Alice in Chains

.pissbottleman

Iskusan
Poruka
6.368
Ne mogu da verujem da jos uvek nema teme posvecene njima.Jedan od najboljih bendova ikada.
Kod mene su na listi prvih pet.
Mnogo su dobri,prava grunge grupa,mada malo vuku na metal.
Layne Staley,takodje jedan od najboljih vokala, bolno dobar tekstopisac...

Meni omiljene Don't follow,Down in a hole,Man in the box,Nutshell,No excuses,Would....da ne nabrajam dalje imaju mnogo sjajnoh pesama...
 
"...Nothing better than a dealer who's high
Be high, convince them to buy
What's my drug of choice?
Well, what have you got?
I don't go broke,
And I do it a lot!..."


Fantastican tekst! Jedan od 5 ,meni,definitvno najdrazih bendova.
 
Ali drogiram se njima poslednjih mesec dana!!!

Trenutno mi je jedna od NAJBOLJIH PESAMA IKADA... "Would"... a do skora mi je njihova omiljena bila "Down In A Hole" :roll:

WOW KAKAV BAND!!!! :shock: 8) :D
 
Keeper:
e ja znam da sviram "would?" :D

:D :D sad si faca :wink:


Sad ide "Heaven beside you"... ceo dan slusam njihov unplugged :)
Imam ceo mp3 njihov tako da imam cime da se drogiram, ali moram da priznam da jos uvek nisam stigla dalje od albuma "Dirt", Unplugged-a... i odredjenih albumskih snimaka pesama sa Unplugged-a :lol: :roll:

aaaaaaaaaaaaaaa Would... onaj bass mi utrobu razvaljuje koliko je fenomenalan!!!
u pravu si, sigurno je glupo bez basa...
 
...danas je na VH1 televiziji, clan Alice in Chains-a rekao u emisiji "Grunge", da je band Alice In Chains tipican boy band... sto znaci da su napravljeni isto kao sto su napravljeni backstreet boys, 'n sync i sl...
ODNOSNO, album je bio gotov i producenti, kada su skupili dovoljno decaka za band, dali im da to odsviraju i otpevaju i ...woala! Eto ga novi kultni grunge band koji donosi puno love i radi skroz cool...
U vreme kad su ga napravili (prvi album je izdat '90) tada je grunge donosio puno love i zato su se odlucili da to urade...

ja sam jos uvek u shoku... :shock: :?
 
Kurt Cobain:
e ne mogu da verujem da je onaj lik "oath" ili kako vecj rekao da su alice in chains jednostavni!!!
samo imam jedno da kazhem : NO COMMENT

Da,jednostavni su za sviranje,laki tekstovi,lake melodije,a da ne govorim to sto su krenuli iz grunge pokreta onako svi masovno.
I ako su zaista tako dobri,zasto su se uopste razisli?
Argumentuj mi da su oni band vredan paznje,ili hajde gitaru u ruke pa da uporedimo Queensryche i Alice In Chains, pa da vidis kako "dedice",takodje iz Seattle i dan danas sviraju.
 
kobejn, shta se chudish.
pa valjda je sushtina muzike da se shto tezhe mozhe odsvirati (:
mislim stvarno, ceo zhivot zhiveti u zabludi daje muzika neshto vishe od puke tehnike.
srami se (:
 
Kurt Cobain:
da li iko ovde slusha ovaj fantastichni bend predvodjem sjajnim vokalom Layne Staleya i strasnim rifovima i solazhama Jerry Cantrela ?
ja ih obozhavam !!!!
koje su vam omiljene pesme itd...

Keeper:
da, slushamo mi i taj fantastichni bend o kojem je, chini mi se, vecj bila tema. (:
ja najvishe volem "would?"... odlepim chim chujem knou miiiiiii brouken baj maj master 8)


Dont_Break_The_Oath:
Ta grunge skola iz Seattle nikada nista nije naucila od svojih sugradjana,onog ogromnog banda zvani Queensryche koji prase klasicni Heavy Metal.
A sve sto dolazi drugo odatle,sav taj grunge,uproscen zvuk koji se prosto trosi,na to uopste ne vredi ni obracati paznju.
Alice In Chains su bili samo privremena senzacija da bi na kraju sve potonulo zahvaljujuci neinventivnosti pravca muzike koji su svirali.


.pissbottleman:
Eeeeeej ja otvorio temu... Bez ikakvih uvreda zahtevam da se ova tema zatvori a ona druga podigne.
Meni ste isto tako zatvarali teme.
Cobain nemoj se ljutish.

Ogromni queenshta....? Daj oath mani se tih ogromnih bendova za koje nikad niko nije cuo....


Keeper:
hahaha, di cje da se mane tih bendova. zna se shta valja - heavy metal, a zna se shta izmedju ostalog i ne valja - grunge. nikad nisu nauchili da se shminkaju i da pushtaju dovoljno duge kose. a izmedju ostalog i da "komplikuju" rifove, jer u tome je izgleda sva sushtina heavy metala, tj. prave muzike (:



Dont_Break_The_Oath:
Komplikovanje riffova????Pa ti stvarno nemas pojma o metalu.
Sustina Heavy Metala nije u tome,nije to samo glasno sviranje,vec tehnicki i emotivno da bude na visokom,najvisem mogucem nivou.

A ti Pissbottleman ako nikada nisi cuo za legendarni band iz Setttle pod imenom Queensryche to je onda stvarno strasna sramota.
Eto na cemu danasnja omladina raste.
......mislim,smesno,niko nikada nije cuo za ogroman band Queensryche koji vec 23 postoji i koji je prodao milione i milione albuma i izvrsio strahovit uticaj na mnoge novije bandove.


Keeper:
pa naravno da nemam pojma o hevi metalu, to je samo za vas prosvetljene..... (:
a za nas shto se koprcamo ovde dole je smrdljivi grunge shto zaudara na prljave kose, proste i dosadne rifove, i koji je tehnichki a narochito emotivno na daleko nizhem stupnju od Svetog Metala.

ajd' shibe bre id' kod mame/zhene/devojke u spavacju, shminkaj se pa onda przhi tehnichki i emotivno komplikovane rifove(:


. . .:
Ja sam sada trazio po pretrazivacu i nisam nasao nista. . .
Imas li adresu teme? Pa da onda uradim ono sta valja. . . Zakljucati, prekoprati postove i sl.



.pissbottleman:
@ ... ja se i ne snalazim bas najbolje sa tim pretrazivanjem ali sam sigurno otorio vec temu o njima...aj molim te probaj jos jednom - > ALICE IN CHAINS < -


.pissbottleman:
@ oath - Cuo sam,ali.... pazi,ako ces tu velicinu da meris(popularnost, tiraz,uticaj....(znaci sad ne raspravljamo o kvalitetu)) oni ipak nisu ni blizu grupa kao sto su Pearl Jam i Alice in chains.

A iskreno ni u jednoj metal pesmi nisam primetio najvisi moguci emotivni nivo... ima dobrih balada ali.... U Grunge su ipak sva osecanja - ,bol,gorcina,bes..... izrazeni do najvece moguce iskrenosti i davanja sebe u pesmu ... jer su Eddie Vedder,Layne Staley,Jerry Cantrell,Chriss Cornell ....osobe koje su mnogo toga pretrpele u zivotu (narocito prva dvojica) i sve to su pokazivali kroz muziku .... ne bih sada da rasparavljam(pocinje utakmica) ali procitaj neke tekstove Pearl Jama i Alice in chains pogledaj malo koliko se oni unose i kidaju u svakoj pesmi.... iskrenije od toga ne moze biti... jer je ta muzika oni sami... i nije u redu da ti kazes da na Grunge ne treba obracati paznju i sl. mozes imati svoje favorite,ali treba da imas i neke granice...

Da vratim poruke. . .
 
åh Keeper.Pa nije samo tehnika u pitanju.Vazan je pristup koji imas i sta zapravo zelis,a Heavy Metal pruza upravo najsiri spektar izrazavanja svake vrste osecanja na totalno specifican nacin.
Pomenuo si vec velikane grunge i kako oni pisu svoje tekstove na jedan poseban nacin,da su unikatni.
Cekaj malo,ti tekstovi su uvek socijalno nastorojeni liseni svake maste i svakog konceptualnog smisla i svode se prvenstveno na patoloske pojave koje tekstopisci nose u sebi,a nemilosrdno su vezani za realnost,realnost,realnost.
Grunge nije nista revolucionarno,i niti Alice niti bilo koji drugi grunge band iskida dok svira.
Tu nema sta da se oseti osim jednakosti jednog muzickog pravca koji ima svoje limite i koji prosto ne moze dalje da se razvija jer je apsolutno neinventivan i ogranicen.
 
aha, znachi nije samo tehnika, vecj i pristup.
wow (:
ne.
WOW (:
a kolko sam shvatio, ima neshto i u "kidanju".
a bogami i u shminkanju.
extra choveche.

[size=-2]izvini, mi prichamo o muzici jel tako? :lol:[/size]

sori, al znam s kime imam posla - ne mogu se raspravljati sa "ortodoksnima".
uzhivaj ti u shirokim spektrima Svetog Metala, kidaj zhice, shminkaj se i uzhivaj, a grunge-u i ostalom "shto ne zasluzhuje pazhnju" ne posvecjuj pazhnju i ne dovodi sebe u sopstvenu rupu.
sam si dosh'o na zicer.
 
@ Oath - Pazi ja sam i pre tebi rekao da nisi bas do kraja upucen o svemu sto pricas a sve vise sam siguran u to.Alice in chains su se razisli jer je Layne Staley umro a bez njega nisu hteli da rade jer ne bi bilo isto...a gitarista i dalje svira(ima solo karijeru).... i molim te nemoj sad da obezvredjujes bendove koji ne mogu bez originalnog pevaca(pre si to radio,jako glupa konstatacija).

Ako je grunge neinventivan i ogranicen kako onda objasnjavas to da Pearl Jam zavrsavaju svoj osmi studijski album,a svaki njihov dosadasnji je bio prica za sebe i nije nosio nikakvu slicnost sa bilo cim sto su pre radili(a da ne pricamo o tome da imaju preko 300 neobjavljenih pesama...i uostalom bas me zanima koliko si ti cuo pesama PJ ili AIC....)

A tvoj opis grunge tekstova je i vise nego povrsan(najblaze receno) . Oces da stavimo par tekstova pa da uporedimo?
 
Rain When I Die
---------------------------------

Is she ready to know my frustration?
What she slippin' inside, slow castration
I'm a riddle so strong, you can't break me
Did she come here to try, try to take me

Did she call my name?
I think it's gonna rain
When I die

Was it something I said, held against me?
Ain't no life on the run, slowly climbing
Caught in ice so she stares, stares at nothing
I can help her but won't, now she hates me

She won't let me hide
She don't want me to cry

Will she keep on the ground, trying to ground me
Slowly forgive my lie, lying to save me
Could she love me again, or will she hate me
Prob'ly not, I know why, can't explain me

Did she call my name?
I think it's gonna rain
When I die
 
Ah,da….kazes svi tekstovi su vezani za realnost…pa? Zasto im to umanjuje vrednost?

Aj uzmemo desetak metal pesama i da prebrojimo koliko puta ce se pojaviti reci : Castles,Dragons,Angels,Blood,Black,Dark…. I tako to….

(P.S. Vidis jako je lako banalizovati stvari I strpati ih sve u isti kos…)
 

Back
Top