fleke od plesni

smeh

Veoma poznat
Poruka
13.755
Svojom nemarnošću upropastila sam dve lepe krpe za sudove (ostavila ih vlažne u najlon kesi! :evil: ), tako što su se po njiema pojavile fleke od plesni.
Prala ih u mašini - ništa.
Iskuvavala u šerpi sa dodatkom "Veniša" i opet ništa.
Ima li neko iskustvo ili ideju kako to da rešim... osim da bacim krpe (to znam i sama :wink: )?
 
Ako ti nije skupo, kupi Bref - za ciscenje plesni, tako pise na onoj plasticnoj plavoj boci...kosta oko 250 dinara,a li stvarno fenomenalno cisti budj ili ti plesan!
Ja sam probala kod kuce, oribala celo kupatilo time, sad se sija:) (znate ono kad se stvori ono crno izmedju plocica, na fugnama - koje ma koliko ribala bilo kojim sredstvom ne mogu da budu skroz bele, ovim sam uspela) onda sam prskala po zidovima...gde se nahvatalo po malo od vlage, i sve je ocistio...
e sad, pretpostavljam da ga je moguce naprskati i na tkaninu, posto ima taj rasprsivac i u obliku je pene...
tako da ako ti kao sto rekoh nije mnogo da das te pare, probaj, uspeces 100%, a ostatak mozes da potrozis na izbeljivanje kupatila!
 
Ja sam uspela da skinem budj sa tkanine pranjem u ves masini sa dodatkom obicnog izbeljivaca (ACE) jer je tkanina bila bela, ali se dogodilo kao u onim glupim reklamama, unistila sam i tkaninu. :oops:
 
pa ako trebas da das 250din i da ne znas da lic e se skinuti ili ne, mislim da je prakticnije na pijaci da kupis 3 krpe za 100 dinzdi a ove upotrebi za brisanje nekih mane bitnih stvari a ne sudova :roll:
 
maksily:
pa ako trebas da das 250din i da ne znas da lic e se skinuti ili ne, mislim da je prakticnije na pijaci da kupis 3 krpe za 100 dinzdi a ove upotrebi za brisanje nekih mane bitnih stvari a ne sudova :roll:
To beše i moja logika :wink:
E sad... Nije poenta ni u 250din, već u tome da je tekstil dosta osetljiviji "materijal" od zidova (ako to uopšte može da se poredi), tako da bih prilikom takve "intervencije" najverovatnije uništila i tkaninu.
U svakom slušaju, svima hvala na savetima i idejama, a ovo za skidanje plesni iz kupatila je svakako vrlo korisna informacija.
 
Imala sam dugo isti problem...ne samo sa krpama vec sa gomilom drugih beznacajnih stvari tako da su mi promakle mnogo vaznije. A sada imam dovoljno godina da bar posavetujem druge..... 8) Pozzz
 

Back
Top