ptichice (vrabac)

raindog

Domaćin
Poruka
3.811
imam ja pitanjce, e sad koliko je besmisleno to ne znam, ali ako neko zna...

nashla sam danas chini mi se mladog vrapca na putu i donela ga kuci, al neshto nikako da utvdim shta mu je, niti kako bi mu eventualno mogla pomoci

e sad pitanje je shta da radim sa njim
samo da ga ostavim u dubljoj kutiji, da ga negde ne nagazim po stanu, sa vodom i mrvicama i da sachekam da se dovoljno sabere i oporavi , pa da sam odleti ili shta ?
i shta uopshte jedu vrapci ? sem mrva ?

a bash je simpa :D
sad vec imam dva nova drugara

juche bubashvaba , a danas i mali cvrkutaner :D
 
raindog:
imam ja pitanjce, e sad koliko je besmisleno to ne znam, ali ako neko zna...

nashla sam danas chini mi se mladog vrapca na putu i donela ga kuci, al neshto nikako da utvdim shta mu je, niti kako bi mu eventualno mogla pomoci

e sad pitanje je shta da radim sa njim
samo da ga ostavim u dubljoj kutiji, da ga negde ne nagazim po stanu, sa vodom i mrvicama i da sachekam da se dovoljno sabere i oporavi , pa da sam odleti ili shta ?
i shta uopshte jedu vrapci ? sem mrva ?

a bash je simpa :D
sad vec imam dva nova drugara

juche bubashvaba , a danas i mali cvrkutaner :D

Raidoggy,
Proceni da li je u pitanju ptic ili odrasla ptica. Ako je ptic, onda mozes da mu dajes kajganu, ne res pecenu, nego onako da nije sirovo, pa jos natopljenu vodom. Ako je odrasla ptica, seme za papagaje (proso) je odlican izbor. U vodu mozes rastvoriti malo secera, i dati i to.
NAjbolje je ako ptica sama moze da uzima hranu, tj da ne moras da joj guras u kljun. Ovo narocito vazi za vodu, ako bas ne moze sama onda joj stavljaj kapljicu po kapljicu na kljun, tecnost ce se unutra sama sliti. Pazi da joj ne udje u nozdrve. A hranu prinesi na nekoj cackalici ili pinceti ako je ptic, valjda ce sama da uzme.
Drzi je u nekoj kutiji sa izbusenim poklopcem. Verovatno je ptica samo dehidrirala na jucerasnjoj vrucini, pa ce se uskoro oporaviti.
Pozdrav tebi i cvrkutaneru :D

PS: vrapci jedu semenje, mrve silom prilika :wink:
 
:D joj fala :D
ja mu stavila komad breskve, malo sam mu gurala ljun u kapljice soka, al neshto bash nije bio zainteresovan da ga otvori
i ima plitak poklopac sa vodom u kutiji, hoce on sam piti tu vodu ?
 
ovo je grozno :!:
opet sam ga jutros trazhila po stanu,gde je odskakutao iz kutije, i opet se obradujem, kao oporavio se i odleteo

i krenem da nahranim ribicu, a ono cvrle pluta po akvarijumu :cry:

kakav uzhas, ne mogu da verujem :!:
ladno je upao u akvarijum i udavio se :cry:

pa bolje da sam ostavila tamo na putu, gde sam ga nashla :cry:
 
Kad smo vec kod nalazenja pticica,ja sam jutros na trotoaru nasla neku mladu pticu (mislim da ima povredjeno krilo,a i slaba je...),nije ptic,ali nije ni odrasla ptica.Odnela sam je kuci i sada spava u kutiji za cipele.To je neka grabljivica,hahahaha.Mislim da je neka podvrsta sivog sokola,jer su identicni.Ovaj moj je velicine vrapca,stane u saku i jaaakoooo je umiljat :).Ja sam mu dala vodu i hleb i to je jeo.Kada sam mu ponudila i neko zumance izmesano sa vodom,nije hteo ni ja pridje.Inace,mali razmazenko (ja sve u muskom rodu,ne znam sta je :) )nece sam da uzme,nego mu ja na kasicicu,pa blizu kljuna,pa onda malo da mu "prospem" po kljunu,pa onda navali kao lud!hahaha Ako neko zna sta da radim,cime da ga hranim,gde da ga drzim,neka mi kaze...:)

P.S. Sutra idemo kod veterinara da vidim da li je dobro.Nadam se da je sve u redu.A inace kada sam pitala koliko ce mu vremena trebati da ojaca i odleti,ova veterinarka mi je rekla da mozda nikada nece imati zelju da ode...hahahaha...sta reci?:)
 

Back
Top