoro nikada ne uspeju da totalno reše nastali problem.

Dakle, problemom uništavanja bubašvaba treba da se bave stručne osobe, tj. firme.
 
na Kalenicu ima visok covek koji seta sa okacenom `tezgicom` o vrat...e, prosle god kupih kod njaga `muvan` prasak u kesici...moze da se pomesa sa vodom i sprica po odredjenim mestima, moze se i pomesati gusto sa vodom pa mazati, a ja probusih rupicu na kesici i posipah po ivicama vrata, prozora, po pragu....
ama bas ni jednu zivu bubu ni bubicu nisam videla...
posto je stara vikendica u pitanju, suplja vrata, prozori, izvitoperilo se sve, i bas juce idoh gore, i zatekoh puno mrtvih buba
i danas kupih muvan da i ove godine pospem...kosta kao i prosle 200din, i stvarno vredi
 
Dezinsekcija buba švaba je vrlo česta intervencija koja se sprovodi kao usluga u službama za dezinfekciju, dezinsekciju i deratizaciju. Ovo je insekt koji stvara vrlo neprijatna iskustva, kada se sretnemo sa njim. Ovaj insekt je uglavnom aktivan noću, u stanovima se najčešće srestcu u kupatilu i kuhinji, a u kućama u zamračenim i podrumskim prostorijama. Ono što često stvara paniku je to da buba švaba prenosi zaraze. Ovo je tačno, ali delimično. Buba švaba zaista se često kreće po nečistim površinama, naročito po kanalizacionom instalacijama, na svojim nogama i pipcima nosi odredjenu količinu fekalnih bakterija, ali je u realnim uslovima broj bakterija isuviše mali kako bi one mogle da naruše naše zdravlje. Reč je o bakterijama koje se inače nalaze i na drugim mestima koja dodirujemo svakodnevno. Sve u svemu buba švabe su u suštini normalna pojava u prostoru gde borave ljudi, upravo iz razloga što mi njima stvaramo dobre uslove za život. Suzbijanje buba svaba se radi gotovo rutinski i u velikoj meri se može smanjiti ili potpuno otkloniti njihovo prisustvo na neko vreme.

Bubašvaba
Postupak dezinsekcije po definiciji je samo svodjenje brojnosti populacije insekata na najmanju moguću meru. Pravo vreme za uništavanje buba švaba je proleće jer tad počinje period njihove najveće aktivnosti i pravovremenim reagovanjem sprečava se njihovo razmnožavanje. Buba švabe u spoljnoj sredini se najčešće okupljaju na rubovima zgrada u blizini podrumskih otvora i na zelenim površinama, baštama, parkovima i to samo u toplom periodu godine. U toku zime nema uslova za njihov opstanak zbog niskih temperature, jer su bubašvabe tropska vrsta. Tretiranje dezinsekcionim sredstvima se vrši tako što se preparat nanosi na površine po kojima se insekti najčešće kreću. Nakon tretmana u roku od nekoliko dana buba švabe se eliminišu iz tretiranog prostora. Preparati koji se koriste u svrhu dezinsekcije su potpuno bezopasni po zdravlje ljudi i kućnih ljubimaca, sisara i ptica.
 

Back
Top