Berns: Pokajte se

katana_blade

Zainteresovan član
Poruka
226
Vašington -- Državni podsekretar SAD Nikolas Berns poručio je Borisu Tadiću i Vojislavu Koštunici da moraju da se pokaju.

Berns je izjavio da je predsedniku i premijeru Srbije poručio da treba da se pokaju na 10. godišnjicu masakra u Srebrenici, a da bi bilo dobro i da do 11. jula uhvate Ratka Mladića.

"Narednih dana ću Tadića i Koštunicu podsetiti na te obaveze. Rekao sam im: 'Morate da uhvatite Mladića. Dok to ne učinite, mi smo vaš najveći problem, nikada nećete ući u NATO'", rekao je Berns, prenosi Blic.

Berns je prilikom posete Beogradu 9. juna izjavio da SAD žele da Mladić bude predat haškom sudu do 11. jula i da je pojačan pritisak na Vladu Srbije da uhapsi Ratka Mladića ili da pregovara o njegovoj predaji. On tada rekao da je Vašington ohrabren izveštajima iz Beograda da i srpske vlasti žele da Mladić odgovara za optužbe u Hagu



Ja stvarno ne znam da li je Mr Berns pao sa Marsa ili je jeo bunike, sta on ima da diktira nekome da se pokaje, Tadic i Kostunica uopste nisu krivi ni za Srebrenicu niti za bilo koji zlocin sa Srpske strane. U moje ime ne treba da se izvinjavaju jer ja niti sam ucestvovao niti sam trazio i podrzavao takve umobolne postupke ********* i radikala. Mislim da je Mr Berns pogresio adresu treba da se izvinjavaju komunjare i radikali, a Tadic i Kostunica ce da se pokaju kada se i Mr Berns pokaje za zlocine koje su Amerikanci radili u ime pravde i demokratije.... :shock: :shock: :shock:
 
Суочавање у Америци

Keri je rekao da smo silovali i ubijali

Kad je reč o grupi “Veterani za istinu”, na primer, njihova kampanja je bila ubitačna po Kerijeve izborne šanse iako je najveći deo onoga što su Kerijevi vijetnamski saborci tvrdili bila laž. Tvrdnja da je Keri lagao o svojim poduhvatima u ratu pokazala se kao neistina nakon opsežne pretrage ratne dokumentacije. Keri je stvarno bio heroj utoliko što se izlagao velikoj opasnosti da bi spasao svoje saorce.
Međutim, reklamni spotovi “Veterana za istinu” i izjave pripadnika tih grupa, zasnivale su se i na kritici Kerijeve postvijetnamske političke kampanje protiv rata u Vijetnamu, a tu su “Veterani” bili iskreni i autentični.
Političkim stratezima u Kerijevom štabu se činilo da će Keri, čija su prsa prekrivena medaljama iz tog rata, sa lakoćom izaći na kraj sa napadima protivkandidata koji se iza tatinih skuta, ili uz pomoć tatinih veza, krio u Nacionalnoj gardi izbegavajući da služi vojni rok u Vijetnamu. Na poverenje javnosti u Kerija su, međutim, razorno delovale ogorčene izjave vijetnamskih veterana koji su Kerija optuživali da ih je posle povratka iz Vijetnama izdao i oklevetao svedočeći posle pred kongresom o američkim ratnim zločinima u Vijetnamu.
Keri se sam pozivao na svoju hrabrost u Vijetnamu i od toga je napravio stub svoje kampanje. Upravo je time rasrdio veterane tog rata. Mladi Džon Keri je postao slavan širom Sjedinjenih Država još u aprilu 1971. kada je na vrhuncu antiratnih protesta u Americi, svedočio pred spoljnopolitičkim odborom Senata. Tada je rekao da su mu drugovi po oružju pričali da su na kaznenim ekspedicijama po vijetnamskim selima palili i žarili: ubijali civile, odsecali uši i glave. Keri je ove godine rekao da je tada govorio “pošteno, ali malo previše poneseno”: bile su to “reči veoma gnevnog mladog čoveka”.
Izvesni Ven Odel, koji se pojavljuje u anti-Keri spotu veli: “Ja sam posle Vijetnama otišao na studije i na fakultetu su me zvali ubicom beba zbog onoga što su Keri i takvi kao on govorili. A ja nikada nisam učestvovao ni u kakvim sličnim zverstvima”. Drugi vijetnamski veteran Adrijan Lonsdejl rekao je: “Mi smo dobili bitku, a Keri se vratio kući i izgubio rat za nas. Nazvao nas je ubicama i siledžijama, a to nije tačno”.
Ekspert za ratne zločine i ljudska prava sa Prinston univerziteta Geri Vajs primećuje da je “neverovatno” da ni 33 godina kasnije, iako je činjenicama potkrepljeno i dokumentovano da su Vijetnamu počinjeni ratni zločini, o tome još nije moguće otvoreno i iskreno govoriti, to se još smatra “zapaljivom” temom. Keriju nije pomoglo ni što je bio veoma oprezan u svaljivanju krivice za zločine: nije optuživao svoje drugove po oružju, vojnik koji su služili rok u Vijetnamu, već samo najviše političare, one koji su vodili politiku i donosili odluke.
LJILJANA SMAJLOVIĆ, NIN


p.s. Toliko o suočavanju Amerikanaca sa svojim zločinima. Amerikanci su, inače, glavni inspiratori i finansijeri brojnih NVO koje nam “suočavanje” toplo preporučuju.
 
...i kakve veze ima rat u Vijetnamu sa gradjanskim ratom u bivsoj YU.
Vijetnam je bio Ratni zlocin od pocetka - Beli Amerikanci u Vijetnam su poslali Crne Amerikance da ubijaju Zute Ljude na drugom Kontinentu a ono sto danas od nas traze je da pod prisilom "potpisemo priznanje" da smo zlocinci da bi nam mogli suditi
 
Andreavk:
...i kakve veze ima rat u Vijetnamu sa gradjanskim ratom u bivsoj YU.
Vijetnam je bio Ratni zlocin od pocetka - Beli Amerikanci u Vijetnam su poslali Crne Amerikance da ubijaju Zute Ljude na drugom Kontinentu a ono sto danas od nas traze je da pod prisilom "potpisemo priznanje" da smo zlocinci da bi nam mogli suditi
a sto tako povrsno.... kolkoo znam zvanicni vijetnam je pozvao amere da se umesaju protiv komunisticke revolucije (vrlo kratko receno), obzirom da su ameri imali prethodnog iskustva u slucaju koreje koja bi cela verovatno danas bila komunisticka... u slucaj koreje se umesala direktno kina, posredno SSSR... a u vijetnamu je bio slican slucaj...

jeste bilo zlocina u vijetnamu al nemoj generalizovati stvari... kao sto ja ne zelim da iko prstom upire u mene zbog tamo nekog skorpiona, tako ni ameri ne zele da se u njih upire zbog necijeg zlocina...

uostalom, ako je verovati filmovima, ni vijetkongovci nisu bili milosrdni prema "svojima"

sa tobom se samo u prvoj recenici slazem

a shto se tice teme...

pa nije americki boga_pitaj_sta trazio od gradjanina kostunice i gradjanina tadica da se pokaju, vec od predsednika drzave/republike i predsednika vlade tj. od drzave so slican zakljucak... nemoj banalizovati stvari
 
d1:
kolkoo znam zvanicni vijetnam je pozvao amere da se umesaju protiv komunisticke revolucije (vrlo kratko receno), obzirom da su ameri imali prethodnog iskustva u slucaju koreje koja bi cela verovatno danas bila komunisticka... u slucaj koreje se umesala direktno kina, posredno SSSR... a u vijetnamu je bio slican slucaj...

...ma da "dobre dusice" sa altruisticnim motivima :D ... samo sto im je preslo u naviku da bacaju bombe i "usrecuju planetu" na "razne pozive"

d1:
jeste bilo zlocina u vijetnamu al nemoj generalizovati stvari... kao sto ja ne zelim da iko prstom upire u mene zbog tamo nekog skorpiona, tako ni ameri ne zele da se u njih upire zbog necijeg zlocina...

apsolutno se slazem ali onaj ko cini zlocine a to sigurno nije americki narod nego americka politika nema pravo da trazi od bilo kog naroda a posebno onog nad kojim je izvrsen zlocin da se bilo kome izvinjava

d1:
pa nije americki boga_pitaj_sta trazio od gradjanina kostunice i gradjanina tadica da se pokaju, vec od predsednika drzave/republike i predsednika vlade tj. od drzave so slican zakljucak... nemoj banalizovati stvari

...americki politicari koji sigurno nemaju ciste ruke u celoj prici na Balkanu TRAZE od njih da se u ime naroda izvinjavaju - ne mislis valjda da TRAZE od njih da se izvinjavaju u svoje ime kao obicni gradjani
 
Andreavk:
d1:
kolkoo znam zvanicni vijetnam je pozvao amere da se umesaju protiv komunisticke revolucije (vrlo kratko receno), obzirom da su ameri imali prethodnog iskustva u slucaju koreje koja bi cela verovatno danas bila komunisticka... u slucaj koreje se umesala direktno kina, posredno SSSR... a u vijetnamu je bio slican slucaj...

...ma da "dobre dusice" sa altruisticnim motivima :D ... samo sto im je preslo u naviku da bacaju bombe i "usrecuju planetu" na "razne pozive"
bio jednom jedan hladni rat... cisto sam morao da reagujem na "Vijetnam je bio Ratni zlocin od pocetka - Beli Amerikanci u Vijetnam su poslali Crne Amerikance da ubijaju Zute Ljude na drugom Kontinentu"


Andreavk:
d1:
jeste bilo zlocina u vijetnamu al nemoj generalizovati stvari... kao sto ja ne zelim da iko prstom upire u mene zbog tamo nekog skorpiona, tako ni ameri ne zele da se u njih upire zbog necijeg zlocina...
apsolutno se slazem ali onaj ko cini zlocine a to sigurno nije americki narod nego americka politika nema pravo da trazi od bilo kog naroda a posebno onog nad kojim je izvrsen zlocin da se bilo kome izvinjava
apsolutno se ne slazem.... svako ima pravo od svakog da trazi izvinjenje, a na ovome je da se moralno preispita i da odluci dal treba il ne treba da se izvini... ljudi se uglavnom izvinjavaju po sopstvenom nahodjenju, al drzave izgleda treba nagovarati...

al ovde se inache vrti pojam pokajanje, a ne izvinjenje
Andreavk:
d1:
pa nije americki boga_pitaj_sta trazio od gradjanina kostunice i gradjanina tadica da se pokaju, vec od predsednika drzave/republike i predsednika vlade tj. od drzave so slican zakljucak... nemoj banalizovati stvari

...americki politicari koji sigurno nemaju ciste ruke u celoj prici na Balkanu TRAZE od njih da se u ime naroda izvinjavaju - ne mislis valjda da TRAZE od njih da se izvinjavaju u svoje ime kao obicni gradjani
[/quote] jok... da traze od naroda da se izvine, trazili bi da skupstina usvoji neku rezoluciju (or whatever)... ovde traze od drzave

ameri pokusavaju da nateraju drzavu da se odrekne milosevicevog nasledja i u ovom slucaju...

sa druge strane, niko ne trazi da se Srbija izvinjava za genocid, vec za ratne zlocine koji jesu cinjeni pod pokroviteljstvom drzave Srbije, tacnije njenih institucija (pre svih DBa), a tuzba je podignuta za agresiju i genocid...

uostalom i kad se deca potuku u vrticu, vaspitacice ih teraju da se medjusobno izvinu...
 
da, ali ova nasha vaspitachica neshto ne tera i drugu stranu da se izvinjava :?
mada mislim da bi to izvinjenje trebalo valjda da bude i zbog nas, da se ovde neke glavice otrezne i prihvate potpuno postojanje zlochina za koji nisu oni direktno krivi, nego indirektno, preko onih za koje su glasali. a ne sad da se gleda na drugu stranu, "e necjemo mi da se izvinjavamo jer nisu ni oni"..... izvinjenje je ipak neki moralni chin i nema veze sa drugima.

a sad isprazno izvinjenje..... kolko to ima smisla. il neko "pokajanje", shto pricha ovaj berns. shta je on, yebeni papa kad tako pricha? :)
 
@d1
...koji deo ti nije jasan...gde ima da lopovi kaznjavaju lopove, ubice kaznjavaju ubice, lazovi lazove...moze da te "prevaspitava" samo neko ko je bolji od tebe :D
po tebi Ameri su "vaspitacice" a mi "deca"...ako ovako imaju nameru da prevaspitavaju planetu lepo nam se pise...i nama i planeti...kako vidim Kineze i ne pokusavaju da prevaspitavuju valjda da ne bi sami bili prevaspitani :D
 
Keeper:
da, ali ova nasha vaspitachica neshto ne tera i drugu stranu da se izvinjava :?
mada mislim da bi to izvinjenje trebalo valjda da bude i zbog nas, da se ovde neke glavice otrezne i prihvate potpuno postojanje zlochina za koji nisu oni direktno krivi, nego indirektno, preko onih za koje su glasali. a ne sad da se gleda na drugu stranu, "e necjemo mi da se izvinjavamo jer nisu ni oni"..... izvinjenje je ipak neki moralni chin i nema veze sa drugima.

a sad isprazno izvinjenje..... kolko to ima smisla. il neko "pokajanje", shto pricha ovaj berns. shta je on, yebeni papa kad tako pricha? :)

СРБИ он је ХРВАТ и ЈЕРЕТИК ЛАТИНСКИ
 
Andreavk:
@d1
...koji deo ti nije jasan...gde ima da lopovi kaznjavaju lopove, ubice kaznjavaju ubice, lazovi lazove...moze da te "prevaspitava" samo neko ko je bolji od tebe :D
u zemlji Srbiji npr....
Andreavk:
po tebi Ameri su "vaspitacice" a mi "deca"...ako ovako imaju nameru da prevaspitavaju planetu lepo nam se pise...i nama i planeti...kako vidim Kineze i ne pokusavaju da prevaspitavuju valjda da ne bi sami bili prevaspitani :D
pitaj Dalaj Lamu (il. kako li se vec pise) il gore pominjane juzno-korejance

nijedna sila nije "cvecka" i ovo sto rade ameri bi radili i rusi, japanci, kinezi, zairci samo da mogu

a u ulozi vaspitacica vise volim da gledam amere nego Al kaidu npr.
 
Keeper:
mada mislim da bi to izvinjenje trebalo valjda da bude i zbog nas, da se ovde neke glavice otrezne i prihvate potpuno postojanje zlochina za koji nisu oni direktno krivi, nego indirektno, preko onih za koje su glasali.
upravo tako... nakon sto bi se drzava izvinila drugoj drzavi vise niko ne bi mogao da prica kako u bosni nije bilo ratnih zlocina....

razlika izmedju nas i hrvata/muslimana/albanaca je i u tome sto jedino mi tvrdimo da nismo cinili zlocine i da nemamo pojma sta ovi drugi pricaju.... kako bi ste se vi osecali kada bi vam neko ucinio nesto nazao a onda se pravio lud i pricao da lazete... pomnozite taj bes jedno 100 puta i eto otprilike kako se danas oseca neko ko je 3-4 godine bio zatvorenik u sarajevu, bez vode i struje, pod bombama i snajperistima....

ili jos bolje, zamislite da NATO kaze "ma mi Srbiju nismo ni bombardovali... sve je to laz" - how does it feel when you treat me like you do.... [NEW ORDER]
 
Andreavk:
...i kakve veze ima rat u Vijetnamu sa gradjanskim ratom u bivsoj YU.
Vijetnam je bio Ratni zlocin od pocetka - Beli Amerikanci u Vijetnam su poslali Crne Amerikance da ubijaju Zute Ljude na drugom Kontinentu a ono sto danas od nas traze je da pod prisilom "potpisemo priznanje" da smo zlocinci da bi nam mogli suditi

Е, управо си написала каква је то веза.
Стидите се и суочавајте да бисте волели Великог Брата
 
...ma kakva crna ljubav...proslo je vreme "hladnog rata" kada su Ameri morali biti "fini" da bi im svet "poverovao" da su bolji od Rusa...i sta se desilo "Carstvo zla" se predalo bez ijednog ispaljenog metka (toga nema ni u Holliwoodskim filmovima :D ) a Carstvo Dobra je krenulo u osvajanje planetarnih resursa pri tom ne prezajuci ni od najvecih zlocina....na Balkan su dosli ne da bi "civilizovali divljake" nego da bi se primakli Ruskim t.j. Sibirskim rezervama nafte i jos ponecega... jedina greska Srba je zato sto im se nisu stavili na raspolaganje kao i ostatak bivsih YU naroda i ostalih bivsih komunistickih zemalja...
...nekad se pitam zasto su im Rusi to dozvolili...mozda da bi pokazali ostatku sveta sa kim ima posla pre "konacnog obracuna"
...nadam se da ce se svet "dozvati pameti" pre toga ali Amerika se valjda nada da ce taj rat voditi sa tudjih teritorija i da ce opet sebe postedeti razaranja
 
Што рече један од ликова Блејкове Седморке, Ејвон (то је онај мајстор цинизма, који је супротност Блејку идеалисти-комуњари):

Liberatiors, dictators, kill them all - why'll we not
 

Back
Top