Pomoc za spyware worm svchost??

kosmos

Početnik
Poruka
8
Imam cetiri verzije scchost.exe koji se izvrsavaju u task manadzeru I svi se nalaze u windows\system32 direktorijumu.na mnogo sam mesta citao od drugih da je to neka vrsta virusa ili spywarea koja koristi taj naziv.Normalno bi trebalo da se jedan izvrsava ali u ovom slucaju postoje jos tri koji verovatno koriste vecu kolicinu memorije I procenata CPU.U mom slucaju kada sam na netu antivirus me obavestava da imam neautorizovanu konekciju I prijavljuje mi svchost.exe.U svakom slucaju konekcija mi se prekida.Ne znam koji od tih fajlova da uklonim jer ne znam koji su uljezi.Adaware,spybot,I hijack mi nista ne prijavljuju.Da li neko ima efikasno resenje? :)
 
U tvom slucaju pomaze samo prelazak na Lunux, posto ti svchots smeta. Da bi ti racunar normalno funkcionisao na netu svchots mora imat pristup mrezi. U slucaju da pokusas da prekines proces racunar ce ti se rastartovati, ako nemas script blocker (bilo uz antivirus ili firewall) isti ce ti blokirati procesor, tj. radice na maksimalnom opterecenju i sve aplikacije ce ti se sporije pokratati. Podesi svoj antivirus da dozvoli procesu izlaz na net ili iskljuci upozorenje. Ako sumljas da je u pitanju neki spijunski programcic pogledaj na netu i videces da je to deo OS.

Kao sto recie cika doktor:“opusti se i uzivaj“.
 

Back
Top