KAKO SA BUDALAMA IZACI NA KRAJ?
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: KAKO SA BUDALAMA IZACI NA KRAJ?

Primećen član El Muerte (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano KAKO SA BUDALAMA IZACI NA KRAJ?

Pre par meseci sakupio sam neku kintu i sa bratom nabudzio server (Linux) i wireless opremu. Neko vreme sve je bilo sjajno, protok je bio sjajan , cak do 100kb/s.........sve dok nismo poceli posle 7 dana dobijati smetnje u vidu prekida signala. Net je cas shljakao, cas stoji i miruje, cas radi i tako u krug.Sa fantasticnih 100kbs spali smo na 0.3 kbs !!!!Budzili smo i stimovali sve i svasta dok nismo culi da negde u okolini ima radio-amatera koji nam ometaju vezu. Posto 2.4 Ghz spada u slobodne frekfencije, po zakonu im ne mozemo nista.
    Moje pitanje glasi: Sta da radim ljudi? KAKO SA BUDALAMA IZACI NA KRAJ? Da li bi vredelo da kupim pojacivac pa udri po zakonu jaceg!?!???? Postoji li ikakav nacin da nekako lociram odakle dolazi smetnja?
    Ajde pomagajte jer ovako vise ne mogu......brze mi radi dial-up nego wireless. UZAS!!!!!!

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Pokusaj nekoliko stvari.
    1. Dogovori se sa provajderom da predjete na neki drugi kanal (sve dok se veza ne "iscisti")
    2. Mozda da stavis jacu antenu
    3. Proveri ponovo kako se "vide antene"
    4. Pokusajte sa nekim setovanjima na "access points"
    5. Vidi sa provajderom da li je moguce da se "izdvojis" iz mreze, ulozi nesto love u dodatni ruter na njegovoj strani, samo za tebe. Tako sam ja uradio, pa imam zagarantovanih 256/128

Imam osecaj da nisu radio-amateri u pitanju vec da je tvoj provajder "nagurao" mnogo korisnika na isti bandwidth pa se nasao neki pametan da skida filmove ili gomilu pesama ili programa.
    To se vec dogadjalo nekima ovde. U pocetku sljaka fantasticno dok provajderu ne "zine dupe", pa samo trpa nove korisnike, na kraju niko i ne moze da radi ni priblizno kako treba.

Javi sta si uradio

Početnik
    Učlanjen
    17.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Kao prvo radio-amateri nisu budale, a to sto te ometaju ne znaci da rade namerno. Malo mi je cudno da rade bash na opsegu 2.4GHz i to na freq za kanale ,ali svejedno.
    Nadji te ljude i objasni im da ti koristis tu freq za svoj wireless, pa ce se oni pomeriti sa freq.

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano

stvarno tesko da su r.amateri na tim frekvencijama, a ako jesu, ko sto rece saler, lepo se objasni sa njima o cemu se radi. A ako opet bude isto, postoji nesto sto se zove cvrcak, velicine kutije sibica je i kada ga postavis kod njega u dvoriste, kucu zgradu odseci ces ga od sveta

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Neverujem da su radio amateri , oni bas nemaju sta da traze na 2,4 GHz , nego ti lepo proveri svoju opremu (prvo i osnovno protok od AP-a do rutera ) pa ako je to uredu obrati se provajderu.

Učlanjen
    28.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Citat Original postavio codemaker
    Pokusaj nekoliko stvari.
    1. Dogovori se sa provajderom da predjete na neki drugi kanal (sve dok se veza ne "iscisti")
    5. Vidi sa provajderom da li je moguce da se "izdvojis" iz mreze, ulozi nesto love u dodatni ruter na njegovoj strani, samo za tebe. Tako sam ja uradio, pa imam zagarantovanih 256/128

Imam osecaj da nisu radio-amateri u pitanju vec da je tvoj provajder "nagurao" mnogo korisnika na isti bandwidth pa se nasao neki pametan da skida filmove ili gomilu pesama ili programa.
    To se vec dogadjalo nekima ovde. U pocetku sljaka fantasticno dok provajderu ne "zine dupe", pa samo trpa nove korisnike, na kraju niko i ne moze da radi ni priblizno kako treba.

Javi sta si uradio
    Na drugi kanal sam presao pre 2 mseca i opet isto...
    Vidljivost je SUPER...nemam drveca ispred kuce a antena je na 800-900 metara.
    Sto se tice zagusenja...nije ni to slucaj.
    Brat mi radi u tom provajderu i sve zivo smo isprobali.
    Pazi, bez imalo sumnje su radio-amateri e sada......kako da ih lociram to mene muci?
    Zamolio bih ja da promene frekfencije....ali kako kada ne znam gde se nalaze. Nema nikakvo udruzenje u okolini vec se neko u svojoj kci se "igra" sa radiom.
    Ko jos u 21 VEKU - u doba satelita i interneta koristi radio vezu za komunikaciju!?!?
    Mozda ce se neko uvrediti ovim ali bas me briga!
    Njihvo zaj.ebavanje kosta mene i jos 200 drugih korisnika koji posteno placamo nasu frekfenciju svaki mesec.
    Jel hoces da se zezas????? Nema frke ali prvo PLATI!!
    Verujte mi ljudi znaju oni tacno sta rade, samo ih boli dupe.

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano

Citat Original postavio El Muerte
    Ko jos u 21 VEKU - u doba satelita i interneta koristi radio vezu za komunikaciju!?!?
    pa...zar nisi rekao da imas wireless ))
    nego, tebi treba goniometar, to je uredjaj z lociranje bilo kod radio predajnika. E sad gde nabaviti nemam pojma, ali posto sam iz Bg, ja bih pozvao Radio klub u Timockoj 18 (http://www.radioklub.co.yu/).
    Tako, da pogledaj sta imaju, pozovi ih....

Veoma poznat Tzar (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    422

Podrazumevano

Citat Original postavio El Muerte
    Citat Original postavio codemaker
    Pokusaj nekoliko stvari.

Javi sta si uradio
    Na drugi kanal sam presao pre 2 mseca i opet isto...
    Vidljivost je SUPER...nemam drveca ispred kuce a antena je na 800-900 metara.
    Sto se tice zagusenja...nije ni to slucaj.
    Brat mi radi u tom provajderu i sve zivo smo isprobali.
    Pazi, bez imalo sumnje su radio-amateri e sada......kako da ih lociram to mene muci?
    Zamolio bih ja da promene frekfencije....ali kako kada ne znam gde se nalaze. Nema nikakvo udruzenje u okolini vec se neko u svojoj kci se "igra" sa radiom.
    Mozda ce se neko uvrediti ovim ali bas me briga!
    Njihvo zaj.ebavanje kosta mene i jos 200 drugih korisnika koji posteno placamo nasu frekfenciju svaki mesec.
    Jel hoces da se zezas????? Nema frke ali prvo PLATI!!
    Verujte mi ljudi znaju oni tacno sta rade, samo ih boli dupe.
    OK Muerte ali to nije tvoja frekvencija.

Radio amateri tacno znaju sta rade, ako se dobro secam Srbija je imala i svetske prvake u radio amaterizmu.

Da li ste uopste proverili mogucnost kvara na opremi provajdera? Sta je sa opremom tih 200 korisnika?

Novi Sad nije mali grad, sigurno ima neki klub radio amatera. Ako ih ne mozes pobediti onda im se pridruzi ili tako nekako.

Početnik
    Učlanjen
    17.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Pa zasto da ne koriste radio?
    Evo ja koristim kod mene FRS opseg.. super je ... posluzi kao telefon ili slicno.. nema potrosnje kredita etc.. cak ti za neke opsege ne treba dozvola (CB - 27MHz, FRS 462 & 467MHz)

Učlanjen
    28.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

OK ljudi hvala vam na savetima.
    Izvinite sto sam pao u vatru

Slične teme

1. Kako izaci na kraj sa tinejdzerima?Tema za mame